144.000 otkupljenih sa zemlje

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kako sad kazes ostatak od 144000 je ziv, a ranije si govorio da vaskrsavaju?

Ja dadoh biblijske dokaze.

Veliko mnostvo spasenih vaskrsava i sa zivom grupom od 144 000 bivaju uzeti na nebo, i tamo su SVI spaseni na nebu pred prestolom
.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Na nebo ide samo 144.000 i dadoh ti Biblijski dokaz da su otkupljeni sa zemlje na nebo,
a ti meni daj dokaz da jos neko sem njih ide na nebo.

Nadalje od tih 144.000 pomro je ogroman broj u generacijama pre nase ,ostao je neki mali broj u novijim generacijama ljudi.
Dakle tih 144.000 se skuplja od Isusove smrti i uskrsenja na ovamo,pa sve do Armagedona.

To prvo uskrsenje je pocelo nakon sto je Isus zbacio sotonu sa neba na zemlju .
Svi ti koji od tada vaskrsavaju u I vaskrsenju ,dobijaju nebesko telo i besmrtan zivot.
Ceka se samo od Boga odredjeno vreme uoci armagedona da ti Bozji pomazanici,ostatak od 144.000 dobiju nebeska tela bez da umru.
Ali kao sto svet nije primetio Isusov odlazak na nebo,isto tako nije primetio i njegovo "dolazak" na zemlju. ali to je vec druga tema.
Nego nisi mi odgovorio na jednostavno pitanje.
Sta mislis za apostole ,kako ce oni da odu na nebo ,ako nisu medju tih 144000 ,jer su jedino oni otkupljeni sa zemlje?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kazes da na nebo idu samo 144 000 zapecacenih.

A biblija kaze svi.

Kome verovati - bibliji, ili Jehovinim svedocima

Evo sta uci biblija:


SVI VERNI IDU NA NEBO:

"Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada.
Jer ako vjerujemo da Isus umrije i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s njim.
Jer vam ovo kazujemo riječju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onijeh koji su pomrli.
Jer će sam Gospod sa zapoviješću, s glasom aranđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
Tako utješavajte jedan drugoga ovijem riječima" ( 1 Solunjanima 4. 3 - 8 ).


SVI VERNI KOJE NIKO NE MOZE IZBROJATI STOJE NA NEBU PRED PRESTOLOM BOZJIM:

"Potom vidjeh, i gle, narod mnogi, kojega ne može niko izbrojiti, od svakoga jezika i koljena i naroda i plemena, stajaše pred prijestolom i pred jagnjetom, obučen u haljine bijele, i palme u rukama njihovima.
I povikaše glasom velikijem govoreći: spasenije Bogu našemu, koji sjedi na prijestolu, i jagnjetu.
I svi anđeli stajahu oko prijestola i starješine i četiri životinje, i padoše na lice pred prijestolom, i pokloniše se Bogu,
Govoreći: amin; blagoslov i slava i premudrost i hvala i čast i sila i jačina Bogu našemu va vijek vijeka. Amin"
( otkrivenje 7. 9 - 12 ).

AMIN!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Kazes da na nebo idu samo 144 000 zapecacenih.

A biblija kaze svi.

Kome verovati - bibliji, ili Jehovinim svedocima

Evo sta uci biblija:


SVI VERNI IDU NA NEBO:

"Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada.
Jer ako vjerujemo da Isus umrije i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s njim.
Jer vam ovo kazujemo riječju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onijeh koji su pomrli.
Jer će sam Gospod sa zapoviješću, s glasom aranđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
Tako utješavajte jedan drugoga ovijem riječima" ( 1 Solunjanima 4. 3 - 8 ).


