Jevrejima, glava 4

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Ne vredi pricati tvrdoglavima..
Kazes "cip zvani jelena", kada nemas argumenata onda je tvoj adut jelena.
Izgleda da su taj cip imali i pravoslavni do 1054. i on se zvao "jelena ".
Nego dokazi da je Isus brinuo da 70. n.e. ne budu zatvorena vrata grada? Kad ces vec da dokazes to?..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.353
Izvini, ali ja ipak od tebe vrsnog teologa ocekujem da mi objasnis radi cega se to Isus brine da "ne bude bezanje njihovo u subotu", sta se to subotom desavalo u Jerusalimu? Ocigledno ti znas zasto?

Isus je i jednu ovcu smatrao važnijom od "subotnog mira", tako da sigurno nije mislio na očuvanje "subotnog mira" kada je govorio da mole da im bijeg ne bude u subotu i zimi. Ja nisam "okrutan" kao adventisti, koji su ti ponudili sva tumačenja tako da ti se i um ulijenio, pa zato ostavljam tebi da dalje sam promišljaš i um vježbaš.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Taramana,
zao mi je ali te ne mogu razumeti. Ti tvrdis nesto sto u terkstu ne pise.
Prvo, moramo stvari gledati ne kako ih mi dans vidmo, nego onda kada je Htristos govorio.
On je prorekao razorenje Hrama. To se nije onda deslilo nego je bio dogadjaj u buducnosti.
To se obistinilo posle 4o godina.
Mire je pravo naglasio, posto je Isus opisivao nevolju koja se trebala dogoditi posle 40 godina, to jeste buducnost, tako se i desilo. Zar time Isus nije ukazao da zapovest o Siuboti bice na snazi i posle 40 godina? Svakako d ajeste.

Drugo, ne mozes reci da velika nevolja o kojoj je tu rec odnosi se samo na ono vreme. Ako to i dalje tvrdis, suprotis se samoj izjavi:
1. Kazi nam kada ce to biti? Pitanje je u buducem vremenu. Sta su ga pitali? Kada ce Hram biti srusen. Slazem se da se to prorocanstvo ispunilo na onom narastaju posle 40 godina. Ali to nije sve.

2.Kakav je znak Tvoga dolaska? Ovo ne moze da se odnosi na Hram, niti na ono vreme, jer Hristos jos ni dans nije ponovo dosao. Vidis da je to pitanje u vezi sa poslednjim vremenom, a ne sa Hramom.

,3.Kakav je znak Tvoga dolaska i POSLEDAK VEKA?
Pitanje je potpuno jasno, da je rec o poslednjem vremen i o posolednjem narastaju a ne o onome.

Sada obrati redosled kako Isus odgovara na ova pitanja? On kaze da pojava laznih proroka i ratova ne znace Poislednje vreme.
Zatim navodi bune, revolucije, progonstva, zanljotrese i kaze da je to pocetak stradanja.
Hristos prorice otpad od vere,bezakonja, nasilja i propovedanje Jevandjelja po svetu i tek posle toga ce doci posledak. Vidis da se to nije moglo ispouniuti na onom narastaju, jer je tada tek pocelo propovedanje koje i danas traje.

Tek posle ovoga osvrce se na nevolju koja ce biti posle 40 godoina i posle toga ponovoi o nevoljama i znacima svoga dolaska.

Vidis brate da Isus odgovara na tri pitanja i na njih odgovara naizmenicno.
Jedean deo odnosi se na onaj narastaj, slazem se sa tobom, ali Njegov ponovni dolazak i nevolje poslednjeg vremena, nemaju veze sa onim narastajem.


Ovo je tipično za adventiste. Njima se ugradi "čip-Jelena" koji naprosto ne dopušta mozgu nikakvu slobodu niti vlastitu kreativnost.

Slape, ti i nisi sposoban da diskutujet o teoloskim pitanjima, nego kao nekakva baba preklapac pricas gluposti. Znamo mi da ti mrzis adventiste, a znamo i zbog vcega nas mrzis. Svi mi vidimoi da je tebu ugradjen Cips, pa lamatas uvek isto. To je smao zato sto si izbledeo i ostao bexz ikakvih dokaza pa drugo ti ni ne preostaje nego da mrzis ljude.

