Zvezde u mracnoj noci

Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Svaka suština i svrha osim one koja vodi ka spasenju i Milosti Božijoj je suvišna.
Ja kao grešan i slab čovek i nemam drugog pouzdanja osim u Milost Gospodnju.
Bog neka osvetli puteve tvoje i svako dobro neka ti da.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svaka suština i svrha osim one koja vodi ka spasenju i Milosti Božijoj je suvišna.
Ja kao grešan i slab čovek i nemam drugog pouzdanja osim u Milost Gospodnju.
Bog neka osvetli puteve tvoje i svako dobro neka ti da.

Bog mi je odavno osvetlio, i sve mi je jasno kao dan u otkrivenju reci svoje i Duha svetoga koji mi svedoci.
Jedino sustina opisana u bibliji vodi ka spasenju.
Sve sto prelazi okvire Bozje reci nema veze sa spasenjem, vec sa nasim misljenjem da ima.

Takodje ti zelim.
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Negiranje ljudske Bogomdane sposobnosti da misli i razluči više liči na prenebegavanje ljudske prirode nego na njeno preobražavanje.
Ovde se ne radi o suštini spasenja no o suštini čoveka.
Suština spasenja čoveka nije ukidanje mišljenja no pobede nad grehom kroz Milost Božiju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Negiranje ljudske Bogomdane sposobnosti da misli i razluči više liči na prenebegavanje ljudske prirode nego na njeno preobražavanje.
Ovde se ne radi o suštini spasenja no o suštini čoveka.
Suština spasenja čoveka nije ukidanje mišljenja no pobede nad grehom kroz Milost Božiju.

"Uzdaj se u Gospoda svim srcem svojim, a na svoj razum ne oslanjaj se.
Na svim putevima svojim imaj Ga na umu, i On će upravljati staze tvoje.
Ne misli sam o sebi da si mudar; boj se Gospoda i uklanjaj se oda zla.
To će biti zdravlje pupku tvom i zalivanje kostima tvojim" ( price Solomunove 3. 5 - 8 )

Ovo ne ukida covekovu sposobnost da misli, ali ako covek ne trazi od Boga da ga vodi vec mudruje i samoinicijativno donosi zakljucke za sebe, onda je to tragedija.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da li se to odnosi i na Solomona, čini mi se da je on bio prilično sklon tome.

Solomon je trazio Bozju mudrost i ona mu je bila data.

To ne znaci da je bio nepogresiv u sklonostima tela, jer biblija kaze "Јер тело жели против духа, а дух против тела; а ово се противи једно другом, да не чините оно шта хоћете" ( Galatima 5. 17 )

Solomon je pao u jednom trenutku jer su ga upropastile zene.
 
Natrag
Top