SVI VERNI KOJE NIKO NE MOZE IZBROJATI STOJE NA NEBU PRED PRESTOLOM BOZJIM:

"Potom vidjeh, i gle, narod mnogi, kojega ne može niko izbrojiti, od svakoga jezika i koljena i naroda i plemena, stajaše pred prijestolom i pred jagnjetom, obučen u haljine bijele, i palme u rukama njihovima.
I povikaše glasom velikijem govoreći: spasenije Bogu našemu, koji sjedi na prijestolu, i jagnjetu.
I svi anđeli stajahu oko prijestola i starješine i četiri životinje, i padoše na lice pred prijestolom, i pokloniše se Bogu,
Govoreći: amin; blagoslov i slava i premudrost i hvala i čast i sila i jačina Bogu našemu va vijek vijeka. Amin"
( otkrivenje 7. 9 - 12 ).

AMIN!
Ovo sto citiras ap.Pavla ..."da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji"... dal ti mislis da je ovde Pavle rekao da ce da doceka Isusov dolazak ziv???
Dokle god budes razmisljao kao bukvalista ,dotle nista od tebe.
Dakle dal je ap.Pavle ziv docekao Isusa Hrista ???,ili je pak umro?
Ili pak neki drugi apostol ???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U Pavlovom izrazu "A POTOM MI ZIVI KOJI SMO OSTALI" on misli na sve one koji ce zivi docekati Hrista.

Pavle je imao nadu da ce mozda i on ziv docekati Hrista, pa tako ubraja tu i sebe, ali u sirem smislu misli na sve koji zivi docakaju, pa makar on i ne bio u toj grupi.

Pavle nije ziv docekao Hrista, i ovo obecanje ce se ispuniti sa onima koji to dozive.
A Pavle i ostali apostoli ce vaskrsnuti sa svim spasenim u istoriji, i sa svim zivim spasenim biti uzeti na nebo.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
U Pavlovom izrazu "A POTOM MI ZIVI KOJI SMO OSTALI" on misli na sve one koji ce zivi docekati Hrista.

Pavle je imao nadu da ce mozda i on ziv docekati Hrista, pa tako ubraja tu i sebe, ali u sirem smislu misli na sve koji zivi docakaju, pa makar on i ne bio u toj grupi.

Pavle nije ziv docekao Hrista, i ovo obecanje ce se ispuniti sa onima koji to dozive.
A Pavle i ostali apostoli ce vaskrsnuti sa svim spasenim u istoriji, i sa svim zivim spasenim biti uzeti na nebo.
Ne radi se tu samo o Pavlu vec i o svim apostolima ukljucujuci i Jovana.
I u to vreme znalo se ko ima nebeski poziv,a ko ostaje na zemlji.
Samo oni sa nebeskim pozivom za kraljevstvo su uzimali simbole za vreme Memorijala na Isusa Hrista.
I tako se radi vekovima do dana danasnjega.
I eto sada je ostao samo mali broj osoba sa nebeskim pozivom za kraljevstvo.
Taj broj od 144000 treba da se dopuni pred sam armagedon,tako da ce oni koji ostanu zivi u to vreme u jednom trenutku dobiti nebesko telo i pridruziti se Isusu.
Procitaj malo
1 Petrova, glava 2
9 A vi ste izbrani rod, carsko sveštenstvo, sveti narod, narod dobitka, da objavite dobrodetelji Onog koji vas dozva iz tame k čudnom videlu svom;
Rimljanima 8:14 Сви које води Божји дух Божји су синови. 15 Јер нисте примили дух ропства да се опет бојите, него дух којим нас Бог усваја као синове и који нас подстиче да вичемо: „Ава, Оче!“ 16 Тај дух сведочи с нашим духом да смо Божја деца. 17 А ако смо деца, онда смо и наследници – Божји наследници, а Христови сунаследници. Јер ако трпимо заједно с њим, бићемо и прослављени заједно с њим.
Da li su za tebe Jehova Bog i Isus iste osobe prema ovom stihu iz rimljana?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je sve sto pises po izvrnutoj nauci Jehovinih svedoka koji dodaju pismu nesto sto u njemu ne pise.

Kontekst govori o odlasku SVIH VERNIH na nebo.

144 000 se ni ne poninju u tom kontekstu.

Otkrivenje govori da su "SVI VERNI NA NEBU PRED PRESTOLOM BOZJIM"

Kazes da na nebo idu samo 144 000 zapecacenih.

A biblija kaze svi.

