Promašaji Adventne crkve

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Tema je ovdje o adventistima a ne trojstvo - takva tema postoji. Mire ne zna da su mnogi tekstovi od EGW su prepravljani a npr u kompilacijskoj knjizi Evangelizam dodan je i podnaslov Trojstvo. Počeli smo lavicu temu na mom forumu ali sto ces kad ste takvi...ja sam bio blag a vi ste napravili dzumbus...ovaj urednik ovdje vam je toga dosta dopustio...ali nije lavicu moj forum ugasen...ukucaj staru adresu i vidjet ces gdje ce te odvesti....ali eto odlucio sam da mnogi nisu pozeljni zato nisu ni dobili link od mene da se forumu pridruze...nemojte se ljutiti...ali tako je moderacija odlucila...pravila su ostrija tako da ni jedan od vas ne bi ionako se dugo zadrzao....ne treba mi vasa pomoc vise da bi forum bio aktivan...aktivan je i bez vas...

Ne vidim zasto ne bi mogli razgovarati, posto mene kao onog koji godinama poznaje adventiste a imam tamo i rodjake, zanima ova tema.
A najvaznija tema kod advetnista je upravo ova o Trojstvu..
(nisi li ti zato poceo da verujes drugacije?)
Sve ostalo da li je E.G.White prorok i sl.. Me ne zanima..

Mozda su tekstovi prepravljani, i ja bi to voleo da vidim na primeru Trojstva.
Dakle jedan tekst kaze jedno a drugi drugo, uporedno.
I to na engleskom, a ne na srpskom ili drugom jeziku jer se u prevodu gubi smisao..
Nadam se da ne trazim previse.

Ja sam iz onoga sto su Taramana i Slap ovde pricali stekao takav zakljucak, koji sam izneo gore.
Mozda je on pogresan, a malo smo se i sukobili oko toga, pa se ja ovom prilikom izvinjavam...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
979
Istina je da sve više i više adventista odbacuje trojstvo...poznajem grupe na facebooku i pratim sve...uzavrela tema na Balkanu...nikad se nije više propovijedalo o trojstvu kao u ovih zadnjih par mjeseci...dijele se leci o trojstvu...ne spava ni druga grupa koja je odbacila trojstvo...prevode se knjige koje se objavlju na internetu u PDF formatu a i štampaju se i dijele..prevode se video uratci...vi ne znate što se događa....neki su isključeni zbog toga...neki se pozivaju na odbore....alarmantna situacija nije još...ali da je malo uzavrelo...to je istina...ako mire želiš koju knjigu ili video...samo javi na pp i poslat ću ti....
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Istina je da sve više i više adventista odbacuje trojstvo...poznajem grupe na facebooku i pratim sve...uzavrela tema na Balkanu...nikad se nije više propovijedalo o trojstvu kao u ovih zadnjih par mjeseci...dijele se leci o trojstvu...ne spava ni druga grupa koja je odbacila trojstvo...prevode se knjige koje se objavlju na internetu u PDF formatu a i štampaju se i dijele..prevode se video uratci...vi ne znate što se događa....neki su isključeni zbog toga...neki se pozivaju na odbore....alarmantna situacija nije još...ali da je malo uzavrelo...to je istina...ako mire želiš koju knjigu ili video...samo javi na pp i poslat ću ti....

Meni je situacija ovamo poznata po pitanju trojstva.
Zadnjih godinu pa i više je stanje dobilo na inerciji mada to tinja više godina.
Sad je jedna od najviše aktuelnih pitanja baš to više nije datum ili neki lanac pa ni žig kao diskutabilno mišljenje jer i toga je bilo pvremeno.Ljudi se u zajednicama dele po tom pitanju a uskoro će i po pitanju FUNDAMENTALIZMA jer postoji veća strja koja zagovara simboliku a druga manja doslovnost.
Pre možda deceniju i više sam zagovarao da nije bitno u kojoj zgradi se molimo i koji naziv nosi već stojimo li i živimo li po Božjoj reči i volji i tad su me neki počeli ekumenistom smatrati i odbacili ideje koje sam nudio mada to nema nikakve veze sa ekumenom.

