144.000 otkupljenih sa zemlje

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Verni ce se sabrati na nebu, i za njih se vec zna da su spaseni.

Gresnicima ce se suditi u odsustvu za vreme hiljadu godina, a verni na nebu ce suditi po izvestajima u knjizi smrti, jer biblija kaze "VI CE TE SUDITI SVETU"

Nakon drugog vaskrsenja bezboznih oni ce kolektivno izaci pred Boga da prime sud na zemlji.

Ja verujem da ce Bog prilikom svog dolaska uzeti i odredjeni broj zivotinja da budu u novom Jerusalimu na nebu sa spasenima.

Ali to ne pise, tako da ono sto ne pise, o tome ne treba ni diskutovati.

Na novoj zemlji bice zivotinja
.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Verni ce se sabrati na nebu, i za njih se vec zna da su spaseni.

Gresnicima ce se suditi u odsustvu za vreme hiljadu godina, a verni na nebu ce suditi po izvestajima u knjizi smrti, jer biblija kaze "VI CE TE SUDITI SVETU"

Nakon drugog vaskrsenja bezboznih oni ce kolektivno izaci pred Boga da prime sud na zemlji.

Ja verujem da ce Bog prilikom svog dolaska uzeti i odredjeni broj zivotinja da budu u novom Jerusalimu na nebu sa spasenima.

Ali to ne pise, tako da ono sto ne pise, o tome ne treba ni diskutovati.

Na novoj zemlji bice zivotinja
.
Ej nije nego,hahaha
Matej, glava 25
31 A kad dođe Sin čovečiji u slavi svojoj i svi sveti anđeli s Njime, onda će sesti na prestolu slave svoje.
32 I sabraće se pred Njim svi narodi, i razlučiće ih između sebe kao pastir što razlučuje ovce od jaraca.
33 I postaviće ovce s desne strane sebi, a jarce s leve.
........
41 Tada će reći i onima što Mu stoje s leve strane: Idite od mene prokleti u oganj večni pripravljen đavolu i anđelima njegovim.
Kako ti to zamisljas da ce gresnicima suditi u odsustvu za vreme hiljadu godina???
Zar ti ne vidis sta pise?
Ma vidis ti dobro,ali si se upleo ko pile u kucinu....
Vec sada se vrsi sudjenje svim ljudima,a presuda ce biti doneta u Armagedonu.
Vec sada se prikupljaju dokazi za i protiv svakog pojedinca,kao i u vreme Noja.Kad Armagedon pocne bice kao i kad je Bog zatvorio vrata od Nojeve arke.
Ti verujes u svoje fantazije.
Da je Bog resio da sve ljude prenese na nebo,a nije jer je rezervisano samo za 144.000 ,onda bi rekao i kako da prenesu i zivotinje na nebo,ali i biljke,ako bi spalio svu zemlju vatrom? Pa onda bi morao i kitove i ajkule iz okeana jer bi ga isusio vatrom?,
Toliko o tvojim nebulozama
:bfghb:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti cinis od biblije kontradiktornu, jer Pavle govori o Hristovom dolasku prilikom koga ce i vaskrsli i zivi verni biti uzeti u oblake na nebo.

Nakon Hristovog drugog dolaska nema nikakvog mesanja vernih sa nevernima, gde ce Isus navodno jedne odvojiti na jednu stranu, a druge na drugu.

Tu se govori u jednom opstem smislu koga sam gore opisao.

Naravno da se vec sada vrsi sud, a na kraju ce se sve znati, ko je spasen a ko ne
.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ti cinis od biblije kontradiktornu, jer Pavle govori o Hristovom dolasku prilikom koga ce i vaskrsli i zivi verni biti uzeti u oblake na nebo.

Nakon Hristovog drugog dolaska nema nikakvog mesanja vernih sa nevernima, gde ce Isus navodno jedne odvojiti na jednu stranu, a druge na drugu.

Tu se govori u jednom opstem smislu koga sam gore opisao.

Naravno da se vec sada vrsi sud, a na kraju ce se sve znati, ko je spasen a ko ne
.
Ima fariseja koji ce od dana da naprave noc i obrnuto,i kamilu kroz iglu da provuku ,ali balvan iz svoga oka ne mogu da izvade...
Kao sto oni nisu prepoznali Isusov dolazak kao Hrista,isto tako i danasnji fariseji ne prepoznaju da Isus Hrist od 1919 vlada kao Kralj sa neba.,i to usred svojih neprijatelja.
Od te 1919 godine je zapocelo vaskrsavanje 144.000 na nebo i ostao ih je jos mali broj zivih na zemlji do armagedona.
Oni su malo stado izabrano za sukraljeve i susvestenike Isusa Hrista .
Zato se pravim Hriscanima zapoveda da izadju iz Vavilona Velikog(krive religije )koji ce sigurno biti unisten.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, ali pricas ljudske dogme koje nenaju veze sa pismom, a u poslednjem komentaru pripisujes Adventistima gluposti.

Ja ne mogu da diskutujem o ljudskim dogmama.

Ja diskutujem samo na osnovu pisma.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ne, ali pricas ljudske dogme koje nenaju veze sa pismom, a u poslednjem komentaru pripisujes Adventistima gluposti.

Ja ne mogu da diskutujem o ljudskim dogmama.

Ja diskutujem samo na osnovu pisma.
Na osnovu pisma pise da ce samo 144.000 biti otkupljeno ljudi sa zemlje na nebo,a ti pricas o milijardama, a o zivotinjama nemas pojma dal ce ostati na zemlji ili ce i njih Bog uzeti na nebo??? Jednom recju nemas licni stav ,vec samo stav svojih mentora.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije lepo lagati.

Ja sam dao iskljucivo biblijske dokaze da svi ljudi idu na nebo, i 144000, i veliko mnostvo koje niko ne moze izbrojati, i da se nalaze pred prestolom na nebu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Nije lepo lagati.

Ja sam dao iskljucivo biblijske dokaze da svi ljudi idu na nebo, i 144000, i veliko mnostvo koje niko ne moze izbrojati, i da se nalaze pred prestolom na nebu.
Ama ne lupetaj.
Gde su ti bre biblijski dokazi?
U Bibliji pise da ima samo 144.000 koji su otkupljeni sa Zemlje .
Kad bi svi isli na nebo ,onda bi bilo bespotrebno pisati da je samo 144000 otkupljeno sa zemlje na nebo.
I naravno nemas blage veze sa zivotom po pitanju zasto onda Bog i zivotinje ne nosi na nebo?
Da nece mozda i ribe i kitove da nosi na nebo?
Uzmi Bibliju u ruke i citaj,ili idi nesto da radis,kao Pavle sto je radio izradjujuci satore danonocno ,a ne da badavises,krades Bogu dane,ili idi malo na plivanje ili u planinu da izbistris lose misle,pa onda dodji da pises...pogubio si se 100%
 
Natrag
Top