Propovedanje mrtvima

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja ne znam kontekst?

Sada znaš. Kontekst je stavljen u doba Noja. Dakle tipologija je u događajima 120 godina prije Potopa.

Sta se opet izvlacis?

Da izvlačim tekst koji nećeš moći oboriti?

Ja sam kontekstom i dokazao da je vase tumacenje ne "pogresno" nego "suludo".

Možeš ti misliti šta hoćeš.

Ti mozes samo ponavljati u krug "tra la la..."

Pa što me onda pitaš?

To i radis nista drugo. Jedna totalna neozbiljnost...

Ja jeresi obaram jednim stihom, a duži tkst dajem da ne msiliš da je neko neznalica.

"Kao što je čovjeku JEDNOM umrijeti, a potom sud". Dakle oboreno propovijedanje mrtvima, jer nema svrhe. Bog kaže da plaća ljudima po djlima njihgovim. ZNači dok su živi. Kasnije nema ispravke.

A tvoje učenje sam našao u paganskim mitologijama.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sada znaš. Kontekst je stavljen u doba Noja. Dakle tipologija je u događajima 120 godina prije Potopa.

Kontekst je tebi postavljen u doba Noja? :)
Dobro izvoli, postavi taj tekst i dokazi da on govori "da je Isus u proslosti usao u Noja i propovedao ljudima"

Izvoli: ....

Ja jeresi obaram jednim stihom, a duži tkst dajem da ne msiliš da je neko neznalica.

"Kao što je čovjeku JEDNOM umrijeti, a potom sud". Dakle oboreno propovijedanje mrtvima, jer nema svrhe. Bog kaže da plaća ljudima po djlima njihgovim. ZNači dok su živi. Kasnije nema ispravke.

Ovo ne dokazuje da nema zagrobnog zivota, niti da nema svrhe propovedati mrtvima, jer oni su do vremena Hrista bili "ne osudjeni" i cekali su sud.
"A potom sud" ne govori kada je sud, sigurno nije "odmah nakon smrti", vec ce biti sudjeni u buducnosti. A tekst kaze da im je "bilo propovedano da bi mogli biti sudjeni".
Ne mozes suditi nekome "ko nije znao", jer onda nemas osnovu da ga osudis, on je "nevin" i cinio je "ne namerni greh".
Po tebi svi oni u SZ koji "nisu znali za Isusa ce biti osudjeni", koja glupost! Mi tako ne ucimo.

Evo i citat:

"I kao što je
ljudima određeno jednom umreti, a potom sud:
Tako se i Hristos jednom prinese, da uzme
mnogih grehe; a drugom će se javiti bez greha na
spasenje onima koji Ga čekaju."(jevrejima 9:27).

To JEDNOM(sto ti istices) ne dokazuje nista, nece valjda oni umreti po 9 puta, nemaju oni 9 zivota, kao ti Tripo - Macka :)

I kakve ovaj stih veze ima sa 1.petrovom???
Tražio sam kontekst 1.perove i stihove koje je petar napisao?

Izvoli, postavi njegove stihove i protumaci: ....
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
. 1 Petrova 3,19; TAMNICA, ZATVOR.

(...Grcka reč PHULAKE koja se koristi u tekstu 1 Petrova 3,19. ili otkrivenje 18,2 i na drugim mestima u Bibliji.
Znaci zatvor, kavez itd.
Biblijski komentar sa grckog Brockhaus Elbelfelder strana 1030...)

I da se iskopaju iz zamke djavola koji ih je UHVATIO žive za svoju volju.
2 Timotiju 2,26.

Djavo zarobljava ljude postavljajuci im zamke oni postaju zatvorenici, robovi djavola.
Na duhovnom polju se to naziva zatvor, tamnica rob grehu i zabludi.
Gresnik se nalazi u zatvoru ili tamnici jer se nalazi u mraku.
NIJE NIKO OD NAS U NEKOM BUKVALNOM ZATVORU GDE GA DJAVO DRZI.

Tako će na isti način svezati zarobiti Bog sotonu lancem okolnosti na kraju posle Iusovog prvog dolaska kada nebude vise ljudi na zemlji 1000 godina dugo, da ih vara.
Sotona će biti kao u zatvoru jer su svi ljudi mrtvi i tek će ponovo vaskrsnuti posle 1000 godina da prime sud.

I uhvati zmaja tu staru zmiju, koji je djavo i sotona i sveza ga 1000 godina.
I baci ga u dubinu i zatvori ga i zapecati nad njim da više ne vara nacije dok ne prodju 1000 godina. Posle ovoga mora biti za kratko Pusten.
Otkrivenje 20,2,3.

