2012. godina

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Ne idi ka fanatizmu :roll: Ne budi rob stereotipa.

Kao sto nisu sve zene kurve, kao sto nisu plavuse glupe, kao sto nisu svi novinari lazovi, kao sto nisu svi policajci nadmeni i losi, kao sto nisu svi doktori kao Dr.mengele, kao sto nisu svi svestenici, kao sto nisu svi ljudi skrenuli s'Bozijeg puta, tako nisu ni svi naucnici evolucionisti !!! yes3
Nauka je istina. Ona pomaze coveku da da odgvore na pojedina pitanja koja ce mu kasnije pomoci da odagne pojedine nedoumice i sumlje i samim tim ucini zivot boljim i podnosljivijim.
treba da kazes hvala ( kao i ja ) naucnicima koji zastupaju i brane kreacionizam od strane onih koji zele da prikriju pravu istinu o svemu sto nas okruzuje od nas (pa i nas samih).
Zloupotrebe vidimo u svakom sloju/domenu drustva.
Nemoj da si toliko nefleksibilan oko ljudske zelje i teznje za saznanjem :agree::roll:
vidim da selektivno citas primedbe,i onda sam ja rob streotipa a ti si oslobodjen toga ccc...stov bre Biblija toliko smeta nije mi jasno?
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
vidim da selektivno citas primedbe,i onda sam ja rob streotipa a ti si oslobodjen toga ccc...stov bre Biblija toliko smeta nije mi jasno?
U bre prijatelju pa ti ga sad ... :roll:
Ja na ovim temama referate ispisah na temu biblije, naucnih cinjenica kojii potvrdjuju njenu istinitost, pokushavam da odvajam istine od kasnije prishljamcenih obicaja i verovanja a ti mi sad tu zameras da imam nesto protiv biblije lol :beee:
hhehehehe
Nisam naucen da citam selektivno. Citam onako kako je napisano. Celovito i smisleno.
Tvoje optuzbe nisu na mestu zaista.smile3
Daj bre opusti se :yea:
Bilo bi korisno, isključivo za tebe lično, kad bi prvo konsultovao Božju Reč pre nego što bilo šta izjaviš! :acute:

Dodato posle 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------
Vidiš, nauka tvrdi mnoge stvari koje ne može i nije u stanju da dokaže i te mnoge stvari se uzimaju danas kao neoborive činjenice! Prvo i osnovno, nauka nije u stanju da pokaže i dokaže poreklo života! O drugim stvarima i da ne govorimo!
Izgleda da nisi nesto Bog zna koliko tragao za naucnim cinjenicama. Da jesi, ne bi tako pisao. Nisi u pravu. Ako imas zelju i volju, reci i ja cu ti dati naucne cinjenice koje dokazuju poreklo zivota.:roll:

Za razliku od ljudi Stvoritelj svega vidljivog i nevidljivog, koji jedini zna sve "tajne" stvaranja i života ...
Da li ti to mene imas nameru da me ubedis u to da "za razliku od ljudi, Stvoritelj svega vidljivog i nevidljivog, jedini zna sve "tajne" stvaranja i života ?:roll:
Ja to znam i verujem. Ne razumem samo razlog ovog tvog pisanija. Pisemo da bi smo nekom nesto smisleno rekli,dokazali, objasnili... :dntknw:
Cemu onda ova misao ?
AKo Tvorac sve zna, mi ne treba nista da znamo ?
Stvorio nas je retardirane da ne mozemo da razumemo prirodne procese u kojima smo od postanka same planete?
Ako ON sve zna, to ne znaci da mi trebamo da budemo na nivou ovce i da ne mozemo da objasnimo ni jednu prirodnu pojavu i da predvidimo neke.
Mi smo Careva deca! Pametne nas je stvorio. Shodno princevskoj tituli se trebamo i poneti. Otuda nama i svest i razum . Da je hteo da ima samo verujuce a ne znajuci verujuce mogao nam je dati mnogo primitivniji mozak u odnosu na ovaj sto dobismo.
Imamo na poklon od Boga fenomenalnu tvorevinu tela i uma! ON zeli da znamo i ucimo!
Sto smo pametniji to se teze damo prevariti, svesniji smo svog postojanja, nastanka i blizi smo Ocu Stvoritelju. Ne huli na nauku i znanje. To je deciji korak kojima se Sveti Otac raduje :acute:

