Znak da je Armagedon blizu

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Jehovini Svedoci nisu nikada tvrdili niti je to zvanicno ucenje JS
da ce Armagedon biti 1975.

Tako da pisi sta hoces.
To sam se sam uverila u Biblioteci gde se cuvaju te stare Kule. Knjige i sva literatura JS.
Dobro jutro Mistery,
Kako mozes reci da "da JS nikad nisu tvrdili da ce Armagedon biti 1975.
Pa taj dijagram koji sam ti naveo upravo to potvrdjuje, a on je u vasem cacopisu Probudii se!
Svakako ti je poznato da ste ucili da je svaki dan stvaranja trajao 7000 godina. Da je Adam stvoren 4026 godine pre Hrista. I da od tada je poceo Sedmi dan Jehovinog odmor. Grafikon koji sam prilozio prikazuje 6000 godina poseldnjeg dana stvaranja, za koje tvrdi da se zavrsavaju 1975. godine. To znaci da je tada trebao da bude Armagedon, da budu unisteni gresnici i da pocne Hiljadugodisnje carstvo na zemlji. Posto svi znamo da se od toga nista nije desilo, znaci da su ta predvidjanja pogresna.

Upravno telo bacilo je promasaj na neka vernike, a oni su to propovedali. Evo ti dolaza:


1995. "Odskora, mnogi svedoci shvatili su da pretpostavka da dogadaji vezani za pocetak Hristovog hiljadugodisnjeg carstva mozda su i pocelo 1975. Njihova zamisao bila je da ce sedma milenija ljudske istorije poceti tada.(Awake, June 22, 1995. p. 9)

Vidis tu ti je to objasnjeno. SAamo to nije bila zamisao nekih vernika, to je ucila Uprava iz Brooklyna

Objavljena je i promena proslog verovanja i ucenja:

1975.
“Mora da se uradi izmena naseg proslog shvatanja proroctva i pregledanje ostatak duhovnog Izrailja mora da bude prepravljeno u skladu sa posleratnim odnosima i prilikama... Taj popravljeni program Biblijskog vaspitanja ima veliki uticaj na ostatak. On ce usmeriti njihov rad u pravom pravcu.” (Man's Salvation Out Of World Distress At Hand; 1975; p. 191)

Ako nije propovedano da ce doci Armagednon 1975, kakva promena prorostva je neophodna?

Ima neka pitanja na koja bih selo da mi odgovoris.
Da li jos uvek verujete da je svaki dan stvaranja trajao 7000 godina?
Da li jos uvek verujete da je sedmi dan Jehovinog odmora poceo stvaranjem Adama?
Da li jos uvek ucite da su prvih 6000 godiona odredjene ljudskoj istoriji za Zemlji i da ce posle toga biti Armagedon i poceti Hiljadugodisnje carstvo na Zemlji?

Ako ste izvrsili bilo kakvu izmenu, mozes li nam reci kako sada verujete?

Unapred zahvaljujem na odgovoru.


“Gde se nalazimo po Bozjem vremenskom plan? U istrazivanju ove biblijske cinjenice, jos je nesto privuklo nasu paznju. Prema biblijskoj hronologiji, mi smo presli 52 godine u gresnom sistemu “kraja vremena”.
Tako vreme pocetka u jesen 1914. godine je prilicno odmaklo. Isus je rekao: “Ova generacija” koja je videla pocetak ovoga vremena 1914. takodje videce koja je bila dovoljno stara da vidi ove dogadaje sa razumevanjem ove godine, vise nije mlada. Nema jos mnogo godina pred sobom. Vec su mnogi njeni pripadnici pomrli. Medjtim Isus je pokazao da ce jos uvek biti zivi neki iz te gemeracije u vreme uinistenja sistema ovoga sveta, oba na nebu i zemlji. (Luka 21,32.33)Koliko dugo ce ovako biti dok Bog ne stupi na delo da unisti ovaj gresni svet i uspostavi carstvo reda?
” (Watch Tower 1 May 1967, p 262)

“Sta ce nam doneti godina 1970? Cinjenica je da je proslo 54 godine zvanog “poslednji dani” to vreme proslo je sa svojim znacajem... To znaci da samo jos nekoliko godina nas deli, pre nogo sto ce Bog unistiti ovaj gresni sistem koji vlada svetom. Kako mozemo biti sigurni u sve to? Iisus je svakako govorio onima koji su dovoljno stari da bi mogli razumno svedociti o onome so se desilo onda “kada su poceli poslednji dani”...Cak ako predpostavimo da decak od 15 godina da bi mogao biti spreman da shvati vaznost onoga sto se zbivalo 1914, a to bi znacilo da je danas belizu 70 godina star.” (Avake! 8. October 1968, p.13.14)

