Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mire, Mire, brate moj u veri u Uskrslog, ovo je više za temu Čovek bezakonja, ali ako tako nastavljaju, neka im bude. Hteli su rat, rat će i dobiti.
DEUS VULT!

Neiskreni? Pa sama vera im je takva. Laž, prevara, falsifikat, hereza i apostaza. Katoličku Crkvu napadaju iz dva razloga, jedan je nacionalistički, smatraju je zlom po srbe, a drugi je jer su dozvolili da im EGWizam ispere mozgove. U svom slepilu napadaju i crkvu naroda kome pripadaju, ismevaju patnje svog naroda koji trpi od zamotanih sledbenika pedofila Muhameda.

Kada neko izda sopstvenu veru, i pređe u nešto što napada i nju samu, onda to mnogo govori o osobi.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Cekaj cekaj :)

Pa ovo je na Tripinom licnom profilu, i jos se hvale "preciznoscu njihove operacije" i kako su uspeli da prijave Slapa i da mu obrisu teme i postove?

Nadam se da Jurivaka nece i ovaj post obrisati, nije u skladu sa temom, ali ovo mora da se vidi.

Kažeš, nije u skladu s temom? :) A što drugo može biti više u skladu s temom "Adventisti i Elen Vajt", od ovih njihovih podmuklosti, podvala i laži?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kažeš, nije u skladu s temom? :) A što drugo može biti više u skladu s temom "Adventisti i Elen Vajt", od ovih njihovih podmuklosti, podvala i laži?

To je u skladu sa "bogom" kome služe. Potpuno u skladu sa ocem laži. Napisao sam ranije da oni, tj čitav kult zadovoljava naziv antihrista, i dobio napade, isto tako kada sam rekao da Sola Scriptura nije od Boga, napali su me da hulim na Duha Svetog.

@mire000, jesu li raskrinkani, ili im je to i cilj, da ih napadnemo a onda da glume "mučenike" za "malo svetlo"? Ne bi me začudilo da je ovo drugo u pitanju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To je u skladu sa "bogom" kome služe. Potpuno u skladu sa ocem laži. Napisao sam ranije da oni, tj čitav kult zadovoljava naziv antihrista, i dobio napade, isto tako kada sam rekao da Sola Scriptura nije od Boga, napali su me da hulim na Duha Svetog.

@mire000, jesu li raskrinkani, ili im je to i cilj, da ih napadnemo a onda da glume "mučenike" za "malo svetlo"? Ne bi me začudilo da je ovo drugo u pitanju.
Nije im to bio cilj. Marko se inace ne snalazi sa opcijama na forumu, ne zna ni da citira.
Ovo je slucajno napisao, hteo je da posalje privatno a ispalo je javno.

Skroz me je razocarao, mislio sam da je on ipak iskreniji, ali sam se prevario. Kada je otvorio temu o toleranciji, kako ne trebamo da napadamo jedni druge, vec tada sam posumnjao da ju je otvorio zato sto im nasi odgovori smetaju. I bio sam u pravu. Oni bi da nas navedu da cutimo dok oni napadaju, to je svrha te teme. Pa nije niko blesav, nisam ni ja, zato sam ignorisao taj poziv. A ovo je potvrda da se nikako ne mogu nositi sa nasim argumentima. Zato idu i prijavljuju , bore se nepostenim sredstvima. Otvoricu novu temu i postaviti ovo u zaglavlju, neka svi vide sa kim imaju posla.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
:) Je, razlika je ogromna. 85% vas protestanata, prema vašim vlastitim istraživanjima, uopče ne vjeruju u Isusa Krista.

Uglavnom SVI tradicionalni Hrišćani uopšte ne veruju da postoji živi Bog koji se zalaže za ljudsko spasenje, i nikada nisu doživeli nikakvo lično živo iskustvo sa Bogom.

Ovo ljudima koji ne poznaju šta je vera može izgledati kao čudna izjava, jer ne poznaju prirodu pravog obraćenja i posvećenja
Vera nije forma, već promena u ljudskom biću koju čini Duh Sveti, menjajući čovekovo srce i um, pa čak i telo.

Da oni imaju Isusa za Boga, ne bi ga svodili na arhanđela,.

