144.000 otkupljenih sa zemlje

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U bibliji vaskrsenje i odlazak na nebo se odnosi na sve spasenje.

Nigde nema odvajanja po tom pitanju.

Vi ste stvorili dogmu koja u bibliji ne postoji, a na osnovu pogresnog tumacenja biblijskih izraza.

Evo mog odgovora od 28 maja 2021


""Kazes da na nebo idu samo 144 000 zapecacenih.

A biblija kaze svi.

Kome verovati - bibliji, ili Jehovinim svedocima

Evo sta uci biblija:

SVI VERNI IDU NA NEBO:

"Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada.
Jer ako vjerujemo da Isus umrije i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s njim.
Jer vam ovo kazujemo riječju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onijeh koji su pomrli.
Jer će sam Gospod sa zapoviješću, s glasom aranđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
Tako utješavajte jedan drugoga ovijem riječima" ( 1 Solunjanima 4. 3 - 8 ).

SVI VERNI KOJE NIKO NE MOZE IZBROJATI STOJE NA NEBU PRED PRESTOLOM BOZJIM:

"Potom vidjeh, i gle, narod mnogi, kojega ne može niko izbrojiti, od svakoga jezika i koljena i naroda i plemena, stajaše pred prijestolom i pred jagnjetom, obučen u haljine bijele, i palme u rukama njihovima.
I povikaše glasom velikijem govoreći: spasenije Bogu našemu, koji sjedi na prijestolu, i jagnjetu.
I svi anđeli stajahu oko prijestola i starješine i četiri životinje, i padoše na lice pred prijestolom, i pokloniše se Bogu,
Govoreći: amin; blagoslov i slava i premudrost i hvala i čast i sila i jačina Bogu našemu va vijek vijeka. Amin" ( otkrivenje 7. 9 - 12 ).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
U bibliji vaskrsenje i odlazak na nebo se odnosi na sve spasenje.

Nigde nema odvajanja po tom pitanju.

Vi ste stvorili dogmu koja u bibliji ne postoji, a na osnovu pogresnog tumacenja biblijskih izraza.

Evo mog odgovora od 28 maja 2021


""Kazes da na nebo idu samo 144 000 zapecacenih.

A biblija kaze svi.

Kome verovati - bibliji, ili Jehovinim svedocima

Evo sta uci biblija:

SVI VERNI IDU NA NEBO:

"Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada.
Jer ako vjerujemo da Isus umrije i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s njim.
Jer vam ovo kazujemo riječju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onijeh koji su pomrli.
Jer će sam Gospod sa zapoviješću, s glasom aranđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
Tako utješavajte jedan drugoga ovijem riječima" ( 1 Solunjanima 4. 3 - 8 ).

SVI VERNI KOJE NIKO NE MOZE IZBROJATI STOJE NA NEBU PRED PRESTOLOM BOZJIM:

"Potom vidjeh, i gle, narod mnogi, kojega ne može niko izbrojiti, od svakoga jezika i koljena i naroda i plemena, stajaše pred prijestolom i pred jagnjetom, obučen u haljine bijele, i palme u rukama njihovima.
I povikaše glasom velikijem govoreći: spasenije Bogu našemu, koji sjedi na prijestolu, i jagnjetu.
I svi anđeli stajahu oko prijestola i starješine i četiri životinje, i padoše na lice pred prijestolom, i pokloniše se Bogu,
Govoreći: amin; blagoslov i slava i premudrost i hvala i čast i sila i jačina Bogu našemu va vijek vijeka. Amin" ( otkrivenje 7. 9 - 12 ).
Brkas babe i zabe.
Ali ajde ovako da te pitam.
Prema stihovima ispod Koji su ti ostali koji nemaju nada?
nadalje kolko je bilo onih koji su umrli "u Isusu"?
Trece ,jel to po tebi ispade da je Pavle ostao ziv,da nikad nije umro ????
A da nece mozda da uskrsava i zivotinje ili da ih nosi na nebo??? i cemu sve to?
Da nije mozda i Noja i njegovu porodicu odneo na nebo za vreme potopa???
Takvi kao ti nikada nece otici na nebo,pa ni u svemirskom brodu koje bi ljudi napravili....

"Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada.
Jer ako vjerujemo da Isus umrije i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s njim.
Jer vam ovo kazujemo riječju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onijeh koji su pomrli.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Puno filozofiras.

Baci filozofije i prihvati rec kako pise.

Pavle je imao nadu da ce Hristos doci za njegovog zivota.

