Adventisti

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Izvini brate, ne mislim da sam ista izvrnuo.

Izgleda da me nisi razumeo. I ja govorim o VERI, a ne samo o delima.

Evo o kakvoj VERI ja govorim: "Hoces li razumeti o covece sujetni! DA JE VERA BEZ DELA MRTVA." Jakov 2,20.

"BUDITE PAK TVORCI RECE, A NE SAMO SLUSACI VARAJUCI SAMI SEBE." Jakov 1,22.

Iako se delima ne spasavamo nego verom, ipak prava vera donosi duhovne rodove u poslusnosti Bozjoj volji.

Da li zaista mislis da je to izvrtane vere?

Ma daj o cemu ti govoris? ili si za Hrista iili za jeres nema tako nesto dela? lupas gluposti bre brate.Ili uzmi stari zakon i kazi da si jevrej-farisej,sadukej ili primi Hrista i gotovo.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Pošto Novi Zavet jasno govori o tome da je starozavetni "zakon" ukinut i ne važi za Hrišćane, da bi opravdali prenošenje određenih njegovih odredbi u Novi Zavet, adventisti pokušavaju da ga podele na "moralni" i "ceremonijalni". U morali zakon svrstavaju deset "zapovesti" koje je Gospod predao Mojsiju na kamenim pločama, a u ceremonijalni druge starozavetne odredbe koje su napisane u izvesnoj "knjizi zakona" koja je stavljena pored kovčega zaveta. Dalje se tvrdi da su odredbe te "knjige zakona" ukinute, a da moralni zakon (po njima, deset "zapovesti") ostaje na snazi za Hrišćane. U Judaizmu takva podela zakona ne postoji. [TABLE]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"] [TABLE]
[TR]
[TD] Obično se u korist podele zakona na moralni i ceremonijalni navode sledeći argumenti:

Božiji moralni zakon ili Deset zapovesti
1. Naziva se "carski" [Jakov 2,8]
2. Izgovorio ga je Bog [5 Mojsijeva 4,12,13]
3. Napisao ga Bog na de kamene ploče [2 Mojsijeva 24,12]
4. Bio stavljen u kovceg [2 Mojsijeva 40,20. i 2 Mojsijeva 25,21]
5. Bozji zakon je savrsen [Psalam 19,7]
6. Bozji zakon je vjecan [Psalam 11,7; Matej 5,17]
7. Bozji zakon otkriva grijeh [Rimljanima 3,20; 7,7]

Ceremonijalni (Mojsijev) ili obredni zakon
1. Naziva se "pismo uredbe" [Kolosanima 2,14; Efezanima 2,15]
2. Izgovorio ga je Mojsije [3 Mojsijeva 1, 1-3]
3. Napisao ga je Mojsije u knjigu [2 Dnevnika 35,12]
4. Bio je stavljen pored kovcega [5 Moj. 31,24-26]
5. Obredni zakon ne moze nikoga usavrsiti [Jevrejima 7,19]
6. Obredni zakon je prikovan na krst [Efez. 2,15. Kol.2,14]
7. Obredni zakon bio je dat zbog grijeha [3 Mojsijeva 3,7]

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"] [TABLE]
[TR]
[TD] O čemu zapravo govore navedeni stihovi:

"Moralni"
[1] "Ako dakle zakon carski izvršujete po pismu: Ljubi bližnjega svojega kao samoga sebe, dobro činite" [Jak 2.8]
Ovde se kao "zakon carski" citira "Ljubi bližnjega..."
[3.Moj, 19:18] što nije u deset zapovesti, nego upravo u navodnom ceremonijanom zakonu. Dakle, apostol Jakov starozavetni zakon - Toru naziva "carski zakon".

[2] Bog nije izgovorio samo deset zapovesti, već se na mnogo mesta u knjigama Starog Zaveta takođe kaže "reče Gospod". U Novom Zavetu Gospod Isus Hristos nam govori mnogo više i detaljnije "licem u lice", što znači da su novozavetne odredbe iznad starozavetnih.

[3] Napisao ga je Bog na dve kamene ploce. Apostola Pavla ovo upravo navodi kao dokaz da je taj zakon inferioran u odnosu na NZ:

"7. Ako li služba smrti koja je u kamenju izrezana slovima, bi u slavi da sinovi Izrailjevi ne mogoše pogledati na lice Mojsijevo od slave lica njegova koja prestaje: 8. A kamo li ne ce mnogo vecma služba duha biti u slavi? 9. Jer kad je služba osudenja slava, mnogo vecma izobiluje služba pravde u slavi, 10. Jer i nije slavno što se proslavi s ove strane prema prevelikoj slavi. 11. Jer kad je slavno ono što prestaje, mnogo ce vecma biti u slavi ono što ostaje." (2.Kor 3)

[4] U kovceg su stavljei i Mojsijev štap i mana. Koji je znacaj kovcega u Novom Zavetu? Da li uopšte pominje kao nekakav autoritet za Hrišcane? Ne, naprotiv. Za Hrišcane zakon nije zapisan na "kamenim daskama", vec: "ne mastilom nego Duhom Boga živoga, ne na kamenijem daskama nego na mesanijem daskama srca." [2.Kor 3]

[5] "Zakon je Gospodnji savršen" [Psa 19:7] Ovde se misli na celokupan starozavetni zakon - Toru.

[6] Isto kao pod 5.

[7] "Jer se djelima zakona ni jedno tijelo ne ce opravdati pred njim; jer kroz zakon dolazi poznanje grijeha." [Rimljanima 3:20]
Upravo govori o tome da se zakonom niko neće opravdati. Ako se to odnosi na deset zapovesti, onda nema smisla tvrditi da je u pitanju "večni moralni zakon".

"6. A sad umrvši izbavismo se od zakona koji nas držaše, da služimo (Bogu) u obnovljenju Duha a ne u starini slova. 7. Šta cemo dakle reci? Jeli zakon grijeh? Bože sacuvaj! nego ja grijeha ne poznah osim kroz zakon; jer ne znadoh za želju da zakon ne kaza: Ne zaželi." [Rimljanima 7:6,7]
Ove Pavle opet kaže: "izbavismo se od zakona". Ukoliko se govori o deset zapovesti, onda smo "izbavljeni" od njih.


"Ceremonijalni"
[1] Ovde se govori o jednom i jedinstvenom starozavetnom zakonu. Nema nikakvog nagoveštaja podele. Osim toga, u Kološanima 2:16 govori se o tome da je starozavetna subota ukinuta na krstu.

[2] "I viknu Gospod Mojsija i rece mu...: Kaži sinovima Izrailjevim..." [3.Moj 1:1-3]
Dakle, Gospod je rekao Mojsiju šta da kaže, on je samo preneo reci Gospodnje.

