Pravoslavno trojstvo

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I Bog Otac i Sin su Bog, ali biblija i starog i novog zaveta nedvosmisleno govore o dve nezavisne licnosti.

Izrazi "Otac" i "Sin" kada se govori o odnosima izmedju Isusa i Boga Oca - su samo antropomorfizmi, pokusaj da se prikazu odnosi izmedju razlicitih licnosti Bozanstva.

U tom smislu Bog Otac nije Otac sinu u sustinskom smislu, vec po zemaljskom stvaranju ili rodjenju na zemlji, kao sto je Otac svakom coveku koji se radja na zemlji.

Tako isto ni covek nije Otac Sinu Isusu, vec je on nazvan Sin coveciji jer je rodjen od coveka po telu, odnosno od zene.

Ovo je i jedan od kljucnih dokaza da je Isus Bog jednak Ocu, jer se za Isusa kaze da ima Oca nebeskog, i Oca ili majku ljudsku.

Ota nebeski nije stvarno Otac Hristu, kao sto to nije ni covek, vec je Isus vecan, nestvoren, on je vecni Bog zajedno sa Ocem..
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
I Bog Otac i Sin su Bog, ali biblija i starog i novog zaveta nedvosmisleno govore o dve nezavisne licnosti.

Izrazi "Otac" i "Sin" kada se govori o odnosima izmedju Isusa i Boga Oca - su samo antropomorfizmi, pokusaj da se prikazu odnosi izmedju razlicitih licnosti Bozanstva.

U tom smislu Bog Otac nije Otac sinu u sustinskom smislu, vec po zemaljskom stvaranju ili rodjenju na zemlji, kao sto je Otac svakom coveku koji se radja na zemlji.

Tako isto ni covek nije Otac Sinu Isusu, vec je on nazvan Sin coveciji jer je rodjen od coveka po telu, odnosno od zene.

Ovo je i jedan od kljucnih dokaza da je Isus Bog jednak Ocu, jer se za Isusa kaze da ima Oca nebeskog, i Oca ili majku ljudsku.

Ota nebeski nije stvarno Otac Hristu, kao sto to nije ni covek, vec je Isus vecan, nestvoren, on je vecni Bog zajedno sa Ocem..

Mašina prolupala.....
Pošto nemaš šta pametno reći onda bar ćuti što se stalno brukaš..???
,,U tom smislu Bog Otac nije Otac sinu u sustinskom smislu, vec po zemaljskom stvaranju ili rodjenju na zemlji,,.....vec je Isus vecan, nestvoren,.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vadis moje reci iz konteksta kao i uvek, i izvadio si moje dve odvojene izjave, i namerno ih planski lukavo spojio u jednu recenicu da bi ispalo kako sam ja kontradiktoran, kao da neko ne moze da procita sta sam stvarno napisao.

Moj predhodni komentar:

I Bog Otac i Sin su Bog, ali biblija i starog i novog zaveta nedvosmisleno govore o dve nezavisne licnosti.

Izrazi "Otac" i "Sin" kada se govori o odnosima izmedju Isusa i Boga Oca - su samo antropomorfizmi, pokusaj da se prikazu odnosi izmedju razlicitih licnosti Bozanstva.

U tom smislu Bog Otac nije Otac sinu u sustinskom smislu, vec po zemaljskom stvaranju ili rodjenju na zemlji, kao sto je Otac svakom coveku koji se radja na zemlji.

Tako isto ni covek nije Otac Sinu Isusu, vec je on nazvan Sin coveciji jer je rodjen od coveka po telu, odnosno od zene.

Ovo je i jedan od kljucnih dokaza da je Isus Bog jednak Ocu, jer se za Isusa kaze da ima Oca nebeskog, i Oca ili majku ljudsku.

Ota nebeski nije stvarno Otac Hristu, kao sto to nije ni covek, vec je Isus vecan, nestvoren, on je vecni Bog zajedno sa Ocem..

Izvodi:

- OTAC NIJE OTAC SINU U SUSTINSKOM - NEBESKOM SMISLU ( pre nego sto se Isus rodio na zemlji ), VEC JE ON OTAC SINU PO ZEMALJSKOM STVARANJU ILI SVOM RODJENJU U TELU.