Extremizam ne vodi nicemu. ( lazem... vodi ali ... zna se kome )
Imas decu i krene ka ringli .... sta ces mu reci ? Ne pipaj tako je rekao Jehova ili ces mu reci da je vruce i da ce da se izgori ?
Zasto tata izlazi Sunce ? ne znam sine... ali jehova sve zna...:acute: ( Nadam se da se razumemo ti i ja yes3 )
Setih se jednog vica koji me sad asocirao na ovo i moram da ga podelim sa vama :)
"Pita sin oca: Tata a gde se nalaze piramide ? -Otac : ne znam
A tata koji je glavni grad Italije ? - Otac : ne znam bre!
Tata tata a ima li snega na severnom polu ? - Otac : ma odakle znam !
Izvini tata sto sam pitao sorry - Otac : ma taman posla sine, kako da znas ako ne pitas!" :roll:

...jednostavno kaže ovako u Isaiji 45:18 "]Jer ovako kaže Jehova, Stvoritelj nebesa, onaj koji je pravi Bog, onaj koji je oblikovao i načinio zemlju, onaj koji ju je učvrstio i nije ju stvorio uzalud, koji ju je oblikovao tako da bude nastanjena: “Ja sam Jehova, i nema drugoga.]Vrlo jasno i jednostavno, Jehova je stvorio zemlju da bude nastanjena a ne unistena!]Nema nikakve sumnje da će to tako i biti! Stoga mnogo više ima smisla verovati Kreatoru zemlje nego stvarstvu u koje spadamo, naravno i mi ljudi!

Nigde ne stoji da ce unistiti zemlju, vec da ce ocistiti zito od kukolja moj jehovasti prijatelju:acute:
PS: Nemoj da ste agresivci. Ako se ne osecate prijatno vec "ugrozeno" na temama koje spajaju nauku i religiju, nemojte komentarisati. Samo citajte i vremenom ce vam sve sto pisemo i postati smisleno.
Ne znaci mi nista sto mi citiras Bibliju.U sta ti to mene pokusavas da ubedis ? :roll: Znam je solidno smile3 Ne moras me uciti.
Onaj ko zeli da je procita i izuci, taj ce to i uraditi svojevoljno.
Ko nece-nece. Ovakav nacin komunikacije floodovanjem raznoraznim citatima iz Biblije je zaista kontraproduktivan.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
domicus,
opet se sluzis pruvelicanjem i odlazenjem u krajnost.Ajde jos jednom DOBRO pogledaj koga si citrao i cije delove posta si stavio jer to sto si stavio MOJE NIJE,dakle u njmanju ruku se bar izvini sto si tudje reci stavio kao moje i sto si me stavio u kos sa njime.
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
domicus,
opet se sluzis pruvelicanjem i odlazenjem u krajnost.Ajde jos jednom DOBRO pogledaj koga si citrao i cije delove posta si stavio jer to sto si stavio MOJE NIJE,dakle u njmanju ruku se bar izvini sto si tudje reci stavio kao moje i sto si me stavio u kos sa njime.
Hvala sto si primetio. Zaista izvini. :agree:
Tokom odgovora na post, mahinalno sam pastovao tvoj nick na njegov quote.
Izvini josh jednom smile3
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
34
Interesantna tema, mora se priznati! smile3

Iako su tzv teorije zavere vrlo privlačne i interesantno je slušati o njima, treba biti pažljiv da se mozak ne pregreje.. Jer kad bi počeli da razmišljamo da li su možda i sve te informacije što navodno negde 'procure' deo jedne još veće zavere, gde bi nam bio kraj? ;)
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
U bre prijatelju pa ti ga sad ... :roll:
Izgleda da nisi nesto Bog zna koliko tragao za naucnim cinjenicama. Da jesi, ne bi tako pisao. Nisi u pravu. Ako imas zelju i volju, reci i ja cu ti dati naucne cinjenice koje dokazuju poreklo zivota.:roll:

Naprotiv, Jehovni svedoci duboko cene nauku i iznose biblijske dokaze da je nauka po pitanju mnogih stvari u skladu sa Biblijom! Voleo bih da mi navedeš naučne činjenice o poreklu života!