[3] Mojsije je "napisao u knjigu" i deset zapovesti i to dva puta - 2.Moj 20 i 5.Moj 5.

[4] Zakon koji je "stavljen pored kovcega" su zapravo pet knjiga Mojsijevih, koje sadrže i deset zapovesti. Ako je on ukinut, da li je onda ukinuto sve što u njemu piše?

[5] "Jer zakon nije ništa savršio; a postavi bolji nad, kroz koji se približujemo k Bogu." [Jev 7:19]
Ne ni vidim ovde podelu. Jednostavno se opet tvrdi da "zakon nije ništa završio", vec je samo postavio nadu u Hristov dolazak.

[6] "Zakon zapovijesti naukama ukinuvši; da iz oboga nacini sobom jednoga novog covjeka, cineci mir" [Ef 2:15]
"I izbrisavši pismo uredbe koja bješe protiv nas, i to uzevši sa srijede prikova ga na krstu" [Kol 2:14]
Ovde se opet jednostavno kaže: "zakon" je "ukinut" i "izbrisan".


[7] Ceo starozavetni zakon je bio dat zbog greha. Vidi Galatima 3 i dalje. Posebno Gal 3:24.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"] [TABLE]
[TR]
[TD] "Knjiga zakona pored kovčega zaveta"
Adventisti kao "ceremonijalni zakon" navode izvesnu (Mojsijevu) knjigu zaveta koja je stavljena pored kovčega zaveta u kojoj su se nalazile odredbe koje su ukinute: "Uzmite ovu knjigu zakona i metnite je pokraj kovcega zaveta Gospoda Boga svog, da bude onde svedok na vas." [5.Mojsijeva 31:26]

Postavlja se pitanje, dakle, šta je sadržala ta knjiga zakona? Adventisti tvrde da je ona sadržala izvesne ceremonijalne/obredne zakone koji su ukinuti, za razliku od deset "zapovesti" koje ostaju na snazi. Pogledajmo šta o toj misterioznoj knjizi kaže Biblija:

[2 o Carevima 14:6] "...kao sto pise u knjizi zakona Mojsijevog" i onda se citira 5.Mojsijeva 24:16
[2. Dnevnika 35:12] "...kako je napisano u knjizi Mojsijevoj" i navodi 3.Mojsijeva 3:3
[Jezdra 6:18] "...kako je napisano u knjizi Mojsijevoj" i poziva se na 4.Mojsijeva 3:6
[Isus 8:31] navodi 2.Mojsijevu 20:25 i kaže "...kao sto pise u knjizi zakona Mojsijevog"
[1.Kor 14:34] navodi 1.Mojsijevu 3:16 kao "zakon".


Dakle "knjiga zakona" zapravo predstavlja pet knjiga Mojsijevih koje Jevreji i dan danas nazivaju Tora (Zakon). Kao što znamo, ove knjige sadrže mnoge zapovesti (Jevreji smatraju da ih ima ukupno 613), koje cesto i u jednoj jedinoj recenici navode moralne, obredne i gradanske motive. Izmedu ostalog, one su nam jedini izvor u kome nalazimo deset zapovesti [2.Moj 20 i 5.Moj 5]. Prema tome, nema ni govora o tome da se radi o nekakvoj knjizi sa "ceremonijalnim zakonom", niti je zakon podeljen po važnosti. Ako je ukinuto to što piše u toj knjizi, onda je ukinut sav Zakon starog zaveta dat Jevrejima u pet knjiga Mojsijevih uključujući i deset "zapovesti" koje su sumarni izraz celokupnog Starog Zaveta.

U tom kontekstu i odluka apostolskog sabora o tome da neznabošci ne treba da drže "zakon Mojsijev" [Dela 15:5,24,28] ne govori ni o kakvom "ceremonijalnom" zakonu, vec upravo o jedinom i jedinstvenom zakonu Starog Zaveta - Tori i o tome da on nije obavezan za ne-jevreje. Apostol Pavle o tome govori na mnogo mesta (Rimljanima, Galatima, Kološanima itd.) i nigde ne nalazimo bilo kakvu podelu zakona. U Delima apostolskim čitamo da je apostol Pavle čak i Jevreje koji su živeli među neznabošcima učio da ne treba da drže starozavetni zakon:

"Vidiš li, brate koliko je hiljada Jevreja koji vjerovaše, i svi teže na stari zakon. A doznali su za tebe da učiš otpadanju od zakona Mojsijeva sve Jevreje koji žive među neznabošcima, kazujući da im ne treba obrezivati djece svoje, niti držati običaja otačkijeh." [Dela 21:20,21]

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


[TABLE]
[TR]
[TD][h=2]True Faith web![/h] [/TD]
[TD="align: right"][webmaster]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Pozdrav od gere.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Sta da vam kazem! nemogu da verujem da adventisti cak i ovde mute vodu!ali neka sad sam i ja s vama braco.

Pozdrav.

Adrian, kakva je to ljubav ako se ne pokazuje u prakticnim delima.
U pravo je zakon potreban danasnjem svetu koji propada u zlu, i ne postuje principe Bojeg zakona koji je dat upravo iz ljubavi.

Ne postoji ljubav ako se krse Bozje zapovesti koje vernik upravo ispunjava iz ljubavi prema Bogu.
Ovo napominje i apostol Jovan kada kaze `A OVO JE LJUBAV BOZJA DA ZAPOVESTI NJEGOVE DRZIMO.
Na drugom mestu Isus kaze `AKO ME LJUBITE DRZITE ZAPOVESTI MOJE.

Prema tome ovo je odgovor sta je ljubav i kako se ona ispoljava, poslusnoscu Bozjim zapovestima prakticnim ispunjavanjem svake zapovesti.

Citanjem svake pojedinacne zapovesti to se jasno moze videti:

Ljubav u postovanju jedinog Boga kao spasitelja:

1) "Ja sam Gospod Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje misirske, iz doma ropskog.
Nemoj imati drugih bogova uza me"

Ljubav u proslavljanju Boga a ne dela ruku svojih:

2) "Ne gradi sebi lik rezani niti kakvu sliku od onog što je gore na nebu, ili dole na zemlji, ili u vodi, ispod zemlje.
"Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji pohodim grehe otačke na sinovima do trećeg i do četvrtog koljena, onih koji mrze na mene;
A činim milost na hiljadama onih koji me ljube i čuvaju zapovesti moje"

Ljubav u postovanju Bozjeg imena strahopostovanjem prema njemu:

3) "Ne uzimaj uzalud ime Gospoda Boga svog; jer neće pred Gospodom biti prav ko uzme ime Njegovo uzalud.

