Zrenjanin

Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Jedno pitanje! Interesuje me mišljenje o pregrađivanju Begeja i da li će "ispasti" nešto od ovog uređenja jezera, kažu da će biti gotovo kupalište za 2 godine?
A kad se setim, kao klinac, pored Begeja iza one špiritane, iza pumpe, nisi mogao proći leti od smrada...
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Moj nekadasnji nastavnik OTP,nam je pricao da se nekad nedeljom voda za supu zahvatala iz Begeja.Za ne poverovati. I ja sam nesto cula da ce se uredjivati,zimi smo se nekad klizali kod kapetanije ,pa bi bilo bas lepo imati kupaliste u takvom ambijetu.Ali naka nama Tise,da zanemarimo komarce,tamo je odlicno,a ima i turista,znaci da nije tudja trava zelenija.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Moj nekadasnji nastavnik OTP,nam je pricao da se nekad nedeljom voda za supu zahvatala iz Begeja.Za ne poverovati. I ja sam nesto cula da ce se uredjivati,zimi smo se nekad klizali kod kapetanije ,pa bi bilo bas lepo imati kupaliste u takvom ambijetu.Ali naka nama Tise,da zanemarimo komarce,tamo je odlicno,a ima i turista,znaci da nije tudja trava zelenija.
Da, i ja sam čuo za tu priču o vodi iz Begeja za supu, kako smo za kratko vreme zagadili reku...
Mislim da bi jedno uređeno kupalište baš bilo lepo za grad, jer koliko god odlazio na peskaru nešto mi se baš ne mili da idem tamo, da ne pišem zbog čega...
Na Tisi zna da bude baš lepo, ponekad leti odemo tamo, "raspalimo" roštilj, uživanje, ali bez "autana" (ili kako li se već zove ono "sredstvo" protiv komaraca) ne vredi ići! :(
 
Član
Učlanjen(a)
22.11.2009
Poruka
29
Još jedna poznata ličnost koja je rođena u Nevesinju, ali odrasla i školovala se u Zrenjaninu je Pero Zubac pesnik autor Mostarskih kiša...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Da li imate utisak da je ovaj grad u zadnje vreme malo "živnuo", da su se stvari pomerile sa mrtve tačke, da je konačno nešto počelo da se radi i gradi?!
 
Član
Učlanjen(a)
22.11.2009
Poruka
29
U mom gradu ima dosta bisera (osim mosta na suvom). Imamo vodotoranj - ruglo koje ničemu ne služi. Imamo groznu robnu kuću u glavnoj ulici koja arhitekturom odskače od okoline. Imali smo most koji je Ajfel (da, onaj Ajfel!) konstruisao, pa je porušen i na njegovo mestu postavljen sadašnji veliki most. Magistrala je prošla kroz centar grada...
Ali se zaista u poslednje vreme mogu videti pozitivne promene - uređena je i popločana glavna i još neke ulice. Počelo je da se radi i gradi, pa videćemo...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
U pravu si. Glavna ulica je prelepa, popločana, novo drveće, zvučnici duž šetališta, i spomenik kralju Petru I Karađorđeviću (mnogo lepše od stare fontane)...
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2009
Poruka
65
Jedno pitanje! Interesuje me mišljenje o pregrađivanju Begeja i da li će "ispasti" nešto od ovog uređenja jezera, kažu da će biti gotovo kupalište za 2 godine?
A kad se setim, kao klinac, pored Begeja iza one špiritane, iza pumpe, nisi mogao proći leti od smrada...

Kupalište će biti završeno kad i "nova" bolnica.
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Zar bolnica nije pocela da radi?
Dok proradi bice u stanju kao i sadasnja,bruka,koliko je samo samodoprinosa proslo.Ima joj 20 godina.I jos je nova.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Zar bolnica nije pocela da radi?
Dok proradi bice u stanju kao i sadasnja,bruka,koliko je samo samodoprinosa proslo.Ima joj 20 godina.I jos je nova.
Jeste, neka odeljenja, kad konačno sve usele, ona prva će trebati da se renoviraju i premeštaju... Samodoprinosa? Ja se više i ne sećam, 4,5,6...
 
Natrag
Top