Besmrtnost ili smrtnost duse

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Kako ne može, čak i samo značenje je osoba. Nemoj mi taj formalizam, jeste osoba, a nije čovjek.

Biblija jasno kaže da duša osoba, dakle čovjek.

Jel trebam d ati dam 15 stihova iz BIblije?
Kazati da je dusa "covek" to je formalizam, jel to ni Hristos nije rekao!

On rece: "ne bojte se onih koji mogu telo ubiti a dusi ne mogu nista"!

I po tebi sad eda li je telo dusa!?

Moras postati dobar covek Tripo, ne smes to raditi meni.

A ko je rekao da je duša samo tijelo? Zato duša živa ne postoji bez tijela.

Evo sad si promenio pricu, a rekao si da je dusa "covek". Moras se uozbiljiti.

Vidis da smo ispravno rekli da se "dusa ne moze poistovetiti sa covekom", i da nas bezveze optizujes.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Veoma lako, za Boga su oni živi, a ne da neće umrijeti bukvalno jer mi vidimo da ljudi umiru, bio sam na sahrani prije 3 dana.

A kada će preći u život po vaskrsenju, za Boga su živi jer On govori iz svoje perspektive vanvremenske, što nikako ne dokazuje vašu lažnu nauku.



Objašnjeno gore. Znači po tebi ljudi džabe idu na sahrane.




A ti kažeš nije umro.



Nije sigurno mislio ono što ti misliš.



Ajd da ti i to oborim.



'''А обоје ми је мило, имајући жељу отићи и с Христом бити, које би много боље било;
Али остати у телу потребније је вас ради'' (Филибљанима 1)

Ovaj tekst govori o tome - da je Pavle zeleo da umre i da u grobu ceka HrIstov dolazak kada ce ga on podici iz groba na vecni zivot, ali on kaze da je ostati u zivotu potrebnije jer je jos trebao da sluzi drugima u propovedanju jevandjelja.

Da je Pavle mislio na to da ce njegova navodna dusa koja obitava u njemu odmah nakon smrti otici na nebo - to bi bilo kontradiktorno sa nekim njegovim drugim izjavama gde on kaze da ce otici na nebo i primiti zivot vecni tek nakon Hristovog drugog dolaska.

Hajde da vidimo sta on kaze o tome:

'''Jer ja se već žrtvujem, i vreme mog odlaska nasta.
Dobar rat ratovah, trku svrših, veru održah.
Dalje, dakle, meni je pripravljen venac pravde, koji će mi dati Gospod u dan onaj, pravedni sudija; ali ne samo meni, nego svima koji se raduju Njegovom dolasku''
' ( 2 Timotijeva 4. 6 - 8 )

Dakle, on ovde kaze da ce uci u vecnost kada ce mu se dati venac pravde tek nakon Hristovog drugog dolaska, njemu kao i svima vernima.

ODNESEN DO TRECEG NEBA:

'''Знам човека у Христу који пре четрнаест година (или у телу не знам; или осим тела, не знам: Бог зна) би однесен до трећег неба.
И знам за таквог човека (или у телу, или осим тела, не знам: Бог зна)
Да би однесен у рај, и чу неисказане речи којих човеку није слободно говорити.
Тим ћу се хвалити, а собом се нећу хвалити, већ ако слабостима својим" (2.Коринћанима 12,2)

Ovaj drugi tekst govori upravo o viziji gde je apostol Pavle koji u ovom tekstu govori o sebi - bio u vidjenju odnesen na trece nebo i tamo video odredjene stvari.
Kada Pavle kaze U TELU on tu misli na stvarno prenosenje u telu na nebo.
Za razliku od toga izraz OSIM TELA oznacava da nije odnesen u telu vec da je prosto imao viziju...nigde ne kaze da je njegova navodna dusa koja je izasla iz telabila odnesena na trece nebo.

Upravo sledeci tekst iz Jezekilja potvrdjuje ovo, da je Jezekilj bio prenesen u UTVARI a ne da je njegova navodna dusa bila prenesena.

Језекиљ, глава 8
1. А шесте године, шестог месеца, дана петог, кад сеђах у својој кући и старешине Јудине сеђаху преда мном, паде онде на ме рука Господа Господа.
2. И видех, а то облик на очи као огањ, од бедара Му доле беше огањ, а од бедара горе беше као светлост, као јака светлост.
3. И пружи као руку, и ухвати ме за косу на глави, и подиже ме дух међу небо и земљу, и однесе ме у Јерусалим у UTVARI Божјој на врата унутрашња која гледају на север, где стајаше идол од ревности, који дражи на ревност.
4. И гле, онде беше слава Бога Израиљевог на очи као она што је видех у пољу.