Ljubav u postovanju Bozjeg stvaralackog dela i zivota koji nam je dao svetkovanjem dana koji je uspomena na stvaranje:

4) "Sećaj se dana od odmora da ga svetkuješ"
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvom; tada nemoj raditi nijednog posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i šta je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga"

Ljubav iskazana prema roditeljima u prakticnim delima:

5) "Poštuj oca svog i mater svoju, da ti se produže dani na zemlji, koju ti da Gospod Bog tvoj.

Ljubav iskazana u postovanju zivota:

6) "Ne ubij"

Ljubav iskazana u postovanju braka:

7) "Ne čini preljube"

Ljubav iskazana u postovanju tudje imovine:

8) "Ne kradi"

Ljubav iskazana u istinoljubivosti:

9) "Ne svedoči lažno na bližnjeg svog"

Ljubav prema imovini drugih:

10) "Ne poželi kuće bližnjeg svog, ne poželi žene bližnjeg svog, ni sluge njegovog, ni sluškinje njegove, ni vola njegovog, ni magarca njegovog, niti išta što je bližnjeg tvog"

Sta mislis gledajuci danasnje moralno stanje sveta, da li je postovanje ovih principa potrebno ili ne?

Molim odgovor

E brate zaboravio si referencu na avatar "FRANKO ZAFIRELI" a ne Otac Bozji,on nije reziser tog gospoda.
film je u principu lep ali ga snimali "adventisti"

Pozdrav.
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Gera je opet ispao neposten i zanemario sve one biblijske tekstove u kojima Isus i apostoli upucuju na deset zapovesti kao na vecne i nepromenjive.

Gero, ako je zakon ukinut, sta onda radi kovceh sa deset zapovesti u svetinji nad svetinjama na nebu, i zasto Isus posreduje za nas pred tim kovcegom.
Na ovo pitanje mi nisi odgovorio.


Ja cu ti reci da zapovesti koje je Bog dao Mojsiju upravo postoje i na nebu u originalnom obliku, i nalaze se u nebeskoj svetinji nad svetinjama, smestene u originalnom kovcegu zaveta pred kojim Isus prinosi zasluge svoje prolivene krvi na krstu golgote.
Ovo je ujedno i odgovor na tvoju opasku koju smatram potpuno pogresnom, a to je da se zakon ne deli na MORALNI i OBREDNI.

Hajde da vidimo sta biblija kaze o tome:

KOVCEG ZAVETA SA 10 ZAPOVESTI NA NEBU U NEBESKOJ SVETINJI NAD SVETINJAMA:

"I otvori se hram Božji u nebu, i vidje se kovčeg zavjeta njegova u hramu njegovu, i nastade sijevanje munja, i glasovi, i gromovi, i potres zemlje, i tuča velika" ( otkrivenje 11. 19 ).

"Posle toga pogledah, i gle, otvori se hram šatora svedočanstva na nebu.
Iziđoše iz hrama sedam anđela koji imahu sedam zala, obučeni u čiste i bele lanene haljine i opasani po prsima pojasima zlatnim.
" ( otkrivenje 15. 5 ).

Dakle, ovde tekst kaze da na nebu postoji hram ili sator svedocanstva, u starom zavetu nazvan sator od sastanka, u kome se nalazi kovceg sa deset Bozjih zapovesti.

Da vidimo sta stari zavet kaze o tome:

ZEMALJSKI KOVCEG ZAVETA SLIKA NEBESKOG:

I neka mi načine svetinju, da među njima nastavam;
I Kao što ću ti pokazati sliku od šatora i sliku od svih stvari njegovih, tako da načinite.
I gledaj, te načini sve ovo po slici koja ti je pokazana na gori. ( 2 Mojsijeva 25. 8 - 9 - 40 ).

Tako ćeš podignuti šator po slici koja ti je pokazana na gori. ( 2 Mojsijeva 26. 30 ).


Prema tome, sve ono sto je postojalo nekada na zemlji, svetinja ili sator od sastanka, kovceg zaveta u kome su ploce sa deset zapovesti, i svi ostali elementi prisutni unutar svetinje, sve to postoji i na nebu.
Pitanje je koja je svrha svega toga.

Ukratko, kao sto znamo Bog je Mojsiju dao svoj moralni zakon
koji je bio smesten u kovceg zaveta u zemaljskoj svetinji nad svetinjama, a koji je trebalo da regulise odnose izmedju stvorenih bica i stvorenih bica sa svojim tvorcem.
Bog je ujedno uspostavio obredni sistem prinosenja krvnih zrtava, pri cemu je svaki Izraelac koji bi prekrsio neku od zapovesti ovog moralnog zakona, morao da donese jedno jagnje i da polaganjem ruku na glavu tog jagnjeta ono bude zrtvovano, pri cemu su gresi tog coveka automatski prelazili na jagnje a njemu samome greh bio izbrisan jer je to jagnje umiralo umesto njega, i on pred Bozjim zakonom proglasen pravednim.

Jagnje je u ovom slucaju u svojoj simbolici pretstavljalo Isusa Hrista koji ce doci i zrtvovati svoj zivot kao nevino Bozje jagnje kako bi otkupio coveka od greha i smrti koje je prouzrokovao prekrsaj Bozjeg zakona.

Svojom smrcu Isus je automatski ukinuo ovaj zemaljsji obredni sistem i zemaljsko svestenstvo, i sam postao nas prvosvestenik koji ce od tog vremena sam posredovati u nebeskoj svetinji nad svetinjama pred originalnim kovcegom zaveta u kome se nalaze originalne ploce sa Bozjim zakonom, odnosno deset Bozjih zapovesti.
U tom smislu, covek koji danas prekrsi neku od zapovesti Bozjeg zakona, ne mora zrtvovati jagnje jer je Isus vec platio cenu covekovog prestupa, vec dolazi Hristu i on prinosi zasluge svoje krvi pre Bozjim zakonom koji se nalazi u kovcegu u nebeskoj svetinji nad svetinjama.

ISUS POGLAVAR SVESTENICKI PRED KOVCEGOM ZAVETA NA NEBU U NEBESKOJ SVETINJI NAD SVETINJAMA:

"A ovo je glava od toga što govorimo: imamo takvog Poglavara svešteničkog koji sedi s desne strane prestola Veličine na nebesima;
Koji je sluga svetinjama i istinitoj skiniji, koju načini Gospod, a ne čovek.
Jer se svaki poglavar sveštenički postavlja da prinosi dare i žrtve; zato valja da i Ovaj šta ima što će prineti.
Jer da je na zemlji, ne bi bio sveštenik, kad imaju sveštenici koji prinose dare po zakonu,
Koji služe obličju i senu nebeskih stvari, kao što bi rečeno Mojsiju kad htede skiniju da načini: Gledaj, reče, da načiniš sve po prilici koja ti je pokazana na gori" ( Jevrejima 8. 1 - 5 ).

