Zrenjanin

Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Mnogo mi se dopalo na ovoj pod temi pod foruma pod... da svi volite Zrenjanin i da se nadate da će biti lepši, bolji...
Nada umire zadnja tako kažu...
Naravno, ja volim svoj grad, svoju zemlju, voleo bih da ga "promenim" makar i na ovaj način, pozitivnom kritikom! Studirao sam u Novom Sadu, i živeo tamo nekoliko godina, ali sam se uvek rado vraćao kući i svom gradu,nisam patio od "veličine" grada, a dosta je takvih! Prešli iz opanaka i kaljača u cipele, pa im sada samo N.Sad i Beograd "ispunjavaju dušu"! Daleko od toga da imam neko loše mišljenje o ta dva grada (svaki grad u kome sam bio ima nešto lepo, svoje, lično), ali u mom gradu se osećam najlepše i "najslobodnije"... Pogotovu šte se zadnjih godina nešto pomerilo sa mrtve tačke, ima nade i za naš grad! :)
 
Član
Učlanjen(a)
22.11.2009
Poruka
29
Kad smo kod studiranja dalekih sedamdesetih je odlučeno da univerzitetski centar SAP Vojvodine bude Novi sad, a ne Zrenjanin (kao i za Nafragas).
Ko zna zašto je to dobro...
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Upravo sam na FB videla grupu koja se zove-

TLO-Tajna lalinska organizacija,sediste u Zr,naravno:D
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Jos od davnih vremena, mnogo davnih, kada su templari i ostali tajni udruzitelji bili mala deca, negde na Balkanu, ta bas tu negdi di je Begej, pa nuz Tisu, e bas tu se krenulo u predvecerje sa komesanjem medju lokalnim stanovnistvom. Kada bi posvrsavali svoje svakodnevne javne poljoprivredne poslove, sa poslednjim zracima sunca bi krenuli sa okupljanjima po klupama na sokaku ( videti grupu "Banatska klupa" na Facebook-u). Teme ovih skupova imale su lokalni karakter i sam cin tajne bio je izrazen u tome da susedna klupa ne sazna sta ovi pored misle o njima, a obicno je to bilo nesto sto ne valja, jer pricati lose o nekome je uvek zanimljivije od velicanja necijih vrlina. Te grupe starosedelaca koje nazvase Lalama su kao i svaka dobro organizovana organizacija imali i savrsenu koordinaciju medju klupama - posebno uvezbane spijune, mahom zenskog roda, ciji je zadatak bio da saopstavaju jednoj grupi na klupi sta je susedna grupa upravo rekla uz sve zaklinjanje na tajnost.

Otprilike,necu nikom reci dok ne odem na pijacu!:D
 
Član
Učlanjen(a)
21.08.2009
Poruka
112
Kako smo se ej nekada zabavljali.U centar grada se kretalo oko 19h ??
a u 22-22.30 kreći kući.Mnogi od nas smo bili zaposleni (i mladi) pa smo
ujutro morali rano ustajati.Ugl. nije bilo kafića,možda ni jednog ali je bilo
kafana:Drina,Lokomotiva,Jagnje.....sa muzikom i pevaljkama.Ovih lokala
nema odavno ali ima nešto drugo.Bilo je 4-5 bioskopa,popularni i stari
Dom Omladine a u njemu su najčešće sklapane nove ljubavi uz muziku.
Od 20h do 21h šetnje glavnom ulicom masovno ili kino a onda dom oml-
adine...peške kući sa kratkim svraćanjem u neku kafanu ili da se nova cura
otprati kući.Idi bre totalna romantika.Vikendom smo ipak bili duže u "gradu".
Vrlo popularna zabava su bili žurevi po kućama uz muziku,nešto hrane i
pića a igra f o t e je bila baš popularna.I tu se rodila po koja nova
simpatija a na jednom takvom žuru i ja sam dobio simpatiju po imenu
CICA....Ne može se baš svega dotaći u ovom kratkom tekstu pa će neko
pomisliti da je ovo moje dosta plitko....Ali je istinito.Ima li još neko godina
kao ja pa da me malo dopuni i proširi.Biće i nastavka.....pozdravvvv
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Drago mi je da si poceo sa pisanjem feljtona,cekamo novi tekst,zato ..na posao.
Kada sam ja pocela da izlazim,diskoteka u hotelu Vojvodina,koja se zvala"Disko bar" je pocinjala sa radom u 21 h.U 5 min do devet smo uredno cekali na vratima da udjemo .Glavni korzo je bio u Gimnazijskoj ulici.Kad se setim koliko smo puta u toku veceri prosetali od gimanzije do Patka.Sada mi to deluje smesno,setati sa kraja na kraj ulice,koje je zadovoljstvo u tome?Bilo ga je ,jer smo svi to radili.Leti na obali Begeja,pored frajera koji su svirali gitare.U mom drustvu je bilo par njih koji su svirali pa je kod nase grupe uvek bilo dosta publike.Gitara,neko pice,drustvo i nista vise.A provod vrhunski.E ,to su bili dani,sto bi rekla Mery Hopkin.Svi smo imali isto para,trosili ih zajedno.I naravno,pesaka do kuce.U poslasticarnicu Zagreb(ako se dobro secam) kod Kapetanije na sladoled,pa laganica .
 
Član
Učlanjen(a)
21.08.2009
Poruka
112
Sve se menja,eto ivanjuška "moje" generacije su šetale glavnom ulicom
i još,nezaboravi saobraćaj je tada išao glavnom ulicom i to po onoj
žutoj klizavoj cigli...Gimnazijska je tada bila "slepo crevo" za šetnju i
mračna,bez kafića...a bilo je glasova da su u nekim dvorištima te ulice
muškarci bili u vizitama najčešće noću(u stanovima dvorišta)..:(!!!!!!!!
Lepa romantika je bila u parku-bašti u dvorištu opštine gde su od maja...
mladi zaljubljeni sedeli na klupama i slušali lepu muziku sa zvučnika,
šetkali po stazama pored lepog zelenila...Bašta se tada otvarala u 18h i do
22h je bila otvorena.Kad je bilo malo više posetilaca onda je bila trka
ko će pre zauzeti klupe..haha.U ona vremena nije bilo posluženja u bašti
koliko se ja sećam.!!Davno je to bilo.Baš smo uživali u "bašti" iza Doma Omladine(starog) gde su divnu muziku svirale Omege i drugi sastavi a mi
plesali kako je ko znao....Pa boravci na usidrenom brodu na Begeju
pored same zgrade suda....Ne mogu više,smori me ovo.Ima li zamenika ??!
 
Član
Učlanjen(a)
22.11.2009
Poruka
29
Brod pamtim kroz maglu, bio sam mali, pamtim ćevape kod 9 mezetluka (na ulazu u Miletićevu, od Žitnog Trga) i kod Linke.
Što se Gimnazijske tiče sećam se one jedine VHS kasete kok Kukija snimljene sa MTV-a i vrtene do besvesti...
Pozdrav...
 
Natrag
Top