Kršćani nisu bez zakona nego su u Kristovu zakonu je napisao(la):
Slape, znas ti dobro da nije tako kako pricas, ali sta da radimo, takav ti je CIPS ugradjen pa ne mozes ici izvan toga.

Hoces li da kazes da Hristos ima drugi zakon osim onoga koji Bog napisao na kamenim plocama? Zar nije Htristos jasno izjavio: Ja i Otac jedno smo. A Slape bi zeleo da ih odvoji, posvadja i suprotstavi jednog drugome.

Vidis kako su besmilseni tvoji komentari.
Ti se ni ne obarcas na ono sto teksta kaze , nego po starom sablonu i cipsu kakav ti je ugradjen.[/COLOR]
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Isus je i jednu ovcu smatrao važnijom od "subotnog mira", tako da sigurno nije mislio na očuvanje "subotnog mira" kada je govorio da mole da im bijeg ne bude u subotu i zimi. Ja nisam "okrutan" kao adventisti, koji su ti ponudili sva tumačenja tako da ti se i um ulijenio, pa zato ostavljam tebi da dalje sam promišljaš i um vježbaš.
Ala si ti dobar teolog, pustas učenika da luta u zakljucima, a on sam do odgovora ne moze doci.
Zamisli da nekog podučavas matematici? Taj jadnik nikad zadatak rešio ne bi..
Ne, nego ti izbegavas odgovor, jer razlog za spominjanje subote ne znas(ako je on ukinuo subotu nepojmljivo je da se 40 godina nakon toga ona spominje). Ovo ti ne odgovara, i ti bi radije ove reci sakrio.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.353
Slape, ti i nisi sposoban da diskutujet o teoloskim pitanjima, nego kao nekakva baba preklapac pricas gluposti.

Naravno da moje pisanje izgleda kao "hrpa gluposti" onome tko bogohulnu tvrdnju da je Bog 22.10.1844. odbacio sav pokvareni svijet drži na istom nivou sa Svetim Pismom.

Ala si ti dobar teolog, pustas učenika da luta u zakljucima, a on sam do odgovora ne moze doci.
Zamisli da nekog podučavas matematici? Taj jadnik nikad zadatak rešio ne bi..

Ovo s matematikom ti je izvrstan primjer. Ono kako su tebe adventisti "podučili u teologiji", isto je kao kada bi ti podučavatelj iz matematike sve zadatke krivo rješio, a tebe odgovorio da bilo što sam pokušavaš riješiti.
Pravi podučavatelj iz matematike dat će ti ispravne natuknice i smjernice i tražiti da sam rješavaš zadatke, i da tako treniraš vlastiti um i matematičku logiku. Nisam ja slučajno ostavio tebi da i ti sam nešto zaključiš, i ja sam davao instrukcije iz matematike.

Ne, nego ti izbegavas odgovor, jer razlog za spominjanje subote ne znas(ako je on ukinuo subotu nepojmljivo je da se 40 godina nakon toga ona spominje). Ovo ti ne odgovara, i ti bi radije ove reci sakrio.

Nitko nije ukinuo subotu koja je Židovima zapovjeđena. Subota jedino nije kršćanima zapovjeđena.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno da moje pisanje izgleda kao "hrpa gluposti" onome tko bogohulnu tvrdnju da je Bog 22.10.1844. odbacio sav pokvareni svijet drži na istom nivou sa Svetim Pismom.

Pitanje je prvenstveno "zasto ponavljas tu svoju izmisljenu tvrdnju - kada ti je na nju vec odgovoreno.

Taj odgovor glasi:

"Nikada Ellen White nije tvrdila da se 1844 godine zavrsilo vreme pokajanja za gresnike, vec je govorila o odredjenoj grupi ljudi koja je bila okupljena oko Milera i odbacila svetlost o ociscenju nebeske Svetinje i Isusovoj posrednickoj sluzbi u korist coveka, cime su zatvorili vrata Isusu kako bi on posredovao za njih"

Ellen White pise o tome da je Isus je 1844 godine upravo usao u Svetinju nad Svetinjama da obavi zavrsno delo posredovanja za covecanstvo.