Ali došavši Hristos, poglavar sveštenički dobara koja će doći, kroz bolju i savršeniju skiniju, koja nije rukom građena, to jest, nije ovog stvorenja,
Ni s krvlju jarčijom, niti telećom, nego kroz svoju krv uđe jednom u svetinju, i nađe večni otkup.
Jer ako krv junčija i jarčija, i pepeo juničin, pokropivši njom opoganjene, osvećuje na telesnu čistotu;
A kamoli neće krv Hrista, koji Duhom Svetim sebe prinese bez krivice Bogu, očistiti savest našu od mrtvih dela, da služimo Bogu Živom i Istinitom?
9:15 I zato je novom zavetu posrednik, da kroz smrt, koja bi za otkup od prestupaka u prvom zavetu, obećanje večnog nasledstva prime zvani.
Jer gde je zavet valja da bude i smrt onog koji čini zavet.
Jer je zavet po smrti potvrđen: budući da nema nikakve sile dok je živ onaj koji ga je načinio.
Jer ni prvi nije utvrđen bez krvi.
Jer kad Mojsije izgovori sve zapovesti po zakonu svom narodu, onda uze krvi jarčije i teleće, s vodom i vunom crvenom i isopom, te pokropi i knjigu i sav narod.
Govoreći: Ovo je krv zaveta koji Bog načini s vama.
A tako i skiniju i sve sudove službene pokropi krvlju.
I gotovo sve se krvlju čisti po zakonu, i bez prolivanja krvi ne biva oproštenje.
Tako je trebalo da se obličja nebeskih ovima čiste, a sama nebeska boljim žrtvama od ovih.
Jer Hristos ne uđe u rukotvorenu svetinju, koja je prilika prave, nego u samo nebo, da se pokaže sad pred licem Božijim za nas;
Niti da mnogo puta prinosi sebe, kao što poglavar sveštenički ulazi u svetinju svake godine s krvlju tuđom:
Inače bi On morao mnogo puta stradati od postanja sveta; a sad jednom na svršetku veka javi se da svojom žrtvom satre greh.
I kao što je ljudima određeno jednom umreti, a potom sud:
Tako se i Hristos jednom prinese, da uzme mnogih grehe; a drugom će se javiti bez greha na spasenje onima koji Ga čekaju.

( Jevrejima 9. 11 - 28 ).

Zato i može vavek spasti one koji kroza Nj dolaze k Bogu, kad svagda živi da se može moliti za njih.
Jer takav nama trebaše poglavar sveštenički: svet, bezazlen, čist, odvojen od grešnika, i koji je bio više nebesa;
Kome nije potrebno svaki dan, kao sveštenicima, najpre za svoje grehe žrtve prinositi, a potom za narodne, jer On ovo učini jednom, kad sebe prinese.
Jer zakon postavlja ljude za sveštenike koji imaju slabost; a reč zakletve koje je rečena po zakonu, postavi sina vavek savršena. ( Jevrejima 7. 25 - 28 ).


Prema tome, zakon nikada nije ukinut, ni jedna zapovest, one su zapisane na nebesima i pretstavljaju temelj Bozje vladavine i na nebu i na zemlji i uslov spasenja.
Prekrsaj ovog zakona je greh isto toliko u novom zavetu koliko i u starom, s time da je Isus taj koji posreduje za nas i opravdava nas pred tim zakonom a ne zrtvovanje zivotinje.
Zato je Apostol Jovan i izrekao jednu veliku istinu koja glasi


"Dečice moja! Ovo vam pišem da ne grešite; i ako ko sagreši, imamo zastupnika kod Oca, Isusa Hrista pravednika,
I On očišća grehe naše, i ne samo naše nego i svega sveta.
I po tom razumemo da Ga poznasmo, ako zapovesti Njegove držimo.
Koji govori: Poznajem Ga, a zapovesti Njegove ne drži, laža je, i u njemu istine nema;
A koji drži reč Njegovu, u njemu je zaista ljubav Božija savršena; po tom poznajemo da smo u Njemu.
Koji govori da u Njemu stoji, i taj treba tako da hodi kao što je On hodio" ( 1 Jovanova 2. 1 - 6 ).

STAROZAVETNI I NOVOZAVETNI METOD SPASENJA:

ZEMALJSKA SVETINJA SA KOVCEGOM ZAVETA 10 ZAPOVESTI - ZRTVA JAGNJE - KRV JAGNJETA.

NEBESKA SVETINJA SA KOVCEGOM ZAVETA 10 ZAPOVESTI - ZRTVA ISUS - KRV ISUSOVA

Kada neko prekrsi bilo koju od 10 zapovesti u novozavetnom periodu, on ne mora da prinosi zrtvu jagnje, vec dolazi Hristu koji je vec prineo sebe i taj greh mu biva oprosten.
Prema tome, tu se vidi razlika izmedju obrednog i moralnog zakona, obredni vise ne postoji jer je Isus zamena, on je zrtva.
Za razliku od njega moralni je vecan, i Isus posreduje pred njim kao savrsena zrtva kojom se brisu gresi koji su posledica krsenja vecnog nepromenjivog Bozjeg zakona.

Odgovor za Faku-a.
Prvo ispitaj istinitost navoda pa tek onda donosi zakljucke, jer ruzno je nekoga osuditi, u ovom slucaju da muti i da je neposten, a da prethodno nije ispitana istinitost izjava na kojima se zakljucak donosi.
Ovakve i slicne osude koje se mogu procitati na ovom mestu a koje su uperene protiv Adventista su uglavnom neistinite, a vecina je zanovana na nepoznavanju pisma, a iznose ih upravo oni koji smatraju da time sluze Bogu,








 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572

Gera je opet ispao neposten i zanemario sve one biblijske tekstove u kojima Isus i apostoli upucuju na deset zapovesti kao na vecne i nepromenjive.

Gero, ako je zakon ukinut, sta onda radi kovceh sa deset zapovesti u svetinji nad svetinjama na nebu, i zasto Isus posreduje za nas pred tim kovcegom.
Na ovo pitanje mi nisi odgovorio.


Ja cu ti reci da zapovesti koje je Bog dao Mojsiju upravo postoje i na nebu u originalnom obliku, i nalaze se u nebeskoj svetinji nad svetinjama, smestene u originalnom kovcegu zaveta pred kojim Isus prinosi zasluge svoje prolivene krvi na krstu golgote.
Ovo je ujedno i odgovor na tvoju opasku koju smatram potpuno pogresnom, a to je da se zakon ne deli na MORALNI i OBREDNI.