- ISUS JE NA NEBU BIO VECAN NE STVOREN, BOG ZAJEDNO SA OCEM.
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Već sam Laodikeji naveo veliki broj Bogova pa evo neke od njih i tebi da ponudim:
Taramana, hajde nemoj biti smesan, JEDAN je Bog i drugog nema. Znas i sam.
Njegovo ime je Jehova, JEDAN I JEDINI i drugog nema!

JEDAN I JEDINI kome je svako koleno vernih u Svetom Pismu davalo obozavanje prema prvoj i najvecoj zapovesti i nikom drugom!
2.Bog Duh Sveti.
Ovo nije iz Biblije i nigde se u njoj ne pojavljuje ovako kako si ti formulisao iznad!
Mogu i ja ovako do prekosutra nabrajati, nikakav problem. Ali to nisu imena, znas ti to veoma dobro.
Gde ovako pise u Bibliji? Pokazi mi.
Da, Hrist naravno!
Nego, Ciji sin??? Pa Boziji, lepo pise!
5.Sin čovečiji
6.Prvi i poslednji
7.Jagnje zaklano
8.Gospod nad vojskama
9.Onaj koji jeste.
10 Gospod Savaot
11.Bog silni
12 Otac večni
.....................................itd.
Kao sto i sam znas ovo nisu imena.
Ti si samo dvojicu pomenuo a ja ću ti ako treba dati još bar 50 njih po nazivu gledaš brojno stanje a ne po opisu svega kako se jedan Bog objavljuje.
Pogledaj,kažeš pominje se Otac i Sin dobro ali koliko sad sinova ima i o kojem je reč sinu čovečijem ili sinu Božjem ili su obojica jedan pored drugog?

Zar ne shvataš da su SVI OPISU upotrebljeni da se predstavi jedan isti Bog?
U Isaiji kažu SIN a onda jesin OTAC VEČNI i BOG SILNI i šta je sad od to troje SVE ili jedno?
Vidiš kako ta površna teologija samo diže prašinu a nikakve koristi već naprotiv odriče Boga kao Spasitelja jer nije Isus Božji pomoćnik već sami utelovljeni Bog.

Vaše verovanje ništa ne vredi kao ni vera Muslimana jer imati Isusa za proroka ili sina čovečijeg ili sina Božjeg ne nosi poznanje Boga jer je samo jedan put u život a taj put se zove Jehošua.On se samo jednom predstavio fizički i jednom usmeno ko je On dok sve ostalo su ljudi nagađali.Pokazujući sebe pokaza Oca i govoreći da trebamo za život verovati da je On onaj koji jeste sve ispod toga je promašaj.

U okultnim zajednicama nema Duha Svetog niti istine zato nema nii darova Duha već postavljaju robove da im diktiraju veru za malu napojnicu od koju milijardu godišnje i svi zadovoljni a istina isterana.Kako nema kod Rasela istine tako je nema ni kod Milera.
ZAMOLIO SAM TE da mi Biblijom pokazes da je bilo ko od dvanaestorice prema PRVOJ zapovesti obozavao Isusa Hrista i nista drugo!

Dzaba je meni ono sto Ti ili bilo ko drugi misli ako to nije poduprto sa najvecim autoritetom i sa apostolskim delovanjem, onako kako su nauceni od tog istog autoriteta... Isusa Hrista! Dakle, daj da vidim da je iko od njih obozavao Isusa Hrista prema NAJVECOJ zapovesti, bilo u kom vremenskom periodu!
Ako takvog mesta nema, takvo ucenje moze biti samo od smrtnog coveka a nikako od zivoga Hrista.... onog koji se i rodio da bi zemaljskom rodu pokazao istinu, istinu koju apostoli do smrti slepo slede!

Moj licni stav je, da cu poslusati taj autoritet koji od Boga dolazi, kao sto su i apostoli slepo slusali i od tog nebeskog nauka nisu odstupali ni milimetar levo ni milimetar desno. Onako kako je radio apostol Pavle i Onog koga je on obozavao, obozavacu i ja dok ima daha u nozdrvama mojim. Pavle nikada nije obozavao Isusa Hrista prema NAJVECOJ zapovesti vec uvek Hristovog Oca..... Zasto bih ja cinio drugacije???

A sada sam sebe onako iskreno kao pred zivim Bogom upitaj, da li je pravedno da me osudjujes sto ovako cinim!?!?!?
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Taramana, hajde nemoj biti smesan, JEDAN je Bog i drugog nema. Znas i sam.

