Zvezde u mracnoj noci

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Onda je i danilo satanista, jer on kaze "JA IZRACUNAH BROJ GODINA"

Zašto obmanjuješ? Isti si i kao proročica ti. Danijel nije ništa izračunavao. Danijel je istraživao što je u Pismu već zapisano, vidi:

Dn 9,2: ja, Daniel, istraživah u Pismima broj godina koje se - prema riječi koju Jahve uputi proroku Jeremiji - imaju ispuniti nad ruševinama Jeruzalema: sedamdeset godina.

Pa nalazimo: Jr 29,10: Jer ovako govori Jahve: Istom kad se Babilonu ispuni onih sedamdeset godina, ja ću vas pohoditi te vam ispuniti dobro obećanje da ću vas vratiti na ovo mjesto.

Po bibliji satanista je ko krsi deset zapovesti, i jos druge ubedjuje da ih krse.

Svi su ljudi grešni, svi griješe i krše neku od Božijih zapovijedi. Po tebi onda znači da su svi ljudi sotonisti!? Jesu li? :)

Parola satanizma Antona La Veja glasi "CINI STO TI JE VOLJA, TO NEKA TI BUDE SAV ZAKON"

A biblija kaze:

Biblija kaže da su svi ljudi grešni, ali i otkupljeni Kristovom žrtvom na križu, a ti tvrdiš da su svi ljudi sotonisti. Tko je u pravu? Biblija ili ti?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Biblija kaže da su svi ljudi grešni, ali i otkupljeni Kristovom žrtvom na križu, a ti tvrdiš da su svi ljudi sotonisti. Tko je u pravu? Biblija ili ti?

Slape, da li sam ja to dobro pročitao, on sve ljude optužuje da su sotonisti? Kako je to očekivano od onih čija je osnivačica za otkupljenje na Križu - Krstu, govorila da je samo kapara, a da pravo otkupljenje nosi sotonina žrtva.

Jer i sam znaš, da je za njene sledbenike, ona otelotvorenje "Duha Proroštva".

Shodno tome, za njih Biblija nikako ne može biti u pravu. Jer ne potvrđuje "velike reči i hule" one "ranjene u glavu".
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Bogu, ali ne onome koji se po nečijem "umu" pravi blesav 1811 godina da bi navodno otkrio "istinu".
E moj Darth za tvoje dobro bilo bi veoma korisno da pazis sta govris. Nazvati Boga da je bio "blesav" je hula na Boga

Slape, da li sam ja to dobro pročitao, on sve ljude optužuje da su sotonisti? Kako je to očekivano od onih čija je osnivačica za otkupljenje na Križu - Krstu, govorila da je samo kapara, a da pravo otkupljenje nosi sotonina žrtva.

Dart, posto smo svi na forumu uvereni da ti neprestano izvrces istinu i prikasujes je u laznom svetlu, zasdto nisi navo konkretan teks o kome govoris nego lamatas gluposti bez prestanka.

Jer i sam znaš, da je za njene sledbenike, ona otelotvorenje "Duha Proroštva".[/QUOTE]

Ma ti si utelovljene onoga koga sledis.
Ndji tekst koji to potvrdjuje da je "utelovljenje". NEMAQS gta nego izvrces istinu i prosipas lazi.


Shodno tome, za njih Biblija nikako ne može biti u pravu. [/QUOTE]

To je jos jedna laz.

Evo sta je za Adventiste Biblija:


1. Sveto pismo
Sveto pismo, Starog i Novog zaveta je pisana Božija rec data božanskim nadahnucem preko svetih Božijih ljudi koji su govorili i pisali onako kako ih je pokretao Sveti Duh. U ovoj Reci Bog je poverio coveku znanje potrebno za spasenje. Sveto pismo je nepogrešivo otkrivenje Njegove volje. Ono je merilo karaktera, ogled iskustva, autoritativni tumac doktrina i pouzdana zabeleška o Božijim delima u istoriji.
(2. Petrova 1,20.21; 2. Timotiju 3,16.17; Psalam 119,105; Price 30,5.6; Isaija 8,20; Jovan 17,17; 1. Solunjanima 2,13; Jevrejima 4,12)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zašto obmanjuješ? Isti si i kao proročica ti. Danijel nije ništa izračunavao. Danijel je istraživao što je u Pismu već zapisano, vidi:

Dn 9,2: ja, Daniel, istraživah u Pismima broj godina koje se - prema riječi koju Jahve uputi proroku Jeremiji - imaju ispuniti nad ruševinama Jeruzalema: sedamdeset godina.