U skladu sa ovim iznetim - ta tvoja tvrdnja je kontradiktorna, jer ona pise o Hristovoj posrednickoj sluzbi od 1844 godine u Svetinji nad Svetinjama u korist covecanstva ( sto znaci da Bog tada nije odbacio svet ), a ti tvrdis suprotno "da je ona pisala da je Bog odbacio SAV svet"

Dakle, tvoje pogresno razumevanje onoga o cemu je pisala je ocigledno, jer si izvadio SAMO JEDNU njenu izjavu iz konteksta i upakovao je u svoju ambalazu da bi dokazao da je ona nesto rekla i ako nije.



Ovo s matematikom ti je izvrstan primjer. Ono kako su tebe adventisti "podučili u teologiji", isto je kao kada bi ti podučavatelj iz matematike sve zadatke krivo rješio, a tebe odgovorio da bilo što sam pokušavaš riješiti.
Pravi podučavatelj iz matematike dat će ti ispravne natuknice i smjernice i tražiti da sam rješavaš zadatke, i da tako treniraš vlastiti um i matematičku logiku. Nisam ja slučajno ostavio tebi da i ti sam nešto zaključiš, i ja sam davao instrukcije iz matematike.



Nitko nije ukinuo subotu koja je Židovima zapovjeđena. Subota jedino nije kršćanima zapovjeđena.

I na ovo je odgovoreno.

Deset zapovesti su date SVIM LJUDIMA, jer da su one date SAMO Jevrejima, onda je Bog SAMO Jevreje odredio za spasenje a druge da greseci umru za vecnost.

To nije biblijsko ucenje.

Biblija uci da je Bog preko Jevreja zeleo da istinu o Bogu prenese svim drugim ljudima, da i drugi narodi upoznaju Bozju pravdu koja se ostvaruje u drzanju Bozjih zapovesti i Subote, i da prihvate zavet Bozji kao svoj licni.

"Овако вели Господ: пазите на суд, и творите правду, јер ће скоро доћи спасење моје, и правда ће се моја објавити.
Благо
човјеку који тако чини, и сину човјечијему који се држи тога чувајући суботу да је не оскврни, чувајући руку своју да не учини зла.
И нека не говори туђин који пристане уз Господа: Господ ме је одлучио од свога народа; и нека не говори ушкопљеник: гле, ја сам сухо дрво.
Јер овако вели Господ за ушкопљенике: који држе суботе моје и избирају што је мени угодно, и држе завјет мој,
Њима ћу дати у дому свом и међу зидовима својим мјесто и име боље него синова и кћери, име вјечно даћу свакоме од њих, које се неће затрти.
А туђине који пристану уз Господа да му служе и да љубе име Господње, да му буду слуге, који год држе суботу да је не оскврне и држе завјет мој,
Њих ћу довести на свету гору своју и развеселићу их у дому својем молитвеном; жртве њихове паљенице и друге жртве биће угодне на олтару мом, јер ће се дом мој звати дом молитве свијем народима" ( Isaija 56. 1 - 7 )
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.353
Pitanje je prvenstveno "zasto ponavljas tu svoju izmisljenu tvrdnju - kada ti je na nju vec odgovoreno.

Taj odgovor glasi:

"Nikada Ellen White nije tvrdila da se 1844 godine zavrsilo vreme pokajanja za gresnike, vec je govorila o odredjenoj grupi ljudi koja je bila okupljena oko Milera i odbacila svetlost o ociscenju nebeske Svetinje i Isusovoj posrednickoj sluzbi u korist coveka, cime su zatvorili vrata Isusu kako bi on posredovao za njih"

Ellen White pise o tome da je Isus je 1844 godine upravo usao u Svetinju nad Svetinjama da obavi zavrsno delo posredovanja za covecanstvo.

Ipak ćemo provjeriti ponavljam li ja "izmišljenu tvrdnju".

„Neki su se činili istinski obraćeni, kako bi zaveli Božji narod, ali kad bi se mogla vidjeti njihova srca pokazala bi se crna kao i uvijek. Moj anđeo pratitelj pozvao me je da pogledam muke duše griješnika, kako je to bilo. Pogledala sam, ali nisam to mogla vidjeti, jer je vrijeme za njihovo spasenje bilo prošlo." (Ellen White, Present Truth Kolovoz 1849.)