ZASTO POSLE STA CE SE TADA DOGODITI:

A ostali mrtvaci ne ozivese, dokle se ne navrsi 1000 godina.
Otkrivenje 20,5.

Kada gresni vaskrsavaju sotona je pusten on ustvari ponovo deluje i priprema gresne vaskrsle da napadnu svete i grad sa neba koji silazi kako ga opsiuje apostol Jovan. I sada sotona ponovo ima koga da vara i on se nemenja u svojim namerama i zlu:

BIBLIJA:
kad se svrsi 1000 godina; pustice se sotona iz TAMNICE svoje,i izici će da vara narode po sva četiri kraja zemlje, goga i magoga da ih SKUPI na boj, kojijeh je broja kao peska morskoga.
I izidjose na sirinu zemlje i iopkolise OKO SVETIH i GRAD ljubazni; i sidje oganj od Boga s neba, i pojede ih.
I djavo koji ih varase bi bacen u jezero ognjeno...
otkrivenje 20,7-10.

TO JE TAJ PAKAO I UNISTENJE I JEZERO OGNJENO NA KRAJU MILENIJUMA KADA CE SOTONA I GRENSISCI BITI IZGORENI UNISTENI ZA SVU VECNOST.

GREH ZAROBLJAVA:
Greh njihovih usta jesu reci njihovih usana, tako ih pustite da bude ZAROBLJENI U svome ponosu i zbog kletve i zbog laži koje su govorili.
Psalam 59,12.

Njegovi licni gresi UHVATISE bezboznika, i uza greha njegovih ga DRžE.
Price,5,22.

Pravda izbavlja pravednike a bezakonici bivaju ZAROBLJENI u svom nepoverenju.
price 11,6.

Svi koji cine greh i zlo su zarobljeni u tom zlu u tom grehu i oni su u duhovnoj tamnici ZATVORU.

I gospod videci da je NEVALJALSTVO ljudi veliko NA ZEMLJI, i da su sve misli srca njihova svagda samo zle.
1 Mojsijeva 6,5.

zlo, nevaljlastvo, greh ljudi na ZEMLJI je bilo tako veliko i uzasno da je na ovoj zemlji vladala tamnica, ljudi su bili zarobljeni u svom grehu, zlu u svojim stavovima.
TO JE BILA NAJGORA Najviše ZLA NACIJA ODKAKO JE LJUDSKOG RODA KAKO KAžE SAM BOG.

TAKO CE BITI PRED KRAJ SVETA I DRUGOG ISUSOVOG DOLASKA, LJUDI NEćE MARITI ZA BOGA I PROPOVEDANJE DUHA SVETOGA NEGO SAMO ZA OVAJ ZIVOT.

Oni će biti zarobljeni zlom, grehom, neverstvom, krivoverjem itd.

Jer kako je bilo u vreme Nojevo tako će biti u dane dolaska sina covecjega.
Jedjahu pijahu, zenjhahu se i udavahu do onoga dana kad Noje udje u kovceg, i dodje potop i pogubi sve.
Luka 17,26,27.


EVO NA KRAJU KRATKOG ALI Takođe JASNOG ODGOVORA NA 1. Petrovu 3,19:
Kojijem sisavsi (Duhom Svetim) PROPOVEDASE (živim dusama) u zatvoru, tamnici (ZATVORU GREHA).
1 Petrova 3,19. KAKO:
I prvoga sveta ne postede, nego sacuvavsi samo osmoga Noja pored ostalih sedam, PROPOVEDNIKA pravde navede potop nad svetom BEZBOZNIKA. 2. Petrova 2,5.
Kroz Noja osudi Bog svet...
Jevrejima 11,7.
KROZ NOJA ...PROPOVEDNIKA... KROZ NOJA IM JE ISUS DUHOM SVETIM PROPOVEDAO TIM LJUDIMA U NOJEVO VREME A NE NEKIMA U PAKLU.
JER IM JE DUHOM SVETIM KROZ NOJA
PROPOVEDAO 120 godina dugo.

Kroz Noja je Bog osudio svet jer je kroz njega propovedao pokajanje, kraj i sud koji je dolazio na tadasnji svet potopom.

Ali ne poslusase kako kaže 1. Petrova 3,20. Nego samo osam dusa se spasise.

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
.
EVO NA KRAJU KRATKOG ALI Takođe JASNOG ODGOVORA NA 1. Petrovu 3,19:
Kojijem sisavsi (Duhom Svetim) PROPOVEDASE (živim dusama) u zatvoru, tamnici (ZATVORU GREHA).

