1914 godina i Jehovini Svedoci

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja nisam direktor muzeja da imam muzejsku arhivu berlinskog muzeja u sobi, ja ti samo prenosim zvaničnu informaciju tog muzeja.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ja nisam direktor muzeja da imam muzejsku arhivu berlinskog muzeja u sobi, ja ti samo prenosim zvaničnu informaciju tog muzeja.

Ama covece daj skeniranu kopiju tog dokumenta ,a ne da pricas sarene laze.
Tolki dokumenti postoje crno na belo pa cak i iz prvog veka nase ere doduse iz fragmenata a ti nemas taj dokument ni iskeniran???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret, vi nemate ništa, ni arheološke ni istorijske podatke, već ste sami izmislili naknadno tu pogrešnu godinu, da bi došli do rezultata koji ste unapred odredili.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zaokret, vi nemate ništa, ni arheološke ni istorijske podatke, već ste sami izmislili naknadno tu pogrešnu godinu, da bi došli do rezultata koji ste unapred odredili.

Pa prvo procitaj celu temu ,pa ces videti da je prepuna cinjenicama i dokazima.
Hajde da vidimo sta tebe buni?
Kad je palo Persijsko carstvo? koje godine i kad su Izraelci obnovili obozavanje Jehove u Jerusalimu?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Primetio sam da je za mnoge problematicna godina pada Jerusalima,a to je 607.PNE.
Medjutim ,posto se ogroman broj istoricara slaze sa podatkom da je Vavilon pao 539.PNE,i da su Jevreji bili u Jerusalimu u jesen 537 PNE,
Shvaticemo da je Jerusalim i jevrejska zemlja bila pusta 70 godina po Bozjoj objavi koja se da videti na vise mesta.
Danilo 9:
2 Prve godine njegovog carovanja ja Danilo razumeh iz knjiga broj godina, koje beše rekao Gospod Jeremiji proroku da će se navršiti razvalinama jerusalimskim, sedamdeset godina.
2.Dnevnika 26:21 Da se ispuni reč Gospodnja koju reče ustima Jeremijinim, dokle se zemlja ne izdovolji subotama svojim, jer počivaše sve vreme dokle beše pusta, dokle se ne navrši sedamdeset godina.
I sad samo matematika ,dodajte 2520 godina (7vremena) na jesen 607.PNE i dobicete jesen 1914 kad izbija I svetski rat.
To je inace i pocetak kraja iz Isusovog prorocanstva Matej 24:8 A to je sve početak stradanja.

Da poseceno ogromno drvo iz Navuhodonosorovog sna ne predstavlja samo Navuhodonosorovu vladavinu vec i Bozju vidi se .
Da je i Bozja vladavina u Jerusalimu preko jevrejskih careva koji su sedeli na Jehovinom prestolu do cara Sedekije kojem se kruna uzima i ceka onaj koji treba da je primi,a to je Isus ,sibljika ili izdanak iz Jesejevog panja ,prema proroku Isaiji.
Jezekilj 21:
31 Ovako veli Gospod Gospod: Skini tu kapu i svrzi taj venac, neće ga biti; niskog ću uzvisiti a visokog ću poniziti.
32 Uništiću, uništiću, uništiću ga, i neće ga biti, dokle ne dođe onaj kome pripada, i njemu ću ga dati.
Isaija 11:1 Ali će izaći šibljika iz stabla Jesejevog, i izdanak iz korena njegovog izniknuće.
prorocko vreme ima 360 dana,dan za godiny x 7 vremena = 2520 dana,po dan za godinu jeste 2520 godina.
Dan za godinu prema Jezekilju 4:6
6 A kad ih navršiš, onda lezi na desnu stranu svoju, i nosi bezakonje doma Judinog četrdeset dana; po jedan dan dajem ti za godinu.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Primetio sam da je za mnoge problematicna godina pada Jerusalima,a to je 607.PNE.
Medjutim ,posto se ogroman broj istoricara slaze sa podatkom da je Vavilon pao 539.PNE,i da su Jevreji bili u Jerusalimu u jesen 537 PNE,
Shvaticemo da je Jerusalim i jevrejska zemlja bila pusta 70 godina po Bozjoj objavi koja se da videti na vise mesta.
Danilo 9:
2 Prve godine njegovog carovanja ja Danilo razumeh iz knjiga broj godina, koje beše rekao Gospod Jeremiji proroku da će se navršiti razvalinama jerusalimskim, sedamdeset godina.
2.Dnevnika 26:21 Da se ispuni reč Gospodnja koju reče ustima Jeremijinim, dokle se zemlja ne izdovolji subotama svojim, jer počivaše sve vreme dokle beše pusta, dokle se ne navrši sedamdeset godina.
I sad samo matematika ,dodajte 2520 godina (7vremena) na jesen 607.PNE i dobicete jesen 1914 kad izbija I svetski rat.
To je inace i pocetak kraja iz Isusovog prorocanstva Matej 24:8 A to je sve početak stradanja.