Ovo je očigledna kontradiktornost, jer kažeš "Da oni imaju Isusa za Boga, ne bi ga svodili na arhanđela, a poneki sumnjali u Njegovo Božanstvo"

- Prvo kažeš: "DA ONI IMAJU ISUSA ZA BOGA"

Što po tebi znači da nemaju.

- Potom kažeš: "NE BI GA SVODILI NA ARHANĐELA"

Što u nastavku praviš kontradikciju, i priznaješ da imaju ali da ga svode na nivo Arhanđela.

- I na kraju kažeš: "A PONEKI SUMNJAJU U NJIHOVO BOŽANSTVO"

Što znači iz tvojih reči da neki veruju u njegovo Božanstvo, a PONEKI ne.

Sad svako može da upoređujući ove izjave vidi očiglednu kontradikciju.

Realnost Adventističkog učenja je ta, da Adventisti veruju da je Isus Bog jednak Ocu, ali da ima različite uloge u planu spasenja, od kojih je "SPASITELJ, PRVOSVEŠTENIK ILI POSREDNIK U NEBESKOJ SVETINJI, SLUGA, CAR, MIHAJLO ILI VOJVODA - PREDVODNIK NEBESKE VOJSKE..."

Ne govore, jer misle da je imitatio Christi, u subotarenju, ne jedenju mesa, ne ispijanju alkohola, izbegavanju duhana, kafe, rođendana, i tome slično.

Nikejsko-carigradski simbol vere glasi:

1. Verujem u jednoga Boga Oca, Svedržitelja, Tvorca neba i zemlje i svega vidljivog i nevidljivog
2. I u jednoga Gospoda Isusa Hrista, Sina Božijeg, Jedinorodnog, od Oca rođenog pre svih vekova; Svetlost od Svetlosti, Boga istinitog od Boga istinitog; rođenog, a ne stvorenog, jednosuštnog Ocu, kroz Koga je sve postalo;
3. Koji je radi nas ljudi i radi našeg spasenja sišao s nebesa, i ovaplotio se od Duha Svetoga i Marije Djeve, i postao čovek;
4. I Koji je raspet za nas u vreme Pontija Pilata, i stradao i bio pogreben;
5. I Koji je vaskrsao u treći dan, po Pismu;
6. I Koji se vazneo na nebesa i sedi sa desne strane Oca;
7. I Koji će opet doći sa slavom, da sudi živima i mrtvima, Njegovom carstvu neće biti kraja.
8. I u Duha Svetoga, Gospoda, Životvornoga, Koji od Oca ishodi, Koji se sa Ocem i Sinom zajedno poštuje i zajedno slavi, Koji je govorio kroz proroke.
9. U jednu, svetu, (katoličku) sabornu i apostolsku Crkvu.
10. Ispovedam jedno Krštenje za oproštenje grehova.
11. Čekam vaskrsenje mrtvih.
12. I život budućega veka. Amin.

Ponovo letargijska kontradiktornost.

Dakle, po DarthShoneu, onaj koji se krstio i dozvolio duhu Svetome da ga promeni "pije alkohol, puši duvan, pije i jede štetne napitke i hranu koji štete i fizičkom i duhovnom zdravlju, krši deset Božjih zapovesti..id.."

Ne bi me čudilo da je ovde naveo i određene droge, kokain, heroin, marihuanu, ekstazi, i ostale.

Ovakav stav je u stvari posledica formalnog krštenja kupanjem u vodi, a ne stvarnog delovanja Božjeg Duha na srce, um, i čovekovo biće, jer Duh Sveti deluje u čoveku i vodi ga ka potpunom očišćenju i duha i tela, i takav čovek se prirodno ponaša po moralnim i zdravstvenim principima, i neće činiti ništa što bi mu donelo bolesti i učmalost, pa time i slabosti koje u svakom trenutku mogu čoveka navesti na zle misli i dela.

Budnost i trezvenost su potrebni u svakom trenutku u borbi sa grehom.
A kako će to postići ako koristi stimulante poput gore pomenutih otrova.

