144.000 otkupljenih sa zemlje

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Verni ce se vratiti posle 1000 godina i Bog ce stvoriti novu zemlju.

A ta tvoja nula je tvoja, a ne Bozja.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Verni ce se vratiti posle 1000 godina i Bog ce stvoriti novu zemlju.

A ta tvoja nula je tvoja, a ne Bozja.

Dakle u tom grmu lezi zec?,bukvalizam 100% na delu...
Pile moj malo sadasnja zemlja i nebi kao i nova zemlja i novo nebo jesu simbolicni.
Pre svega Bog ce unistiti one koji Zemlju kao planetu unistavaju prema
Otkrivenje, glava 11:18
..................... i da se pogube oni koji zemlju pogubiše.
Novo Nebo jeste vladavina Isusa Hrista,a nova zemlja nije neka druga nova planeta vec ista nasa planeta ali sa poslusnim,bogobojaznim ljudima.
1.Jovanova 5:19 Ми знамо да припадамо Богу, а цео свет је под влашћу Злога.
1.Jovanova 2:17 А свет пролази и његове жеље, али онај ко поступа по Божјој вољи остаје заувек.
Dakle sadasnja nebesa jesu vlast Sotone i losih ljudskih vlasti koji su kao "bogovi" .a sadasnja zemlja jesu sadasnji ljudi ili takozvani "svet".
Dakle bice unisteni zli i neposlusni ljudi kao i u potopu,a Zemlja nece stradati.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno, obnovice ovu planetu posle 1000 godina.

Za to vreme svi spaseni su na nebu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Naravno, obnovice ovu planetu posle 1000 godina.

Za to vreme svi spaseni su na nebu.
Tebe mora da je Sunce udarilo u glavu?,Zasto ne ode na bazen ili reku da se rashladis malo,ili barem u kupatilu?
Nema ni Biblijskih ni razumnih ljudskih dokaza da ce svi "spaseni" da idu na nebo.
Cuo sam razne gluposti,ali su tvoje vrhunske.
Kao prvo i osnovno Bog za vreme potopa nije nosio ljude i zivotinje na nebo,i Isus se osvrce na taj period "Jer kao sto je bilo u vreme Noja ,tako ce biti..."
Kao drugo dovodis u pitanje Bozju moc i znanje da nije sposoban da savuva ljude na Zemlji jer ce svu da je zapali ognjem.
Hajde da vidimo samo jedan stih o buducnosti nase planete Zemlje.
Psalam 104
5 Utvrdio si zemlju na temeljima njenim, da se ne pomesti na vek veka.
Da li ti iz ovog stiha vidis da Bog ima nameru da je unisti ,pa da napravi drugu Zemlju?
Tebe ne budi samo
2 Petrova, glava 3
6 Zato tadašnji svet bi vodom potopljen i pogibe.
7 A sadašnja nebesa i zemlja tom istom reči zadržana su te se čuvaju za dan strašnog suda i pogibli bezakonih ljudi.
i
Otkrivenje, glava 21
1 I videh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prođoše, i mora više nema.
Tu se ne radi o doslovnom nebu i zemlji jer bi onda izgorele i sve zvezde i planete.
Misli se na zle ljude koji se ponasaju kao Bogom dani i to su ta nebesa sa zlim ljudskim vladavinama,ali vec sam ti pisao o tome,al badava.
A kad kaze da "i mora vise nema" to ne znaci da vise nece biti ni morskih riba i ostalih vodenih i slatkovodnih i slanovodnih zivotinja vec se misli na zle i glupe ljude koji su kao "talasi Morski " koji idu kako koji vetar duva...
bas ko sto rece Isaija
Isaija, glava 57
20 A bezbožnici su kao more uskolebano, koje se ne može umiriti i voda njegova izmeće nečistoću i blato.
A sad pazi 2/3 su pod vodom ,a samo 1/3 pod kopnom.
Koji bi to razlog Bog imao da isusi doslovne okeane ,mora,reke i sve vode? i pobije sve ribe morske i ostale vodene zivotinje,
Pa ne pobi ih ni u potopu,a sto bi sada?
Da skratim,zli ce biti pobijeni na Zemlji ,a potom ce ih preziveli zakopavati.
Na nebo ide samo 144.000 otkupljenih sa zemlje. To su oni sa kojima je Isus sklopio Savez za kraljevstvo,Novi savez.,a mi ostali smo samo druge ovce koje im daju potpunu podrsku u svemu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nema gluposti u ucenju moje crkve, vec je sve u kontekstu pisma.

Vec su tvoj um zarobli Jehovini svrdoci ljudskom dogmom.