Da poseceno ogromno drvo iz Navuhodonosorovog sna ne predstavlja samo Navuhodonosorovu vladavinu vec i Bozju vidi se .
Da je i Bozja vladavina u Jerusalimu preko jevrejskih careva koji su sedeli na Jehovinom prestolu do cara Sedekije kojem se kruna uzima i ceka onaj koji treba da je primi,a to je Isus ,sibljika ili izdanak iz Jesejevog panja ,prema proroku Isaiji.
Jezekilj 21:
31 Ovako veli Gospod Gospod: Skini tu kapu i svrzi taj venac, neće ga biti; niskog ću uzvisiti a visokog ću poniziti.
32 Uništiću, uništiću, uništiću ga, i neće ga biti, dokle ne dođe onaj kome pripada, i njemu ću ga dati.
Isaija 11:1 Ali će izaći šibljika iz stabla Jesejevog, i izdanak iz korena njegovog izniknuće.
prorocko vreme ima 360 dana,dan za godiny x 7 vremena = 2520 dana,po dan za godinu jeste 2520 godina.
Dan za godinu prema Jezekilju 4:6
6 A kad ih navršiš, onda lezi na desnu stranu svoju, i nosi bezakonje doma Judinog četrdeset dana; po jedan dan dajem ti za godinu.

Postovanje Zaokret.

Prilicno dobro sam upoznat sa vasom hronologijom i smatram da imate glavni problem sto istorijsko vreme uzimate kao prorocko a to je pogresno.

1. Izvestaj o stvaranju nase zemlje, koji je zapisan u pocetku Biblije, ne pretskazuje nista, nego izvestava ciaoca sta se u pocetku dogodila - stvorena je nasa zelja i sve sto je na njoj. TAKO SEDAM DANA STVARANJA, NE PREDSTAVLJAJU SEDAM HILJADA GODINA KAO STO VI UCITE!

2. PROROCANSTVO ZA CARA NAVUHODONOSORA, NE MOZE SE USETI KAO PROROCKO VREM DAN ZA GODINU, A EVO ZASTO:
"Sedam ce vremena preci preko tebe dokle poznas da Visnji vlada carstvom ljudskim...
SVE OVO DODJE NA CARA NAVUHODONOSORA." Danilo 4,25. 28.

Tako, SEDAM VREMENA ne moze se uzimati kao prorocko vreme dan za godin!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Postovanje Zaokret.

Prilicno dobro sam upoznat sa vasom hronologijom i smatram da imate glavni problem sto istorijsko vreme uzimate kao prorocko a to je pogresno.

1. Izvestaj o stvaranju nase zemlje, koji je zapisan u pocetku Biblije, ne pretskazuje nista, nego izvestava ciaoca sta se u pocetku dogodila - stvorena je nasa zelja i sve sto je na njoj. TAKO SEDAM DANA STVARANJA, NE PREDSTAVLJAJU SEDAM HILJADA GODINA KAO STO VI UCITE!

2. PROROCANSTVO ZA CARA NAVUHODONOSORA, NE MOZE SE USETI KAO PROROCKO VREM DAN ZA GODINU, A EVO ZASTO:
"Sedam ce vremena preci preko tebe dokle poznas da Visnji vlada carstvom ljudskim...
SVE OVO DODJE NA CARA NAVUHODONOSORA." Danilo 4,25. 28.

Tako, SEDAM VREMENA ne moze se uzimati kao prorocko vreme dan za godin!

Dragi moj cika Miko,
lepo je sto si prisutan ovde,Drago mi je.
Pazi sad ovo .
Ako Biblija govori o vremenu kad ce doci Mesija ,pa i kada ce umreti,zasto ne bi govorila i o vremenu kada ce primiti krunu???
Nadam se da razumes prorocko vreme o 70 nedelja iz Danila 9:24 ,mislis li da je to doslovnih 70 nedelja?
Da li znas zasto se u Bibliji jos pominju panj i izdanak iz panja???
Da li se poseceno drvo odnosi bas samo na Navuhodonosora ,ili pak i na jevrejske careve koje su sedili na Jehovinom prestolu .
Znas li vreme kad treba da se ispuni prorocanstvo
Ko je proreceni "Izdanak"ili "sibljika" ili seme,klica po DK prevodu?
Zaharija 3:8
Молим те, Исусе првосвештениче, слушајте ти и твоји другови који седе пред тобом, јер они су знак! Јер ево, ја доводим свог слугу,Изданак.
Isaija 11:
1 Ali će izaći šibljika iz stabla Jesejevog, i izdanak iz korena njegovog izniknuće.
Zaharija 6:12 Zechariah 6:12 I reci mu: Ovako govori Jahve nad vojskama: 'Evo čovjeka komu je ime Izdanak; ispod njega će proklijati i on će sazdati svetište Jahvino. (Zech. 6:12 CRO)
Јеѕекилј 21:25 А теби, смртно рањени, зли Израелов поглавару, чији је дан дошао у време коначне казне за преступ, 26 овако каже Суверени Господ Јехова: ’Скини турбан и одложи круну. Доћи ће до промене.Узвиси што је ниско, а понизи што је високо. 27 Уништићу, уништићу, уништићу круну, и она неће бити ничија док не дође онај који има законско право на њу, и њему ћу је дати.
E to se dogodilo 1914 godine ,kada je Isus primio krunu od svoga Boga i Oca.
To je mnogo vece ispunjenje 7 vremena i pocinje secom Jehovine vladavine 607.PNE kad je unisten Jerusalim i ljudi rasejani,i zemlja ostala pusta na 70 godina.
kAD NA 607 pne DODAS 2520 GODINA dodjes do 1914...,lako :)
i sta tu nije jasno?
 
Natrag
Top