Pa nalazimo: Jr 29,10: Jer ovako govori Jahve: Istom kad se Babilonu ispuni onih sedamdeset godina, ja ću vas pohoditi te vam ispuniti dobro obećanje da ću vas vratiti na ovo mjesto.

Miler nije nista racunao samoinicijativno nekom svojom racunicom, vec kao i Danilo biblijskom postavkom, i imao je vec prorocanstvo sa vremenskim periodom od 1260 godina, i tacno zapisano od kada se to prorocanstvo proteze i dokle, i sta tada treba da se dogodi, a to je "da se ocisti svetinja"

Hajde da vidimo.

"I reče mi: do dvije tisuće i tri stotine dana i noći; onda će se svetinja očistiti" ( Danilo 8. 14 )

"A dok ja još govorah i moljah se i ispovijedah grijeh svoj i grijeh naroda svojega Izrailja, i padah moleći se pred Gospodom Bogom svojim za svetu goru Boga svojega,
Dok još govorah moleći se, onaj čovjek Gavrilo, kojega vidjeh prije u utvari, doletje brzo i dotače me se o večernjoj žrtvi.
I nauči me i govori sa mnom i reče: Danilo, sada izidoh da te urazumim.
U početku molitve tvoje izide riječ, i ja dođoh da ti kažem, jer si mio; zato slušaj riječ, i razumij utvaru.
Sedamdeset je nedjelja određeno tvome narodu i tvome gradu svetom da se svrši prijestup i da nestane grijeha i da se očisti bezakonje i da se dovede vječna pravda, i da se zapečati utvara i proroštvo, i da se pomaže sveti nad svetima.
Zato znaj i razumij: otkad izide riječ da se Jerusalim opet sazida do pomazanika vojvode biće sedam nedjelja, i šezdeset i dvije nedjelje da se opet pograde ulice i zidovi, i to u teško vrijeme.
A poslije te šezdeset i dvije nedjelje pogubljen će biti pomazanik i ništa mu neće ostati; narod će vojvodin doći i razoriti grad i svetinju; i kraj će mu biti s potopom, i određeno će pustošenje biti do svršetka rata.
I utvrdiće zavjet s mnogima za nedjelju dana, a u polovinu nedjelje ukinuće žrtvu i prinos; i krilima mrskim, koja pustoše, do svršetka određenoga izliće se na pustoš"
( Danilo 9. 20 - 27 )

Dakle, ovde vidimo perid od 2300 godina, i biblija daje vreme od kada se tih 2300 godina protezu, i dokle.

Miler je uzeo tih 2300 godina i sagledao ih od istorijskog dogadjaja koji biblija pominje, a to je "otkad izide riječ da se Jerusalim opet sazida" odnosno - 2300 godina se racuna od godine kada se izda zapovest da se Jerusalim ponovo sazida nakon razorenja od strane Vavilonaca"

Miler je samo pogresio u dogadjaju koji je nakon tih biblijskih 2300 godina trebao da se odigra, misleci da je Svetinja o kojoj govori 8 i 9 poglavlje Danila zemlja, i da ona treba da se ocisti vatrom prilikom Hristovog drugog dolaska, a u stvari je rec o cistoj TIPOLOGIJI ciscenja zemaljske svetinje koja se ispunjava na nebu.


Svi su ljudi grešni
svi griješe i krše neku od Božijih zapovijedi. Po tebi onda znači da su svi ljudi sotonisti!? Jesu li?:)

Ako su svi gresni i ako su dobili oprostenje i obratili se Bogu, onda je Hristos slagao onu zenu gresnicu kada joj je rekao "IDI I OD SADA VISE NE GRESI"

Takodje apostoli su slagali jer su ucili da covek predan Bogu ne gresi.

