Abortus ,treba li ga zabraniti ili ne?

Abortus,treba li ga zabraniti?

  • Treba ga zabraniti

    Votes: 3 42,9%
  • Treba ga dozvoliti

    Votes: 0 0,0%
  • Treba dozvoliti slobodan izbor svakoj zeni

    Votes: 4 57,1%

  • Total voters
    7
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Odgovor na temu je jednostavan.

Niko nema vlast da bilo kome šta zabrani, ni čovek, ni crkva, pa to ne čini ni Bog.

On savetuje šta je dobro a šta ne, i poziva da se dobro prihvati a zlo ostavi.

Evo šta kaže reč Božja:

"Ljudi! Šta to činite? I mi smo kao i vi smrtni ljudi, koji vam propovedamo jevanđelje da se od ovih lažnih stvari obratite k Bogu Živom, koji stvori nebo i zemlju i more i sve što je u njima;
Koji u prošavšim naraštajima beše pustio sve narode da idu svojim putevima" ( dela apostolska 14. 15 - 16 ).

"Sve mi je slobodno, ali nije sve na korist; sve mi je slobodno, ali sve ne ide na dobro" ( 1 Korinćanima 10. 23 ).

Dakle, po pitanju abortusa i svih drugih stvari, ako neko silom želi nekome nešto da zabrani, on ne radi Božji posao.

Jer da Bog želi on bi ga sam uradio.
Već dopušta slobodnu volju i slobodu izbora.

Ali, doći će vreme kada će ljudi u ime Boga zabraniti štošta, čak i Božju volju, a uvesti samovolju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Dakle, po pitanju abortusa i svih drugih stvari, ako neko silom želi nekome nešto da zabrani, on ne radi Božji posao.

Jer da Bog želi on bi ga sam uradio.
Već dopušta slobodnu volju i slobodu izbora.

Pitanje prvo: Što je Božja volja za začeto dijete? Da ga majka rodi, ili da ga, po savjetu sotone pozove se na svoju slobodu izora, i abortusom usmrti najnevinije ljudsko stvorenje!? :)

Pitanje drugo: A što je Božja volja za svakoga čovjeka? Da činimo sve kako bi se vršila Božja volja, ili da činimo tako da i sami, a i sve druge sokolimo i upućujemo da čine volju sotone?

Primjetite ovdje kako iz 'Laodikejinih usta' progovara ista ona zmija koja je Evu zaskočila. Pita zmija ženu, a što vam je Bog rekao i zapovjedio? Ne ubij, jer ćete onda i vi stradati, rekao nam je Bog, odgovori žena Evi. Ne, nećete stradati, reče zmija ženi dodajući: Vi ste slobodni i imate svja ljudska prava, i ako vam se prohtije ubijajte i svoju vlastitu djecu.

P.S.
Ovdje se mora primjetiti kako je stupanj "otrovanosti 'duhom proroštva'" u direktnoj vezi sa veličinom zla kojeg je 'otrovani' spreman zagovarati. Pogledajte, Laodikeja ovdje koristi potpuno istu taktiku, istu metodu, koju je koristila zmija u susretu s Evom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap

Pitanje kojim ti treba da se baviš je "ŠTA JE BOŽJA VOLJA ZA MENE, I ŠTA JA TREBAM DA RADIM?"

A ti se baviš drugima i sudiš drugima.

Ali pazi, tako čineći sud je nad tvojom glavom.

A što se tiče dece "tvoja crkva je pokazala u Jasenovcu i po Hrvatskoj, a da ne govorim o mračnom srednjem veku - koliko voli decu, ubijajući ih, čak i u utrobama majke.

A danas to čini u satanističkom kultu 9 kruga"
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Stvarnoslap

Pitanje kojim ti treba da se baviš je "ŠTA JE BOŽJA VOLJA ZA MENE, I ŠTA JA TREBAM DA RADIM?"

Ja to i činim. Pitam Boga što je Njegova volja za mene, a On mi odgovara - Zauzimaj se za potlačene, a pogotovo za one kojima živote oduzimaju, kao što to čine sa nerođenom djecom.

Tebi pak sam sotona šapće, a ti ga slušaš i činiš po njegovu, da ljude učiš kako je njihovo ljudsko pravo ubiti i vlastitu djecu, jer im to nitko ne može zabraniti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tebi sotona upravo šapće da lažeš i izvrćeš tuđe reči.

Jer gde sam ja to učio ljude što mi nabacuješ.

Ja znam šta sam napisao.

Da niko nema pravo da silom zabrani čoveku bilo šta.

A to je upravo činila tvoja crkva - pod pretnjom ognjem i mačem.

Jevanđelje se propoveda ljubavlju, a ne lomačom, mačem, i ubistvom.

A vi bi ste to i danas radili da imate vlast.
Ubijali bi ste verske neistomišljenike.
A ženama ne bi ste propovedali moral, već koja izvrši abortus - vi bi ste je ubili.

Evo šta sam napisao.

"""Odgovor na temu je jednostavan.

Niko nema vlast da bilo kome šta zabrani, ni čovek, ni crkva, pa to ne čini ni Bog.

On savetuje šta je dobro a šta ne, i poziva da se dobro prihvati a zlo ostavi.