On govori da se ne zali za umrlima kao oni koji nemaju veru u Boga.

Na kraju, on govori onima koji zivi docekaju Hrista - da ne brinu da ce oni pre otici na nebo, jer su neki verovali da ce pre otici na nebo od umrlih.
Pavle kaze NE, svi ce mo odjednom jer ce prvo vaskrsnuti mrtvu pa ce sa zivima biti uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo.

Pavle govori u kontekstu njegove vere da ce se to zbiti za njegovog zivota
.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Puno filozofiras.

Baci filozofije i prihvati rec kako pise.

Pavle je imao nadu da ce Hristos doci za njegovog zivota.

On govori da se ne zali za umrlima kao oni koji nemaju veru u Boga.

Na kraju, on govori onima koji zivi docekaju Hrista - da ne brinu da ce oni pre otici na nebo, jer su neki verovali da ce pre otici na nebo od umrlih.
Pavle kaze NE, svi ce mo odjednom jer ce prvo vaskrsnuti mrtvu pa ce sa zivima biti uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo.

Pavle govori u kontekstu njegove vere da ce se to zbiti za njegovog zivota
.
Opet pogresno zakljucujes.
Pavle nije imao nadu da ce Isus doci za njegovog zivota.Pavle je znao da ce se to desiti tek kad prodju vremena neznabozaca o kojima je Isus govorio ,ali ti nista ne razumes ,pa ni to. Pavle je govorio u mnozini ,za sve one sa kojima je Isus sklopio Novi savez ,a to su samo 144.000 otkupljenih na nebo.,i taj broj je poceo da se skuplja nakon isusove smrti.
A prvo vaskrsavaju umrli u Isusu u odredjen dan,a to je kad je Jehova Bog ustolicio isusa Hrista kao kralja i dao mu kraljevsku vlast da vlada usred neprijatelja svojih i to je od 1914.godine.Preostali od 144.000 bice "probracenog tela" uoci samog Armagedona,dakle zive osobe kojima ce u trenutklu oka biti zamenjeno zemaljsko telo sa nebeskim. i to je poenta.
Tako da je Pavle veoma dobro razumeo da ce umreti za Isusovo delo,a ne da ima bilo kakvu nadu da ce ziv otici na nebo...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije lepo iznositi neistine, jer ja sve dokazujem i sve sam dokazao pismom, a ti istinu ne zelis, vec ucenje Rasela, Radeforda..itd, koja nemaju veze sa pismom.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nije lepo iznositi neistine, jer ja sve dokazujem i sve sam dokazao pismom, a ti istinu ne zelis, vec ucenje Rasela, Radeforda..itd, koja nemaju veze sa pismom.
Bas nije lepo iznositi neistine.
Ako je Bog dao da se zapise da su samo 144.000 otkupljeni sa Zemlje,ko si pa ti da tvrdis da svi idu na nebo???
Otkupljenje 14:3 И нико није могао да научи ту песму осим тих 144 000, који су откупљени са земље.
A zasto bi svi isli na nebo?Da nece da povedu i zivotinje?
Da li znas na koga Pavle misli u stihu ispod
2.Petrova 3:7 А том истом речју садашње небо и земља одређени су за уништење ватром и чувају се до дана суда и уништења безбожних људи
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zasto se opet vracati na isto kada sam vec dokazao pismom da svi idu na nebo.

Hajde kazi, koja bi bila svrha toga.

Svako moze da se vrati na predhodne moje odgovore pa da vidi
.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zasto se opet vracati na isto kada sam vec dokazao pismom da svi idu na nebo.

Hajde kazi, koja bi bila svrha toga.

Svako moze da se vrati na predhodne moje odgovore pa da vidi
.
Tvoji dokazi su nula na kvadrat.
Bog je stvorio ljude za zemlju, a ne za nebo.
Zasto bi Bog uzimao sve ljude na nebo???
Sem tih 144.000 niko drugi ne ide na nebo,nit ljudi,niti zivotinje.
I tvoja fiks ideja da ce Bog uzeti sve ljude na nebo jer ce spaliti svu zemlju je tvoja zabluda,jel jos uvek verujes u nju?
Da li je ap.Pavle mislio da ce Bog vatrom da unisti celu planetu Zemlju??? Sta mislis?
2.Petrova 3:7 А том истом речју садашње небо и земља одређени су за уништење ватром и чувају се до дана суда и уништења безбожних људи.
 
Natrag
Top