Promašaji Adventne crkve

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Laodikeja ako nađeš taj Karaitski kalendar koji govori u prilog Jeleni daj ga postavi da i to čudo vidim jer dosad nisam čuo ni od jednog Jevrejskog vođe (u duhovnom pogledu) da bilo šta slično tvrdi a Karaiti su takođe Jevreji.Možeš kontaktirati i predsednika Jevrejskih zajednica po svetu i čućeš da ta Jelenina izjava je plagijat i neistina.Nikad se praznik ne može razvući do tog datuma.

Rabinski kalendar:

http://www.hebcal.com/hebcal/?year=...cgifields=mf&.cgifields=ss&.s=Create Calendar (interaktivni hebrejski kalendar)

A što se tiče Karaita i njihova kalendara:

The defenders of the creed declare that while the orthodox Jews may have celebrated the Day of Atonement on Sept. 23, the Karaite Jews observed it on Oct 22. We have made careful investigation, and we find that this is a false claim. The leading Karaite rabbi of Cairo, Egypt, Youseff Ibrahim Marzork, in reply to an inquiry as to the day on which they celebrated the atonement in 1844, wrote:

As to the dates of the Passover and Yom Kippur they are the following:— "According to the Karaite Jews in the year 1843 the Yom Kippur is on Wednesday the 4th October, and just the same date according to the Rabinnical." "In the year 1844 it is on Monday 23rd September for the Karaite and Rabinnical. —The Gathering Call by E. S. Ballenger, May-June 1941, pp. 14-15.

Prijevod:

Braneći svoje vjerovanje tvrde da su ortodoksni Židovi Dan pomirenja slavili 23. rujna, dok su ga karaitski Židovi slavili 22. listopada. Napravili smo ozbiljno istraživanje i našli da je to pogrešna tvrdnja. Vodeći karaitski rabin u Kairu, Egipat, Youseff Ibrahim Marzork, u odgovoru na upit kada je slavljen Dan pomirenje 1844., napisao je:

Što se tiče datuma Pashe i Yom Kippura stvari su sljedeće: - "Prema karaitskim Židovima, Yom Kippur je 1843. godine bio u srijedu 4. listopada, istog dana kao i prema hebrejskom." 1844. godine bio je u ponedjeljak 23. rujna i prema karaitskom i prema rabinskom računanju. —The Gathering Call by E. S. Ballenger, May-June 1941, pp. 14-15
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Obično je razlika par dana sem u extremnim godinama kad naiđe hladni talas u nekim zemljama i budu veće padavine te se žetva produži do možda desetinu dana u odnosu na Izrael ali nikad nije padalo na kraju 10-og meseca.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Želim da odgovorim na ovo pitanje "kada su Adventisti spoznali istinu o očišćenju nebeske Svetinje nad Svetinjama, i o kojim ljudima piše Ellen White kada kaže da ih je Bog odbacio.

Za početak želim da naglasim - da je Ellen White o svakoj pojedinosti naglašavala o čemu se tu radi.
Tako postoje događaji i lična iskustva koja je opisivala u različitim delima, pa se tako jedan događaj ili iskustvo može pronaći u više dela - ali se radi o istom.

Takođe, crkva je posle smrti Ellen White - napravila više kompilacija ili knjiga u kojima se nalaze značajniji tekstovi, za one koji koji nisu u mogućnosti da dođu do svih njenih dela.

Što se tiče ove pojedinosti koja govori o Božjem odbacivanju određene grupe ljudi koja je 1844 godine odbacila svetlost o očišćenju nebeske Svetinje nad Svetinjama, ona ovde govori isključivo o jednom događaju koji se odigrao 1844 godine, a ne o više paralelnih.

Dakle, govori isključivo o ljudima iz 1843 - 44 godine koji su odbacili svetlost o očišćenju nebeske Svetinje nad Svetinjama - pa time i samoga Boga.