Ako uzmemo u obzir da su svi ovi ljudi izasli iz tela i bili preneseni na nebo - to znaci da su oni u tom trenutku umrli, a nakon tog dozivljaja oni su se vratili u telo i Bog je morao da ih vaskrsne.

Ovo je okultisticko ucenje koje podrazumeva vantelesna iskustva - takozvana astralna projekcija, u kojoj navodna dusa napusta telo a potom se u njega vraca...u svakom slucaju sa ovakvim tumacenjem postoje razliciti problemi koji se kose s biblijskim tumacenjem i njenim kontekstom o stanju coveka posle smrti.


ODNESEN DO TRECEG NEBA:

Ja znam sta ces ti reci, ali ovo sto si napisao je adv. pripremljen materijal, i odgovor koji ne zadovoljava, jel je to manipulacija nazalost.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Šta će vaskrsenje kada su po tebi duhovi umrlih gore još su življi, slave Boga, pjevaju itd.
Nisu duhovi zivlji, crkva uci da nisu potpuni bez tela, oni nisu niti preobrazeni niti su postali telom kao andjeli, samo su blizu Bogu, pa im je to plus. Nije lepo da nas optuzujes za ono sto ne ucimo.

Dakle, vaskrsenje je potrebno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nisu duhovi zivlji,

Skoro svi tvoji teolozi kažu da su još življi, bolji vid, kretanje, ma sve.

crkva uci da nisu potpuni bez tela,

Samo u fizičkom smislu, ostalo sve um, kretanje itd. je bolje.

niti su postali telom kao andjeli,

Kako nisu ako lebde i prolaze kroz prostor, jesu barem j tom dijelu.

samo su blizu Bogu, pa im je to plus

Znači ne treba im vaskresenje.

Nije lepo da nas optuzujes za ono sto ne ucimo.

Dakle, vaskrsenje je potrebno.

Ne lupaj gluposti koristim vaše arg. Iz vaših knjiga.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kazati da je dusa "covek" to je formalizam, jel to ni Hristos nije rekao!

Juče gdje sam bio na kupanju bilo je 500 duša, znači po tebi formalno, tvoja objašnjenja su toliko besmislena da ih smao daješ reda radi da se ova rasp. nastavlja.

Ajd objasni po čemu su formalizam.

On rece: "ne bojte se onih koji mogu telo ubiti a dusi ne mogu nista"!

A kasniej se kaže da se duša može pogubiti, znači da je smrtna.

KOja glupost formalizam.

I po tebi sad eda li je telo dusa!?

A gdje sam ja rekao da je samo tijelo? Pa ti uopšte ne znaš šta tvoj sagorvonik tvrdi.

Evo sad si promenio pricu, a rekao si da je dusa "covek". Moras se uozbiljiti.

Vidis da smo ispravno rekli da se "dusa ne moze poistovetiti sa covekom", i da nas bezveze optizujes.

Na tvoju žalost može. Kada Pavke i svi pisci Biblije kažu "Bilo je toliko duša" šta ti hoćeš reći da nije rekao bilo je toliko ljudi.

Znaš i ti dobro da je duša čovjek nego su ti dogme PC idoli koje moraš da braniš.

Ja znam sta ces ti reci, ali ovo sto si napisao je adv. pripremljen materijal, i odgovor koji ne zadovoljava, jel je to manipulacija nazalost.

Jadna je nauka koja nešto kaže a nije u stanju da to razumom objasni i obrazloži zašto je to tako.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Skoro svi tvoji teolozi kažu da su još življi, bolji vid, kretanje, ma sve.

A zvanicno ucenje, sta kaze crkva?

Samo u fizičkom smislu, ostalo sve um, kretanje itd. je bolje.

Eto priznajes da crkva kaze da su nepotpuni.

Ne lupaj gluposti koristim vaše arg. Iz vaših knjiga.

Sta vredi kad to napisano izvrces.
Nije lepo to raditi kad i sam znas da to nije istina. Ajde nemoj vise govoriti da mi tvrdimo nesto sto ne tvrdimo, takvo obaranje je lazno obaranje, jel ti obaras nesto sto mi ne tvrdimo.

To je kao da ja kazem "adventisti tvrde da ce Hristos doci u svemirskom brodu" i onda stanem da to obaram..

Ja te lepo molim da mi ne pripisujes ono sto ne ucimo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A zvanicno ucenje, sta kaze crkva?

Isto kažu, :beee: čim te dotučem Biblijom ti se pozivaš na zvanično učenje, a zastupao si da se mrtvi mole pred Bogom.

Eto priznajes da crkva kaze da su nepotpuni.

Opet formalizam kod tebe.

Tebe suština ne zanima, bitnost.