Isus je rekao: “Ova generacija nece proci dok se sve ne izbrsi.” Koja je to generacija i koliko dugo ona traje?... To se odnosi na Hristove sledbenike koji su bili u stanju da shvate znacaj toga rata i drugih dogadjaja koji su se dogadjali ispunjenjem odredjenog Hristovog znaka.” (Watch Tower 1. Ocotober 1978 p 31)

“Jehovini svedoci zeljno su ocekivali da vide kraj ovog gresnog i zlod sistema. U ono vrem nisu priznali da su spekulisali kada ce poceti “Vreme nevolje”. Oni su cak izmisljali i koliko dugo ce trajati generacija 1914. Medjutim, moramo mudro razmisliti, nije u spekulaciji koliko godina ili dana ce trajati jedna generacija. Da li je ista dobiveno tom spekulacijom gledanja datuma, ili koliko dugo traje generacija? Daleko od toga! Tako u finalnom ispunjenju Isusovog prorostva danas, jedna greneracija odnosi se na ljude koji su videli znake Hristovog prisustva. Da li nase misljenje o jednoj generaciji znaci, da je Armagedon dalje nego sto smo mislili? Ni u kom slucaju!”
(Watch Touwer, 1. Nov. 1995. P. 17.19-20)

Sada priznaju da je proslo ucenje bila spekulacija, a onda si to propovedali kao utvrdjenu istinu Pisa,
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Jehovini Svedoci nisu nikada tvrdili niti je to zvanicno ucenje JS
da ce Armagedon biti 1975.

Tako da pisi sta hoces.
To sam se sam uverila u Biblioteci gde se cuvaju te stare Kule. Knjige i sva literatura JS.
Ja imam vasu knjigu, i ona pominje 1975. godinu, nacrtan je cak i dijagram i pise da se te godine zavrsava 6000 godina od stvaranja sveta i da nam skoro predstoji armagedon.

Znaci koliko se secam, to je vise napisano u smislu 'pretpostavke' da ce se nesto desiti. Tako da ja ne mogu Svedoke optuziti da je to bilo zvanicno ucenje.

Mozda Marko ima druge podatke.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ja imam vasu knjigu, i ona pominje 1975. godinu, nacrtan je cak i dijagram i pise da se te godine zavrsava 6000 godina od stvaranja sveta i da nam skoro predstoji armagedon.

1975 je samo jedna u nizu godina koje Raselovci pominju. Bolje je pitaj drže li se još uvek 1914 i "nevidljivog" prisustva, tog tako očiglednog simptoma Milretirzna Ellenitis.

Ps. Mire, u knjigama koje je mojoj porodici (tačnije meni) ostavljala pokojna teta Pepa (Svedok) ne samo da se pominje 1914, nego i 1975 (starije knjige Raselovaca imaju 1975 kao godnu Armagedona, kasnija izdanja to nemaju).

Uzgred, kao jedan od znakova "armagedona", američki "bibličari" pominjali su i famoznu "milenijumsku bubu" (kada je navodno svet trebao da se sruši zbog 01.01.00)




Uz sve ovo, ne treba da te čudi ni uTrip041vani, ni Laodikeja, ni Marko, jer vidi:

 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Ja imam vasu knjigu, i ona pominje 1975. godinu, nacrtan je cak i dijagram i pise da se te godine zavrsava 6000 godina od stvaranja sveta i da nam skoro predstoji armagedon.

Znaci koliko se secam, to je vise napisano u smislu 'pretpostavke' da ce se nesto desiti. Tako da ja ne mogu Svedoke optuziti da je to bilo zvanicno ucenje.

Mozda Marko ima druge podatke.
Sta ima veze sto se zavrsava 6000 godina?
To znaci da smo u 7 danu ...
A znaci i sam kazes SKORO.
ZNACI NE PISE DA CE TE GODINE ARMAGEDON.

sta znaci skoro?
Pa i sada verujem oda ce skoro Armagedon.
Ko ima veru iscekuje ispunjenje prorocanstva o kraju

Dobro jutro Mistery,
Kako mozes reci da "da JS nikad nisu tvrdili da ce Armagedon biti 1975.
MOGU DA TVCRDIM DA JEHOVINI SVEDOCI NISU NIKADA TVRDILI DA CE TADA BITI ARMEGEDON
JER SAM ISTRAZILA SVE NA TU TEMU.