"Tada sam vidjela da je Isus molio za svoje neprijatelje. Ali to nije obvezivalo nas da se molimo za pokvareni svijet, kojeg je Bog odbacio. Kad je on molio za svoje neprijatelje postojala je nada za njih, i oni su mogli biti opravdani i spašeni njegovim molitvama, i u vrijeme nakon što je bio posrednik u vanjskom boravištu za cijeli svijet. Ali sada, njegov duh i naklonost napustili su svijet, i naša naklonost mora biti s Isusom, i mora biti povučena od bezbožnih... Vidjela sam da pokvareni svijet više ne može biti opravdan našim molitvama." (Ellen White, viđenje u Camden-u, New York, 29. lipnja 1851. god.)

"Uzbuđenja i lažne reformacije ne mogu nas danas pokolebati, jer znamo da je gospodar kuće ustao 1844. i zatvorio vrata prvog stana nebeskog Šatora, i sada mi dakako očekujemo da će oni ići sa svojim ovcama tražiti Gospodina, ali ga neće naći; on se sam povukao (iza zavjese) od njih. Gospodin mi je pokazao da je snaga koja je s njima puka ljudska moć, a ne Božja." (Ellen White)

"Od završetka našeg rada za svijet, listopada 1844." (Joseph Bates, A Word to the Little Flock", 1847. god.)

"Mi razumijemo da je on (Krist) bio posrednik za sve na svijetu, služeći u Svetinji (Hebrejima 9,26), u Šatoru nazvanom Svetište, od dana Pedesetnice (31. godine) do određenog vremena, kraja 2300 dana, odnosno godina - jeseni 1844. godine. U tom vremenskom trenutku dakle, zatvorena su vrata za odbačenu Crkvu i pokvareni svijet." (Joseph Bates, The Review and Herald, 19. 1851. god.)

"Od uzašašća do zatvaranja vrata, u listopadu 1844., Isus je stajao raširenih ruku punih ljubavi i milosti; spreman primiti, i zastupati u parnici svakog griješnika koji bi došao pred Boga po njegu. Na deseti dan sedmoga mjeseca 1844., On je prešao u Svetinju nad svetinjama, gdje je odonda milosrdni veliki svećenik nad domom Božjim. ... Ja mislim da se slijedeće proročanstvo ispunilo listopada 1844. (James White, A Word to the Little Flock", 1847. god.)

"Mislim da ćemo jasno vidjeti kako ne postoji ni jedno drugo vrijeme za zatvaranje vrata, osim u jesen 1844. god. .... Kad smo došli do te točke vremena sve naše suosjećanje, odgovornost i molitve za grešnike su prestale, i naš jednodušni osjećaj i svjedočanstvo bilo je da je naš rad za svijet bio zauvijek završen. ..... Razlog da su žive grane osjećale da je njihov posao obavljen, bilo je to što je 2300 dana ispunjeno, te je došlo vrijeme da Isus zatvori vrata Svetinje i pređe u Svetinju nad svetinjama, primiti kraljevstvo i očistiti svetište. ... Isus je još uvijek milosrdan prema svojim svetima i uvijek će biti, i On je još uvijek njihov zagovornik i Veliki svećenik. Ali griješnik, kojemu je Isus ispružao ruke čitavo vrijeme, a koji je odbacio tu ponudu spasenja, ostao je bez zagovornika kad je Isus prešao iz Svetinje i zatvorio vrata 1844. god. Lažna crkva koja je odbacila istinu također je odbačena, kažnjena sljepoćom, i sada sa svojim ovcama i govedima idu tražiti Gospodina, kao da je još uvijek zagovornik griješnika. Ali, kaže prorok (Hs 5,6-7): 'Ali ga naći neće - povukao se od njih! Jahvu su iznevjerili: rodili su kopilad.' (James White, Present Truth, 1850. god.)

Dakle, nije riječ o futurističkom 22.10. I Ellen White i ostali pioniri ASD učili su kako je Bog 22.10.1844. odbacio sav pokvareni svijet. Ellen White i ostali utemeljitelji crkve ASD nisu ovo samo vjerovali i deklarirali, nego su se i u životu (praktično) strogo ovoga pridržavali. Maksimalno su se distancirali i odvajali od svoga okruženja - po njima pokvarenog i od Boga odbačenog svijeta. Nada je postojala samo za one koji su se do 22.10.1844. bili pridružili Milleru, sve ostalo je pokvareni svijet kojeg je Bog odbacio 22.10.1844. godine.