NIKO ne može osporiti da se u Bibliji pominju i Otac i Sin i Duh Sveti ali isto tako niko ne može osporiti da je Isus Bog koji se javi kroz TELO.To je moj stav i stav apostola koliko iz Biblije vidim.
Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Istina je da sve više i više adventista odbacuje trojstvo...

Ipak su Ellen White i pioniri napravili su "ozbiljan" posao. Njima je pošlo za rukom napraviti sebi spomenik. Crkva ASD nije ništa drugo nego spomenik Jeleni i pionirima. To se najbolje vidi po tome što se adventisti sedmog dana mogu konfrontirati i po pitanju Boga, ali i dalje se svi zaklinju i klanjaju Jeleni i pionirima. Za Jelenu i pionire ruku u vatru stavljaju oni koji zagovaraju Trojstvo, ali jednako ruku u vatru stavljaju za Jelenu i pionire i oni kaji kažu da je Trojstvo poganskog podrijetla. Što je najsumanutije, i jedni i drugi se pozivaju na Jelenu i pionire tvrdeći da su oni zastupali baš ono što svaka od ove dvije grupe zastupa. Kako, pobogu, pa i jedni i drugi u pravu!? Običnom čitatelju ovo je zaista sumanuto, ali kada su u pitanju adventisti sedmog dana ništa čudno, sumanutost je konstanta ASD od njihovog samog nastanka.

ako mire želiš koju knjigu ili video...samo javi na pp i poslat ću ti....

Vidiš mire da je ova kainosova grupa očito za sada u manjini, pa kainos kruži okolo, k'o kiša oko Kragujevca, ne bi li priveo koga u svoj tor. Tako i tebe vrbuje. Tripi je poslao jedan kanalizacijski uradak, i tripo je legao k'o "trinitarac" a osvanuo k'o najžešći antitrinitarac. Ovi kainosovi kanalizazijski uratci djeluju izgleda k'o Sumamed.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
vjerujem da če adventisti doživjeti pravo vjersko probuđenje, koje če biti u sili Duha Svetoga
jer su mnogi uspavani, uljuljani u ljudske teorije, koje im već dugo vremena servira rimokatolicizam
za svakog čovjeka je najvažnije da sam za sebe proučava Svetu Riječ, kroz molitvu jer samo na taj način može razumijeti i upoznati istinu
a istina je ta koja oslobađa od rosptva grijeha
jasno je svima da se zloduh doslovce uzmuči kad se istina širi i kada ljudi napuštaju njegove etabliranje, organizirane religije
dugo vremena su jeziuti gospodarili nad advetisitima i servirali im svoj vatikanaski nauk, skrojen i projektiran u tajnim odajama bludnice majke
mislim da je "zadnji čas" da se adventisti probude, preobrate od svog zlog puta da bi mogli smjerno sa Bogom svojim hoditi
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne postoji zli put Adventista u doktrinalnom smislu.
Ono što je današnji problem Adventista je opisan u poruci Laodikejskoj crkvi iz otkrivenja 3 poglavlja.

Ta poruka govori o narodu koji ima istinu ali je ne primenjuje u potpunosti ili živi samu formu vere bez istinskog posvećenja i unutrašnje promene koju Bog čini u čoveku kada mu se on potpuno preda.

Dakle, crkva ima istinu ali je ne tvori ili je tvori formalno bez duha koji oživljava.
Bog zato danas poziva crkvu na reformu i probuđenje prave pobožnosti, a uskoro će u skladu sa poslednjim događajima u crkvi da se dogodi ova reforma i probuđenje i oni koji se probude - izaći će u svet sa poslednjom porukom milosti zapisanom u poruci trojice anđela iz otkrivenja 14 poglavlja, što će izazvati progonstvo od strane duhovnog vavilona i sila ovoga sveta, nakon čega će isteći vreme Božje milosti, početi kratko vreme sedam poslednjih zala i Hristos doći po drugi put na spasenje onih koji ga očekuju.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Tema je promašaji ali dobro.
Što se tiče da su jezuiti u Adv. crkvi nešto radili to je bilo samo nešto a sad rade pa se sve dimi.

