Znak da je Armagedon blizu

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Ps. Seti se kako ju je Taramana nazvao, pa je banovan, jer se uTripo041Vani našao uvređenim uz ostale klanjaoce Dies Saturni. Tako, da molim te pazi kako pišeš, jer "veleumni" samo čeka kako da nekog od "Babilonjana" makne "odavle".
Neka samo izvoli , jamu samo uzvraćam istom mjerom .
Nije teško zaključiti,njihova Elen išla je u totalni fanatizam.
Ja sam negde pročitala jedan članak u vezi nje i jedenja mesa. Ona je bila licemjerna osoba, cijeli život jela meso a drugima zabranjivala. Ako prorok jedno priča a drugo radi, što onda on ispada , znase on je obični lažov!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Neka samo izvoli , jamu samo uzvraćam istom mjerom .
Nije teško zaključiti,njihova Elen išla je u totalni fanatizam.
Ja sam negde pročitala jedan članak u vezi nje i jedenja mesa. Ona je bila licemjerna osoba, cijeli život jela meso a drugima zabranjivala. Ako prorok jedno priča a drugo radi, što onda on ispada , znase on je obični lažov!

I trebaš da im uzvratiš. Svaka akcija izaziva reakciju.

Ellen nije bila fanatik, nego prevarant koji je svoje "umotvorine" prodavao zanesenim naivčinama koji, da stvar bude gora, verovaše da poznaju Pisama. Dok u stvari Sveto Pismo poznavali nisu, jer da jesu ne bi poverovali da je moguće izračunati datum Dolaska u Slavi. niti bi poverovali da im utehu može pružiti nasrtljivi "proroci".

Prorok??? Antonija, Ellen nije bila nikakav prorok, niti vesnik, niti su njene objave dolazile od Boga.
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Mistery, hvala na odgovoru.
Kao sto si primetila, sve sto sam naveo o odredjuivanju pojidinih zbivalja je iz literature JS.
Zbog toga sam stavio godine kada su te izjave date. Pogledaje pazljivo pa ces videti koliko puta se Kula strazara prevarila o odredjivano buducih dogadjaja. Kada je tako bilo od pocetka pa sve do sada, kako mozemo imati proverenja da je i ovo sto sada uce o budicim dogadjajima istinito?


Ja sam izucavala Bibliju i iznela sam iz Biblije sta je Armagedon i znak pocetka Armagedona.

Mistery, ja nemam problema sa Biblijom, nego mi je nemoguce da prihvatim ucenje Kuler strazare kada se godinama sve vise menja.

Datum Armagedona ne postoji u Bibliji
i prema dogadjajima u svetu vidimo da je moguce da bude jako blizu
objava Mir i Sigurnost a onda i Armagedon.


Upravo zbog toga sam ti i prilozio mnogobrojne izjave u kojima je Kula strazara odredjivala godne Armagedona i uspistavljanje Biozjeg carstva na zemlji.

To je nesto sto je sada bitno ako zelimo da nas Bog prosudi kao prevednike
da bi preziveli Armagedon i dobili vecni zivot na Zemlji.
Svi znaju da nam sledi Bozji Sud i Armagedon.


Na ovo cu ti odgovoriti jednim iskustvom.
1970tih godina ziveo sam u Parizu. Upoznao sam se sa jednim mladicem JS po imenu Sergy.
Bilo je to u martu 1974. On me je ubedjivao da ce Armagedon poceti prvog Januara 1975.
Ja sam mu predlozio da zakazemo sastanar 15 Janura 1975. On je odgovorio. Znam ja sta vi hocete, vi hocete da odredjivanjem sastana kad bude poceo Armagedon, kao da je ne verujem da ce tada biti Armegedon. Ja cu biti ovde 15 Januara, ali vas nece biti. Jehova ce spasiti samo svoje sledbenike, a posto vi niste JS vi cete biti unisteni.
Da di zlo bilo jos vece, trebalo je cekat samo jos nekoliko mesec do Armagedona. Kao sto zanam, prvog janura nije poceo Armagedon. Moj prijatelj i ja otisli smo da vidimao Sergya 15 januara. Nisamo nasli njega, ali smo nasli njegovu sestru koja je takodje bila JS. Zamolila nas je da vise ne dolazima, jer su ona i Sergy tesko preziveli taj sok. Mismo cvrsto verovali da je istina ono sto Kula Strazara objavljuje, a kada se nista od toga nije desilo, shvatili smo da je Kula strazara lazni prorok i oboje smo napustili JS.