Sta vredi kad to napisano izvrces.

Ti dokaži da je drugačije.

Mire samo priča.

Nije lepo to raditi kad i sam znas da to nije istina. Ajde nemoj vise govoriti da mi tvrdimo nesto sto ne tvrdimo, takvo obaranje je lazno obaranje, jel ti obaras nesto sto mi ne tvrdimo.

Pa nerazumni čovječe :);) ja dajem izvor iz vaših knjiga kojih sam pročćitao više nego 80% pravosl. vjernika koji idu u crkvu.

takvo obaranje je lazno obaranje, jel ti obaras nesto sto mi ne tvrdimo.

Opet samo pričaš.

I nije JEL nego JER. Jel je upamti za PITANJE.

vidiš koliko se inatiš da namjerno anstavljaš da pišeš nepravilno koliko ti smeta ukor.

A to je kod ponositog i gordog srca tako.

To je kao da ja kazem "adventisti tvrde da ce Hristos doci u svemirskom brodu" i onda stanem da to obaram..

A đe ti je izvor?

Ja te lepo molim da mi ne pripisujes ono sto ne ucimo.

Pa i ne pripisujem ja, nego tvoji duhovnici tebi. Ja samo prenosim.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Isto kažu, :beee: čim te dotučem Biblijom ti se pozivaš na zvanično učenje, a zastupao si da se mrtvi mole pred Bogom.



Opet formalizam kod tebe.

Tebe suština ne zanima, bitnost.



Ti dokaži da je drugačije.

Mire samo priča.



Pa nerazumni čovječe :);) ja dajem izvor iz vaših knjiga kojih sam pročćitao više nego 80% pravosl. vjernika koji idu u crkvu.



Opet samo pričaš.

I nije JEL nego JER. Jel je upamti za PITANJE.

vidiš koliko se inatiš da namjerno anstavljaš da pišeš nepravilno koliko ti smeta ukor.

A to je kod ponositog i gordog srca tako.



A đe ti je izvor?



Pa i ne pripisujem ja, nego tvoji duhovnici tebi. Ja samo prenosim.

Ne mozes pobijati nesto sto mi ne ucimo.
I necu da se raspravljam oko toga u opste vise.

Sta mislis da me mozes ubediti tako sto ces lagati da mi ucimo nesto sto ne ucimo.

Uozbilji se vec jednom i pobijaj ono sto ucimo a ne tu da izmisljas neko ucenje koje ne postoji, ti cak tvrdis da mi ne ucimo ni vaskrsenju i da verujemo u reinkarnaciju!!!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
.
I nije JEL nego JER. Jel je upamti za PITANJE.

vidiš koliko se inatiš da namjerno nstavljaš da pišeš nepravilno koliko ti smeta ukor.

A to je kod ponositog i gordog srca tako.

Pa necu, ne zato sto nisi u pravu, vec zato JEL mi se tako svidja.

A u ovoj gore recenici se kod nas koristi "jel" u svakodnevnom govoru. Tako da nema razloga da ja to menjam, to nema veze sa ponosom, niti bilo cim drugim.

A ti imas potrebu da ispravljas i ucis, to ti je profesionalna deformacija.

Ko da ja ne znam koji je pravilan izgovor, i Hriscanin se pise malim slovom, pa ja namerno pisem velikim!

Sta to tebi smeta?

Ti ako neces , nemoj citati.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa necu, ne zato sto nisi u pravu, vec zato JEL mi se tako svidja.

Nije JEL nego JER. Sada se ponašaš kao klinac. :)

A u ovoj gore recenici se kod nas koristi "jel" u svakodnevnom govoru. Tako da nema razloga da ja to menjam, to nema veze sa ponosom, niti bilo cim drugim.

Svašta se u narodu koristi što je nepravilno.

A ti imas potrebu da ispravljas i ucis, to ti je profesionalna deformacija.

Pa msilio sam da si slučajno napisao, a kasniej sam shvatio da ti stvarno tako pišeš.

Zato sam te i ispravio da vidim koliko si spreman da prihvatiš grešku, dakle nisi spreman i za nešto nebitno, a kamoli za bitno.

Ko da ja ne znam koji je pravilan izgovor, i Hriscanin se pise malim slovom, pa ja namerno pisem velikim!

To je odlika ljudi koji su ponositi, isto kao i kod srpskih nacionalista što pišu srbskih što je stari oblik pisanja i oni sa tim hoće da su veći Srbi nego drugi.

Bolje je da budeš manji hrišćanin osim što je pravopisno pravilno to je duh piniszbosti.

Sta to tebi smeta?

Ti ako neces , nemoj citati.

Pa iz pisanja mogu da se vide mnoge stvari.
 
Natrag
Top