A o opisu 3 gl. Otk. i opisa lokalne crkvene zajednice u naselju Laodikeja u Aziji nikakve veze nema sa verskim pokretima po svetu jer se Bog obraća lokalnoj verskoj zajednici u svakom mestu kao što su i navedena.
Evo primer da bi to stalo pod kapu:
Pismo Bog upućuje crkvama na Blakanu: (kao tamo u Aziji)

Subotičnoj crkvi pa ide opis šta ima tamo. Beogradskoj crkvi pa ide opis.
Prištinskoj crkvi pa opis stanja tamo.
Crkvi u Sofiji i opis zbivanja tamo. itd. itd.
I onda skoče Kinezi i Japanci i poviču: TO JE REČ O NAMA!
To vi radite, što bi tad radili Kunezi i Japanci a to sa njima ili njihovom mestima veze nema.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pisma crkava iz otkrivenja 2 i 3 poglavlja jesu upućena tadašnjim crkvama, ali u biblijskom kontekstu - ovih sedam crkava predstavlja sedam istorijskih razdoblja u kojima crkva deluje i sa ovim se slaže većina teologa, bilo tradicionalnih ili protestantskih crkava.

Pravoslavna crkva veruje da mi danas živimo u vremenu Filadelfijske crkve ( Filadelfija: znači - bratska ljubav ).

U biblijskom i istorijskom kontekstu - mi danas živimo u vremenu Laodikejske crkve, koje je odpočelo u vremenu nakon 1798 godine i prestanka vremena mračnog srednjeg veka, kada je crkva konačno dobila slobodu delovanja.

U tom smislu - poruke crkvama nisu upućenne područjima ili državama, već Božjoj crkvi na globalnom planu.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Mnogi sajtovi su blokirani a mnogi forumi kupljeni od strane Adventista sedmog dana kako bi se prikrilo mnoštvo lažnih učenja i plagijata i u miru šišale ovčice koje svake godine doniraju nekoliko milijardi dolara za tzv. ,,Duh Proroštva,, a generali i njihove desnice uživaju.
Na nekim forumima sam godinama pisao i odjednom novi urednik i meni uručuje Bana Jelačića zbog pisanja protiv Jeleninih laži i oblast Duhovnost i religija trajno zaključali.
Koliko njih su pokušali da nađu podatke koje im rekoh jer su zaklonjeni ili uklonjeni i to me iritiralo zato sad stižu tekstovi:
 

Prilozi

  • attaches-12.zip
    521,4 KB · Pregleda: 7
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Obratite pažnju kad su je kritikovali zbog plagiranja knjige ona se branila time što navodno u SAD autorska prava nisu zaštićena a u svom testamentu predaje AUTORSKA PRAVA deci.
Hajde,čovek da kaže plagirala je ali to nije ono najgore već plagijat svesno lažuči kao i sve ostalo što je prepisala ili čula objasnila kao Božji glas...to je toliko podlo i nisko da je gore od svih lažnih proroka i ubica jer se oni mogu pokajati a svesno lagati zarad bogatstva i onolikih kuća i farmi i zemlje i sluga je dno.
Biće još materijala. Pozivam i ostale savesne vernika da otkriju prevaranta i pokažu za kim slepci idu ali što su slepci već su i nevernici.

Oni su zakovali svoje donatore smešnim učenjem kako onih 7 mesta u Aziji nisu stvarna naselja sa verujućim već je to sedam crkvenih vremena i više Isus nema svoju JEDNU NEVESTU već sedam....

Nema gore stvari od neverstva,tako crkva u jednom vremenu sezove po jednom mestu a posle po drugom i Jezavelja tri (3) veka lažno prorokuje jel toliko traje vreme tecrkva .:roll:A onda ta crkva krepnula i rodila se druga itako su šest crkvi umrlo i sad je zadnja crkva počela da živi i to baš od Milerove računice očišćenja zemlje koje posle prebaciše na nebo u sledećoj godini.

Oni bi izašli iz zajednice lažnih proroka i učitelja ali kažu nema druge crkve mismo zadnja :bfghb:
Ne znaju da oni nisu crkva niti su sedmi niti prvi jer Bog je kroz celu istiriju imao svoje svete i svoju crkvu i uvek JEDNU.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top