"Svaki koji čini grijeh i bezakonje čini: i grijeh je bezakonje.
I znate da se on javi
da grijehe naše uzme; i grijeha u njemu nema.
Koji god u njemu stoji
ne griješi; koji god griješi ne vidje ga niti ga pozna.
Dječice! niko da vas ne vara: koji pravdu tvori pravednik je, kao što je on pravedan;
Koji tvori grijeh od đavola je, jer đavo griješi od početka. Zato se javi sin Božij da raskopa djela đavolja.
Koji je god rođen od Boga ne čini grijeha, jer njegovo sjeme stoji u njemu, i ne može griješiti, jer je rođen od Boga.
Po tom se poznaju djeca Božija i djeca đavolja:
koji god ne tvori pravde, nije od Boga, i koji ne ljubi brata svojega" ( 1 Jovanova 3. 4 - 10 )

Ovde jasno vidimo da Jovan one koji grese naziva "DECA DJAVOLA"


Biblija kaže da su svi ljudi grešni, ali i otkupljeni Kristovom žrtvom na križu, a ti tvrdiš da su svi ljudi sotonisti. Tko je u pravu? Biblija ili ti?

U pravu je biblija koju ja iznosim, a ne ti koji iznosis nebiblijsku nauku.

Covek otkupljen Hristovom zrtvom ne gresi.
To je ucenje biblije.
A otkupljen je ako je greh odbacio, predao se Bogu da ga on ocisti od greha, i da ga promeni svojim Svetim Duhom i da mu da silu da ne gresi.

Oni koji grese nisu otkupljeni, vec u njima jos uvek caruje greh, i od djavola su.

Otkupljenje je tek potpuno u trenutku kada covek odbaci greh i odrekne ga se, preda se Bogu i dozivi obracenje, i dozivi promenu u sebi koju biblija naziva "NOVORODJENJE DUHOM SVETIM"
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Miler nije nista racunao samoinicijativno nekom svojom racunicom,

Je, računao je samovoljno nekom svojom računicom. Zato je i priznao da je sve to bila strašna pogreška.

Hajde da vidimo.

"I reče mi: do dvije tisuće i tri stotine dana i noći; onda će se svetinja očistiti" ( Danilo 8. 14 )

Dakle, ovde vidimo perid od 2300 godina,

Ne! Pogledaj gore, riječ je o 2300 dana i dana i noći, a ne 2300 godina. :)

Covek otkupljen Hristovom zrtvom ne gresi.

Nije Isus svojom žrtvom na križu čovjeka učinio bezgrešnim, nego se grešnom čovjeku ponudio da preuzme njegove grijehe. :)

To je ucenje biblije.

Potpuno suprotno. Učenje ti je antibiblijsko, antikristovsko.

A otkupljen je ako je greh odbacio, predao se Bogu da ga on ocisti od greha, i da ga promeni svojim Svetim Duhom i da mu da silu da ne gresi.

Nema bezgrešnih, onih koji ne griješe. Ako netko za sebe misli da je bezgrešan, njemu ni Isus ne može pomoći. Uvjet spasenja je priznanje grijeha i kajanje za grijeh, a bezgrešni taj uvjet ne mogu ispuniti.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nema bezgrešnih, onih koji ne griješe. Ako netko za sebe misli da je bezgrešan, njemu ni Isus ne može pomoći. Uvjet spasenja je priznanje grijeha i kajanje za grijeh, a bezgrešni taj uvjet ne mogu ispuniti.

Kao što nema bezgrešnih, nema ni savršenih. Čovek je grešan, nesavršen, i sklon padu.
Za uslov spasenja si odlično napisao, ali šta ćemo sa onima kojima osnivačica kaže da je kajanje pogrešno i da može srušiti telesno mentalni sklop? Kako će se oni onda spasiti? "Savršenošću" shabata i "zdravstvenog zakona" možda? Ako li tako veruju, onda oni veruju ne samo antibiblijski nego i antirazumski. Jer da bi čovek ozdravio, prvo mora da bude svestan da je bolestan i da odluči da se izleči. A greh jeste bolest, mnogo gora bolest od svake bolesti. Kajati se znači imati savest. Izbegavati kajanje je negiranje savesti, a to je put u pakao.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Je, računao je samovoljno nekom svojom računicom. Zato je i priznao da je sve to bila strašna pogreška.