Hajde da vidimo sta biblija kaze o tome:

KOVCEG ZAVETA SA 10 ZAPOVESTI NA NEBU U NEBESKOJ SVETINJI NAD SVETINJAMA:

"I otvori se hram Božji u nebu, i vidje se kovčeg zavjeta njegova u hramu njegovu, i nastade sijevanje munja, i glasovi, i gromovi, i potres zemlje, i tuča velika" ( otkrivenje 11. 19 ).

"Posle toga pogledah, i gle, otvori se hram šatora svedočanstva na nebu.
Iziđoše iz hrama sedam anđela koji imahu sedam zala, obučeni u čiste i bele lanene haljine i opasani po prsima pojasima zlatnim.
" ( otkrivenje 15. 5 ).

Dakle, ovde tekst kaze da na nebu postoji hram ili sator svedocanstva, u starom zavetu nazvan sator od sastanka, u kome se nalazi kovceg sa deset Bozjih zapovesti.

Da vidimo sta stari zavet kaze o tome:

ZEMALJSKI KOVCEG ZAVETA SLIKA NEBESKOG:

I neka mi načine svetinju, da među njima nastavam;
I Kao što ću ti pokazati sliku od šatora i sliku od svih stvari njegovih, tako da načinite.
I gledaj, te načini sve ovo po slici koja ti je pokazana na gori. ( 2 Mojsijeva 25. 8 - 9 - 40 ).

Tako ćeš podignuti šator po slici koja ti je pokazana na gori. ( 2 Mojsijeva 26. 30 ).


Prema tome, sve ono sto je postojalo nekada na zemlji, svetinja ili sator od sastanka, kovceg zaveta u kome su ploce sa deset zapovesti, i svi ostali elementi prisutni unutar svetinje, sve to postoji i na nebu.
Pitanje je koja je svrha svega toga.

Ukratko, kao sto znamo Bog je Mojsiju dao svoj moralni zakon
koji je bio smesten u kovceg zaveta u zemaljskoj svetinji nad svetinjama, a koji je trebalo da regulise odnose izmedju stvorenih bica i stvorenih bica sa svojim tvorcem.
Bog je ujedno uspostavio obredni sistem prinosenja krvnih zrtava, pri cemu je svaki Izraelac koji bi prekrsio neku od zapovesti ovog moralnog zakona, morao da donese jedno jagnje i da polaganjem ruku na glavu tog jagnjeta ono bude zrtvovano, pri cemu su gresi tog coveka automatski prelazili na jagnje a njemu samome greh bio izbrisan jer je to jagnje umiralo umesto njega, i on pred Bozjim zakonom proglasen pravednim.

Jagnje je u ovom slucaju u svojoj simbolici pretstavljalo Isusa Hrista koji ce doci i zrtvovati svoj zivot kao nevino Bozje jagnje kako bi otkupio coveka od greha i smrti koje je prouzrokovao prekrsaj Bozjeg zakona.

Svojom smrcu Isus je automatski ukinuo ovaj zemaljsji obredni sistem i zemaljsko svestenstvo, i sam postao nas prvosvestenik koji ce od tog vremena sam posredovati u nebeskoj svetinji nad svetinjama pred originalnim kovcegom zaveta u kome se nalaze originalne ploce sa Bozjim zakonom, odnosno deset Bozjih zapovesti.
U tom smislu, covek koji danas prekrsi neku od zapovesti Bozjeg zakona, ne mora zrtvovati jagnje jer je Isus vec platio cenu covekovog prestupa, vec dolazi Hristu i on prinosi zasluge svoje krvi pre Bozjim zakonom koji se nalazi u kovcegu u nebeskoj svetinji nad svetinjama.

ISUS POGLAVAR SVESTENICKI PRED KOVCEGOM ZAVETA NA NEBU U NEBESKOJ SVETINJI NAD SVETINJAMA:

"A ovo je glava od toga što govorimo: imamo takvog Poglavara svešteničkog koji sedi s desne strane prestola Veličine na nebesima;
Koji je sluga svetinjama i istinitoj skiniji, koju načini Gospod, a ne čovek.
Jer se svaki poglavar sveštenički postavlja da prinosi dare i žrtve; zato valja da i Ovaj šta ima što će prineti.
Jer da je na zemlji, ne bi bio sveštenik, kad imaju sveštenici koji prinose dare po zakonu,
Koji služe obličju i senu nebeskih stvari, kao što bi rečeno Mojsiju kad htede skiniju da načini: Gledaj, reče, da načiniš sve po prilici koja ti je pokazana na gori" ( Jevrejima 8. 1 - 5 ).

Ali došavši Hristos, poglavar sveštenički dobara koja će doći, kroz bolju i savršeniju skiniju, koja nije rukom građena, to jest, nije ovog stvorenja,
Ni s krvlju jarčijom, niti telećom, nego kroz svoju krv uđe jednom u svetinju, i nađe večni otkup.
Jer ako krv junčija i jarčija, i pepeo juničin, pokropivši njom opoganjene, osvećuje na telesnu čistotu;
A kamoli neće krv Hrista, koji Duhom Svetim sebe prinese bez krivice Bogu, očistiti savest našu od mrtvih dela, da služimo Bogu Živom i Istinitom?
9:15 I zato je novom zavetu posrednik, da kroz smrt, koja bi za otkup od prestupaka u prvom zavetu, obećanje večnog nasledstva prime zvani.
Jer gde je zavet valja da bude i smrt onog koji čini zavet.
Jer je zavet po smrti potvrđen: budući da nema nikakve sile dok je živ onaj koji ga je načinio.
Jer ni prvi nije utvrđen bez krvi.
Jer kad Mojsije izgovori sve zapovesti po zakonu svom narodu, onda uze krvi jarčije i teleće, s vodom i vunom crvenom i isopom, te pokropi i knjigu i sav narod.
Govoreći: Ovo je krv zaveta koji Bog načini s vama.
A tako i skiniju i sve sudove službene pokropi krvlju.
I gotovo sve se krvlju čisti po zakonu, i bez prolivanja krvi ne biva oproštenje.
Tako je trebalo da se obličja nebeskih ovima čiste, a sama nebeska boljim žrtvama od ovih.
Jer Hristos ne uđe u rukotvorenu svetinju, koja je prilika prave, nego u samo nebo, da se pokaže sad pred licem Božijim za nas;
Niti da mnogo puta prinosi sebe, kao što poglavar sveštenički ulazi u svetinju svake godine s krvlju tuđom:
Inače bi On morao mnogo puta stradati od postanja sveta; a sad jednom na svršetku veka javi se da svojom žrtvom satre greh.
I kao što je ljudima određeno jednom umreti, a potom sud:
Tako se i Hristos jednom prinese, da uzme mnogih grehe; a drugom će se javiti bez greha na spasenje onima koji Ga čekaju.

