Jevrejima, glava 4

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
To je tvoja interpretacija.

Zaboravi moju interpretaciju. Eno još uvijek citata iz kojih se točno vidi što je pisala Jelena, što je pisao Joseph Bates i što je pisao James White. Ljudi će pročitati i razumijeti i bez moje interpretacije, sve je vrlo jasno.

Ellen White uopste ne pise tako, vec o grupi koja je bila okupljena oko Milera i nakon velikog razocarenja odbacila svetlost o ociscenju Svetinje nad Svetinjama cime je zatvorila vrata Svetinje i onemogucila svojim neverstvom da Isus za njih posreduje i da ih spasi.

U svim drugim slucajevima - ona govori o poslednjem vremenu kada se zavrsi vreme milosti za svet koji je odbacio istinu.

E, ovo je već tvoja interpretacija. Ne zamarajmo ljude ni mojom ni tvojom interpretacijom, neka samo pročitaju što je njih troje pisalo, i sve će im biti jasno bez ikakve interpretacije.

Ti mozes ostati u zabludi i gajiti je u svom srcu i umu - jer imas slobodnu volju, to ni u kom slucaju ne moze promeniti istinu, jer istina je u Bogu a ti si samo covek koji istinu moze prihvatiti na spasenje ili je odbaciti sebi na stetu.

Ako me uvjeriš da njih troje nisu pisali ono što sam ja citirao, ako im je netko podvalio nešto sa čime oni nemaju nikakve veze, ja bih se mogao prikloniti tvome stavu.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Dobro da zanemarimo ovo ''jel buduce ili proslo vreme''..
Hristos se brine da nista ne poremeti subotni mir, i to 40 godina nakon njegove smrti.
Jel subota onda ukinuta ili nije?
Sam si rekao da nista nije ukinuto.
Jel subota kao ''deo ne-ukinutog zakona'' onda ''izbor''?
Kako mozes ''izabrati da drzis ili ne drzis zakon'' koji je i dalje vazeci?

Sta smo mi bez zakona?
Pa ljudi bi radije izabrali da budu bez zakona, kad vec mogu da biraju...

Mire,uslov spasenja nije u konceptu zakona već KRVI.
Zakon je mera ponašanja koja pokazuje da li činimo volju Božju i koliko a ako pogrešimo onda u ime žrtve molimo za oprost i pomoć jer nema čoveka bezgrešnog.
Praznici i odmori su zapovesti date NAMENSKI Izrailju i ko pristane sa Izrailjem dužan je da drži ono što oni primiše a ko ne želi sa Jevrejima on nije primio niti je kriv.Ti recimo ne daješ desetak a ko je obećao on je dužan pa i ti ako obećaš bićeš obavezan shvataš? U SZ o tome jasno piše nemoj da te prevari slatkorečivost nekih žena jer svi imamo samo jedan put u život i jedna vrata i jednu krv koja nas POMIRI i opravda jer da to čini slovo onda bi Bog samo pagane u Sinagogu doveo.Da je tako onda Jevrejima nebi ni trebao Mesija oni imaju zakon i njime se opravdavaju a zakon nije dat da opravda već optuži a KRV čisti i one pod zakonom i one bez zakona Paja je to sve objasnio samo treba vera.

Svako dobro.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne ponavljajte iste postove i iste sadržaje na više tema. To nije dozvoljeno.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
pokoj bozji u koji se ulazi poslusnoscu bozjim zapovestima i konkretno postovanjem subote na koju su postavljeni blagoslovi za onoga koji je postuje, i verom u hrista.

апсолутно нетачно и нигде не стоји тако! није: и вером у христа, него јасно пише само вером. узалуд додајете и измишљате, текст је конкретан и јасан.

Adriane, tvoje vikanje da je nesto netacno nema veliku vrednost.
Obrati ti vise paznje na sam tekst i pokusaj da ga onbjasnis Biblijom a ne svojom mastom.