Ja sam JS pa to znam :)

Dakle tema je ZNAK DA JE ARMagedon blizu
sada

KO IMA VERU BAVI SE STVARIMA KOJE SU SADA I KOJE NAM PREDSTOJE
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, u knjigama koje je mojoj porodici (tačnije meni) ostavljala pokojna teta Pepa (Svedok) ne samo da se pominje 1914, nego i 1975 (starije knjige Raselovaca imaju 1975 kao godnu Armagedona, kasnija izdanja to nemaju).
Ova knjiga je cini mi se jednu ili dve godine pre 1975. pisana ili posle. Da spominje se godina itekako, ali kazem prilicno neodredjeno, morao bih da proverim starija izdanja licno, sto mnogi imaju kod kuce, i starije knjige. Dolazio sam u kontakt sa starijim casopisima i knjigama pre, neke imam, ali tamo nikad nisam nasao tu godinu. Imam manju biboioteku kuci njihovu, ali kazem osim ove knjige ja nemam nista drugo. Tako da, ne bi bilo lepo da pricam napamet i postavljam nesto sto je neko drugi postavio sa interneta pre mene i onda tvrdim da je to to.. Mislim da ni oni sami nisu zeleli ovu godinu predstaviti kao zvanicno ucenje, nego su stalno pricali neodredjeno..

Eto i Mystery je proveravala pa nije nasla nista odredjeno?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Sta ima veze sto se zavrsava 6000 godina?
To znaci da smo u 7 danu ...
A znaci i sam kazes SKORO.
ZNACI NE PISE DA CE TE GODINE ARMAGEDON.

Mistery, vasa teologija zasniva se na ucenju da je svaki dan stvaranja trajao 7000 godina. Da li je tako?
Ovih 7000 godina pocinju od stvaranja Adama, a kazete da je to 4026 godine pre Hrisat. Dali je tako?
Ovih 7000 godina podeljenje su o DVA glavna dela, 6000 godina je trajanje ljudke istorije na Zemlji. Da li je tako?
A poslednja 1000 godina, koja sledi posle 6000, je Hiljadu godisnje carstvo ovde na zemlji.
Na pocetku te hiljade godina bice Armagedon, Gresni ci ce biti unisteni, a 144000 odabranih vernika ce vaskrsnuti i biti uzeti na Nebo, gresnici ce biti unisteni, a JS ce sa Hristom vladati na zemlji. Da li je tako?

Za sve to imam mnostvo dokaza iz Kule strazare.

Sada uzmimo dijagram koji sam ranije prilocio:

1576275933818.png
Verovatno ste svi primetili da naslov ovog dijagrama tvri ovo:
6000 godina ljudske istorije zavrsavaju se 1975. godine. (Mistery, da li si pronala casopis Probudite se u kom je ovo ubjavljeno?)
Pitanja:
Da li se zaista zavrselo vreme od 6000 godina 1975? (Pre toga bila je 1914, a kada se to nije ostavrilo dodata je 1975. godina, kao jos jedna generacija.)
Ako se jeste te godine zavrsilo 6000 godina, je li se tada desio Armagedo?
NIJE!
Da li je 1975, pocelo hiljadugodinje carstvo na zemlji?
NIJE!
Jesu li verni koji se ubrajaju u elitu spasenih 144,000 vaskrsli i uzneli se na Nebo?
NISU!
Jesu li gresnici te godine bili unisteni? Hvala Bogu NISU!

To sto je proreceno unapred nistsa se od toga nije ispunilo, tome smo svi mi i danas svedocio
Zar ne vidite da ovo dokazanu da je cela HRONOLOGIJA JEHOVINIH SVEDOKA pala u vodu i da se nsita od ocekivanog nije desilo?

Korisno je da uocite, na kraju navedenog dijagrama, da se 6000 godina zavrsevaju 1975. godine i da je ta godona dva puta ponovljena.

Mistery, da li si u vasoj bibliotece pronaslla casopis Probudi se! od 8. 4. 1969.
U to vreme JS su masovno diskutovali o tome i pozivali ljude da ima se udruze, jer ce 1975 biti Armagedon i unistiti sve koji nisu JS? Jesi li nasla na 15. stranici taj dijagam i dali si proverila poruku koja je data?


1975. “Iznenada zavrsio se Prvi svetski rat. To nas nije dovelo do toga, kako su studenti Bibliji ocekivali u svetsku revoluciju i anarhiju ili bitku Armagedona. Iskerini obozavaoci Jehove koji su bili u novom zavetu, koji su bili zastupnici Isusa Hrista, jos se nalaze u telu na zemlji.”
(Man's Salvation Out Of World Distress At Hand; 1975; p. 98)

1975. “Mora da se uradi izmena naseg proslog shvatanja prorostva i pregledanje ostatak duhovnog Izrailja mora da bude prepravljeno u skladu sa posleratnim odnosima i prilikama... Taj popravljeni program Biblijskog vaspitanja ima veliki utisak na ostatak. On ce usmeriti njihov rad u pravom pravcu.”(Man's Salvation Out Of World Distress At Hand; 1975; p. 191)