Kome verovati - bibliji, ili Jehovinim svedocima

Evo sta uci biblija:

SVI VERNI IDU NA NEBO:

"Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada.
Jer ako vjerujemo da Isus umrije i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s njim.
Jer vam ovo kazujemo riječju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onijeh koji su pomrli.
Jer će sam Gospod sa zapoviješću, s glasom aranđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
Tako utješavajte jedan drugoga ovijem riječima" ( 1 Solunjanima 4. 3 - 8 ).


SVI VERNI KOJE NIKO NE MOZE IZBROJATI STOJE NA NEBU PRED PRESTOLOM BOZJIM:

"Potom vidjeh, i gle, narod mnogi, kojega ne može niko izbrojiti, od svakoga jezika i koljena i naroda i plemena, stajaše pred prijestolom i pred jagnjetom, obučen u haljine bijele, i palme u rukama njihovima.
I povikaše glasom velikijem govoreći: spasenije Bogu našemu, koji sjedi na prijestolu, i jagnjetu.
I svi anđeli stajahu oko prijestola i starješine i četiri životinje, i padoše na lice pred prijestolom, i pokloniše se Bogu,
Govoreći: amin; blagoslov i slava i premudrost i hvala i čast i sila i jačina Bogu našemu va vijek vijeka. Amin"
( otkrivenje 7. 9 - 12 ).

AMIN!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
To je sve sto pises po izvrnutoj nauci Jehovinih svedoka koji dodaju pismu nesto sto u njemu ne pise.

Kontekst govori o odlasku SVIH VERNIH na nebo.

144 000 se ni ne poninju u tom kontekstu.

Otkrivenje govori da su "SVI VERNI NA NEBU PRED PRESTOLOM BOZJIM"

Kazes da na nebo idu samo 144 000 zapecacenih.

A biblija kaze svi.

Kome verovati - bibliji, ili Jehovinim svedocima

Evo sta uci biblija:

SVI VERNI IDU NA NEBO:

"Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada.
Jer ako vjerujemo da Isus umrije i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s njim.
Jer vam ovo kazujemo riječju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onijeh koji su pomrli.
Jer će sam Gospod sa zapoviješću, s glasom aranđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
Tako utješavajte jedan drugoga ovijem riječima" ( 1 Solunjanima 4. 3 - 8 ).


SVI VERNI KOJE NIKO NE MOZE IZBROJATI STOJE NA NEBU PRED PRESTOLOM BOZJIM:

"Potom vidjeh, i gle, narod mnogi, kojega ne može niko izbrojiti, od svakoga jezika i koljena i naroda i plemena, stajaše pred prijestolom i pred jagnjetom, obučen u haljine bijele, i palme u rukama njihovima.
I povikaše glasom velikijem govoreći: spasenije Bogu našemu, koji sjedi na prijestolu, i jagnjetu.
I svi anđeli stajahu oko prijestola i starješine i četiri životinje, i padoše na lice pred prijestolom, i pokloniše se Bogu,
Govoreći: amin; blagoslov i slava i premudrost i hvala i čast i sila i jačina Bogu našemu va vijek vijeka. Amin"
( otkrivenje 7. 9 - 12 ).

AMIN!
Imas Potpuno pogresno tumacenje,a i ocekivanja bas kao i jevrejski fariseji koji su mislili da ce Hrist da istera Rimljane.
Apostol Pavle u 1.Sol 4:3-8 govori onima koji imaju nebesku nadu koji se prikupljaju evo vec dvadeset i jedan vek. Oni ce biti sukraljevi i susvestenici sa Isusom.
Pa zamisli kad bi svih 7 milijardi ljudi na Zemlji bili sukraljevi???
Pa nad kime bi bili sukraljevi ako bi svi bili na nebu ,a Biblija jasno kaze da je samo 144.000 otkupljeno sa zemlje na nebo.

