Besmrtnost ili smrtnost duse

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Evo dokaza izvrtanja Biblije od strane PC.

Zapazite u videu na 1. min i 12. sek da se duša ne smije poistovjetiti sa čovjekom.


Biblija kaže da duša jeste osoba, dakle čovjek.

A u 2.02 min kažu da duša nije čovjek nego dio čovjeka. Kakva laž.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Evo dokaza izvrtanja Biblije od strane PC.

Zapazite u videu na 1. min i 12. sek da se duša ne smije poistovjetiti sa čovjekom.


Biblija kaže da duša jeste osoba, dakle čovjek.

A u 2.02 min kažu da duša nije čovjek nego dio čovjeka. Kakva laž.

Dusa se i ne moze poistovetiti sa covekom, jel je ona "osoba", odnosno "zivot", a ne samo telo.

Tvoj problem, je sto ti smatras da covek bez tela ne postoji, i da je covek osoba.
Dok biblija kaze, da duh izidje iz tela, pa prema tome nije sve u telu...

Nase ucenje o dusi i duhu jeste biblijsko, i terminologija je biblijska.

Ali ti ces se suprotstavljati , makar se i nebo srusilo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dusa se i ne moze poistovetiti sa covekom, jel je ona "osoba", odnosno "zivot", a ne samo telo.

Tvoj problem, je sto ti smatras da covek bez tela ne postoji, i da je covek osoba.
Dok biblija kaze, da duh izidje iz tela, pa prema tome nije sve u telu...

Nase ucenje o dusi i duhu jeste biblijsko, i terminologija je biblijska.

Ali ti ces se suprotstavljati , makar se i nebo srusilo.

Kako ne može, čak i samo značenje je osoba. Nemoj mi taj formalizam, jeste osoba, a nije čovjek.

Biblija jasno kaže da duša osoba, dakle čovjek.

Jel trebam d ati dam 15 stihova iz BIblije?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Laodikeja jel se sjećaš kada ej Mire govorio da mrtvi idu gore kao duh koji se vraća Bogu i da on samo bitiše nešto kao biljka i da ne zna ništa, a sada tvrdi da se mrtvi mole na nebu.

Sada sve znaju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Kako cete ovo uskladiti sa smrtnom dusom:

"Ko veruje u Mene ako i umre, živeće. I svako ko živi i veruje u Mene NECE VIDETI SMRTI NIKAD, nego je presao iz smrti u zivot" (Jovan 11.25-26);

Ako si "presao" onda "nisi umro"!!!
A ako si "umro" onda "nisi presao"!!!

Ovo se ne moze drugacije razumeti!


I na drugom mestu kaze:

" ko održi reč Njegovu neće videti smrti NIKAD " (Jovan 8.51).

Ako si "umro" ti si "video smrti"!

Ako si s druge strane "presao iz smrti u zivot" ti onda "nisi video smrti", sto je ovde apostol i mislio!

Tako i Pavle govori o "prelasku":

"Mnogo vise volimo OTICI OD TELA I BITI SA GOSPODOM.. Imam zelju da umrem i da budem sa Hristom... ali OSTATI U TELU potrebnije je vas radi"!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kako cete ovo uskladiti sa smrtnom dusom:

"Ko veruje u Mene ako i umre, živeće. I svako ko živi i veruje u Mene NECE VIDETI SMRTI NIKAD, nego je presao iz smrti u zivot" (Jovan 11.25-26);

Ako si "presao" onda "nisi umro"!!!
A ako si "umro" onda "nisi presao"!!!

Veoma lako, za Boga su oni živi, a ne da neće umrijeti bukvalno jer mi vidimo da ljudi umiru, bio sam na sahrani prije 3 dana.

A kada će preći u život po vaskrsenju, za Boga su živi jer On govori iz svoje perspektive vanvremenske, što nikako ne dokazuje vašu lažnu nauku.

I na drugom mestu kaze:

" ko održi reč Njegovu neće videti smrti NIKAD " (Jovan 8.51).

Objašnjeno gore. Znači po tebi ljudi džabe idu na sahrane.


Ako si "umro" ti si "video smrti"!

A ti kažeš nije umro.

Ako si s druge strane "presao iz smrti u zivot" ti onda "nisi video smrti", sto je ovde apostol i mislio!

Nije sigurno mislio ono što ti misliš.

Tako i Pavle govori o "prelasku":

"Mnogo vise volimo OTICI OD TELA I BITI SA GOSPODOM.. Imam zelju da umrem i da budem sa Hristom... ali OSTATI U TELU potrebnije je vas radi"!

Ajd da ti i to oborim.



'''А обоје ми је мило, имајући жељу отићи и с Христом бити, које би много боље било;
Али остати у телу потребније је вас ради'' (Филибљанима 1)

Ovaj tekst govori o tome - da je Pavle zeleo da umre i da u grobu ceka HrIstov dolazak kada ce ga on podici iz groba na vecni zivot, ali on kaze da je ostati u zivotu potrebnije jer je jos trebao da sluzi drugima u propovedanju jevandjelja.