Problem je u tome sto je Kula strazara vise puta odredjivala pocetak Armagedona, ali bez uspeha.
I ja verujem da ce Bog ispuniti ono sto je Obecao, ali tesko je verovati ljudima koji se ljuljaju kao trska na vetru.


1995. "Odskora, mnogi svedoci shvatili su da pretpostavka da dogadaji vezani za pocetak Hristovog hiljadugodisnjeg carstva mozda su i pocelo 1975. Njihova zamisao bila je da ce sedma milenija ljudske istorije poceti tada.” (Awake, June 22, 1995. p. 9)

Generacija od godine 1914. zavrsava se 1975.
“Neki od generacije koja je videla pocetak vremena kraja 1914. godine, jos uvek ce biti zivi na zemlji, da budu svedoci unistenja generacije sadasnjeg sistema i bitke Armagedona. Otkrivenje 16,14.16
(Watch Tower 1. May 1968. P 271.272)
Ovom izjavom jasno su izjavili da ce neki od generacije 1914. biti svedoci Armagedona koga su predvideli da ce biti 1975. godine.

Kada je 1975. prosla i nista se od predvidjenog nije dogodilo, Jehovini svedoci nasli su se u bezizlaznom polozaju za koji su sami krivi, posle cega su bili primorani da poreknu ono sto su godinama propovedali kao “utvrdjenu istinu Pisma”.
Jehovini Svedoci imaju Biblijsko ucenje.
Ucenje kule ne postoji, tako da nemam sta o tome da diskutujem.
Kula Srtrazara je samo casopis gde JS iznose Biblijsku istinu

a Biblija se proucava.

Sve sto pisem pisem na temelju onoga sto kaze Bozja rec Biblija.

To sto su neki ocekivali Armagedon pre nije zvanicno ucenje Jehovinih Svedoka

Tako da je to izmisljotina sto se tice 19175 godine.


Armagedon nam danas sledi u buducnosti i time treba da se bavimo
Tim prorocanstvom koje nam predstoji.

Ono sto ocekujemo je Objavu Mir i Sigurnost na svetskom nivou
kao ZNAK DA JE ARMAGEDON BLIZU
TJ izbijanje velike nevolje cija je zavrsnica Armagedon

Dakle to nas se tice.


1. Solunjanima 5:
1 A o vremenima i razdobljima, braćo, ne treba da vam se piše.
2 Jer i sami dobro znate da Jehovin dan dolazi baš kao lopov u noći.
3 Kad budu govorili: „Mir i sigurnost!“, tada će ih iznenada zadesiti uništenje kao porođajni bolovi trudnu ženu, i neće umaći.
4 Ali vi, braćo, niste u tami, pa da vas taj dan zatekne kao što bi zatekao lopove,
5 jer vi ste svi sinovi svetlosti i sinovi dana. Mi ne pripadamo ni noći ni tami.
6 Dakle, ne spavajmo kao što ostali spavaju, nego bdimo i budimo trezveni

Dakle bice naka vrsta objave na svetskom novou sto se tice mira i sigurnosti.

Takodje znak pocetka “velike nevolje” je i PAD RELIGIJE na svetskom nivou.

sto je proroceno u Otkrivenju 18:2 - „Pala je, pala je bludnica Vavilon Veliki



nakon cega sledi

SUDJENJE svim ljudima i kao zavrsnica

ARMAGEDON - Bozji RAT u kome ce Bog unistiti sve ZLO kao i ZLE LJUDE.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Antonija, nije Ellen bila vračara, nego nešto mnogo gore.

I od ovog uobraznenog Dartha bice nesto. Eto sami ste svedoci da je sebe i svoje saradnike svrstao u BABILONJANE. Vidi te, zna on ponekada da kaze nesto i pametnoga![/QUOTE]

Datha, ako je Eelen Vajt toliko bila neznalica, mozes li objasniti kako se to moglo dogoditi, da Adventiosti koji slede njena uputstva o zdravlju, ZIVE UDOBNIJE I DUZE OKO 10 GODINA OD SVOJIH SUSEDA?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, mislim da nisi dobreo razmislio, niti si razumeo moj komentar kad si ovo napisao:
"To sam hteo reci Marku, da se prestane sa takvim nasilnickim ponasanjem!"
Nisi u pravu u tome, jer moj komentar ne otkriva nikakvo nasilje, nego iznosi jedan deo komentara koji odgovara ovaoj temi.

Znam Marko, ali devojka je odgovorila, kao sto sam i pretpostavio, da ne smatra bitnim sta su neki izucavaoci biblije mislili u 19. veku i kakve su oni prognoze davali.