Znam zato ti i svedočim o tom jednom Bogu.

Njegovo ime je Jehova, JEDAN I JEDINI i drugog nema!

Bravo,reci mi sad šta znači JHVH na Jevrejskom?

Ovo nije iz Biblije i nigde se u njoj ne pojavljuje ovako kako si ti formulisao iznad!
Mogu i ja ovako do prekosutra nabrajati, nikakav problem. Ali to nisu imena, znas ti to veoma dobro.

A jel SIN ime?
Ti pomenu DVA IMENA Oca i Sina tvrdeći da su dvojica zato ti ja navodim više ličnosti jer je i sin čovečiji ličnost kao i sin Božji i Jagnje i Svedok verni....sve su to ličnosti i nisu desetorica već jedan tako i prikaz tvoje dvojice kroz titule nisu dvojica niti su to imena.
Vidiš da te tučem tvojim oružjem,ti nudiš titule kao dokaz dvojice ja nudim desetak i još 50 kao dokaz da su i to osobe kao i tvoja dvojica i sad imaš problem ti a ne ja.



Dzaba je meni ono sto Ti ili bilo ko drugi misli ako to nije poduprto sa najvecim autoritetom i sa apostolskim delovanjem, onako kako su nauceni od tog istog autoriteta... Isusa Hrista!

Verni robijaš jeste naučen i on će ti za skromni desetak prodati svoju nauku sve sa datumima.

Dakle, daj da vidim da je iko od njih obozavao Isusa Hrista prema NAJVECOJ zapovesti, bilo u kom vremenskom periodu!
Ako takvog mesta nema, takvo ucenje moze biti samo od smrtnog coveka a nikako od zivoga Hrista.... onog koji se i rodio da bi zemaljskom rodu pokazao istinu, istinu koju apostoli do smrti slepo slede!

Objašnjeno i obrazloženo ali time ti ja ne mogu otvoriti razum i dati veru već samo svedočiti za istinu a ostalo od Boga moli.

Moj licni stav je, da cu poslusati taj autoritet koji od Boga dolazi, kao sto su i apostoli slepo slusali i od tog nebeskog nauka nisu odstupali ni milimetar levo ni milimetar desno. Onako kako je radio apostol Pavle i Onog koga je on obozavao, obozavacu i ja dok ima daha u nozdrvama mojim. Pavle nikada nije obozavao Isusa Hrista prema NAJVECOJ zapovesti vec uvek Hristovog Oca..... Zasto bih ja cinio drugacije???

Činićeš drugačije jer duh osnivača tog kulta je nadahnuo sledbenike i pod tim uticajem ćeš biti sve dok ne odbaciš masonske savete.A to što tvrdiš da ćeš slediti Pavlovu veru odmah proveravamo:

3:16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.

Moje pitanje glasi u kom se to telu Bog pojavio za glasom koji viče u pustinji pripravite stazu BOGU NAŠEM i iz odgovora ćemo znati jel ono floskula ili zaistaveruješ Pavlu?
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Bravo,reci mi sad šta znači JHVH na Jevrejskom?
Tvoj problem je sto bezis od sustine.

JHVH ili Jehova je licno Bozije ime. Kao sto i sam znas ime se ne prevodi i neces ga na bilo koji jezik nikada prevoditi.
Sto bi se ja pitao sta znaci na Jevrejskom ime Mojsije... vazno je znati o kome se radi.

Dakle, vazno je znati da je Jehova Bog Biblije!
Objašnjeno i obrazloženo ali time ti ja ne mogu otvoriti razum i dati veru već samo svedočiti za istinu a ostalo od Boga moli.
Zamolio sam te odmah na pocetku da mi nista ne objasnjavas vec da mi citiras!!!!!

Daj mi mesto gde apostoli prema prvoj zapovesti obozavaju Isusa Hrista.
Činićeš drugačije jer duh osnivača tog kulta je nadahnuo sledbenike i pod tim uticajem ćeš biti sve dok ne odbaciš masonske savete.A to što tvrdiš da ćeš slediti Pavlovu veru odmah proveravamo:

3:16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.