Da je Pavle mislio na to da ce njegova navodna dusa koja obitava u njemu odmah nakon smrti otici na nebo - to bi bilo kontradiktorno sa nekim njegovim drugim izjavama gde on kaze da ce otici na nebo i primiti zivot vecni tek nakon Hristovog drugog dolaska.

Hajde da vidimo sta on kaze o tome:

'''Jer ja se već žrtvujem, i vreme mog odlaska nasta.
Dobar rat ratovah, trku svrših, veru održah.
Dalje, dakle, meni je pripravljen venac pravde, koji će mi dati Gospod u dan onaj, pravedni sudija; ali ne samo meni, nego svima koji se raduju Njegovom dolasku''
' ( 2 Timotijeva 4. 6 - 8 )

Dakle, on ovde kaze da ce uci u vecnost kada ce mu se dati venac pravde tek nakon Hristovog drugog dolaska, njemu kao i svima vernima.

ODNESEN DO TRECEG NEBA:

'''Знам човека у Христу који пре четрнаест година (или у телу не знам; или осим тела, не знам: Бог зна) би однесен до трећег неба.
И знам за таквог човека (или у телу, или осим тела, не знам: Бог зна)
Да би однесен у рај, и чу неисказане речи којих човеку није слободно говорити.
Тим ћу се хвалити, а собом се нећу хвалити, већ ако слабостима својим" (2.Коринћанима 12,2)

Ovaj drugi tekst govori upravo o viziji gde je apostol Pavle koji u ovom tekstu govori o sebi - bio u vidjenju odnesen na trece nebo i tamo video odredjene stvari.
Kada Pavle kaze U TELU on tu misli na stvarno prenosenje u telu na nebo.
Za razliku od toga izraz OSIM TELA oznacava da nije odnesen u telu vec da je prosto imao viziju...nigde ne kaze da je njegova navodna dusa koja je izasla iz telabila odnesena na trece nebo.

Upravo sledeci tekst iz Jezekilja potvrdjuje ovo, da je Jezekilj bio prenesen u UTVARI a ne da je njegova navodna dusa bila prenesena.

Језекиљ, глава 8
1. А шесте године, шестог месеца, дана петог, кад сеђах у својој кући и старешине Јудине сеђаху преда мном, паде онде на ме рука Господа Господа.
2. И видех, а то облик на очи као огањ, од бедара Му доле беше огањ, а од бедара горе беше као светлост, као јака светлост.
3. И пружи као руку, и ухвати ме за косу на глави, и подиже ме дух међу небо и земљу, и однесе ме у Јерусалим у UTVARI Божјој на врата унутрашња која гледају на север, где стајаше идол од ревности, који дражи на ревност.
4. И гле, онде беше слава Бога Израиљевог на очи као она што је видех у пољу.

Ako uzmemo u obzir da su svi ovi ljudi izasli iz tela i bili preneseni na nebo - to znaci da su oni u tom trenutku umrli, a nakon tog dozivljaja oni su se vratili u telo i Bog je morao da ih vaskrsne.

Ovo je okultisticko ucenje koje podrazumeva vantelesna iskustva - takozvana astralna projekcija, u kojoj navodna dusa napusta telo a potom se u njega vraca...u svakom slucaju sa ovakvim tumacenjem postoje razliciti problemi koji se kose s biblijskim tumacenjem i njenim kontekstom o stanju coveka posle smrti.


ODNESEN DO TRECEG NEBA:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
" ko održi reč Njegovu neće videti smrti NIKAD " (Jovan 8.51).

Ovde se govori o vremenu nakon vaskrsenja, i zalogu vecnog zivota, a ne o tome - da ljudi nece nikada umreti, jer ljudi ipak umiru, a zivece vecno nakon vaskrsenja kada ih Bog podigne iz mrtvih.

Da ljudi nikada ne umiru - tada Isus ne bi rekao ucenicima za Lazara "Tada im Isus kaza upravo: Lazar umrije." ( Jovan 11. 14 )
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
I naravno nikada neće umrijeti vječno smrću, nego samo prvom snom, što je i mislio Jovan.

A tvoja nauka je okultna i spiritistička i negira vaskrsenje.

Šta će vaskrsenje kada su po tebi duhovi umrlih gore još su življi, slave Boga, pjevaju itd.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
" ko održi reč Njegovu neće videti smrti NIKAD " (Jovan 8.51).

Ovde se govori o vremenu nakon vaskrsenja, i zalogu vecnog zivota, a ne o tome - da ljudi nece nikada umreti, jer ljudi ipak umiru, a zivece vecno nakon vaskrsenja kada ih Bog podigne iz mrtvih.


Da ljudi nikada ne umiru - tada Isus ne bi rekao ucenicima za Lazara "Tada im Isus kaza upravo: Lazar umrije." ( Jovan 11. 14 )

To se Laodik. zove potez očajnika vidiš d amoraju da kidaju, skraćuju stihove da bi sebi umirili savjest kako njihove crkve uče istinu.
 
Natrag
Top