Koristeći takve stimulanse tu nema govora ni o posvećenju, ni volji da se čovek bori sa slabostima tela i duha, već o učmalosti i tavorenju u stanju opšte bolesti i letargije.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Uglavnom SVI tradicionalni Hrišćani uopšte ne veruju da postoji živi Bog koji se zalaže za ljudsko spasenje, i nikada nisu doživeli nikakvo lično živo iskustvo sa Bogom.

Ovo ljudima koji ne poznaju šta je vera može izgledati kao čudna izjava, jer ne poznaju prirodu pravog obraćenja i posvećenja
Vera nije forma, već promena u ljudskom biću koju čini Duh Sveti, menjajući čovekovo srce i um, pa čak i telo.



Ovo je očigledna kontradiktornost, jer kažeš "Da oni imaju Isusa za Boga, ne bi ga svodili na arhanđela, a poneki sumnjali u Njegovo Božanstvo"

- Prvo kažeš: "DA ONI IMAJU ISUSA ZA BOGA"

Što po tebi znači da nemaju.

- Potom kažeš: "NE BI GA SVODILI NA ARHANĐELA"

Što u nastavku praviš kontradikciju, i priznaješ da imaju ali da ga svode na nivo Arhanđela.

- I na kraju kažeš: "A PONEKI SUMNJAJU U NJIHOVO BOŽANSTVO"

Što znači iz tvojih reči da neki veruju u njegovo Božanstvo, a PONEKI ne.

Sad svako može da upoređujući ove izjave vidi očiglednu kontradikciju.

Realnost Adventističkog učenja je ta, da Adventisti veruju da je Isus Bog jednak Ocu, ali da ima različite uloge u planu spasenja, od kojih je "SPASITELJ, PRVOSVEŠTENIK ILI POSREDNIK U NEBESKOJ SVETINJI, SLUGA, CAR, MIHAJLO ILI VOJVODA - PREDVODNIK NEBESKE VOJSKE..."



Ponovo letargijska kontradiktornost.

Dakle, po DarthShoneu, onaj koji se krstio i dozvolio duhu Svetome da ga promeni "pije alkohol, puši duvan, pije i jede štetne napitke i hranu koji štete i fizičkom i duhovnom zdravlju, krši deset Božjih zapovesti..id.."

Ne bi me čudilo da je ovde naveo i određene droge, kokain, heroin, marihuanu, ekstazi, i ostale.

Ovakav stav je u stvari posledica formalnog krštenja kupanjem u vodi, a ne stvarnog delovanja Božjeg Duha na srce, um, i čovekovo biće, jer Duh Sveti deluje u čoveku i vodi ga ka potpunom očišćenju i duha i tela, i takav čovek se prirodno ponaša po moralnim i zdravstvenim principima, i neće činiti ništa što bi mu donelo bolesti i učmalost, pa time i slabosti koje u svakom trenutku mogu čoveka navesti na zle misli i dela.

Budnost i trezvenost su potrebni u svakom trenutku u borbi sa grehom.
A kako će to postići ako koristi stimulante poput gore pomenutih otrova.

Koristeći takve stimulanse tu nema govora ni o posvećenju, ni volji da se čovek bori sa slabostima tela i duha, već o učmalosti i tavorenju u stanju opšte bolesti i letargije.

Za vašu informaciju ne upotrebljavamo ni jedan od navedenih stimulansa.

Ostalo o EGWizmu napisano stoji. apostaza ste. Bog kome se klanjate i kome tvrdite da služite nije Onaj Koji Jeste, ma šta vi tvrdili. Vaš bog je otac laži. YHWH se nikada nikome nije izvinjvao ili govorio da je pogrešno rekao. Vaše malo svetlo je tvrdilo da joj je bog rekao da je pogrešio za 1844, ti tvrdiš da ti je Isus (za vas EGWiste stvoreni, posinjeni, odlučite se već jednom) rekao da je trebao da dođe 1885, ali da je crkva zakazala pa je odložio dolazak. Da li je to Bog opisan u Bibliji? Onaj Koji Jeste? NIJE. To je alter ego heretika i apostata koji lutaju ne znajući kuda ni zašto idu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ovo zasluzuje novu temu, ovim su skroz raskrinkani!