Moje pitanje glasi u kom se to telu Bog pojavio za glasom koji viče u pustinji pripravite stazu BOGU NAŠEM i iz odgovora ćemo znati jel ono floskula ili zaistaveruješ Pavlu?
Cinicu bas onako kako ucim od apostola i na tome cu graditi temelj svoje vere i nista drugo. Ljudska mudrost mene ne zanima!
Ti slobodno onako kao si poucen od smrtnog coveka i u buduce cini, nemam nista protiv. Ali moras znati da kada Hrist dodje u slavi bices medju onima kojima ce reci idite od mene nikada vas nisam poznavao, jer ne cinite po volji Hristovog Oca niti ga priznajete.
Temelj tvoje vere su reci ljudske i filozofija covekova a ne istina koja je izasla iz usta onog ko se rodio da donese nebesku istinu.

Veoma smelo OBOZAVANJE prema prvoj zapovesti dajes Hristu iako to nikada nije zapovedio i ako apostoli to nikada nisu rekli niti radili! To sto radis nije od Hrista niti je od apostola, vec od smrtnog coveka!

I ovaj stih koji si naveo nema nikakve veze sa obozavanjem Isusa Hrista prema najvecoj zapovesti na cemu sam od pocetka potencirao. Mi mozemo sada slobodno da prosirimo temu da li je Hrist Svevisnji Bog ili ne... ali jedno je cinjenica da mi nisi pokazao istinu iz Biblije da je neko od vernih obozavao Isusa Hrista kao Svevisnjeg Boga.

Ima li takvog mesta ili nema?

Ako nema, zasto niko od apostola ne obozava Isusa Hrista kao Svevisnjeg Boga, ako za njih to hrist vec jeste!?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Tvoj problem je sto bezis od sustine.

JHVH ili Jehova je licno Bozije ime. Kao sto i sam znas ime se ne prevodi i neces ga na bilo koji jezik nikada prevoditi.
Sto bi se ja pitao sta znaci na Jevrejskom ime Mojsije... vazno je znati o kome se radi.

Dakle,nisi odgovorio šta znači JHVH jer bi to srušilo masonsku nauku.
Drugo,rečeno ti je da se Bog predstavja opisnim imenicama i na više mesta kaže ovo je ime moje doveka a različite nazive koristi tako da vaša teorija o izbiranju jedne opisne rečenice a zanemarivanju svih ostalih je neozbiljna teologija.
Gospoda upitaše kako Bogu da se mole i Gospod nije izostavio IME u molitvi čije značenje ti izostavi jer ti ne paše i tako sakatiš veru i nepoznaš Boga kojem se mi verujući obraćamo,zato Gospod reče : Ovako se vi molite ,,Oče naš KOJI JESI...,,
To što mi kažemo KOJI JESI znači JHVH na Jevrejskom i kad bi toga masonski redovi bili svesni nebi napadali da je izbačeno ime iz Biblije jer mi poznajemo BOGA U TELU zarazliku od pogađača datuma.

Dakle, vazno je znati da je Jehova Bog Biblije!

Tačno,samo Ga na žalost vi nepoznate.Vama je Bog neka imaginacija a Duh Sveti energija i samim tim i niste Hrišćani.

Upitan si za reči iz proroštva u kom TELU se javio Bog u vreme Jovana podronitelja jer si ti tvrdio da se nećeš pomeriti sa Pavlovih reči i odmah stigla provera te izjave i nađoh te LAŽOM jer nisi nikad verovao Pavlu niti ćeš,jer da je tako kako si se deklarisao ti bi rekao isto što i Jovan i Pavle da je sva punina Boga vidno pokazana u Jehošui=Isusu Hristosu ali ti si reči apostola nazvao ljdskom filozofijom i jasno pokazao koliko iskrenosti i poštenja ima u tvojim izjavama,mene nisi iznenadio jer od Mormona,Raselovih sledbenika i Milero-Belinih učenika niko razuman na može očekivati poštenje,iskrenost ili znanje.