Drugo, tacno je da se ne spasavamo drzanerm zakona, nego verom u Gospoda Isusa Hrista, ali oni koji su poverovali, nece nastaviuti da zive kao bezakonici, nego kao hristovi sledbenici zivece u skladu sa Bozjom voljom koja je izrazena u Bozjem zakonu.
Ne drzsimo zakon da bismo se time spasili, negoi ga drzimo iz zahvalnosti sto smo Bozijom miloscu vec spaseni.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Mire,uslov spasenja nije u konceptu zakona već KRVI.
Zakon je mera ponašanja koja pokazuje da li činimo volju Božju i koliko a ako pogrešimo onda u ime žrtve molimo za oprost i pomoć jer nema čoveka bezgrešnog.
Praznici i odmori su zapovesti date NAMENSKI Izrailju i ko pristane sa Izrailjem dužan je da drži ono što oni primiše a ko ne želi sa Jevrejima on nije primio niti je kriv.Ti recimo ne daješ desetak a ko je obećao on je dužan pa i ti ako obećaš bićeš obavezan shvataš? U SZ o tome jasno piše nemoj da te prevari slatkorečivost nekih žena jer svi imamo samo jedan put u život i jedna vrata i jednu krv koja nas POMIRI i opravda jer da to čini slovo onda bi Bog samo pagane u Sinagogu doveo.Da je tako onda Jevrejima nebi ni trebao Mesija oni imaju zakon i njime se opravdavaju a zakon nije dat da opravda već optuži a KRV čisti i one pod zakonom i one bez zakona Paja je to sve objasnio samo treba vera.

Svako dobro.

Slazem se ja sa tobom sve sto si ti gore rekao, a to se odnosi na Hristovu zrtvu..
Ali ti ne razumes, da za mene zakon nije ''namenski''.
Jer da jeste, onda ja kao pagan mogu ustrajati u svom paganstvu i opet biti spasen, onda zakon ne bi ni postojao u NZ, i nema svoju svrhu.
Suprotno tome(ovoj tvojoj prici), Pavle taj isti zakon primenjuje i na pagane i na Jevreje, i kaze da ''bez izvrsenja zakona nema spasenja'' i jos kaze da cemo ''zakonom biti sudjeni'', kojim zakonom?
Jer namenskim zakonom, koji je samo za one koji ga ''biraju'' kao ''bolji put''?
Ne, nego je isti zakon i sud za sve, i za pagane i za Jevreje, jer zakon je za sve.

''Jer kad neznabošci ne imajući zakona sami od sebe čine što je po zakonu, oni zakona ne imajući sami su sebi zakon. Oni dokazuju da je ono napisano u srcima njihovim što se čini po zakonu, budući da im savest svedoči'' (Rimljanima 2,11.13-16)

-Jel vidis da zakon nije ''namenski'', vec ga i pagani koji nikad o njemu culi nisu, ''znaju'' i ''imaju u srcu''?
To pokazuje da zakona ima, i da je on jedan i jedini i vecan , nepromenjiv, kojim cemo svi biti sudjeni i koji ga izvrsavamo i koji ga ne izvrsavamo, bicemo sudjeni.. A onaj ko ne izvrsava bice osudjen da je ''kriv'', makar se pravdao da je ''pagan''.
To je ''duhovni zakon'', i to je isti zakon Staroga i Novoga zaveta, a znaju ga svi ljudi...
Taj zakon je u NZ ''postao duhovan'' ''u srcu'' Hristovom recju, a ranije je ''drzan spoljasnje'' ''bez promene srca'', i zbog toga je cela ova zabuna i nerazumevanje, a i nase raspravljanje...

Nema ''namenskog zakona'', ''namenski'' je bilo samo ono sto neki nazivaju ''obredni zakon'' to su te ''senke'' ''praznici'', koje su sa ''namerom date'', dok ne dodje ''ispunjenje''. Kad su ispunjene na Hristu, tada vise nemaju svoju ''svhu'' i prestaje njihova vaznost.