Neka sada svako zakljuci da li je Miler imao svoju racunicu, ili onu datu u bibliji.

prorok Danilo je tako racunao, i to je bio Milerov princip.

Miler nije nista racunao samoinicijativno nekom svojom racunicom, vec kao i Danilo biblijskom postavkom, i imao je vec prorocanstvo sa vremenskim periodom od 1260 godina, i tacno zapisano od kada se to prorocanstvo proteze i dokle, i sta tada treba da se dogodi, a to je "da se ocisti svetinja"

Hajde da vidimo.

"I reče mi: do dvije tisuće i tri stotine dana i noći; onda će se svetinja očistiti" ( Danilo 8. 14 )

"A dok ja još govorah i moljah se i ispovijedah grijeh svoj i grijeh naroda svojega Izrailja, i padah moleći se pred Gospodom Bogom svojim za svetu goru Boga svojega,
Dok još govorah moleći se, onaj čovjek Gavrilo, kojega vidjeh prije u utvari, doletje brzo i dotače me se o večernjoj žrtvi.
I nauči me i govori sa mnom i reče: Danilo, sada izidoh da te urazumim.
U početku molitve tvoje izide riječ, i ja dođoh da ti kažem, jer si mio; zato slušaj riječ, i razumij utvaru.
Sedamdeset je nedjelja određeno tvome narodu i tvome gradu svetom da se svrši prijestup i da nestane grijeha i da se očisti bezakonje i da se dovede vječna pravda, i da se zapečati utvara i proroštvo, i da se pomaže sveti nad svetima.
Zato znaj i razumij: otkad izide riječ da se Jerusalim opet sazida do pomazanika vojvode biće sedam nedjelja, i šezdeset i dvije nedjelje da se opet pograde ulice i zidovi, i to u teško vrijeme.
A poslije te šezdeset i dvije nedjelje pogubljen će biti pomazanik i ništa mu neće ostati; narod će vojvodin doći i razoriti grad i svetinju; i kraj će mu biti s potopom, i određeno će pustošenje biti do svršetka rata.
I utvrdiće zavjet s mnogima za nedjelju dana, a u polovinu nedjelje ukinuće žrtvu i prinos; i krilima mrskim, koja pustoše, do svršetka određenoga izliće se na pustoš"
( Danilo 9. 20 - 27 )

Dakle, ovde vidimo perid od 2300 godina, i biblija daje vreme od kada se tih 2300 godina protezu, i dokle.

Miler je uzeo tih 2300 godina i sagledao ih od istorijskog dogadjaja koji biblija pominje, a to je "otkad izide riječ da se Jerusalim opet sazida" odnosno - 2300 godina se racuna od godine kada se izda zapovest da se Jerusalim ponovo sazida nakon razorenja od strane Vavilonaca"

Miler je samo pogresio u dogadjaju koji je nakon tih biblijskih 2300 godina trebao da se odigra, misleci da je Svetinja o kojoj govori 8 i 9 poglavlje Danila zemlja, i da ona treba da se ocisti vatrom prilikom Hristovog drugog dolaska, a u stvari je rec o cistoj TIPOLOGIJI ciscenja zemaljske svetinje koja se ispunjava na nebu.



Ne! Pogledaj gore, riječ je o 2300 dana i dana i noći, a ne 2300 godina. :)

Tako dobar poznavalac biblije bi trebao da zna "da u prorocanstvima jedan dan oznacava jednu godinu"
To je slucaj i u otkrivenju kada se govori o 1260 dana, ili jedno vreme, dva vrenena, i pola vremena, sto iznosi isto 1260 dana - godina.

"A ja ti dajem godine bezakonja njihova brojem dana, trista i devedeset dana, i toliko ćeš nositi bezakonje doma Izrailjevog" ( Jezekilj 4. 5 )


"A deca vaša biće pastiri po pustinji četrdeset godina, i nosiće kar za preljube vaše, dokle ne ispropadaju telesa vaša u pustinji.
Po broju dana, za koje uhodiste zemlju, četrdeset dana, za svaki dan po godinu, nosićete grehe svoje, četrdeset godina, i poznaćete da sam prekinuo s vama" ( 4 Mojsijeva 14. 33 - 34 )


Nije Isus svojom žrtvom na križu čovjeka učinio bezgrešnim, nego se grešnom čovjeku ponudio da preuzme njegove grijehe. :)

Potpuno suprotno. Učenje ti je antibiblijsko, antikristovsko.


