Besmrtnost ili smrtnost duse

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Zato sam te i ispravio da vidim koliko si spreman da prihvatiš grešku, dakle nisi spreman i za nešto nebitno, a kamoli za bitno.

Tripo, ja sam priznao da si ti u pravu.
Ali meni nije prirodno da ja tako izgovaram ruzno mi zvuci, a skoro svi tako govore. Tako da ne mogu da ti udovoljim.

To sto navodis, skroz je nebitna stvar, i zato sam i odbio. To ne dokazuje ponositost, lepo sam priznao da si u pravu.

Pa iz pisanja mogu da se vide mnoge stvari.

Vidi sta god zelis.

Ja ne mogu sebe da silim da pisem kako se tebi svidja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To je odlika ljudi koji su ponositi, isto kao i kod srpskih nacionalista što pišu srbskih što je stari oblik pisanja i oni sa tim hoće da su veći Srbi nego drugi.
A kad pises satana?

Hoces li pisati velikim slovom?

Ma nema sanse da ja tako pisem, grozim se i na samu pomisao da pisem njegovo ime velikim slovom!

Prosto ne mogu, i zato necu da poslusam, iako si ti u pravu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A kad pises satana?

Ide malim po pravopisu.
Hoces li pisati velikim slovom?

Ne.

Ma nema sanse da ja tako pisem, grozim se i na samu pomisao da pisem njegovo ime velikim slovom!

Zavisi iz kog motiva, da li zbog pravopisa ili ovaj koji si ti naveo.

Prosto ne mogu, i zato necu da poslusam, iako si ti u pravu.

Opet zavisi od motiva.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
1. SOLUNJANIMA 5,23

A sam Bog mira neka vas posvema posveti i
cijelo vaše biće –

DUH vaš
i
DUŠA
i
TIJELO

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

DUH

G4151 πνεῦμα pneuma pnyoo'-mah

DUŠA

G5590 Ψυχή psuchē psoo-khay'

TIJELO

G4983 σῶμα sōma so'-mah


====================================================


Čovjek se sastoji od 3 komponente

(a to nije TTT!)

1.

Jedna je DAH ŽIVOTA - od kojeg smo živi

životna energija koju Bog daje i oduzima

2.

Druga je TIJELO - materija

koja je sada - raspadljiva

3.

Treća je DUH - osobnost, memorija, soft ware, intelekt,....

čovjeka koji počinje egzistirati rođenjem


taj DUH je vječan

taj DUH spava kad se umre

taj DUH je u nesvjesnom stanju

taj DUH budi Bog na uskrs

taj DUH spaja Bog na uskrs sa novim tijelom
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Oni nas klevetom, a mi njih Biblijom.

Stihovi koji dokazuju da je duša smrtna.

Djela apostolska 3,23 Djela apostolska 27,22

5. Mojsijeva 20,16 Isus Navin 2,13 Isus Navin 10,30 Isus Navin 10,32 Isus Navin 10,35 Isus Navin 10,40

1. Carevima 15,29 Isaija 53,12 Jezekilj 18,4 Jezekilj 18,20
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Duša je smrtna, a nije duša duh. I taj duh životni nije nikakva osoba niti živo, nego to oživljava čovjeka a to imaju i životinje.

Ja osobno nemam ništa protiv ničijeg vjerovanja , neka vjeruje svatko u što hoće , ali moje je vjerovanje sasvim suprotno
POZDRAV svima u ovoj raspravi

#############################
Evo šta je o tome pisao Sveti Jovan Šangajski (rođen kao Mihail Borisovič Maksimović u Harkovskoj guberniji 1896. godine, preminuo 1966. godine), episkop u Šangaju i kasnije u San Francisku, ruski svetac srpskog porekla čiji su preci u 18. veku izbegli u Rusiju pred Turcima.

Jovan , jasno formuliše aktivno stanje duše posle smrti u odgovoru jereticima koji veruju da je duša posle smrti nesvesna: "Duše posle rastanka od tela nisu prazne, ne ostaju bez ikakvih osećanja; to dokazuje jevanđeljska priča o Lazaru i bogatašu... Duše upokojenih ne samo da se ne lišavaju svojih osećanja, već ne gube ni raspoloženja svoja, tj. nadu i strah, radost i tugu, i nešto od onog što očekuju na sveopštem Sudu već sad počinju da predosećaju... one postaju još življe i još revnosnije počinju da slave Boga.

Naš život bi bio besciljan ukoliko bi se završavao smrću. Koja korist bi bila onda od vrlina i dobrih dela? Onda bi oni koji kažu "da jedemo i pijemo, jer sutra ćemo umrijeti!" bili u pravu.