( Jevrejima 9. 11 - 28 ).

Zato i može vavek spasti one koji kroza Nj dolaze k Bogu, kad svagda živi da se može moliti za njih.
Jer takav nama trebaše poglavar sveštenički: svet, bezazlen, čist, odvojen od grešnika, i koji je bio više nebesa;
Kome nije potrebno svaki dan, kao sveštenicima, najpre za svoje grehe žrtve prinositi, a potom za narodne, jer On ovo učini jednom, kad sebe prinese.
Jer zakon postavlja ljude za sveštenike koji imaju slabost; a reč zakletve koje je rečena po zakonu, postavi sina vavek savršena. ( Jevrejima 7. 25 - 28 ).


Prema tome, zakon nikada nije ukinut, ni jedna zapovest, one su zapisane na nebesima i pretstavljaju temelj Bozje vladavine i na nebu i na zemlji i uslov spasenja.
Prekrsaj ovog zakona je greh isto toliko u novom zavetu koliko i u starom, s time da je Isus taj koji posreduje za nas i opravdava nas pred tim zakonom a ne zrtvovanje zivotinje.
Zato je Apostol Jovan i izrekao jednu veliku istinu koja glasi


"Dečice moja! Ovo vam pišem da ne grešite; i ako ko sagreši, imamo zastupnika kod Oca, Isusa Hrista pravednika,
I On očišća grehe naše, i ne samo naše nego i svega sveta.
I po tom razumemo da Ga poznasmo, ako zapovesti Njegove držimo.
Koji govori: Poznajem Ga, a zapovesti Njegove ne drži, laža je, i u njemu istine nema;
A koji drži reč Njegovu, u njemu je zaista ljubav Božija savršena; po tom poznajemo da smo u Njemu.
Koji govori da u Njemu stoji, i taj treba tako da hodi kao što je On hodio" ( 1 Jovanova 2. 1 - 6 ).

STAROZAVETNI I NOVOZAVETNI METOD SPASENJA:

ZEMALJSKA SVETINJA SA KOVCEGOM ZAVETA 10 ZAPOVESTI - ZRTVA JAGNJE - KRV JAGNJETA.

NEBESKA SVETINJA SA KOVCEGOM ZAVETA 10 ZAPOVESTI - ZRTVA ISUS - KRV ISUSOVA

Kada neko prekrsi bilo koju od 10 zapovesti u novozavetnom periodu, on ne mora da prinosi zrtvu jagnje, vec dolazi Hristu koji je vec prineo sebe i taj greh mu biva oprosten.
Prema tome, tu se vidi razlika izmedju obrednog i moralnog zakona, obredni vise ne postoji jer je Isus zamena, on je zrtva.
Za razliku od njega moralni je vecan, i Isus posreduje pred njim kao savrsena zrtva kojom se brisu gresi koji su posledica krsenja vecnog nepromenjivog Bozjeg zakona.

Odgovor za Faku-a.
Prvo ispitaj istinitost navoda pa tek onda donosi zakljucke, jer ruzno je nekoga osuditi, u ovom slucaju da muti i da je neposten, a da prethodno nije ispitana istinitost izjava na kojima se zakljucak donosi.
Ovakve i slicne osude koje se mogu procitati na ovom mestu a koje su uperene protiv Adventista su uglavnom neistinite, a vecina je zanovana na nepoznavanju pisma, a iznose ih upravo oni koji smatraju da time sluze Bogu,









To ti tako mislis ako gera nije citirao ovde bibliju onda niko nije ti zanemarujes gerine postove a ne on tvoje,ja sam citao sve gerine postove od 2011-te a i tvoje itd i mogu ti reci da je gera najiskreniji ovde na forumu i nije licimer kao neki na Pr:Mika,ladokeja,nikeprodaja,itd koji ste se svo vreme podlizovali k geri kad je diskutovo s JS-ma a od jednom gera ovakav te onakav.
kako vas bre nije sramota?Stidi te se.

Pozdrav faky.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Pise Ladokeja:Odgovor za Faku-a.
Prvo ispitaj istinitost navoda pa tek onda donosi zakljucke, jer ruzno je nekoga osuditi, u ovom slucaju da muti i da je neposten, a da prethodno nije ispitana istinitost izjava na kojima se zakljucak donosi.
Ovakve i slicne osude koje se mogu procitati na ovom mestu a koje su uperene protiv Adventista su uglavnom neistinite, a vecina je zanovana na nepoznavanju pisma, a iznose ih upravo oni koji smatraju da time sluze Bogu,


Odgovor faky:kad prestanete da olajavate pravoslavne,ortodoxe koji su direktni naslednici apostola i crkve Hristove!!!! onda cemo i mi da prestanemo vas!!koji ste nastali od rimske jeresi.

Pozdrav od faky.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Odgovor faky:kad prestanete da olajavate pravoslavne,ortodoxe koji su direktni naslednici apostola i crkve Hristove!!!! onda cemo i mi da prestanemo vas!!koji ste nastali od rimske jeresi.

Pozdrav od faky.


I ova tvoja izjava je takođe pogrešna, i proistekla je iz tvog nepoznavanja istorije diskusija na ovom forumu.
Kao prvo, niko nije olajavao pravoslavlje niti čak bilo šta pisao o pravoslavlju, bar ja to nisam činio, ako je Gera pošten on će i sam to priznati.

Gerakules i Adrian su prvi počeli da napadaju Adventiste, i to iz razloga što sam ja u temi "ISUS ARHANĐEO MIHAJLO, ANĐEO, ILI..?" tvrdio da je arhanđeo Mihajlo sam Isus Hristos, odnosno da je to njegova uloga u planu spasenja.

Dakle Gera i Adrian su bili povređeni ovim mojim komentarima, i počeli su da napadaju adventizam pišući kilometarske postove protiv adventista.
Proveri to pa onda donosi bilo kakve zaključke..

Priznajem, dao sam dao par odgovora Van Helsingu u vezi svetootačkog predanja i priložio jednu istorijsku analizu istorije prve Hrišćanske crkve i otpada u prvim vekovima, i ništa više od toga, niti sam bilo koga vređao ni kako ti kažeš olajavao, a vi konstantno to činite, i to na jedan vrlo ružan način.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ma daj o cemu ti govoris? ili si za Hrista iili za jeres nema tako nesto dela? lupas gluposti bre brate.Ili uzmi stari zakon i kazi da si jevrej-farisej,sadukej ili primi Hrista i gotovo.