Citati Ellen White koje prilažem, a koje je ona pisala u to vreme i kasnije - potvrđuju ovu tvrdnju, i ona u opisu ondašnjih događaja nakon razočarenja kaže sledeće:

"Videla sam da su okupljeni oko Milera tačno izračunali proročko vreme koje se završilo 1844 godine, i tada je Isus ušao iza druge zavese da očisti Svetinju.
Njihova greška se sastojala u tome - što nisu shvatili šta je Svetinja i na koji način treba da bude očišćena"
( rani spisi 262 str )

"Odbacivši da prime vest prvog anđela ( o isteku proročkog lanca od 2300 godina i očišćenju Svetinje ), crkve su odbacile svetlost sa neba i izgubile Božju naklonost" ( rani spisi 255 strana )

E sad, citat koji potvrđuje da su Adventisti odmah nakon velikog razočarenja 1844 godine - spoznali istinu o očišćenju nebeske Svetinje i Isusovoj posredničkoj službi:

"Do uverenja o nebeskoj SvetinjiAdventisti su došli na sledeći način:
Drugog dana nakon razočarenja 23 listopada 1844, brat Hejram Edson molio se Bogu da mu da pravu spoznaju o očišćenju Svetinje.
Za vreme molitve Sveti Duh mu je razjasnio veliku istinu - da se ta Svetinja nalazi na nebu.
Ovo saznanje saopčio je bratu O.R.L Krozijeru, i tada su obojica počela proučavati ovaj predmet na osnovu svetog pisma..
Kada su braća nastavila proučqavati sveto pismo - videla su da se to očišćenje trebalo obaviti krvlju.
To nije moglo biti obično čišćenje - već čišćenje od greha"
( odabrana svedočanstva 72 str )

Dakle, kao što vidimo, Adventisti su ovu istinu o očišćenju nebeske Svetinje spoznali samo jedan dan nakon velikog razočarenja.
Iz citata smo videli da su crkve odbacile svetlost o isteku 2300 godina 1844 godine i time izgubili Božju naklonost, i to predstavlja dva razloga zašto Ellen White piše da je Bog odbacio te ljude - jer su odbacili vest o isteku 2300 godina koje su se navršile 1844 godine, i svetlost o očišćenju nebeske Svetinje i Isusovoj posredničkoj službi, koju su Adventisti spoznali 23 oktobra 1844 godine - samo jedan dan nakon velikog razočarenja.

Adventisti su nedugo nakon toga dobili i Božansku potvrdu ove istine kroz otkrivenja koja je dao sestri Ellen White otkrivši joj potpuno istinu o očišćenju nebeske Svetinje i Isusovoj posredničkoj službi, a citate sam već priložio u jednom od prethodnih komentara.

"TADA SU MI BILE OBJASNJENE SVE ISTINE SVETOG PISMA OD VREMENA HRISTOVE SLUZBE NA ZEMLJI DO NASEG ULASKA U BOZJI GRAD"

"KADA SAM OD GOSPODA TRAZILA DA MI GOSPOD OBJASNI TO PITANJE, ON MI JE TO IZNEO U JEDNOJ VIZIJI U KOJOJ MI JE OBJASNIO BIT SVETINJE I SLUZBE U NJOJ"
( Odabrana svedocanstva 69 - 77 strana )

Što se tiče vremena početka očišćenja nebeske Svetinje nad Svetinjama 1844 godine, na to sam takođe dao odgovor:

Nije bitno kada su Jevreji tada slavili praznik Jom kipur, jer zemsljsko vreme nije precizno u tom smislu.
Postoji Božanski kalendar kojim se Bog upravlja kada određuje vreme ispunjenje događaja.
Po proročanstvu o 2300 proročkih godina iz Danila 8 i 9 poglavlje, ovo proročanstvo se ispunilo 22 oktobra 1844 godine.

Ja imam informaciju - da je Karitska zajednica Jevreja, baš tog datuma obeležavala Jom kipur.
Ali i da nije tako - to nije bitno, jer Bog ima svoja merila po kojima određuje događaje i vreme njihovog ispunjenja.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Želim da odgovorim na ovo pitanje "kada su Adventisti spoznali istinu o očišćenju nebeske Svetinje nad Svetinjama, i o kojim ljudima piše Ellen White kada kaže da ih je Bog odbacio.