Ti si u duhu antibiblijski, jer izvrces moje reci i pripisujes mi nesto sto nisam napisao.

Dakle, ja nisam napisa "da je Isus svojom žrtvom na krstu čovjeka učinio bezgrešnim"

On je umro na krstu preuzevsi ljudske grehe na sebe, i ponudio spasenje svakome ko prihvati njegovu zrtvu, preda se Bogu, i pocne da zivi jednim novim zivotom bez greha.
Tako predan Bogu on iz dana u dan, iz trenutka u trenutka zivi u zajednici sa Bogom kroz posvecenje, i raste u veri, u savrsenog coveka u visi mere rasta Hristova.

Savrsenstvo je cilj koji svaki covek treba dostici ako zeli da udje u Bozje carstvo slave, to je jasna biblijska nauka.



BUDITE SVETI:

"Zato, ljubazni, zapregnuvši bedra svojega uma budite trijezni, i zacijelo se nadajte blagodati koja će vam se prinijeti kad dođe Isus Hristos.
Kao poslušna djeca, ne vladajući se po prvijem željama u svojemu neznanju,
Nego po svecu koji vas je pozvao, i vi budite sveti u svemu življenju.
Jer je pisano: budite sveti, jer sam ja svet"
( 1 poslanica Petrova 1. 13 - 16 )

SVETI I BEZ MANE:

"Jer bi volja očina da se u nj useli sva punina,
I kroza nj da primiri sve sa sobom, umirivši krvlju krsta njegova, kroz nj sve, bilo na zemlji ili na nebu.
I vas koji ste nekad bili odlučeni i neprijatelji kroz pomisli u zlijem djelima,
A sad vas primiri u tijelu mesa njegova smrću njegovom, da vas svete i bez mane i bez krivice izvede preda se;
Ako samo ostanete u vjeri utemeljeni i tvrdi, i nepokretni od nada jevanđelja, koje čuste, koje je propovijedano svoj tvari pod nebom, kojemu ja Pavle postadoh sluga"
( Kološanima poslanica 1. 19 - 23 )

ČISTI, PRAVEDNI I BEZ GREHA - KAO ISUS:

Vidite kakvu nam je ljubav dao otac, da se djeca Božija nazovemo i budemo; zato svijet ne poznaje nas, jer njega ne pozna.
Ljubazni! sad smo djeca Božija, i još se ne pokaza šta ćemo biti; nego znamo da kad se pokaže, bićemo kao i on, jer ćemo ga vidjeti kao što jest.
I svaki koji ovaj nad ima na njega, čisti se, kao i on što je čist.
Svaki koji čini grijeh i bezakonje čini: i grijeh je bezakonje.
I znate da se on javi da grijehe naše uzme; i grijeha u njemu nema.
Koji god u njemu stoji ne griješi; koji god griješi ne vidje ga niti ga pozna.
Dječice! niko da vas ne vara: koji pravdu tvori pravednik je, kao što je on pravedan;
Koji tvori grijeh od đavola je, jer đavo griješi od početka. Zato se javi sin Božij da raskopa djela đavolja.
Koji je god rođen od Boga ne čini grijeha, jer njegovo sjeme stoji u njemu, i ne može griješiti, jer je rođen od Boga"
( 1 poslanica Jovanova 3. 1 - 9 )

SAVRŠEN ČOVEK BOŽJI:

"Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi,
Da bude savršen čovjek Božij, za svako dobro djelo pripravljen"
( 2 Timotiju poslanica 3. 16 - 17 )

SAVRŠENI U LJUBAVI:

"I mi poznasmo i vjerovasmo ljubav koju Bog ima k nama. Bog je ljubav, i koji stoji u ljubavi, u Bogu stoji i Bog u njemu stoji.
Tijem se ljubav u nama savršuje da imamo slobodu na dan sudni; jer kao što je on i mi smo na svijetu ovom.
U ljubavi nema straha, nego savršena ljubav izgoni strah napolje; jer strah ima muku. A ko se boji nije savršen u ljubavi"
( 1 poslanica Jovanova 4. 16 - 18 )