A zašto si dodao tekstu nepostojeći izraz "zivim dusama" kad tamo pise "DUHOVIMA"? A ovaj "duhovi" potpuno "izbacio"?
Zasto falsifikujes tekst?
Zar su tebi "duhovi" = "zive duse"?
Jel ti to namerno radis?

Evo tekst u originalu:

"Kojim sišavši propoveda i DUHOVIMA koji su u tamnici"


"Duhovi" ne mogu biti "duse", kako si ti nas naveo da mislimo, jer apostol Petar pravi jasnu razliku izmedju ta dva pojma, evo sledeci stih:

"Koji nekad ne hteše da slušaju kad ih
očekivaše Božije trpljenje u vreme Nojevo, kad se građaše kovčeg, u kome malo, to jeste osam DUŠA, ostade od vode."

A zasto Petar pravi razliku izmedju pojma "duhovi" i "duse" u tekstu?
Zato sto su prvi "duhovi umrlih" a drugi su "ljudi".

Znaci nije tacno ovo tvoje da su: "duhovi = zive duse".
Samo hoces da nas prevaris, jel tako?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
7. A stvori Gospod Bog čovjeka od praha zemaljskoga, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovjek duša živa.
Ocigledno nisi me razumeo.Ne moze covek da psotane dusa ziva odnosno nije covek bio covek pa je postao dusa, daj mi original(ili cu ga ja naci kako god) na grckom i objasnicu ti.

Nelsome, iznenadio sam se kad ovde trazis "ORIGIUNAL" u Starom zavetu na Grckom jeziku, kao da ne znas da Original Starog zavet nije pisan na grckom.

Medjutim, posto trazis original evo ti ga: "Kada je u bezivotnu ljudsku forma bio udahnut Bozji dah "NESHAMAH zivota, COVEK JE POSTAO"nephesh" ZIVA DUSA." BC, vol. 1 p. 223.

Tako Bog nije dao coveku dusu kao nesto odvojeno, nego kada je Bog spojio Dah zivotni sa mrtvom materijom, nastala je ziva dusa ili zivo bice. Kad covek umire, desava se obrnuti proces. Bog mu oduzima Dah zivotni, i odvajanjem Daha od tela, kao sto je spajanjem dusa postala, tako odvajanjem dusa se gubi, sve do vaskrsenja. Prilikom vaskrsenja, Bog ponovo sastavlja Dah zivotni sa mrtvom materijom i javlja se ona ista licnost sa svim svojim osobinama koje je imala pre smrti.

Zato za hriscane, nema nade u nekakav zagrobni zivot koji ne postoji, nego sva nasa nada je u Gospodu Isusu Hristu koji nas je otkupio od greha i prilikom vaskrsenja dace nam vecni zivot.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Uzalud sve ovo mi ponavljamo, stalno ista pitanja i odgovori..

Marko.

Ako je "telo = dusa ziva".
Kazi mi kako ces ti da vaskrsnes coveka, hoces sakupiti njegov prah i formirati "isto telo"?
Jer znamo da je po adv. teologiji "telo = dusa ziva".

Da bi dobio "istog coveka"(a ne njegovu kopiju) on mora da "bude isto telo".
Ali biblija uci suprotno, ona kaze da cemo imati "novo telo" i da cemo biti "kao andjeli".
Jel tako da nesto ne stima?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ako je "telo = dusa ziva".

nije ako je nego tako piše u Postanku 2,7.

Kazi mi kako ces ti da vaskrsnes coveka, hoces sakupiti njegov prah i formirati "isto telo"?

Čim nemaš dokaza postavljaš pitanja. Ja neću nikako da vaskrsnem nekoga, to samo Bog može. To pitaj Boga.

Pitanje ti je veoma glupo i nebitno kako će to Bog da uradi. O tome ne trebamo da razmišljamo. A imaš dva vaskrsenja, što isto negirate.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
nije ako je nego tako piše u Postanku 2,7.



Čim nemaš dokaza postavljaš pitanja. Ja neću nikako da vaskrsnem nekoga, to samo Bog može. To pitaj Boga.

Pitanje ti je veoma glupo i nebitno kako će to Bog da uradi. O tome ne trebamo da razmišljamo. A imaš dva vaskrsenja, što isto negirate.

Nisam tebe pitao nego Marka.
Sta se ubacujes.

TI IMAS DRUGI POST UPUCEN TEBI, KOJI SI OPET IZBEGAO!!!
ZAHTEVAM ODGOVOR!!!
 
Natrag
Top