Citati Ellen White koje prilažem, a koje je ona pisala u to vreme i kasnije - potvrđuju ovu tvrdnju, i ona u opisu ondašnjih događaja nakon razočarenja kaže sledeće:

"Videla sam da su okupljeni oko Milera tačno izračunali proročko vreme koje se završilo 1844 godine, i tada je Isus ušao iza druge zavese da očisti Svetinju.
Njihova greška se sastojala u tome - što nisu shvatili šta je Svetinja i na koji način treba da bude očišćena"
( rani spisi 262 str )

Ovo ti ništa ne potvrđuje. Godinu, godinu i mjesec daj kada je ovo napisano.

"Odbacivši da prime vest prvog anđela ( o isteku proročkog lanca od 2300 godina i očišćenju Svetinje ), crkve su odbacile svetlost sa neba i izgubile Božju naklonost" ( rani spisi 255 strana )

Nula bodova. Godinu, godinu i mjesec daj kada je ovo napisano.

E sad, citat koji potvrđuje da su Adventisti odmah nakon velikog razočarenja 1844 godine - spoznali istinu o očišćenju nebeske Svetinje i Isusovoj posredničkoj službi:

"Do uverenja o nebeskoj SvetinjiAdventisti su došli na sledeći način:
Drugog dana nakon razočarenja 23 listopada 1844, brat Hejram Edson molio se Bogu da mu da pravu spoznaju o očišćenju Svetinje.
Za vreme molitve Sveti Duh mu je razjasnio veliku istinu - da se ta Svetinja nalazi na nebu.
Ovo saznanje saopčio je bratu O.R.L Krozijeru, i tada su obojica počela proučavati ovaj predmet na osnovu svetog pisma..
Kada su braća nastavila proučqavati sveto pismo - videla su da se to očišćenje trebalo obaviti krvlju.
To nije moglo biti obično čišćenje - već čišćenje od greha"
( odabrana svedočanstva 72 str )

Dakle, kao što vidimo, Adventisti su ovu istinu o očišćenju nebeske Svetinje spoznali samo jedan dan nakon velikog razočarenja.

Nula bodova. Godinu, godinu i mjesec daj kada je ovo napisano. Uostalom, kad su to otkrili 23.10.1844., što je Jelena s objavom čekala sve do lipnja 1847.???

Iz citata smo videli da su crkve odbacile svetlost o isteku 2300 godina 1844 godine i time izgubili Božju naklonost, i to predstavlja dva razloga zašto Ellen White piše da je Bog odbacio te ljude - jer su odbacili vest o isteku 2300 godina koje su se navršile 1844 godine, i svetlost o očišćenju nebeske Svetinje i Isusovoj posredničkoj službi, koju su Adventisti spoznali 23 oktobra 1844 godine - samo jedan dan nakon velikog razočarenja.

Nula! :roll::roll:

Adventisti su nedugo nakon toga dobili i Božansku potvrdu ove istine kroz otkrivenja koja je dao sestri Ellen White otkrivši joj potpuno istinu o očišćenju nebeske Svetinje i Isusovoj posredničkoj službi, a citate sam već priložio u jednom od prethodnih komentara.

Čuj nedugo!? Bog je Edsonu "istinu" otkrio 23.10.1844. a Jeleni u lipnju 1847.!? Skoro tri godine kasnije. Zašto ste onda za proročicu odabrali Jelenu, zašto niste ustoličili Edsona. Valjda je Jelena češće bila u deliriju.

"TADA SU MI BILE OBJASNJENE SVE ISTINE SVETOG PISMA OD VREMENA HRISTOVE SLUZBE NA ZEMLJI DO NASEG ULASKA U BOZJI GRAD"

"KADA SAM OD GOSPODA TRAZILA DA MI GOSPOD OBJASNI TO PITANJE, ON MI JE TO IZNEO U JEDNOJ VIZIJI U KOJOJ MI JE OBJASNIO BIT SVETINJE I SLUZBE U NJOJ"
( Odabrana svedocanstva 69 - 77 strana )

Nula bodova. Godinu, godinu i mjesec daj kada je ovo napisano.