Da je to bilo upravo ovako, priznat će i sami Adventisti 70 godina kasnije, evo:

"Gotovo deset godina rad je bio ograničen na okupljanje onih koji su prihvatili poruku prvog anđela." (Review and Herald, 7. rujna 1916. – 10 mjeseci nakon smrti Ellen White)

Evo, Adventni narod su oni koji su prihvatili "poruku prvog anđela", a svi drugi su "odbačena Crkva i pokvareni svijet" koje je Bog odbacio. Za odbačenu Crkvu i pokvareni svijet prošlo je vrijeme njihova spasenja, kaže Ellen White. Isus se povukao od pokvarenog svijeta, kada je ustao 1844. i zatvorio vrata, kaže Ellen White.

Jeseni 1844. godine zatvorena su vrata za odbačenu Crkvu i pokvareni svijet, podupire Joseph Bates proročicu Jelenu.
Ali griješnik, kojemu je Isus ispružao ruke čitavo vrijeme, a koji je odbacio tu ponudu spasenja, ostao je bez zagovornika kad je Isus prešao iz Svetinje i zatvorio vrata 1844. god. Lažna crkva koja je odbacila istinu također je odbačena, kažnjena sljepoćom, i sada sa svojim ovcama i govedima idu tražiti Gospodina, kao da je još uvijek zagovornik griješnika, dodaje James White, također podupirući svoju suprugu "proročicu Jelenu".

U skladu sa ovim iznetim - ta tvoja tvrdnja je kontradiktorna, jer ona pise o Hristovoj posrednickoj sluzbi od 1844 godine u Svetinji nad Svetinjama u korist covecanstva ( sto znaci da Bog tada nije odbacio svet ), a ti tvrdis suprotno "da je ona pisala da je Bog odbacio SAV svet"

:roll::roll::roll: U korist čovječanstva!? A vidi gore što piše i proročica Jelena i kako je u tom njenom naučavanju podupiru "sveti James" i "sveti Joseph". Gotovo je u listopadu 1844. i za pokvareni svijet i za odbačenu Crkvu. Njima su vrata zatvorena tog listopada 1844., Bog ih je odbacio, prošlo je vrijeme njihova spasenja.

Dakle, tvoje pogresno razumevanje onoga o cemu je pisala je ocigledno, jer si izvadio SAMO JEDNU njenu izjavu iz konteksta i upakovao je u svoju ambalazu da bi dokazao da je ona nesto rekla i ako nije.

Dakle, niti sam ja pogrešno razumio niti sam što iz konteksta izvadio. Dapače, dao sam ti nekoliko citata "adventističkog trojca" (Jelena, James White i Joseph Bates) tako da se lijepo vidi da to nije učila samo Jelena, nego su to učili svi pioniri ASD. :mig:
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Slape jer napisao:

Nitko nije ukinuo subotu koja je Židovima zapovjeđena. Subota jedino nije kršćanima zapovjeđena.

Slape, da li ti time tvrdis da je Nadboiskup GASPAR del FOSSO lagao kada je izjavio:

Nadbiskup Gaspar del Foso, nadbiskupo grada Redjija na tridentinskom sabor 18. I 1562. izjavio je:
“SUBOTA NAJISTAKNUTIJI DAN U ZAKONU, PROMENJEN JE U NEDELJU;. OVAJ I SLICNI PROPISI NISU UKINUTI HRISTOVOM IZJAVOM, jer sma kaze da nije dosao da promeni zakon, vec da ga ispuni, NEGO SU PROMENJENE VLASVCU CRKVE.”
Prorocka vera nasih otaca, sv I str. 478.

“BIBLIJA GOVORI: SECAJ SE DANA SUBOTNOG, DA GA SVETKUJES. Katolicka crkva kaze: NE...JA SAM UKINULA SUBOTNI DAN I ZAPOVEDAM VAM DA SVETKUJETE PRVI DAN SEDMICE. I GLE, SAV CIVILIZOVANI SVET KLANJA SE
U ODANOJ POSLUSNOSTI, NAREDBI KATOLICKE CRKVE,”

American Santinel, (katolicka publikacija) p. 173, Kansas City, Missuri

Slape, reci sada pred svima, da li je Nadbiskup rekao istinu ili nije?

Zao mi je Slape, ali mnogo je plitka i providna ta tvoja pacija teologija
 
Natrag
Top