Abortus ,treba li ga zabraniti ili ne?

Abortus,treba li ga zabraniti?

  • Treba ga zabraniti

    Votes: 3 42,9%
  • Treba ga dozvoliti

    Votes: 0 0,0%
  • Treba dozvoliti slobodan izbor svakoj zeni

    Votes: 4 57,1%

  • Total voters
    7
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja se ne pridružujem neprijateljima istine, i onima koji formalno mašu pamfletima.

Ja propovedam moral i jevanđelje Gospoda Isusa - kako bi ljudi svoj život predali njemu.

Samo takva borba protiv greha ima smisla.

A mahanje pamfletima na kojima piše "ukinite abortus" to nema nikakve svrhe, osim u političke svrhe kojom se tvoja crkva bavi.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.393
Ja propovedam moral i jevanđelje Gospoda Isusa - kako bi ljudi svoj život predali njemu.

Samo takva borba protiv greha ima smisla.

Pitanje prvo: Je li abortus grijeh?

Pitanje drugo: Zašto si na mene k'o divljak nasrnuo zato što sam prokazao zlo i zločince koji godišnje pobiju 43 milijuna ljudskih bića?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, pitanje je: 'je li kurvarstvo i odnosi van braka greh?

E protiv toga treba da se boriš Hristos metodama.

A ja nisam nasrnuo na nikoga, već razobličavam tvoju površnost, i zloću da bolesno nekoga diskredituješ.

Jer tebi nije stalo do dece, već da zadovoljiš svoj bolesni poriv da nekoga omalovažiš i diskredituješ.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.393
Jer tebi nije stalo do dece, već da zadovoljiš svoj bolesni poriv da nekoga omalovažiš i diskredituješ.

Tebi je stalo do djece, ako ćemo se za*jebavati. Za tebe su 43 milijuna ubijene djece, 43 milijuna uklanjanja nakupine stanica, kako nerođenu djecu tretira sotonsko naučavanje subotarske sekte.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije dobro ni jedno ni drugo.

Zabraniti abortus značilo bi 'uvesti totalitarni sistem sličan inkviziciji, koji ne bi dopuštao ženama da zaustave neželjenu trudnoću.
Što bi značilo 'da ako one zatrudne nakon odnosa koje su imale van bračne zajednice, ili prilikom silovanja, ne bi mogle da trudnoću zaustave i ako bi želele.

Ne zabraniti ga, značilo bi 'legalizovati promiskuitet, i slobodne odnose van braka.

Na sreću, postoji alternativa.

Da se ukinu sve crkve i škole koje ne rade svoj posao, i da se osnuju institucije za moralnu edukaciju, koje bi svet povele u moralno probuđenje i reformu po biblijskim principima.
Posebno po pitanju muško ženskih odnosa, ljubavi i braka, i smisla života.

Da li će se naći neko dovoljno uticajan i posvećen da svet povede u ovakvu akciju.

Da, sam Bog vrlo uskoro.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.393
Zato je u biološkom smislu dete u organizmu žene deo tog istog organizma a ne samostalna jedinka.

Jovane, ako je točna ova tvoja tvrdnja, da nerođeno dijete nije posebna jedinka, da nije ljudsko biće, nego samo dio ženina tijela, 'nakupina ženinih stanica', zašto onda sveti apostol Luka u svome evanđelju nije napisao ovako?

Lk 1,39-44: Tih dana usta Marija i pohiti u Gorje, u grad Judin. Uđe u Zaharijinu kuću i pozdravi Elizabetu. Čim Elizabeta začu Marijin pozdrav, zaigra joj nakupina stanica u utrobi. I napuni se Elizabeta Duha Svetoga i povika iz svega glasa: »Blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljena nakupina stanica u tvojoj utrobi! Ta otkuda meni da mi dođe majka Gospodina mojega? Gledaj samo! Tek što mi do ušiju doprije glas pozdrava tvojega, zaigra mi od radosti nakupina stanica u utrobi.

Da podsjetim, da svatko može provjeriti i usporediti, sveti Luka je ipak napisao ovako:

Lk 1,39-44: Tih dana usta Marija i pohiti u Gorje, u grad Judin. Uđe u Zaharijinu kuću i pozdravi Elizabetu. Čim Elizabeta začu Marijin pozdrav, zaigra joj čedo u utrobi. I napuni se Elizabeta Duha Svetoga i povika iz svega glasa: »Blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje! Ta otkuda meni da mi dođe majka Gospodina mojega? Gledaj samo! Tek što mi do ušiju doprije glas pozdrava tvojega, zaigra mi od radosti čedo u utrobi.

Još jednom te pitam. Zar je zaista moguće da sveti Luka piše pod utjecajem poganstva, pa stoga 'fetus' smatra i naziva ljudskim bićem - čedom, djetetom, a da je čitavih 20 stoljeća kasnije Duh Sveti odlučio adventistima sedmog dana (subotarima) priopćiti 'istinu' kako je 'fetus' samo nakupina ženinih stanica, i nije uopće ljudsko biće!?!?!?

Napomena: Ovo je subotarska adventistička 'teologija' (ja bih ju nazvao đavlologijom) kojom adventisti sedmog dana opravdavaju zarađivanje krvavog novca (krvarine) na ubijanju nerođene djece. Evo točno te 'teologije':

Velimir Bogdanović (John Stevens Sr.), adventistički teolog, naučava:

Fetus je posudio život od majke i postaje živa osoba nakon rođenja i samostalnog disanja. Adam nije bio živa osoba dok nije disao. Popularno protivljenje pobačaju došlo je u kršćanstvo preko poganstva ..... Obožavanja fetusa, a zatim ubijanje djeteta nakon rođenja ako nije željeno, poganska je praksa koja se infiltrirala u kršćanstvo. Objavio sam knjigu o ovoj temi. Biblija i Bog su i za život i za izbor, ali samostalan život počinje nakon rođenja.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.461
"Ako se ljudi pobiju i udare trudnu ženu te ona pobaci, ali druge štete ne bude, onda onaj koji ju je udario neka plati odštetu koju zatraži njezin muž. On neka plati kako suci odrede. Bude li drugog zla, neka je kazna: život za život", 2.Mojsijeve 21,22.23

Dakle, pobačaj se ne tretira kao ubijstvo rođenog.