Njeno je pravo da smatra to nebitnim. Neces nista postici ponavljanjem. Ja znam da ces ti sada to ponavljati, zato rekoh.

Ja lepo postavim pitanje jednom ili dva puta, cisto da sagovornik bude upoznat sa problemom, pa ako i ne dobijem odgovor, necu to isterivati?

A drugo, mislio sam da je bitnije da se fokusiramo na ono sto Jehovini Svedoci sada uce. Tema je interesantna i bez ovih datuma..

Eto, a ti nastavi razgovor..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Neka samo izvoli , jamu samo uzvraćam istom mjerom .
Nije teško zaključiti,njihova Elen išla je u totalni fanatizam.
Ja sam negde pročitala jedan članak u vezi nje i jedenja mesa. Ona je bila licemjerna osoba, cijeli život jela meso a drugima zabranjivala. Ako prorok jedno priča a drugo radi, što onda on ispada , znase on je obični lažov!

Postovanje Antonija.

Pogresno si obavestena. Elen Vajt nije jela meso, a jos manje, ona nikome nije zabranjkivala da jede meso.
Ona je davsala savete o zdravlju i koje hteo da ih prihavti dobro mu je bilo, a ako drugi nije , sam je sebi naneo nevolju.
Ona je samo na putu u Australiju na Borodu, gde nije imala vegetartijanske hrane upotrebila supu od govedjeg mesa. I to je sve.
Ona je upravo zivela onako kako je propovedala.







Jehovini Svedoci imaju Biblijsko ucenje.
Ucenje kule ne postoji, tako da nemam sta o tome da diskutujem.
Kula Srtrazara je samo casopis gde JS iznose Biblijsku istinu.

Mistery, znam ja veoma dobro, sta je Kula strazara.
9 godina ziveo sam u Brooklynu i skoro svakoga dana prolazio pored glavne uprave Jehovinih svedoka.
Jednog dana proveo sdam 8 sati pregledajuci sve vrste delatnosti JS.

Reci mi, zar nemate vi sedmicne sastanke na kojima se proucava Kula strazara? Bio sam prisutan i na njima.
Druog, zar nisu clanci koji su ojavljeni u Kuli strazari rad upravnog tela JS?
Tako ne mozes reci da vase ucenje nije u casopisu Kula strazara.



a Biblija se proucava.
Sve sto pisem pisem na temelju onoga sto kaze Bozja rec Biblija.
[/QUOTE]
Mistery, mozda je tako, ali mnogoborojne izjave zvanicnog tela JS, kojih ima na stotine, nisu se ispunila onako kako su JS unapred objaviliu.

To sto su neki ocekivali Armagedon pre nije zvanicno ucenje Jehovinih Svedoka.[/QUOTE]

Mistery, pa zar ti nisam izneo primer iz Pariza, gde su mi JS vatreno propovedali da ce Armagedon da pocne prvog januara 1975. godine.
Onda to jeste bio zvanicno ucenje Upravnog tela iz Brooklyna.


Tako da je to izmisljotina sto se tice 19175 godine.[/QUOTE]
Mistery, ili ti ne poznajes istinu, ili ne zelis da je upoznas. To sedamdesetih gtodina nije bila izmisljotina, nego neoboriva istina JS.

Ono sto ocekujemo je Objavu Mir i Sigurnost na svetskom nivou
kao ZNAK DA JE ARMAGEDON BLIZU
.[/QUOTE]

Mistery, ti na Armegedon stavlja svu svoju veru, a o Ponovnom Hristovom dolasku nista ne kazes,
osim onoga da je dosao nevidljivo!.



1. Solunjanima 5:
1 A o vremenima i razdobljima, braćo, ne treba da vam se piše.
2 Jer i sami dobro znate da Jehovin dan dolazi baš kao lopov u noći.
3 Kad budu govorili: „Mir i sigurnost!“, tada će ih iznenada zadesiti uništenje kao porođajni bolovi trudnu ženu, i neće umaći.
4 Ali vi, braćo, niste u tami, pa da vas taj dan zatekne kao što bi zatekao lopove,
5 jer vi ste svi sinovi svetlosti i sinovi dana. Mi ne pripadamo ni noći ni tami.
6 Dakle, ne spavajmo kao što ostali spavaju, nego bdimo i budimo trezveni

Dakle bice naka vrsta objave na svetskom novou sto se tice mira i sigurnosti.