Brate Vanghelsing, vrlo mi je zao, ali izgleda da ti ne razumes Hristovu nauku.

Ne postoji vera bez dobrih dela.
To sam ti iz Biblije dokazao.
Isto tako ne postoji spasenje samo dobrim delima.

Medjutim, svaki novorodjeni hriscanin, koji je poverovao u Hrista Isusa i primio ga za svoga Spasotelja,
Hristos ga oslobadja naslednih i stecenih greha i toga trenutka pred Bogom je pravedan.

Medjutim, ako on nastavi da gresi, ako nastavi da zivi kao bezakonik, to je dokaz da jos niej poverovao u Hrista,
niti je primio dar spasenja.

Zivotvorna vera, koja se razlikuje od religije, uvek donosi duhovne rodove u poslusnosti Bogu i Njegovom zakonu.
----------------

Ma daj o cemu ti govoris? ili si za Hrista iili za jeres nema tako nesto dela?

Ja sam za Hrista i ne prihvatam nikakvu jeres, niti ja vidimj tu ikakvu jeres.
-------------------

lupas gluposti bre brate.Ili uzmi stari zakon i kazi da si jevrej-farisej,sadukej ili primi Hrista i gotovo.

Ovo ti je totalni pogresan zakljucak.

Hristos nije bezakonik, jer nije dosao da menja zakona, nego zeli da menja ljude.

Drugo, Bozji zakon nije ni jevrejsnki, ni farisejski ni sadukejski, on je Bozji.

Svaki onoj koji je primio dar Bozje milosti koja spasava, on ce celim srcem ljubiti Boga i svoga bl;iznjega, a to ti je srz Dekaloga.

Ima jedna nijansa u tvom zakljucku koja bi mogla biti ispravna, a to je ako neko misli da se drzanjem zakona spasava,
taj gubi Hrista a gubi i spasenje, jer mi sami sebe ne mozemo spasti. Zato Pavle pita: "Ja nesrcano covek Bozjij KO ce me izbaviti od tela smrti ove". Ko, a ne kako. Ako cemo biti izbavljeni onda samo Neko mora da nas izbavi, a taj Neko je Hristos.

Obrati paznju na to sto je Isus Rekao bolesnom coveku u banji Vitezdi: "ETO SI ZDRAV, VISE NE GRESI DA TI NE BUDE GORE." Jovan 5,14,

Ne zaboravi ste je rekao zeni koju su uhvatili u preljubi: "A Isus joj rece: ni ja te ne osudjujem, IDI, I ODSELE VISE NE GRESIVI."
Jovan 8,11.

To je poruka Gospoda Isusa hrista, pokaj se i On ce ti dati oprostaj.
Ali On ne samo da ti prasta prosle prestupe, On te oslobadja i da vise ne gresis.

"Zanajuci ovo da se starin nas covek razape s Njim, da bi se telo gresno pokvarilo,
DA VISE NE BISMO SLUZILI GREHU. JER KOJI UMRE OPROSTI SE OD GREHA." Rimljanima 6,6.7.

Onaj koji se sa Hristom razapeo grehu, on je za njega mrtav, ON VISE NE SLUZI GREHU, ako i dalje sluzi to je dokaz da nije primio Hrista niti je upoznao blagodat koja spasava.

Pavle nastavlja: "Tako i vi drzite sebe da ste MRTVI GREHAU A ZIVI BOGU u Hristu Isusu Gospodu nasemu.
DA NE CASRTOJE DAKLE GREH U VASEM SMRTNOM TELU DA GA SLUSATE U SLASTIMA NJEGOVIM.
NITI DAJITE UDOVA SVOJIH GREHU za oruzje nepravde, nego DAJITE SBE BOGU...
JER GREH NECE VAMA OBLADATI, JER NISTE POD ZAKONOM NEGO POD BLAGODACU.."
Rimljanima 6,11-14.

Onaj koji tvrdi da je primio Hrista, a nastavlja da zivi i dlaje u grehu, vara sam sebe. Bezakonici nikad nece naslediti carstva nebeskoga.
Novorodjeni hriscanin donosi duhovne rodove u dobrim delima, ne da bi se njima spasio, nego iz zahvalnosti sto je Bozjomj miloscu spasen. Tamo gde nema promene u zivotu na bolje, Hristova milost jos nije primljrena.


Sve najbolje

Pošto Novi Zavet jasno govori o tome da je starozavetni "zakon" ukinut i ne važi za Hrišćane,

Dobro jito brate Gero.
Ja decenijama citam Novi zavet i u njemu to jos nisam nasao.
Drugo, iz kakvog razloga si stavio rec "zakon" pod znak navoda? Nije jasnoi na kakav to ti zakon mislis?
----------------------

[TABLE]
[TR]
[TD="align: center"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"] [TABLE]
[TR]
[TD] Obično se u korist podele zakona na moralni i ceremonijalni navode sledeći argumenti:

Božiji moralni zakon ili Deset zapovesti
1. Naziva se "carski" [Jakov 2,8]
2. Izgovorio ga je Bog [5 Mojsijeva 4,12,13]
3. Napisao ga Bog na de kamene ploče [2 Mojsijeva 24,12]
4. Bio stavljen u kovceg [2 Mojsijeva 40,20. i 2 Mojsijeva 25,21]
5. Bozji zakon je savrsen [Psalam 19,7]
6. Bozji zakon je vjecan [Psalam 11,7; Matej 5,17]
7. Bozji zakon otkriva grijeh [Rimljanima 3,20; 7,7]

Ceremonijalni (Mojsijev) ili obredni zakon
1. Naziva se "pismo uredbe" [Kolosanima 2,14; Efezanima 2,15]
2. Izgovorio ga je Mojsije [3 Mojsijeva 1, 1-3]
3. Napisao ga je Mojsije u knjigu [2 Dnevnika 35,12]
4. Bio je stavljen pored kovcega [5 Moj. 31,24-26]
5. Obredni zakon ne moze nikoga usavrsiti [Jevrejima 7,19]
6. Obredni zakon je prikovan na krst [Efez. 2,15. Kol.2,14]
7. Obredni zakon bio je dat zbog grijeha [3 Mojsijeva 3,7]

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"]Ovo je pravilna podela zakona.
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]



"Moralni"
[1] "Ako dakle zakon carski izvršujete po pismu: Ljubi bližnjega svojega kao samoga sebe, dobro činite" [Jak 2.8]
Ovde se kao "zakon carski" citira "Ljubi bližnjega..."
[3.Moj, 19:18] što nije u deset zapovesti, nego upravo u navodnom ceremonijanom zakonu.