Dakle, pobačaj se ne može defacto i u svakoj situaciji smatrati kao ubijstvo. Ovde pre svega na savesti čoveka. Da li čini nešto iz nečiste savesti ili postoji objektivno opravdanje. Bog je konačni sudija, i On jedini ovde može da sudi, ne na osnovu formalnog čina, već na osnovu savesti i ličnog osvedočenja o realnim razlozima takvog čina.

Zato mi nismo tu da sudimo nekome ko ovo uradi. Ima Bog, koji sudi. Ali sam čin dakle, nije ubijstvo. Bar prema učenju Biblije.

Jovane, ako je točna ova tvoja tvrdnja, da nerođeno dijete nije posebna jedinka, da nije ljudsko biće, nego samo dio ženina tijela, 'nakupina ženinih stanica', zašto onda sveti apostol Luka u svome evanđelju nije napisao ovako?

Jedini tekst koji tretira pitanje abortusa na najdirektniji način je ovaj u 2.Mojsijevoj 21,22.23. Luka se ne bavi krivičnim aktom abortusa. Ne može se uzeti stih koji ne tretira pravno abortus kao odgovor na temu abortusa.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.393
"Ako se ljudi pobiju i udare trudnu ženu te ona pobaci, ali druge štete ne bude, onda onaj koji ju je udario neka plati odštetu koju zatraži njezin muž. On neka plati kako suci odrede. Bude li drugog zla, neka je kazna: život za život", 2.Mojsijeve 21,22.23

Tako je bilo po Mojsijevu zakonu. Po Kristovom zakonu je ovako:

'Zaista, kažem vam, što god učiniste jednomu od ove moje najmanje braće, meni učiniste!

Jasno je. Tko je ubio nerođeno dijete kao da je ubio Isusa Krista.

Zato mi nismo tu da sudimo nekome ko ovo uradi. Ima Bog, koji sudi. Ali sam čin dakle, nije ubijstvo. Bar prema učenju Biblije.

Već ti pokazah, abortus je ubojstvo. Evo još jednom:

'Zaista, kažem vam, što god učiniste jednomu od ove moje najmanje braće, meni učiniste!

I, pitat ću te dok ne odgovoriš.

Jovane, ako je točna tvoja tvrdnja, da nerođeno dijete nije posebna jedinka, da nije ljudsko biće, nego samo dio ženina tijela, 'nakupina ženinih stanica', zašto onda sveti apostol Luka u svome evanđelju nije napisao ovako?

Lk 1,39-44: Tih dana usta Marija i pohiti u Gorje, u grad Judin. Uđe u Zaharijinu kuću i pozdravi Elizabetu. Čim Elizabeta začu Marijin pozdrav, zaigra joj nakupina stanica u utrobi. I napuni se Elizabeta Duha Svetoga i povika iz svega glasa: »Blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljena nakupina stanica u tvojoj utrobi! Ta otkuda meni da mi dođe majka Gospodina mojega? Gledaj samo! Tek što mi do ušiju doprije glas pozdrava tvojega, zaigra mi od radosti nakupina stanica u utrobi.

Da podsjetim, da svatko može provjeriti i usporediti, sveti Luka je ipak napisao ovako:

Lk 1,39-44: Tih dana usta Marija i pohiti u Gorje, u grad Judin. Uđe u Zaharijinu kuću i pozdravi Elizabetu. Čim Elizabeta začu Marijin pozdrav, zaigra joj čedo u utrobi. I napuni se Elizabeta Duha Svetoga i povika iz svega glasa: »Blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje! Ta otkuda meni da mi dođe majka Gospodina mojega? Gledaj samo! Tek što mi do ušiju doprije glas pozdrava tvojega, zaigra mi od radosti čedo u utrobi.

Još jednom te pitam. Zar je zaista moguće da sveti Luka piše pod utjecajem poganstva, pa stoga 'fetus' smatra i naziva ljudskim bićem - čedom, djetetom, a da je čitavih 20 stoljeća kasnije Duh Sveti odlučio adventistima sedmog dana (subotarima) priopćiti 'istinu' kako je 'fetus' samo nakupina ženinih stanica, i nije uopće ljudsko biće!?!?!?

Napomena: Ovo je subotarska adventistička 'teologija' (ja bih ju nazvao đavlologijom) kojom adventisti sedmog dana opravdavaju zarađivanje krvavog novca (krvarine) na ubijanju nerođene djece. Evo točno te 'teologije':

Velimir Bogdanović (John Stevens Sr.), adventistički teolog, naučava:

Fetus je posudio život od majke i postaje živa osoba nakon rođenja i samostalnog disanja. Adam nije bio živa osoba dok nije disao. Popularno protivljenje pobačaju došlo je u kršćanstvo preko poganstva ..... Obožavanja fetusa, a zatim ubijanje djeteta nakon rođenja ako nije željeno, poganska je praksa koja se infiltrirala u kršćanstvo. Objavio sam knjigu o ovoj temi. Biblija i Bog su i za život i za izbor, ali samostalan život počinje nakon rođenja.
 
Natrag
Top