1914 godina i Jehovini Svedoci

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
U Bibliji je zapisano koje vreme treba da protekne od vremena zbacivanja Sedekije kao cara pa do imenovanja Hrista kao cara.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bitno je uvek sagledati istorijske podatke, i potom videtida li ono što verujemo je ispravno.

Kod Js to i nije baš slučaj.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije to moje učenje, niti moja računica, već istorijski podaci, koji se mogu dokazati i arheološkim artefaktima koji se čuvaju u Berlinskom muzeju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisu to istoričari iz Berlina, već istorijski artefakti, i to direktno natpis na steni, i dokumenta na kojima je zapisan datum događaja vezanih za razorenje Jerusalima i zbacivanje Sedekije.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nisu to istoričari iz Berlina, već istorijski artefakti, i to direktno natpis na steni, i dokumenta na kojima je zapisan datum događaja vezanih za razorenje Jerusalima i zbacivanje Sedekije.

Auuuuh,a koji ti je to istorijski artefakti? i dokumenta "na papiru"?
daj sliku ,daj da vidimo sta pise
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Evo pronasao sam jedan od mojih ranijih komentara, u kojima je sadrzan ovaj podatak.

Istina o 1914 godini.

Prorocki san koji je usnio Vavilonski car Navuhodonosor u 4 poglavlju knjige proroka Danila, odnosi se na samog cara Navuhodonosora, odnosno na njegovo ponizenje i oduzimanje carstva u periodu od sedam doslovnih godina.
Tu cinjenicu potvrdjuje sam prorok Danilo u petom poglavlju od 18 do 22 stiha, i 4 poglavlju od 33 do 37 stiha, gde naglasava da se ovo prorocanstvo ispunilo na caru Navuhodonosoru, tekstovi glase: `

Care, Bog Višnji dade carstvo veličinu i slavu i čast Navuhodonosoru, ocu tvom.
I od veličine koju mu dade svi narodi, plemena i jezici drhtahu pred njim i bojahu ga se; ubijaše koga hoćaše, i ostavljaše u životu koga hoćaše, uzvišavaše koga hoćaše, i ponižavaše koga hoćaše.
Ali kada mu se podiže srce i duh mu se posili u oholosti, bi smetnut s carskog prestola svog, i uzeše mu slavu.
I bi prognan između ljudi i srce mu posta kao u zveri, i stan mu beše s divljim magarcima, hraniše ga travom kao goveda, i rosa nebeska kvasi mu telo, dokle pozna da Bog Višnji vlada carstvom ljudskim, i koga hoće postavlja nad njim.
A ti, Valtasare, sine njegov, nisi ponizio srca svog premda si znao sve ovo. ( knjiga proroka Danila 5. 18 - 22 ).
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
U taj čas ispuni se ta reč na Navuhodonosoru; i bi prognan između ljudi i jede travu kao goveda, i rosa nebeska kvasi mu telo da mu narastoše dlake kao pera u orla i nokti kao u ptica.
Ali posle tog vremena ja Navuhodonosor podigoh oči svoje k nebu, i um moj vrati mi se, i blagoslovih Višnjeg, i hvalih i slavih Onog koji živi doveka, čija je vlast vlast večna i čije je carstvo od kolena do kolena.
I svi stanovnici zemaljski ništa nisu prema Njemu, i radi šta hoće s vojskom nebeskom i sa stanovnicima zemaljskim, i nema nikoga da bi Mu ruku zaustavio i rekao Mu: Šta radiš?
U to vreme um moj vrati mi se, i na slavi carstva mog vrati mi se veličanstvo moje i svetlost moja; i dvorani moji i knezovi moji potražiše me, i utvrdih se u carstvu svom, i doda mi se više veličanstva.
Sada ja Navuhodonosor hvalim, uzvišujem i slavim cara nebeskog, čija su sva dela istina i čiji su putevi pravedni i koji može oboriti one koji hode ponosito. ( knjiga proroka Danila 4. 33 - 37 ).

Kao sto se moze videti iz svedocanstva proroka Danila ovo se ispunilo na caru Navuhodonosoru i spada u proslost.

Ovaj tekst u 4 poglavlju Danilove knjige, i san koji je usnio car Navuhodonosor, se ne odnosi na neka buduca vremena, posto ne postoji ni jedan dokaz da tekst ide u tom pravcu kao sto je to slucaj sa drugim prorocanstvima i prorockim godinama.
Kao primer moze se navesti tekst u 2 poglavlju knjige proroka Danila, gde je car Navuhodonosor usnio san o velikom liku, u 27, 28, 29, i 45 stihu Danilo izricito naglasava da je ovaj san za poslednje vreme.
U Danilu 4 poglavlju to nije slucaj, tekst jasno govori da se taj san iskljucivo odnosi na samog cara Navuhodonosora i njegovo ponizenje u periodu od doslovnih sedam godina, i da se ispunilo na njemu.
Svaki pokusaj da se ovih sedam doslovnih godina koje imaju svoj pocetak i kraj u caru Navuhodonosoru povezu sa drugim prorockim godinama, prorocanstvima, ili istorijskim datumima, je samo ljudsko mudrovanje i izvrtanje biblijskog teksta.
Ne postoji biblijska potvrda da ovih sedam godina treba racunati od neke prorocke ili istorijske godine, niti je data ikakva smernica ili nagovestaj koji bi ukazali da to u ovom slucaju treba uraditi.

Osim toga, vremenska istorijska hronologija pojedinih dogadjaja, onako kako ih tumace Jehovini svedoci, je potpuno pogresna.
Razorenje jerusalima od strane Vavilonaca se dogodio 586 godine pre Hrista, a ne 606 po tumacenju svedoka, to potvrdjuje i istorija i arheoloska otkrica, 605 se odigrala bitka kod Karkemisa gde je Vavilonska vojska porazila egipatsku vojsku pod vodstvom faraona Makaoa.

U Berlinskom muzeju se cuva ploca poznatija kao V.A.T 4956 ( arheoloski nalaz ), koja dokazuje da je Navuhodonosor osvojio Jerusalim 586 godine pre Hrista.

Time cela postavka teorije o 1914 godine pada u vodu, jer gde je osnova pogresna, tu i svi zakljucci izvedeni iz nje padaju u vodu..

U Berlinskom muzeju se cuva ploca poznatija kao V.A.T 4956 ( arheoloski nalaz ), koja dokazuje da je Navuhodonosor osvojio Jerusalim 586 godine pre Hrista.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Evo pronasao sam jedan od mojih ranijih komentara, u kojima je sadrzan ovaj podatak.



U Berlinskom muzeju se cuva ploca poznatija kao V.A.T 4956 ( arheoloski nalaz ), koja dokazuje da je Navuhodonosor osvojio Jerusalim 586 godine pre Hrista.

Ma daj bre taj dokument,sta li je vec,daj sliku tog carobnog " V.A.T 4956 "
Daj prvo da ga vidimo ,dal postoji,pa cemo da vidimo tek onda sta pise i ko to pise.
 
Natrag
Top