1975. "GODINA 1925. JE DOSLA I PROSLA. Hristovi pomazanici su jos uvek na zemlji. Verni iz starih vremena - Avram, David, i ostali - ne vaskrsnuse da budu princevi ovoga sveta. Tako kao sto rece Ana Makdonald “1925. bila je zalosna godina za mnogu bracu i sestre. Neki od njih su pali; njihova nada pretvorila se u prah."
(Yearbook, 1975, p. 146)

1976. "Moguce je da su neki koji su sluzili Bogu isplanirali svoj zvot na osnovu pogresnog ocekivanja ono sto se trebalo zbiti u odredjeno vreme i odredjene godine. Oni iz tog razloga mogli su da zanemare neke stvari koje bi drugacije cuvali. Ali oni su promasili biblijske opomene koje se odnose na kraj ovog svetskog sistema, mislsci da biblijska hronologija otkriva neki specijalni datum.”
(Watchtower, July 15, 1976, p. 440)

Tako je Uprava iz Brooklyna svoju krivicu prebacila na nevine vernika, a sve cllanke u casopisima izdaje i uredjuje Ubrava JS u Brooklynu. Isti clsanci prevode se na sve ostale jezike.

 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Eto i Mystery je proveravala pa nije nasla nista odredjeno?

Uzalud joj proveravanje. Ne zaboravi da su i jedni i drugi (svedoci i adventisti) spremni na uklanjanje "inkriminišućeg" materijala. Shvati, imamo posla sa kultovima posednutim krajem sveta, čiji kako vernici, tako i "uprave" imaju problem sa činjenicom, da je među znacima kraja vremena pojava lažnih proroka i lažnih mesija.

O tome da

"Duha Svetoga nema gdje je: oholost, neposlušnost, zavist, srdžba, svađa, neprijateljstvo, spletkarenje, razdor, bludnost, nečistoća srca, idolopoklonstvo, čaranje, gatanje, proricanje budućnosti, ljubomora, pijančevanje, razuzdana gozba. "

i ne govorim
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Verovatno ste svi primetili da naslov ovog dijagrama tvri ovo:
6000 godina ljudske istorije zavrsavaju se 1975.
Marko, to pise i kod mene u knjizi, ali to nije dokaz da su oni tvrdili da 1975. godine treba da se desi armagedon. Samo su rekli da se "zavrsava 6000 godina od stvaranja sveta" i da ulazimo u 7 dan i da bi to znacilo da se "armagedon priblizava", ali nigde ja nisam nasao da su rekli eksplicitno da armagedon pocinje 1975.

Koliko se secam, ti si imao bolje citate, eksplicitnije, koji su bas navodili tu godinu kao datum armagedona?

Ili nisi?

A ovo sto si gore dao, nece uveriti nijednog Jehovinog Svedoka da je vodece telo to zvanicno ucilo. Da su teoretisali da, ali da su zvanicno tvrdili da kraj sveta nastupa 1975., ne!

Mistery, vasa teologija zasniva se na ucenju da je svaki dan stvaranja trajao 7000 godina. Da li je tako?

To oni vise ne uce. Svaki dan stvaranja trajao je neograniceno dugo vremena..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Evo postavicu knjigu koju ja imam. Izdata je 1976. na engleskom a na srpskom je izasla 1977.

Pogledajte tablicu desavanja koja vodi do 1975. i procitajte uokviren tekst crvenom bojom, u tom tekstu stoji:

"Prema biblijskom racunanju vremena, sada je vec gotovo isteklo 6000 godina otkako je Bog poceo 'mirovati' od svog zemaljskog stvaranja. NAMA NEPOSREDNO PREDSTOJI HRISTOVA HILJADUGODISNJA VLADAVINA, a na kraju tog vremena ce Bozja namera, napuniti zemlju srecnom ljudskom porodicom, biti ostvarena. Tada ce zavrsiti Bozji dan mirovanja. Izgleda dakle da je taj dan mirovanja dug 7000 godina (1. Mojs. 1:28; Otkr. 20:4). Razumno je prihvatiti da je svaki od prethodnih 6 dana bio iste duzine."



IMG_20191214_111748.jpg

IMG_20191214_111732.jpg

IMG_20191214_110757.jpg

IMG_20191214_120035.jpg

*Dakle, ja na osnovu ovoga ne mogu tvrditi da je njihovo zvanicno ucenje bilo da godine '1975. sigurno pocinje armagedon' , ali da su tvrdili da 'samo sto nije' tvrdili su.

I da ih se zbog toga mozemo optuziti da su izazvali histeriju medju vernicima, mozemo. Ali reci da su ocekivali armagedon 'bas te odredjene godine' i da je to bilo zvanicno ucenje, ne mozemo. Oni su prema datom tekstu verovali da "samo sto nije", a to veruju i danas!

Ako vi imate nesto bolje, dajte..
 
Natrag
Top