Brate Gero, mora da priznam da te je neko lose nasamario.
Otkuda ti to pada na pamet da ljubav nije deo Bozjeg zakona Dekaloga?

Da vidimo kako se ova izjava slaze sa Hristovom:
"LJUBI GOSPODA BOGA SVOJEGA svim srcem svojim, i svom dusom svojom, i svom misli svojom. Ovo je PREVA I NAJVECA zapovest.
A DRUGA je kao i ova
:LJUBI BLIZNJEGA SVOJEGA KAO SAMOGA SEBE.

O OVE DVE ZAPOVESTI VISI SAV ZAKON I PROROCI.
" Matej 22,37.40.

Ne postoji nijedna druga zapovest koja nije uvrstano u ove dve zapovesti.

Isus je ovde sazeo Dekalog u dve zapovesti a to je ljubav prema Bogu i bliznjemu.
Upravo i jeste tako. Prva ploca Dekaloga izrazava ljubav prema Bogu, a druga ljubav prema bliznjima.

Apostol Pavle je ceo Dekalog sazeo u jednu rec, a to je "LJUBAV". I on kaze, "DAKLE JE LJUBAV IZVRSENJE ZAKONA." Rimljanima 13,10

Zapamtite sta Pavle kaze, da je Ljubav IZVRSENE a ne prestupanje zakonha.
Oni koji ga prestupaju jos nisju upoznali ljubav koja spasava.

Sve najbolje


Pise Ladokeja:Odgovor za Faku-a.
Prvo ispitaj istinitost navoda pa tek onda donosi zakljucke, jer ruzno je nekoga osuditi, u ovom slucaju da muti i da je neposten, a da prethodno nije ispitana istinitost izjava na kojima se zakljucak donosi.
Ovakve i slicne osude koje se mogu procitati na ovom mestu a koje su uperene protiv Adventista su uglavnom neistinite, a vecina je zanovana na nepoznavanju pisma, a iznose ih upravo oni koji smatraju da time sluze Bogu,


Postovaje Faky,

Znaci ti ne osudjijes samo nas da "olajavamo" pravoslavlje, nego javno priznajes da i ti olajavas adventisti.
Je li tako?

Ne mozemo diskutovati o religiji koju na razlicite nacine izrazavamo, a da ne kazemo u cemu je razlika.
To nije olajavanje, nego iznosenje cinjenica.

A ti kad nemas dokaza, onda jednostavno ljude nazoves licemerimai i mislis da si nesto dokazao.
Uozbilji se!

Sve njabolje

NAJVECE KRSTENJE U JEDNOM DAN

John Carter, adventisticki pastor i evnegelista u penziji, odrzao je seriju evandjeoskih propovedu, u Papua Novoj Gvineji kojoj je redovno prisustvovalo oko 100.000 osoba. Na karju iste, u jedan dan, krsteno je oko 5000 novih vernika.

To je veci uspeh nego kada se Sveti Duh izlio na Apostolsku Crkvu: "I pristade u taj dan oko 3000 dusa." Derla 2,41.
 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Hoćete li prestati da pišete velikim fontom i šarate tekstove bojom kao uskršnja jaja!? Ako mislite da su vaše misli i riječi uvjerljivije zato što su napisane velikim slovima ili našarane raznim bojama, varate se. Pisanje velikim fontom na internetu se smatra vikanjem. U velikoj su zabludi oni koji misle da su tim više uvjerljiviji što više viču.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
......

Gerakules i Adrian su prvi počeli da napadaju Adventiste, i to iz razloga što sam ja u temi "ISUS ARHANĐEO MIHAJLO, ANĐEO, ILI..?" tvrdio da je arhanđeo Mihajlo sam Isus Hristos, odnosno da je to njegova uloga u planu spasenja.

Dakle Gera i Adrian su bili povređeni ovim mojim komentarima, i počeli su da napadaju adventizam pišući kilometarske postove protiv adventista.
Proveri to pa onda donosi bilo kakve zaključke..

Priznajem, dao sam dao par odgovora Van Helsingu u vezi svetootačkog predanja i priložio jednu istorijsku analizu istorije prve Hrišćanske crkve i otpada u prvim vekovima, i ništa više od toga, niti sam bilo koga vređao ni kako ti kažeš olajavao, a vi konstantno to činite, i to na jedan vrlo ružan način.

Pozdrav
1) Zbog čega su Gera i Adrian počeli da napadaju Adventizam trebamo pitati njih, a ne da mi donosmo zaključak. Možemo niko nam to ne brani. Ali najbolje znaju njih dvoica iz kojih su to pobuda uradili!

2) Adventisti i JS imaju dosta sličnosti. Jedna od njih je kada im se ospore lažne doktrine – To komentarišu i doživljavaju kao napad na jedinu pravu i istinitu Crkvu na planeti. A ne kao iznošenje zabluda njihovih Crkava i pokušaja da drugi ne završe u njima, i pokušaja da se pomogne iskrenim vernicima da izađu iz njih.

3) Da ima i JEDNA zabluda (jedres) u bilo kojoj Crkvi pravovernik je dužan da je iznese a kao li ako ima 10 ili 50 ili 150.

4) Šta će Bog u dan strašnog suda reći ljudima koji su znali jeresi neke Crkve, a o tome nisu hteli reći ni reči !?
Nisu hteli da se zameraju braći iznoseći im zablude njihove Crkve; nisu hteli da gube vreme sa tim stvarima; ima ko će to da kaže, zašto moram baš ja; šta ja imam od toga ako iznosim zablude neke Crkve......... I verovatno imaju još puno odgovora, ali uvek trebaju da se zapitaju 2 stvari:
1. Kako bi Hrist reagovao da je sada na Zemlji i u njihovoj koži. Da li bi rekao nešto protiv Adventizma i JS ili ne bi ni slovo.
2. Kako će Hrist reagovati kada dođu kod njega na sud zbog ni jednog slova neupućenog krivoj religiji.

Naša je dužnost kada vidimo brata koji greši da ga opomenemo da je na krivom putu, a ne da ga ćutanjem pustimo da ode u propast.

Prema tome pisati o Adventistima na temi Adventisti o njihovoj jeresi nije napadanje Adventizma, nego spasavanje braće.

Uostalom zašto je tema i otvorena, ako je to jedina prava i istinita Crkva. Trebalo je reći moderatoru, odmah po otvaranju te tema da je dovoljan samo jedan post – Na kome će se reći da je Adventistička Crkva jedina prava, istinita i bez mana Crkva i zaključati temu, jer šta ima tu dalje da se piše!
 
Natrag
Top