Pozdrav Brate.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Slazem se ja sa tobom sve sto si ti gore rekao, a to se odnosi na Hristovu zrtvu..
Ali ti ne razumes, da za mene zakon nije ''namenski''.
Jer da jeste, onda ja kao pagan mogu ustrajati u svom paganstvu i opet biti spasen, onda zakon ne bi ni postojao u NZ, i nema svoju svrhu.
Suprotno tome(ovoj tvojoj prici), Pavle taj isti zakon primenjuje i na pagane i na Jevreje, i kaze da ''bez izvrsenja zakona nema spasenja'' i jos kaze da cemo ''zakonom biti sudjeni'', kojim zakonom?
Jer namenskim zakonom, koji je samo za one koji ga ''biraju'' kao ''bolji put''?
Ne, nego je isti zakon i sud za sve, i za pagane i za Jevreje, jer zakon je za sve.

''Jer kad neznabošci ne imajući zakona sami od sebe čine što je po zakonu, oni zakona ne imajući sami su sebi zakon. Oni dokazuju da je ono napisano u srcima njihovim što se čini po zakonu, budući da im savest svedoči'' (Rimljanima 2,11.13-16)

-Jel vidis da zakon nije ''namenski'', vec ga i pagani koji nikad o njemu culi nisu, ''znaju'' i ''imaju u srcu''?
To pokazuje da zakona ima, i da je on jedan i jedini i vecan , nepromenjiv, kojim cemo svi biti sudjeni i koji ga izvrsavamo i koji ga ne izvrsavamo, bicemo sudjeni.. A onaj ko ne izvrsava bice osudjen da je ''kriv'', makar se pravdao da je ''pagan''.
To je ''duhovni zakon'', i to je isti zakon Staroga i Novoga zaveta, a znaju ga svi ljudi...
Taj zakon je u NZ ''postao duhovan'' ''u srcu'' Hristovom recju, a ranije je ''drzan spoljasnje'' ''bez promene srca'', i zbog toga je cela ova zabuna i nerazumevanje, a i nase raspravljanje...

Nema ''namenskog zakona'', ''namenski'' je bilo samo ono sto neki nazivaju ''obredni zakon'' to su te ''senke'' ''praznici'', koje su sa ''namerom date'', dok ne dodje ''ispunjenje''. Kad su ispunjene na Hristu, tada vise nemaju svoju ''svhu'' i prestaje njihova vaznost.

Pozdrav Brate.

Samo dva pitanja:
1.O kojem boljem putu Pavle govori verujućima i šta spada pod taj bolji put za verujuće?
2.a)Da li mora paganin odmarati subotom?
b)Ako ne odmori subotom da li jespašen?
c)Da li je odmor subotom uslov spasenja?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Samo dva pitanja:
1.O kojem boljem putu Pavle govori verujućima i šta spada pod taj bolji put za verujuće?
2.a)Da li mora paganin odmarati subotom?
b)Ako ne odmori subotom da li jespašen?
c)Da li je odmor subotom uslov spasenja?

1. Put vere bez greha
2. Ako je primio svetlost DA.
Ako je nesvestan a zivi po svetlosti koja mu je data, Bog ce mu suditi po savesti Bog i iskrenosti da zivi po svetlosti koju ima.
3. Da za one koji prime ovu svetlost, koji je ne poznaju zbog odredjenih okolnosti - Bog ce im suditi po savesti i iskrenosti da zive po svetlosti koju imaju.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
1. Put vere bez greha
2. Ako je primio svetlost DA.
Ako je nesvestan a zivi po svetlosti koja mu je data, Bog ce mu suditi po savesti Bog i iskrenosti da zivi po svetlosti koju ima.
3. Da za one koji prime ovu svetlost, koji je ne poznaju zbog odredjenih okolnosti - Bog ce im suditi po savesti i iskrenosti da zive po svetlosti koju imaju.

Četiri su pitanja postavljena Laki.
Drugo,nisam ptao za mahinacije već direktan odgovor sa DA ili NE a ne fenjeg i bandera.
Pitanja su tako postavljena da se vidi kontra u svemu ovom što pokušavate progurati i opravdati Jelenine svetiljke i fenjere ali to ne prolazi.
Petar nikoga nije pitao kakvu svetlost ima pa ni Pavle to nepita već svima isto govori zato sad fino i jasno na sva 4 odgovori kad već želiš.
 
Natrag
Top