Točno. Kad im kažemo da je Adventistima sedmog dana važnije da im pripadnici vjeruju u Ellen White i njene spise (duh proroštva) nego u Trojstvo, onda nas Marko naziva lažovina. Ide Marko i dalje, Darthu se obraća ovako: "Ne znam da li si toliko glup, pokvaren, ili si bolestan"? A s druge strane, vidjeli smo, podmuklu igru igra s tripom koji o Trojstvu kaže:

tripo 41: 25 Razloga Zasto Ne treba Verovati u Trojstvo ili Trojedinog Boga!

....
3. Zato sto je doktrina Trojstva OMEGA OTPAD - prorokovano od Ellen G. White

11. Zato sto nepostoji Biblijsko Trojstvo nego samo Paganstvo Trojstvo. Trojstvo nema veze sa Biblijom.

23. Zato sto najpouzdanija prorocka rec nema ni jedan citat koji spominje Bog Sin, Bog Sv. Duh. Trojedini Bog, Trinity, ....

24. Zato sto najpouzdanija proroca rec nema ni jedan cita koji kaze: Tri licnosti U Bozanstvu, ili Tri licnosti Jednog Boga.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pazite! Trojstvo je pogansko, nema ništa s Biblijom. Jer to proizlazi iz proroštva Ellen White - OMEGA OTPAD. Da je Trojstvo pogansko dokazuje i to što "najpouzdanija prorocka rec" (spisi Ellen White) Trojstvo (Trinity) uopće ne spominju. Također, da je Trojstvo pogansko i da u njega ne treba vjerovati dokazuje i to što "najpouzdanija prorocka rec" (spisi Ellen White) nigdje ne kaže: Tri licnosti U Bozanstvu, ili Tri licnosti Jednog Boga.

I? Smeta li Marku što tripo ovako vjeruje i ovako deklarira? Možda malo i smeta, ali samo zato što to pročitaju i neadventisti. Kad Darth navede da su pioniri Adventizma sedmog dana za Trojstvo tvrdili kako je pogansko, Marko ga priupita: "Ne znam da li si toliko glup, pokvaren, ili si bolestan"? A sa tripom, koji za Trojstvo to isto vjeruje i tvrdi, Marko ovdje na forumu "iza leđa" obavlja svoju sramotno prljavu rabotu.

Što onda povezuje Marka i tripu, i sve Adventiste sedmog dana? Trojedini Bog ili Ellen White? Vidjesmo i uvjerismo se, povezuje ih Ellen White.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Točno. Kad im kažemo da je Adventistima sedmog dana važnije da im pripadnici vjeruju u Ellen White i njene spise (duh proroštva) nego u Trojstvo, onda nas Marko naziva lažovina.

Marko je u pravu, jer jeste lažovi i izvrtači.

Dakle, sama Ellen White u vezi prirode Isusa Hrista piše "da mi ne bi trebali da se bavimo stvarima koje direktno nisu povezane sa spasenjem, a koje su nam teže za razumevanje"

Trojstvo nije uslov spasenja, već vera u Hrista kao ličnog spasitelja i posrednika pred Bogom koji preuzima naše grehe na sebe, i time čini da ostvarimo prisnu zajednicu sa njim, dopuštajući Duhu Svetome da nas povede putem posvećenja i života u pravdi Božjoj.

Za vašu informaciju ne upotrebljavamo ni jedan od navedenih stimulansa.

Zašto onda nas osuđujete?


Ostalo o EGWizmu napisano stoji. apostaza ste. Bog kome se klanjate i kome tvrdite da služite nije Onaj Koji Jeste, ma šta vi tvrdili. Vaš bog je otac laži. YHWH se nikada nikome nije izvinjvao ili govorio da je pogrešno rekao. Vaše malo svetlo je tvrdilo da joj je bog rekao da je pogrešio za 1844.

Ovde vidimo još jednu tvoju svesnu otvorenu laž, jer niko nikada od Adventista, ili ovde na forumu nije tvrdio "da je Bog rekao da je pogrešio u vezi 1844"

Dakle, Bog nije pogrešio, nego nije otkrio Mileru sam događaj koji je trebao da se odigra 1844 godine, već samo vreme, a Miler je zaključio da je to Hristov dolazak.

Nakon velikog razočarenja Bog je otkrio Adventistima i sam događaj.
 
Natrag
Top