Nadalje otkrivenje 7:9-12 to sto "Narod mnogi" stoji pred prestolom i pred jagnjetom i obucen u bele haline ne znaci da su uzeti na nebo.
Grcka rec "enopion" ovde prevedena sa "PRED",doslovno znaci u "vidokrugu" i vise puta je koriscena za ljude na zemlji koji su pred Jehovinim prestolom.
Naprimer
CRO 1 Timothy 5:21 Zaklinjem te pred Bogom i Kristom Isusom i izabranim anđelima da se toga držiš bez predrasude i ništa ne činiš po naklonosti.
(1 Tim. 5:21 CRO)
2 Mojsijeva, glava 16
9 I reče Mojsije Aronu: Kaži svemu zboru sinova Izrailjevih: Pristupite pred Gospoda, jer je čuo viku vašu.
Da li su Jevreji trebali da idu na nebo prema ovom stihu???
3 Mojsijeva, glava 24
8 Svake subote neka ih postavlja sveštenik pred Gospodom vazda uzimajući od sinova Izrailjevih zakonom večnim.
Nadalje kad Isus dodje u slavi i kad se svi narodi skupe pred njim prema Mateju 25:31-33 i 41 i 46 ,da nece mozda i oni koji odlaze u vecnu smrt biti na nebu???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Potpuno izvrnuto.

SVI spaseni stoje pred prestolom, i andjeli, i 24 staresine, i cetiri bica.

Ako veliko mnostvo ne stoji pred prestolom, onda tu ne stoje ni andjeli, ni 24 staresine, ni cetiri bica.

A tekst kaze da svi tamo stoje.

Sve ste izvrnuli
.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Potpuno izvrnuto.

SVI spaseni stoje pred prestolom, i andjeli, i 24 staresine, i cetiri bica.

Ako veliko mnostvo ne stoji pred prestolom, onda tu ne stoje ni andjeli, ni 24 staresine, ni cetiri bica.

A tekst kaze da svi tamo stoje.

Sve ste izvrnuli
.
Hajde da vidimo ko i sta tu izvrce
Otkrivenje 5:
1 I videh u desnici Onog što seđaše na prestolu knjigu napisanu iznutra i spolja, zapečaćenu sa sedam pečata. (Ko sedi na prestolu i drzi knjigu?)
5 I jedan od starešina reče mi: Ne plači, evo je nadvladao lav, koji je od kolena Judinog, koren Davidov, da otvori knjigu i razlomi sedam pečata njenih.
6 I videh, i gle, nasred prestola i četiri životinje, i posred starešina Jagnje stajaše kao zaklano, i imaše sedam rogova, i sedam očiju, koje su sedam duhova Božijih poslanih po svemu svetu.
7 I dođe i uze knjigu iz desnice Onog što seđaše na prestolu. ( Da li je lav iz plemena Jude i Davida ,jagnje ,Isus Hrist ili neko drugi?
8 I kad uze knjigu, četiri životinje i dvadeset i četiri starešine padoše pred Jagnjetom, imajući svaki gusle, i zlatne čaše pune tamjana, koje su molitve svetih.
9 И они су певали нову песму: „Достојан си да узмеш свитак и отвориш његове печате, јер си био заклан и својом крвљу си купио Богу људе из свих племена, језика, народности и народа, 10 и учинио си да буду краљеви и свештеници нашем Богу, и они ће владати као краљеви над земљом.
12 Govoreći glasom velikim: Dostojno je Jagnje zaklano da primi silu i bogatstvo i premudrost i jačinu i čast i slavu i blagoslov.
13 I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gde govore: Onome što sedi na prestolu, i Jagnjetu blagoslov i čast i slava i država va vek veka.
14 I četiri životinje govorahu: Amin. I dvadeset i četiri starešine padoše i pokloniše se Onome što živi va vek veka.

Ako bi svi isli na nebo i svi bili kraljevi...,a ko bi im bili podanici???
Nadalje rec "Kupljeni sa zemlje" je rezervisana samo za 144.000.
Da ne pricam kolko se vidi ogromna razlika izmedju Jehove Boga koji sedi na prestolu , i Isusa Hrista koji od Jehove Boga prima svu vlast nad svim stvorenjima i na nebu i na zemlji.
 
Natrag
Top