Ali čovek je stvoren za besmrtnost i Hristos je Svojim vaskrsenjem otvorio vrata Carstva Nebeskog, večnog blaženstva onima koji su verovali u Njega i živeli pravedno. Naš zemaljski život je priprema za budući život

#############################
Oni koji do sad nisu verovali u život posle smrti, mogli bi da promene mišljenje posle ovog snimka

[raw]<iframe width="620" height="374" src="https://www.youtube.com/embed/tNWn8C4oYIE?ecver=1" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>[/raw]

 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ja osobno nemam ništa protiv ničijeg vjerovanja , neka vjeruje svatko u što hoće , ali moje je vjerovanje sasvim suprotno
POZDRAV svima u ovoj raspravi

#############################
Evo šta je o tome pisao Sveti Jovan Šangajski (rođen kao Mihail Borisovič Maksimović u Harkovskoj guberniji 1896. godine, preminuo 1966. godine), episkop u Šangaju i kasnije u San Francisku, ruski svetac srpskog porekla čiji su preci u 18. veku izbegli u Rusiju pred Turcima.

Jovan , jasno formuliše aktivno stanje duše posle smrti u odgovoru jereticima koji veruju da je duša posle smrti nesvesna: "Duše posle rastanka od tela nisu prazne, ne ostaju bez ikakvih osećanja; to dokazuje jevanđeljska priča o Lazaru i bogatašu... Duše upokojenih ne samo da se ne lišavaju svojih osećanja, već ne gube ni raspoloženja svoja, tj. nadu i strah, radost i tugu, i nešto od onog što očekuju na sveopštem Sudu već sad počinju da predosećaju... one postaju još življe i još revnosnije počinju da slave Boga.

Naš život bi bio besciljan ukoliko bi se završavao smrću. Koja korist bi bila onda od vrlina i dobrih dela? Onda bi oni koji kažu "da jedemo i pijemo, jer sutra ćemo umrijeti!" bili u pravu.

Ali čovek je stvoren za besmrtnost i Hristos je Svojim vaskrsenjem otvorio vrata Carstva Nebeskog, večnog blaženstva onima koji su verovali u Njega i živeli pravedno. Naš zemaljski život je priprema za budući život.

Dobro jutro Antoniadz,

Drago mi je sto si nam prilozila verovanje nekih Hriscana a koje si potvrdila izjavoma Jovana Sankajskog.

Jovan, kao dokaz da je dusa besmrtna, uzima temelji iz price o bogatasu i ubogom Lazaru. Mrdjutim, postoji pravilo u teologoiji da nijednu dogmu ne mozemo zasnivati na bilo kojoj prici, jer cesto prica moze biti neistinita, ali izneta je da da nekakvu korisnu i dobru pouku.

Drugo, Jovan ni ne spominje vaskrsenje, a o njemu je isprepletana cela Biblija. Kolko je sam Isus govorio o vaskrsenju, kao gotovo i svui apostoli. Ako posle smrti "pokojnik, dusa" odmah dolazi na sud i pravednici idu u Raj, a gresnici u pakao, onda vaskrsenje je nepotrebno.

Tek kad Hristos ponovo dodje odnda ce mrtvi vaskrsnuti, a zivi se preobraziti i tada ce svako primiti ono sto je izabrao, smrt ili vecni zivot. 1. Korincanima 15,51-58.

Kad priliko smrti Bog oduzme ono sto je udahnuo u ceveka prilikom stvaranja, (1. Mojsijeva 2,7) covek postaje isto sto je bio pre nego sto mu je Bog dao dah zivotni. Tada zivat u svakom obliku se gasi. Pokojnik spava, kao sto je Isus rekao. Tek priliko Hristovog dolaska, Bog ponovo mrtvoj materiji da je svoj dah zivotni i on ponovo ozivljava, postaje ista licnost koja je nekad zivela, a to je prilikom vaskrsenja i tek tada svako prima ono sto je za zivota usvojio.


Vidos, to su dazlosi zbog kojih ja ne mogu da usvojim izjavu Jovana Sangajskoga o besmrtnosti duse.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Oni koji do sad nisu verovali u život posle smrti, mogli bi da promene mišljenje posle ovog snimka

Ko da je to neki dokaz, demon simulira kako duša izlazi iz tijela.

Pa demon može da se pojavi u vidljivom obliku kao čovjek ili životinja ili neko nepoznato biće.

Jak dokaz imaš.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Бесмртна душа неће васкрснути, као тело, него ће се вратити у њега — вели блажени Теодорит.
---------------------------------------

A šta uči reinakarnacija?

Из Википедије, слободне енциклопедије
Иди на навигацију Иди на претрагу

Реинкарнација у хинду уметности.
Реинкарнација или препорађање (лат. re-incarnatio - поновно утеловљење) је веровање о поновном враћање душе у земаљско тело.

Dakle PC uči hinduizam.
 
Natrag
Top