Takodje znak pocetka “velike nevolje” je i PAD RELIGIJE na s vetskom nivou.

sto je proroceno u Otkrivenju 18:2 - „Pala je, pala je bludnica Vavilon Veliki
[/QUOTE]


Mistery, i ja verujemu u znake koji ce prethoditi Hristovom Drugom Dolasku.
To je Hristos najbolje objasnio: "Strazite dakle, jer ne znate u koji ce cas doci Gospod vas...
Zato i vi budite gotovi; jer U KOJI CAS NE MISLITE DOCI CE SIN COVECIJI."
Matej 24, 42-44
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Postovanje Mistery,
jedna tvja izjava posebno me je iznenadila a i zabrinula.
To je ova kratka izjava: Tako da je to izmisljotina sto se tice 19175 godine.[/QUOTE]

Zanam d aocekujes da napadnem ovu tvoju izjavu, ali miora da priznam da si rekla istinu i ja upravo tako mislim. Savetovao bih te da to ne izjavljujes cesto, jer ako to cuju tvoje staresine mozem imati problema.

Sada ces se verovatno iznenaditi, pronasao sam ko je izmislio ucenje o 1975. gtodini.



1576005924849.jpeg

IIzvinjavam se sto je ovaj dijagram na francuskom jeziku, jer tada sam ziveo u Parizu i tada sam ga dobio.
Najvaznije je da uocite naslo: 6000 godina ljudske istorije zavrsavaju se 1975. godine.
Tu imate izvior odakle sam to uzeo Iz casopisa Probudite se od 1969.
Mistery, mislim d aovaj casopis mozes naci u vasoj biblioteci u lokalnoj zajedniuci.
To je vas zvanicni casopis slican Kuli strazari. I to znaci d aje Glavna uoprava iz Brooklyna uvrstala godinu 1975 u vasu hronologiju.





 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Postovanje Mistery,
jedna tvja izjava posebno me je iznenadila a i zabrinula.
To je ova kratka izjava: Tako da je to izmisljotina sto se tice 19175 godine

Zanam d aocekujes da napadnem ovu tvoju izjavu, ali miora da priznam da si rekla istinu i ja upravo tako mislim. Savetovao bih te da to ne izjavljujes cesto, jer ako to cuju tvoje staresine mozem imati problema.

Sada ces se verovatno iznenaditi, pronasao sam ko je izmislio ucenje o 1975. gtodini.



Pogledajte prilog 117961

IIzvinjavam se sto je ovaj dijagram na francuskom jeziku, jer tada sam ziveo u Parizu i tada sam ga dobio.
Najvaznije je da uocite naslo: 6000 godina ljudske istorije zavrsavaju se 1975. godine.
Tu imate izvior odakle sam to uzeo Iz casopisa Probudite se od 1969.
Mistery, mislim d aovaj casopis mozes naci u vasoj biblioteci u lokalnoj zajedniuci.
To je vas zvanicni casopis slican Kuli strazari. I to znaci d aje Glavna uoprava iz Brooklyna uvrstala godinu 1975 u vasu hronologiju.
Jehovini Svedoci nisu nikada tvrdili niti je to zvanicno ucenje JS
da ce Armagedon biti 1975.

Tako da pisi sta hoces.
To sam se sam uverila u Biblioteci gde se cuvaju te stare Kule. Knjige i sva literatura JS.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jehovini Svedoci nisu nikada tvrdili niti je to zvanicno ucenje JS
da ce Armagedon biti 1975.

Tako da pisi sta hoces.
To sam se sam uverila u Biblioteci gde se cuvaju te stare Kule. Knjige i sva literatura JS.

Draga musteru, molim te da procitas pazljivo moj komentar.

Kada pristupas nekoj organizaciji moras prouciti njen istorijat.

Jehovini svedoci su imali vise propusta u prognoziranju Armagedona, i to uglavnom u vreme dok je predsednik bio Charles Taze Russel.

Zbog tih propusta Jehovini svedoci su se podelili na dve grupe.
Na grupu Raselovaca, i grupu onih koji su podrzavali novog predsednika Josepha Rutherforda.

Bilo je tu i sukoba interesa koji je doveo i do fizickog sukoba i masovne tuce, zbog cega je intervenisalo i sudstvo a clanovi rukovodstva osudjeni na kazne zatvora, sto su Jehovini svedoci tumacili kao progonstvo pred Armagedon.

Rutherford koji je nakon toga preuzeo organizaciju zabranio je Russelove knjige, jer u njima je bilo dosta gresaka.

Tako da se danas mogu naci informacije o tome, ali veruj mi, ne kod Jehovinih svedoka, jer oni dosta toga kriju.

Zelim ti da uz Bozju pomoc nadjes istinu tamo gde ona i jeste, u Bogu koji je izvor istine.
 
Natrag
Top