SAVRŠENI UMOM:

"Braćo! Ne budite deca umom, nego pakošću detinjite, a umom budite savršeni" ( 1 poslanica Korinćanima 14. 20 )

SAVRŠENI U REČIMA:

"Jer svi pogrešujemo mnogo puta. Ali ko u riječi ne pogrješuje, onaj je savršen čovjek, može zauzdati i sve tijelo" ( Jakovu poslanica 3. 2 )

SAVRŠENI I BEZ IKAKVE MANE:

"Svaku radost imajte, braćo moja, kad padate u različne napasti,
Znajući da kušanje vaše vjere gradi trpljenje;
A trpljenje neka djelo dovršuje, da budete savršeni i cijeli bez ikake mane"
( Jakovu poslanica 1. 2 - 4 )

SAVRŠENI KAO BOG OTAC:

"Budite vi dakle savršeni, kao što je savršen otac vaš nebeski" ( jevanđelje po Mateju 5. 48 )

JEDNAKI OBLIČJU SINA BOŽJEGA:

"A znamo da onima koji ljube Boga sve ide na dobro, koji su pozvani po namjerenju.
Jer koje naprijed pozna one i odredi da budu jednaki obličju sina njegova, da bi on bio prvorođeni među mnogom braćom" ( Rimljanima poslanica 8 28 - 29 )


MOLITVA APOSTOLA ZA SAVRŠENSTVO:

"Jer se radujemo kad mi slabimo, a vi jačate. A zato se i molimo Bogu, za vaše savršenstvo" ( 2 poslanica Korinćanima 13. 9 )

SAVRŠENI U VISINI MERE RASTA HRISTOVA:

"I on je dao jedne apostole, a jedne proroke, a jedne jevanđeliste, a jedne pastire i učitelje,
Da se sveti priprave za djelo službe, na sazidanje tijela Hristova;
Dokle dostignemo svi u jedinstvo vjere i poznanje sina Božijega, u čovjeka savršena, u mjeru rasta visine Hristove;
Da ne budemo više mala djeca, koju ljulja i zanosi svaki vjetar nauke, u laži čovječijoj, putem prijevare;
Nego vladajući se po istini u ljubavi da u svemu uzrastemo u onome koji je glava, Hristos.
Iz kojega je sve tijelo sastavljeno i sklopljeno svakijem zglavkom, da jedno drugome pomaže dobro po mjeri svakoga uda, i čini da raste tijelo na popravljanje samoga sebe u ljubavi"
( Efescima poslanica 4. 11 - 16 )

GLAVNO OBELEŽJE SVETIH:

"Ovde je trpljenje svetih, koji drže zapovesti Božije i veru Isusovu" ( otkrivenje Jovanovo 14. 12 )


Nema bezgrešnih, onih koji ne griješe. Ako netko za sebe misli da je bezgrešan, njemu ni Isus ne može pomoći. Uvjet spasenja je priznanje grijeha i kajanje za grijeh, a bezgrešni taj uvjet ne mogu ispuniti.

Ovo je potpuni promasaj, jer biblija uci da covek pokajanjem i predanjem Bogu prestaje da gresi, i raste duhovno u savrsenog coveka.
To ne znaci da on ne moze da pogresi, ali ako ne kida zajednicu sa Bogom to je moguce.
I takvom coveku tokom vremena posvecenja greh postaje odvratan i mrza, i on ne moze da ga gleda i da u njemu ucestvuje.

Pitanje je sledece "koga trebamo da poslusamo, bibliju ili tvoje tvrdnje?"

Biblijsko ucenje je jasno, a ono glasi:


"Svaki koji čini grijeh i bezakonje čini: i grijeh je bezakonje.
I znate da se on javi
da grijehe naše uzme; i grijeha u njemu nema.
Koji god u njemu stoji ne griješi; koji god griješi ne vidje ga niti ga pozna.
Dječice! niko da vas ne vara: koji pravdu tvori pravednik je, kao što je on pravedan;
Koji tvori grijeh od đavola je, jer đavo griješi od početka.
Zato se javi sin Božij da raskopa djela đavolja.
Koji je god rođen od Boga ne čini grijeha, jer njegovo sjeme stoji u njemu, i ne može griješiti, jer je rođen od Boga.
Po tom se poznaju djeca Božija i djeca đavolja: koji god ne tvori pravde, nije od Boga, i koji ne ljubi brata svojega" ( 1 Jovanova 3. 4 - 10 )