Evo šta kaže reč Božja:

"Ljudi! Šta to činite? I mi smo kao i vi smrtni ljudi, koji vam propovedamo jevanđelje da se od ovih lažnih stvari obratite k Bogu Živom, koji stvori nebo i zemlju i more i sve što je u njima;
Koji u prošavšim naraštajima beše pustio sve narode da idu svojim putevima" ( dela apostolska 14. 15 - 16 ).

"Sve mi je slobodno, ali nije sve na korist; sve mi je slobodno, ali sve ne ide na dobro" ( 1 Korinćanima 10. 23 ).

Dakle, po pitanju abortusa i svih drugih stvari, ako neko silom želi nekome nešto da zabrani, on ne radi Božji posao.

Jer da Bog želi on bi ga sam uradio.
Već dopušta slobodnu volju i slobodu izbora.

Ali, doći će vreme kada će ljudi u ime Boga zabraniti štošta, čak i Božju volju, a uvesti samovolju"""
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Evo šta sam napisao.

Dakle, po pitanju abortusa i svih drugih stvari, ako neko silom želi nekome nešto da zabrani, on ne radi Božji posao.

Već dopušta slobodnu volju i slobodu izbora.

A evo što sam ja na ovo tvoje napisao:

Pitanje prvo: Što je Božja volja za začeto dijete? Da ga majka rodi, ili da ga, po savjetu sotone pozove se na svoju slobodu izora, i abortusom usmrti najnevinije ljudsko stvorenje!? :)

Pitanje drugo: A što je Božja volja za svakoga čovjeka? Da činimo sve kako bi se vršila Božja volja, ili da činimo tako da i sami, a i sve druge sokolimo i upućujemo da čine volju sotone?

Primjetite ovdje kako iz 'Laodikejinih usta' progovara ista ona zmija koja je Evu zaskočila. Pita zmija ženu, a što vam je Bog rekao i zapovjedio? Ne ubij, jer ćete onda i vi stradati, rekao nam je Bog, odgovori žena Evi. Ne, nećete stradati, reče zmija ženi dodajući: Vi ste slobodni i imate svja ljudska prava, i ako vam se prohtije ubijajte i svoju vlastitu djecu.

P.S.
Đav'o ne voli slobodu koju je Bog dao čovjek. Međutim, đav'o se dosjetio kako će i s tim Božjim darom manipulirati i unesrećiti čovjeka. Dosjetio se đav'o da čovjeka nagovara da koristi tu slobodu i svoja prava, kada ga nagovara na zlo. Pa kaže đav'o čovjeku - iskoristi svoju slobodnu volju i slobodu izbora, pa ubij začeto dijete ako ti smeta. A upravo ovako im i ti sugeriraš.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A evo što sam ja na ovo tvoje napisao:

Pitanje prvo: Što je Božja volja za začeto dijete? Da ga majka rodi, ili da ga, po savjetu sotone pozove se na svoju slobodu izora, i abortusom usmrti najnevinije ljudsko stvorenje!? :)

Pitanje je "kakve ti veze imaš sa tim?"

Ako veċ imaš taj problem - ti treba da propovedaš jevanđeoski moral, a ne da seckaš grane.

Vaše crkve takođe seckaju grane.
Jer se ne bore protiv suštine poblema.

Drugim rečima "zabranimo abortus žena koje imaju odnose van braka ili se prostituišu, ali da li će one i dalje da imaju odnose i da se prostituišu - to nas ne interesuje"

To vama dođe kao neka maska da prikrijete vaš nerad i nemarnost da propovedate jevanđelje.

Jer laķše je mahati pamfletima na kojima piše "ZABRANITE ABORTUS" nego propovrdati Hrista, rečju i ličnim životom.

Jer ko šta ima, on to i iznosi.

Pamflete, ili Isusa.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Jer laķše je mahati pamfletima na kojima piše "ZABRANITE ABORTUS" nego propovrdati Hrista, rečju i ličnim životom.

A gdje je to, i kada, Krist propovijedao - 'pustite ih neka ubijaju i svoju nerođenu djecu, oni su slobodni i imaju pravo tako izabrati' - kao što ti ovdje propovjedaš?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hrist je propovedao veru u njega kao spasitelja, moral, i novorođenje Svetim Duhom.

A ja ne propovedam ubistva dece.

Ali poštujem princip slobode izbora, a ne nasilno nametanje bilo čega.

Oni koji zloupotrebe slobodu izbora - izaćiće na sud Božji.

Dakle, sve ima duhovni smisao, i nije suština seckanje grana, već propovedanje morala, pa će i abortusa biti manje kada se žene obrate Bogu i budu moralne.

Sve drugo nema neki određeni smisao.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Hrist je propovedao veru u njega kao spasitelja, moral, i novorođenje Svetim Duhom.

Zar se novorođeni Svetim Duhom ne zauzimaju za nerođenu djecu?

Oni koji kažu - pustite ih neka ubijaju djecu, njih će Bog kazniti - nisu 'novorođeni Duhom Svetim', nego su zarobljeni duhom sotonskim. Ne može se tvrditi da se zauzima za Boga i Božje, a ne zauzimati se za živote nerođenih. Krist takve lažovima naziva, i kaže da je za njih pripremljen vječni pakao.

Mt 25,41-46atim će reći i onima slijeva: 'Odlazite od mene, prokleti, u oganj vječni, pripravljen đavlu i anđelima njegovim! .... 'Zaista, kažem vam, što god ne učiniste jednomu od ovih najmanjih, ni meni ne učiniste.'" "I otići će ovi u muku vječnu, a pravednici u život vječni."
 
Natrag
Top