Pravoslavno trojstvo

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Bog je jedan mi to ne negiramo, ali On ima tri licnosti, pogledaj ovo molim te:

Zapoceli smo pricu o tri andjela sa Avramom kako je jednoga ili pak "sve"oslovljavao sa Jehova,jel tako?
Ti si napisao da je to dokaz za trojstvo,a ja ti citiram stih iz koga se vidi da su andjeli odradili taj posao,a ne Bog Jehova.
To sto je jednog andjela ili sva tri Avram nazivao Jehovom,to je po Bozjem ovlascenju.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Zapoceli smo pricu o tri andjela sa Avramom kako je jednoga ili pak "sve"oslovljavao sa Jehova,jel tako?
Ti si napisao da je to dokaz za trojstvo,a ja ti citiram stih iz koga se vidi da su andjeli odradili taj posao,a ne Bog Jehova.
To sto je jednog andjela ili sva tri Avram nazivao Jehovom,to je po Bozjem ovlascenju.
Avram nije pricao sa Bogom licem u lice, niko nikada do NZ nije pricao sa Bogom licem k licu.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ako nije pricao s Bogom lice u lice,(i Biblija to isto kaze),koja su ona trojica koje je nazivao Jehovinim imenom???
Nemam pri sebi u glavi nikakvo secanje na Hristovo ucenje, ali sigurno su tela bila prividna, a ne materijalna, u pitanju su andjeli koji su predstavljali Sveto Trojstvo, uvek u SZ Bog je govorio preko posrednika, Sveti Jsutin Filosof i neki sveti oci kazu da je u pitanju posrednik, ali nikada nisu jasni sa tim pitanjem, da li je taj posrednika bio andjeo(najverovatnije jeste), Bog je uvek govorio preko andjela, a licem k licu u Nozovm Zavetu, naravno u NZ Bog je bio postao covek.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Slazem se sa tobom kad kazes da su ti andjeli imali "prividna materijalna tela",jer oni su i jeli i pili.
Da andjeli nisu ni jeli ni pili,ne bi se reklo u Bibliji da su neki "neznajuci ugostli andjele".
Јеврејима 13:2 Превод Нови свет
2 Не заборављајте гостољубивост,+ јер показујући је неки су, и не знајући, угостили анђеле
1.Мој 18:8
8 Pa onda iznese masla i mleka i tele koje beše zgotovio, i postavi im, a sam stajaše pred njima pod drvetom dokle jeđahu.

Da li su andjeli predstavljali trojstvo?Jer zato sto ih je bilo troje?Zasto ih je onda Avram oslovljavao sa Jehova? Da li svu trojicu ili pak samo jednog od te trojice?
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Da li su andjeli predstavljali trojstvo?Jer zato sto ih je bilo troje?Zasto ih je onda Avram oslovljavao sa Jehova? Da li svu trojicu ili pak samo jednog od te trojice?
Svu trojicu, Avram je razumeo o cemu se radi i rekao im je Gospode, Sin govori u ime Oca, a Otac nikada ne govori i sve sto je receno preko andjela u SZ receno je od strane Sina, cak i stih "Ovo je Sin Moj ljubljeni..." je silom Logosa, a ne Oca receno, jer je Logos rec Oceva koja je proizisla iz Njegovog razuma, Sin je ikona oceva, On i Otac su isti jer je On rec koja je proizisla iz zamisli Oceve.Pogledaj video molim te i bice ti jasnije o cemu uci PRavoslavna crkva:

 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
To i ja tebe pitam, jesu li "andjeli=Jehove"?
A svi se tako nazivaju, koja slučajnost da ih je 3.

Obratite malo vise paznje na pocetak teksta 1.Moj 18 glave
1 Posle mu se javi Gospod u ravnici mamrijskoj kad seđaše na vratima pred šatorom svojim u podne.
1 Moj. 13:18, 1 Moj. 14:13, Dela 7:2
2 Podigavši oči svoje pogleda, i gle, tri čoveka stajaše prema njemu. I ugledavši ih potrča im u susret ispred vrata šatora svog, i pokloni se do zemlje;
1 Moj. 18:22, 1 Moj. 19:1, Jev. 13:2, 1 Pet. 4:9
3 I reče: Gospode, ako sam našao milost pred Tobom, nemoj proći sluge svog.
Sud. 6:18
8 Pa onda iznese masla i mleka i tele koje beše zgotovio, i postavi im, a sam stajaše pred njima pod drvetom dokle jeđahu.
Ovde pise kako se Jehova obracao Avramu preko tri andjela koji su mogli da uzimaju ljudski oblik,da jedu i da piju.
Da li mislite da je referenca Jev 13:2 koja ukazuje na andjele,da oni ne mogu da jedu i da piju???Zasto bi nju postavili pravoslavni popovi ispod ovog stiha,ako ne bi bilo jasno da su to bili Bozji andjeli???
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Obratite malo vise paznje na pocetak teksta 1.Moj 18 glave
1 Posle mu se javi Gospod u ravnici mamrijskoj kad seđaše na vratima pred šatorom svojim u podne.
1 Moj. 13:18, 1 Moj. 14:13, Dela 7:2
2 Podigavši oči svoje pogleda, i gle, tri čoveka stajaše prema njemu. I ugledavši ih potrča im u susret ispred vrata šatora svog, i pokloni se do zemlje;
1 Moj. 18:22, 1 Moj. 19:1, Jev. 13:2, 1 Pet. 4:9
3 I reče: Gospode, ako sam našao milost pred Tobom, nemoj proći sluge svog.
Sud. 6:18
8 Pa onda iznese masla i mleka i tele koje beše zgotovio, i postavi im, a sam stajaše pred njima pod drvetom dokle jeđahu.
Ovde pise kako se Jehova obracao Avramu preko tri andjela koji su mogli da uzimaju ljudski oblik,da jedu i da piju.
Da li mislite da je referenca Jev 13:2 koja ukazuje na andjele,da oni ne mogu da jedu i da piju???Zasto bi nju postavili pravoslavni popovi ispod ovog stiha,ako ne bi bilo jasno da su to bili Bozji andjeli???

KAkve veze ima referenca?
Referenca sluzi da ukaze na slicne reci i na slicne odlomke, a umetnuto od prevodioca[u skladu sa njegovim razumevanjem] i nema nikakve veze sa crkvenim tumacenjem, pogotovo ako je iz DK prevoda, jer on nije crkveni prevod.
Dakle pricas kojestarije..
 
Natrag
Top