Da li ti to mene imas nameru da me ubedis u to da "za razliku od ljudi, Stvoritelj svega vidljivog i nevidljivog, jedini zna sve "tajne" stvaranja i života ?:roll:
Ja to znam i verujem. Ne razumem samo razlog ovog tvog pisanija. Pisemo da bi smo nekom nesto smisleno rekli,dokazali, objasnili... :dntknw:
Cemu onda ova misao ?
AKo Tvorac sve zna, mi ne treba nista da znamo ?
Stvorio nas je retardirane da ne mozemo da razumemo prirodne procese u kojima smo od postanka same planete?
Ako ON sve zna, to ne znaci da mi trebamo da budemo na nivou ovce i da ne mozemo da objasnimo ni jednu prirodnu pojavu i da predvidimo neke.
Mi smo Careva deca! Pametne nas je stvorio. Shodno princevskoj tituli se trebamo i poneti. Otuda nama i svest i razum . Da je hteo da ima samo verujuce a ne znajuci verujuce mogao nam je dati mnogo primitivniji mozak u odnosu na ovaj sto dobismo.
Imamo na poklon od Boga fenomenalnu tvorevinu tela i uma! ON zeli da znamo i ucimo!
Sto smo pametniji to se teze damo prevariti, svesniji smo svog postojanja, nastanka i blizi smo Ocu Stvoritelju. Ne huli na nauku i znanje. To je deciji korak kojima se Sveti Otac raduje :acute:

Upravo to i o tome govori i Biblija. Ništa drugo ni ja nisam izneo!

Extremizam ne vodi nicemu. ( lazem... vodi ali ... zna se kome )
Imas decu i krene ka ringli .... sta ces mu reci ? Ne pipaj tako je rekao Jehova ili ces mu reci da je vruce i da ce da se izgori ?
Zasto tata izlazi Sunce ? ne znam sine... ali jehova sve zna...:acute: ( Nadam se da se razumemo ti i ja yes3 )

Ne razumem o kakvom ekstremizmu govoriš i svakako da se ja i ti ni slučajno ne razumemo! wacko2


Nigde ne stoji da ce unistiti zemlju, vec da ce ocistiti zito od kukolja moj jehovasti prijatelju.

Ne razumeš očigledno o čemu Jehova govori! Upravo o tome i govori stavak iz Biblije koji sam citirao, govori da će uništiti neposlušne ljude dok će sama zemlja ostati netaknuta jer je svrha zemlje, koju je Jehova stvorio da bude naseljena, ne prazna! Dakle na zemlji pod savršeim uslovima večno će živeti poslušno stanovništvo.

PS: Nemoj da ste agresivci. Ako se ne osecate prijatno veco "ugrozeno" na temama koje spajaju nauku i religiju, nemojte komentarisati. Samo citajte i vremenom ce vam sve sto pisemo i postati smisleno.

Kakvi agresivci, o čemu ti pričaš prijatelju? Drugo, nauka i religija mogu zajedno, zavisi kako i ko ih prezentira!

Ne znaci mi nista sto mi citiras Bibliju.U sta ti to mene pokusavas da ubedis ? :roll: Znam je solidno smile3 Ne moras me uciti.
Onaj ko zeli da je procita i izuci, taj ce to i uraditi svojevoljno.
Ko nece-nece. Ovakav nacin komunikacije floodovanjem raznoraznim citatima iz Biblije je zaista kontraproduktivan.

Ne znači ti ništa što citiram Bibliju zato što ne znaš vrednost Biblije. Nije dvoljno znati Bibliju solidno i samo čitati je! Bibliju je potrebno duboko i temeljito ispitivati i proučavati.

yes3
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Ne razumeš očigledno o čemu Jehova govori! Upravo o tome i govori stavak iz Biblije koji sam citirao, govori da će uništiti neposlušne ljude dok će sama zemlja ostati netaknuta jer je svrha zemlje, koju je Jehova stvorio da bude naseljena, ne prazna! Dakle na zemlji pod savršeim uslovima večno će živeti poslušno stanovništvo.
Ne znači ti ništa što citiram Bibliju zato što ne znaš vrednost Biblije. Nije dvoljno znati Bibliju solidno i samo čitati je! Bibliju je potrebno duboko i temeljito ispitivati i proučavati.

yes3

Izgleda da je nisi dovoljno "duboko" i temeljno proucavao prijatelju :)
U bibliji stoji da ce ljudi ziveti na obnovljenoj zemlji u vecnosti sa Tvorcem.
Znaci da se zemla kao zemlja pretrpeti veliku stetu.
To tvoje "netaknuto" ne pije vodu :roll:
 
Učlanjen(a)
24.07.2010
Poruka
6.013
kakve su to gluposti sa 2012-tom... Ko je to gupio recite mi... To su gluposti cime se vi bavite ... uzivajte u zivotu... :p pozzzz
 
Natrag
Top