Lukavstvo vam je glavna osobina gde umilnim rečima glumeći neke vernike pokušavate duhom đavolskim zarobiti neku dušu i odvojiti je od Isusa pikazujući Ga nekim stvorenjem a ta nauka sa apostolskom nema ništa zajedničko.Znači,Riki ti si samo običan prevaranat koji izbacuje parole po kojima sam gazi kao i cela tvoja gatarska organizacija.
Ne pominjem ja na prazno psihijatriju jer pored toliko logičnih i lako razumljivih stvari vi buncate zato bi sve to trebalo zbrinuti iza žice na radne zadatke kako nebi kontaminirali narod okultnim varkama.
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Dakle,nisi odgovorio šta znači JHVH jer bi to srušilo masonsku nauku.
Drugo,rečeno ti je da se Bog predstavja opisnim imenicama i na više mesta kaže ovo je ime moje doveka a različite nazive koristi tako da vaša teorija o izbiranju jedne opisne rečenice a zanemarivanju svih ostalih je neozbiljna teologija.
Gospoda upitaše kako Bogu da se mole i Gospod nije izostavio IME u molitvi čije značenje ti izostavi jer ti ne paše i tako sakatiš veru i nepoznaš Boga kojem se mi verujući obraćamo,zato Gospod reče : Ovako se vi molite ,,Oče naš KOJI JESI...,,
To što mi kažemo KOJI JESI znači JHVH na Jevrejskom i kad bi toga masonski redovi bili svesni nebi napadali da je izbačeno ime iz Biblije jer mi poznajemo BOGA U TELU zarazliku od pogađača datuma.



Tačno,samo Ga na žalost vi nepoznate.Vama je Bog neka imaginacija a Duh Sveti energija i samim tim i niste Hrišćani.

Upitan si za reči iz proroštva u kom TELU se javio Bog u vreme Jovana podronitelja jer si ti tvrdio da se nećeš pomeriti sa Pavlovih reči i odmah stigla provera te izjave i nađoh te LAŽOM jer nisi nikad verovao Pavlu niti ćeš,jer da je tako kako si se deklarisao ti bi rekao isto što i Jovan i Pavle da je sva punina Boga vidno pokazana u Jehošui=Isusu Hristosu ali ti si reči apostola nazvao ljdskom filozofijom i jasno pokazao koliko iskrenosti i poštenja ima u tvojim izjavama,mene nisi iznenadio jer od Mormona,Raselovih sledbenika i Milero-Belinih učenika niko razuman na može očekivati poštenje,iskrenost ili znanje.

Lukavstvo vam je glavna osobina gde umilnim rečima glumeći neke vernike pokušavate duhom đavolskim zarobiti neku dušu i odvojiti je od Isusa pikazujući Ga nekim stvorenjem a ta nauka sa apostolskom nema ništa zajedničko.Znači,Riki ti si samo običan prevaranat koji izbacuje parole po kojima sam gazi kao i cela tvoja gatarska organizacija.
Ne pominjem ja na prazno psihijatriju jer pored toliko logičnih i lako razumljivih stvari vi buncate zato bi sve to trebalo zbrinuti iza žice na radne zadatke kako nebi kontaminirali narod okultnim varkama.
Bravo, nista nisi odgovorio kao sto sam i ocekivao!

Vidi se to i iz tvoga izlaganja drugima, da nemajuci ni jedan argument pribegavas istoj taktici, zamazivanju ociju i komentarisanjem sagovornika nazivajuci ga sektasem, masonom i slicno. Supljo ti je to taramanice.
Mozes ti na takav nacin prevariti nekog ko nikad Sveto pismo nije uzeo u ruke, pricajuci mu svoje prazne filozofske teze direktno izvrcuci Hristove reci i njegovu nauku... To ti je licemerna prevara!

Daj ovde pokazi i dokazi.... bez osvrtanja (naravno ako mozes) na mene i na moju licnost, versko ubedjenje, psihicko stanje.... GDE JE PAVLE ILI BILO KO OD DVANAESTORICE OBOZAVAO ISUSA HRISTA PREMA PRVOJ I NAJVECOJ ZAPOVESTI!

Ima li tog mesta ili nema? Na takav nacin cemo veoma jasno videti ko je licemer i lazov, ko je Hristov sledbenik a ko masonski potrcko! Daj to mesto, ako ga nema onda si sam sebe i svoje versko ubedjenje stavio van Hristovog i apostolskog ucenja!

I jos nesto!
Ja nikada nisam bez obzira na postovanje sagovornika i njegovog verskog ubedjena imao slatkoreciv jezik! Ako sam te na samom pocetku ZAMOLIO da mi direktnim apostolskim recima odgovoris, to je samo iz tog razloga da ne bi odgovarao svojim recima i svojim mislima, jer znam da ti je to praksa.... a meni to mnogo neznaci.