Ako neko nema sile da ovo ostvari, onda je on u problemu, i treba da se zapita da li u necemu gresion, ili se nalazi u zajednici koja gresi po ovom pitanju, a ne da proglasava da biblija laze.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Gresiti je jedno, a pogresiti je sasvim drugo. Onaj koji gresi, znaci da zivi u grehu, jos nije obracen niti je pronasao put spasenja. Ali svako od nas moze da pogresi, da kaze ono sto cak nije ni mislio, ili da ucini nesto sto i sam zna da nije ispravno. Ako prizna i ostavi greh, ima oprostenje u Hristovim zaslugama.
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Ako neko nema sile da ovo ostvari, onda je on u problemu, i treba da se zapita da li u necemu gresion, ili se nalazi u zajednici koja gresi po ovom pitanju, a ne da proglasava da biblija laze.

Biblija ne laže, problemi nastaju kada ona počne da se tumači.

Sa tačke učenja Pravoslavne Crkve, a ona je zajednica Boga sa čovekom, ti niti si svet niti savršen iz jednostavnog razloga jer nisi pripadnik Crkve, sebe si isključio iz Crkvenog života pa samim tim i udaljio od Gospoda kroz koga i u kome se čovek spašava i postaje savršen a kroz Crkvu Hrišćansku se ispunjava Božija Volja.
Tvoje poštovanje ili pridržavanje Zakona u tom smislu je nebitno jer se čovek ne spašava kroz Zakon već se to dešava po Milosti i Volji Božijoj a kroz svejedinstvo vidljivog prisustva Hristovog na zemlji - Crkvi i čoveka.. To ne znači da je čovek slobodan da krši Zakon, naprotiv, već da on nije ništa drugo do smernica upodobljenja Volji Božijoj, on sam sebi nije svrha, on je samo sredstvo.
Osim toga ne učestvuješ ni u liturgijskom životu Crkve niti deliš njene Svete Tajne. Lišio si se i učenja Svetog Predanja.
Dakle jednostavno rečeno samog sebe smatraš i proglašavaš svetim i savršenim, drugi te takvog ne doživljavaju a Hrišćanska Crkva pogotovu.
Kako ti doživljavaš Crkvu to je već tvoja lična stvar i tvoje Bogomdano pravo da praviš izbore .
U osnovi ti grešiš jer jezikom hrišćanske etike, koja jeste deo bogoslovlja ali nju treba pre sagledavati u ekleziološkom smislu, pokušavaš da izraziš sotirološku prirodu delovanja Gospodnjeg.
Postavlja se i pitanje tvog shvatanja čoveka, njegove prirode i suštine no to je tema za sebe.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vidim iz svega sta si napisao, da ti imas potpuno pogresno shvatanje sta je crkva, sta je Bogosluzenje i na koji nacin se ono obavlja, sta su Hriscanski obredi i koja je njihova svrha i sustina, i na posebnom mestu ne shvatas pojam pokajanja, predanja, obracenja, novorodjenja, i posvecenja.

Duh Sveti je dat Bozjoj crkvi koja ima biblijsku istinu, i jedino poznanjem te istine covek moze stupiti u zajednicu sa Bogom, i doziveti licno iskustvo sa njim, iz koga proisticu i iskustva gore opisana, pokajanje, predanje Bogu, obracenje, novorodjenje, i posvecenje iz koga tokom vremena nastupa i duhovno savrsenstvo.

Crkvu koju nije osnovao bog vec covek, i koja se ne zasniva na temelju Bozje reci nema nista od ovoga.
To je ljudska tvorevina kroz koju deluje sotona koji obmanjuje covekova cula kroz performans svetla i tame prisutnima u crkvama, mirisom tamnjana koji je danas opijat koji opija coveka, zlatom, srebrom, slikama, freskama, muzikom, koje zarobljavaju coveka i potom ga vode da slepo veruje ljudskim izmisljenim dogmama i filozofijama, koje ne prolaze ispit Bozje reci.
 
Natrag
Top