Nece unistiti zemlju, vec ce ona ostati nenastanjena za 1000 godina, a nakon tog perioda ce se vratiti sa spasenima u Novom Jerusalimu, i obnoviti je.

Evo mog odgovora od 28 maja 2021


""Kazes da na nebo idu samo 144 000 zapecacenih.

A biblija kaze svi.

Kome verovati - bibliji, ili Jehovinim svedocima

Evo sta uci biblija:

SVI VERNI IDU NA NEBO:

"Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada.
Jer ako vjerujemo da Isus umrije i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s njim.
Jer vam ovo kazujemo riječju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onijeh koji su pomrli.
Jer će sam Gospod sa zapoviješću, s glasom aranđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
Tako utješavajte jedan drugoga ovijem riječima" ( 1 Solunjanima 4. 3 - 8 ).

SVI VERNI KOJE NIKO NE MOZE IZBROJATI STOJE NA NEBU PRED PRESTOLOM BOZJIM:

"Potom vidjeh, i gle, narod mnogi, kojega ne može niko izbrojiti, od svakoga jezika i koljena i naroda i plemena, stajaše pred prijestolom i pred jagnjetom, obučen u haljine bijele, i palme u rukama njihovima.
I povikaše glasom velikijem govoreći: spasenije Bogu našemu, koji sjedi na prijestolu, i jagnjetu.
I svi anđeli stajahu oko prijestola i starješine i četiri životinje, i padoše na lice pred prijestolom, i pokloniše se Bogu,
Govoreći: amin; blagoslov i slava i premudrost i hvala i čast i sila i jačina Bogu našemu va vijek vijeka. Amin" ( otkrivenje 7. 9 - 12 ).
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nema gluposti u ucenju moje crkve, vec je sve u kontekstu pisma.

Vec su tvoj um zarobli Jehovini svrdoci ljudskom dogmom.

Nece unistiti zemlju, vec ce ona ostati nenastanjena za 1000 godina, a nakon tog perioda ce se vratiti sa spasenima u Novom Jerusalimu, i obnoviti je.

Evo mog odgovora od 28 maja 2021


""Kazes da na nebo idu samo 144 000 zapecacenih.

A biblija kaze svi.

Kome verovati - bibliji, ili Jehovinim svedocima

Evo sta uci biblija:

SVI VERNI IDU NA NEBO:

"Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada.
Jer ako vjerujemo da Isus umrije i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s njim.
Jer vam ovo kazujemo riječju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onijeh koji su pomrli.
Jer će sam Gospod sa zapoviješću, s glasom aranđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
Tako utješavajte jedan drugoga ovijem riječima" ( 1 Solunjanima 4. 3 - 8 ).

SVI VERNI KOJE NIKO NE MOZE IZBROJATI STOJE NA NEBU PRED PRESTOLOM BOZJIM:

"Potom vidjeh, i gle, narod mnogi, kojega ne može niko izbrojiti, od svakoga jezika i koljena i naroda i plemena, stajaše pred prijestolom i pred jagnjetom, obučen u haljine bijele, i palme u rukama njihovima.
I povikaše glasom velikijem govoreći: spasenije Bogu našemu, koji sjedi na prijestolu, i jagnjetu.
I svi anđeli stajahu oko prijestola i starješine i četiri životinje, i padoše na lice pred prijestolom, i pokloniše se Bogu,
Govoreći: amin; blagoslov i slava i premudrost i hvala i čast i sila i jačina Bogu našemu va vijek vijeka. Amin" ( otkrivenje 7. 9 - 12 ).
Potpuno pogresno primenjujes te biblijske stihove.
Kao prvo i osnovno ,kad bi svi isli na nebo,onda bi bilo glupo napisati da su samo 144.000 otkupljeni sa zemlje na nebo.
Zasto bi se to pisalo ako idu svi na nebo?
Nadalje da Zemlja bude prazna 1000 godina je tek vasa vrhunska ludost.
Pa odmah nakon Armagedona ljudi krecu sa obnovom planete Zemlje.
Preziveli iz Armagedona ce loziti oruzje 7 godina,a 7 meseci ce ukopavati mrtve.
Jezekilj 39:
7 I sveto ime svoje obznaniću usred naroda svog Izrailja, i neću više dati da se skvrni sveto ime moje, nego će poznati narodi da sam ja Gospod, Svetac u Izrailju.
9 Tada će izaći stanovnici gradova Izrailjevih, i naložiće na oganj i spaliće oružje i štitove i štitiće, lukove i strele, sulice i koplja, i ložiće ih na oganj sedam godina
10 I neće nositi drva iz polja, niti će seći u šumi, nego će oružje ložiti na oganj, i opleniće one koji ih pleniše, i pootimaće od onih koji od njih otimaše, govori Gospod Gospod.
11 I u to ću vreme dati Gogu mesto za grob onde u Izrailju, dolinu kojom se ide na istok k moru, i ona će stisnuti usta putnicima; onde će biti pogreben Gog i sve mnoštvo njegovo, i prozvaće se dolina mnoštva Gogovog.
12 I ukopavaće ih dom Izrailjev sedam meseci, da bi očistili zemlju.
Zivotinje ce biti u miru sa ljudima itd....
A to sto je ap.Pavle napisao vec sam ti objasnio u prethodnim postovima.
Apostol Pavle je umro poodavno ,zato je ludost njegove stihove " A potom mi živi koji smo ostali, ", objasnjavati kao sto vi objasnjavate.
Poenta je da je on samo jedan od 144.000
otkupljenih sa Zemlje na nebu cije uskrsenje pocinje od 1914 kad je Isus dobio kraljevsku vlast za Zemlju za Davidov presto_On pise za ostatak onih od tog broja koji budu ziveli u vreme pred Armagedon. Zar si zaboravio da je nakon Isusove smrti zapocela trka za tih 144000 mesta koja jos uvek traje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo sto pises nema veze sa novim zavetom.
To je vezano za Izrailj da je ostao veran Bogu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ovo sto pises nema veze sa novim zavetom.
To je vezano za Izrailj da je ostao veran Bogu.
Pa vidi se da nemas blage veze sa Biblijom.
Telesni Izrael je Bog odbacio ,ali njegova namera ce se ispuniti je stvorio Izrael Bozji kraljevsko svestenstvo od 144.000 koji se jos zove Gornji ili Nebeski Jerusalim i nevesta jagnjetova.
A sto se tice okrsaja sa Gogom ,pa 7 godina paljenja oruzja,pa 7 meseci zakopavanja mrtvih ,pa da ce i lav jesti slamu kao vo ,govori se o buducem ispunjenju koje ce tek da bude ,ali ti ne samo da gutas reci i stihove ,vec i cela prorocanstva gutas.
:bfghb:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mesas pojmove i cinis od biblije kontradikciju.

Ja iznesoh ucenje novog zaveta o odlasku svih na nebo.

Kakav bi to Bog bio koji bi delio ljude tako sto bi jednima pokazao nebo a drugima ne.

Ceo novi zavet govori o nasoj gornjoj domovini gde ce mo uci o Hristovom dolasku, o susretu svih spasenih na staklenom moru pred prestolom Bozjim, o Bozjoj gozbi sa Isusom gde ce spaseni jesti i piti..itd..

Pusti prazne price sklepane izvrnutim jevandjeljem.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Mesas pojmove i cinis od biblije kontradikciju.

Ja iznesoh ucenje novog zaveta o odlasku svih na nebo.

Kakav bi to Bog bio koji bi delio ljude tako sto bi jednima pokazao nebo a drugima ne.

Ceo novi zavet govori o nasoj gornjoj domovini gde ce mo uci o Hristovom dolasku, o susretu svih spasenih na staklenom moru pred prestolom Bozjim, o Bozjoj gozbi sa Isusom gde ce spaseni jesti i piti..itd..

Pusti prazne price sklepane izvrnutim jevandjeljem.
Bog deli ljude na dobre i na zle.
Sta mislis gde ce da unisti zle ljude? na zemlji,ili na nebu?
A kako ce da spasava zivotinje nigde ne pise,a pisalo je za potop kako da se spasu?,zar ne?
Otkrivenje, glava 20
4 I videh prestole, i seđahu na njima, i dade im se sud, i duše isečenih za svedočanstvo Isusovo i za reč Božiju, koji se ne pokloniše zveri ni ikoni njenoj, i ne primiše žig na čelima svojim i ruci svojoj; i oživeše i carovaše s Hristom hiljadu godina.
5 A ostali mrtvaci ne oživeše, dokle se ne svrši hiljada godina. Ovo je prvo vaskrsenje.
6 Blažen je i svet onaj koji ima deo u prvom vaskrsenju; nad njima druga smrt nema oblasti, nego će biti sveštenici Bogu i Hristu, i carovaće s Njim hiljadu godina.
U prvom vaskrsenju vaskrsava 144.000 koji ce sa Isusom biti sukraljevi i susvestenici i koji ce dobiti besmrtan zivot.
To prvo vaskrsenje traje od 1914 i zavrsice se neposredno pred Armagedon.
Jer samo je 144.000 otkupljeno za zemlje na nebo.Samo sa nima je Isus sklopio savez za kraljevstvo ,ili pak Novi savez.
 
Natrag
Top