Što se tiče vremena početka očišćenja nebeske Svetinje nad Svetinjama 1844 godine, na to sam takođe dao odgovor:

Nije bitno kada su Jevreji tada slavili praznik Jom kipur, jer zemsljsko vreme nije precizno u tom smislu.
Postoji Božanski kalendar kojim se Bog upravlja kada određuje vreme ispunjenje događaja.
Po proročanstvu o 2300 proročkih godina iz Danila 8 i 9 poglavlje, ovo proročanstvo se ispunilo 22 oktobra 1844 godine.

Kako nije bitno kad je Miller baš pikirao židovski Yom Kipur. Samo što je 29 dana krivo napikirao.

Ja imam informaciju - da je Karitska zajednica Jevreja, baš tog datuma obeležavala Jom kipur.
Ali i da nije tako - to nije bitno, jer Bog ima svoja merila po kojima određuje događaje i vreme njihovog ispunjenja.

Ti imaš krivu informaciju. Evo što kaže vodeći karaitski rabin u Egiptu, Youseff Ibrahim Marzork:

Što se tiče datuma Pashe i Yom Kippura stvari su sljedeće: - "Prema karaitskim Židovima, Yom Kippur je 1843. godine bio u srijedu 4. listopada, istog dana kao i prema hebrejskom." 1844. godine bio je u ponedjeljak 23. rujna i prema karaitskom i prema rabinskom računanju.The Gathering Call by E. S. Ballenger, May-June 1941, pp. 14-15
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja mislim da nema većeg promašaja od tradicionalnih crkvi.

Slažem se.

Promašaj - ili preciznije rečeno "promašaji" tradicionalnih crkava je jasno uočljiv za svakoga ko poznaje pismo.
Mene iz tog razloga začuđava neprijateljski stav pripadnika ovih crkava prema onima koji ukazuju na ove promašaje, umesto da kroz reč Božju uporede svoje stavove ili dogme crkava čiji su pripadnici - sa učenjem Božje reči.

Nasuprot tome, oni ne samo da ne ispituju - već se okreću neprijateljskim duhom i tako revnosno traže iglu u plastu sena onih kojima je reč Božja merilo istine, koristeći se svim raspoloživim sredstvima i dozvoljenim i nedozvoljenim, a sve sa ciljem da bi opravdali sebe i dogme crkava kojima pripadaju.

U tome se razotkriva i njihova iskrenost - odnosno neiskrenost da spoznaju istinu, jer su im više draži zemaljski autoriteti, od Gospoda i njegove reči.

---------------------------------------

Stvarnoslap, ti si neozbiljan sagovornik.

Dokaze sam ti priložio iz jasnih citata Ellen White, sa datumom i godinom, tako da je tvoja laž kojom si želeo da dokažeš svoju teoriju potpuno obelodanjena.

Pozdrav!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije bitno kada je ona o ovome pisala, mogla je o tome pisati i nakon 50 godina - to ne menja stvari, bitno je o čemu piše, a ona piše o događajima iz 1844 godine i naglašava:

1. da su Adventisti tada - Drugog dana nakon razočarenja 23 listopada 1844 spoznali istinu o očišćenju nebeske Svetinje nad Svetinjama i Isusovoj posredničkoj službi.

2. da su crkve odbacile svetlost o iteku 2300 godina 1844 godine i početku očišćenja nebeske Svetinje i izgubile Božju naklonost ( bile odbačene od Boga ).

Tražio si dokaze i oni su ti priloženi.

http://serbianforum.org/threads/promasaji-adventne-crkve.521320/page-62#post-1535315
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nije bitno kada je ona o ovome pisala, mogla je o tome pisati i nakon 50 godina - to ne menja stvari, bitno je o čemu piše, a ona piše o događajima iz 1844 godine i naglašava:

"Nije bitno kada je ona o ovome pisala" - "mogla je o tome pisati i nakon 50 godina." Krasno! Može ona svašta pisati, jer adventisti mogu svašta progutati.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako ti se spisi Ellen Wajt ne sviđaju - niko te ne primorava da ih čitaš i prihvatiš, nemojh samo primoravati druge koji imaju svoje stavove da čine suprotno.
Svako ima slobodnu volju da čini što smatra ispravnim i niko nema pravo nikoga da na nešto prisiljava.
 
Natrag
Top