Dakle, ako Pavle prema prvoj zapovesti NIKADA NIJE obozavao Isusa Hrista a UVEK Hristovog Oca Jehovu, zasto bih ja radio drugacije. Naravno ti samo napred nemam nista protiv, ali IZVINI meni ni jedan zivi covek pa ni ti ne moze trovatio mozak ljudskom filozofijom.

Kratko i jasno.
Ali opet te kao brata molim usredsredi se na ovo sto te pitam, bez osvrtanja na moje psihicko ili bilo koje drugo stanje... naravno ako mozes!

Daj mesto gde APOSTOLI obozavaju Isusa Hrista prema NAJVECOJ I PRVOJ ZAPOVESTI.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Bravo, nista nisi odgovorio kao sto sam i ocekivao!

Vidi se to i iz tvoga izlaganja drugima, da nemajuci ni jedan argument pribegavas istoj taktici, zamazivanju ociju i komentarisanjem sagovornika nazivajuci ga sektasem, masonom i slicno. Supljo ti je to taramanice.
Mozes ti na takav nacin prevariti nekog ko nikad Sveto pismo nije uzeo u ruke, pricajuci mu svoje prazne filozofske teze direktno izvrcuci Hristove reci i njegovu nauku... To ti je licemerna prevara!

Daj ovde pokazi i dokazi.... bez osvrtanja (naravno ako mozes) na mene i na moju licnost, versko ubedjenje, psihicko stanje.... GDE JE PAVLE ILI BILO KO OD DVANAESTORICE OBOZAVAO ISUSA HRISTA PREMA PRVOJ I NAJVECOJ ZAPOVESTI!

Ima li tog mesta ili nema? Na takav nacin cemo veoma jasno videti ko je licemer i lazov, ko je Hristov sledbenik a ko masonski potrcko! Daj to mesto, ako ga nema onda si sam sebe i svoje versko ubedjenje stavio van Hristovog i apostolskog ucenja!

I jos nesto!
Ja nikada nisam bez obzira na postovanje sagovornika i njegovog verskog ubedjena imao slatkoreciv jezik! Ako sam te na samom pocetku ZAMOLIO da mi direktnim apostolskim recima odgovoris, to je samo iz tog razloga da ne bi odgovarao svojim recima i svojim mislima, jer znam da ti je to praksa.... a meni to mnogo neznaci.

Dakle, ako Pavle prema prvoj zapovesti NIKADA NIJE obozavao Isusa Hrista a UVEK Hristovog Oca Jehovu, zasto bih ja radio drugacije. Naravno ti samo napred nemam nista protiv, ali IZVINI meni ni jedan zivi covek pa ni ti ne moze trovatio mozak ljudskom filozofijom.

Kratko i jasno.
Ali opet te kao brata molim usredsredi se na ovo sto te pitam, bez osvrtanja na moje psihicko ili bilo koje drugo stanje... naravno ako mozes!

Daj mesto gde APOSTOLI obozavaju Isusa Hrista prema NAJVECOJ I PRVOJ ZAPOVESTI.

Zaista nemam slike gde kleče apostoli i mole se Isusu već imam one ništavne izjave gde svojduh predaju Isusu pored živog Jahve...šta im bi?
Imam slike gde dokazuju da je u tom telu bila sva punina Boga ali to je nevažno.
Imam izjavu Isusa gde On kaže da je On onaj koji jeste ali to je nevažno.
Imam izjavu gde se Isus Ocem predstavlja baš kao što Ga i Isaija predstavi ali to je nevažno.
Imam izjavu Isusovu gde On kaže da je On prvi i poslednji i da NEMA DRUGOG ali to je nebitno,bitno je da nemam sliku gde pred Njim kleče i zato cela Biblija koja svedoči o Isusu kao Bogu u telu pada u vodu jer nema slike klečanja pred Isusom.

Ja tebe ne mogu kriviti već vlasti i psihijtriju jer ne rade svoj posao.

images

Rale te pozdravlja kao svog vojnika.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svako ima pravo i slobodu da veruje sto god zeli i smatra ispravnim, i niko nema pravo da nekoga naziva psihijatrijskim bolesnikom ako je njegovo uverenje drugacije.

Koja to vlast moze da zabrani nekome da veruje u sta zeli, i da ga proglasi bolesnikom.

Mislim da se ovde iznose takve kojestarije, samo da bi se pred drugima oblatili ili pokazali kao bolesnici oni koji veruju drugacije.
 
Natrag
Top