Znak da je Armagedon blizu

Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
1975 je samo jedna u nizu godina koje Raselovci pominju. Bolje je pitaj drže li se još uvek 1914 i "nevidljivog" prisustva, tog tako očiglednog simptoma Milretirzna Ellenitis.

Ps. Mire, u knjigama koje je mojoj porodici (tačnije meni) ostavljala pokojna teta Pepa (Svedok) ne samo da se pominje 1914, nego i 1975 (starije knjige Raselovaca imaju 1975 kao godnu Armagedona, kasnija izdanja to nemaju).

Uzgred, kao jedan od znakova "armagedona", američki "bibličari" pominjali su i famoznu "milenijumsku bubu" (kada je navodno svet trebao da se sruši zbog 01.01.00)



Uz sve ovo, ne treba da te čudi ni uTrip041vani, ni Laodikeja, ni Marko, jer vidi:

Mozes do sutra da kacis kojekakve stvari sa interneta

1975 nije nikada bila zvanicno ucenje Jehovinih Svedoka
Niti se ta godina spominje kao godina Armagedona.

Licno sam sama proveria u Biblioteci JS
Tako da izmisljas
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jehovini svjedoci i Harmagedon 1975
Jehovini svjedoci su vjerska zajednica poznata po najavama Kraja svijeta - Harmagedona. Kroz svoju povijest su imali nekoliko proročanstava kada će se desiti Kraj svijeta ili kraj ovog sustava stvari, kako oni to vole reći. Neke od prorečenih godina kraja su bile 1914, 1918, 1925, 1941 - i 1975.

U ovom članku ću se pozabaviti godinom 1975. I uglavnom ćemo vidjeti što se za tu godinu pisalo u hrvatskim izdanjima časopisa Stražarske kule, odnosno Kule stražare kako se onda časopis zvao.

Ako u razgovoru s JS-ima spomenete ovu godinu, onda budite spremni na dvije reakcije s njihove strane. Jedna je da zaista neće znati da se prije 40-ak godina među JS toliko pričalo o 1975 godini. Ta reakcija je vjerojatna među onima koji imaju nešto kraći staž među JS i zato što SK sada ne piše o svom promašaju predviđanja za 1975. g.
Druga reakcija koja je vrlo vjerojatna je da će JS, kojem spomenete da je SK imala krivo proročanstvo o kraju svijeta za 1975.g., reći kako u literaturi nije nikada službeno zapisano da će 1975. biti Harmagedon. Ja obično doživljavam reakcije ovakvog tipa.

Zato, idemo ispitati što je doista pisano u literaturi JS o 1975.g.
Za početak samo u hrvatskim izdanjima Kule stražare:

SK 01.04.1969. str. 19, st 30: Zar da na temelju tog proučavanja smatramo da će u jesen 1975. već biti bitka od Harmagedona prošlost i da će započeti davno očekivano hiljadugodišnje vladanje Krista? Moguće; ali mi ćemo pričekati i vidjeti, ukoliko pada zajedno sedmo 1000-godišnje razdoblje ljudske povijesti sa Sabatu sličnom hiljadugodišnjom vladavinom Krista. Ako oba ta razdoblja započinju iste kalendarske godine i ako iste kalendarske godine završavaju, tada to nije samo čisti slučaj, već to odgovara Jehovinoj ljubaznoj savremenoj namjeri. Oslanjajući se na našu kronologiju (koja je istina prilično tačna, ali moramo priznati da nije nepogrešiva) mi u najbolju ruku znamo da je u jesen godine 1975. čovjek na zemlji 6000 godina. To ne znači ali bezuvjetno da prvih 6000 godina od Jehovinog sedmog »dana« stvaranja završavaju 1975. A zašto ne? Zato, jer je Adam nakon stvaranja živio još jedno vrijeme u »šestome danu«. To nepoznato vremensko razdoblje morali bi odračunati od Adamovih 930 godina, da bi ustanovili kada je završilo šesto 7000-godišnje razdoblje, i kako je dugo Adam živio u »sedmom danu«. Međutim, šesti »dan stvaranja« mogao je završiti u toku iste kalendarske godine gregorijanskog kalendara, koje je Adam bio stvoren. Razlika može biti najviše u nekoliko tjedana ili mjeseci, ali nikako ne u godinama.

Ovdje je postojala doza nesigurnosti u predstavjenu kronologiju, ali kako se vidi na kraju stavka - nesigurnost je bila u tome da li će se 6000 godina navršiti u jesen 1975 ili nekoliko tjedana ili mjeseci kasnije!
Dalje u istoj SK na str 21 pod podnaslovom "1975 - i daleko preko toga!" u stavku 35 SK tvrdi da u nešto možemo biti sigurni!
SK 01.04.1969. str. 21, st 35 Jedno je međutim sigurno: biblijska kronologija, koja se potvrđuje ispunjenjem biblijskih proročanstava, pokazuje nam da će 6000 godina ljudske povijesti uskoro završiti, da, još u našoj generaciji (Mt 24:34) .
U Mt 24:34 u prijevodu NS Isus kaže: "Zaista, kažem vam, ovaj naraštaj neće proći dok se sve to ne dogodi."
Tumačenje "ovog naraštaja" koje je bilo aktualno 1969. kada je napisan ovaj tekst je bilo da se radi o naraštaju od 1914. godine a čine ga oni koji su mogli razaznati znakove koji su se pojavili te godine (npr. tinejdžeri koji su 1914. godine imali 15 godina - Probudite se! 16. kolovoza 1968, str. 13).
Dakle, ovdje SK sa sigurnošću tvrdi da će se 6000 godina ispuniti dok je živ naraštaj iz 1914. godine i povezuje dovršenje 6000 godina sa proročanstvima o kraju svijeta o kojima Isus govori u 24. poglavlju Matejeva evanđelja.

KS 01.06.1970. str. 5: Sada trebamo da se zanimamo uglavnom za sadašnjost i za budućnost. Moramo slijediti put vjernosti, koji spriječava da bi po mogućnosti mogli bilo kada u budućnosti nešto požaliti. Onako, kako smo pogledali natrag na prošlih pet godina, pogledajmo naprijed za pet godina u budućnost. To bi bila godina 1975. Šta ćemo onda požaliti? Šta upravo radimo ili propuštamo sada da radimo, tako da bi za nekoliko godina željeli da smo to učinili ili drugačije učinili? Jehova se pobrinuo za dosta razjašnjenja, tako da možemo sa sigurnošću znati tok budućih događaja. Njegova Riječ nam otkriva da se mi, izvan svake sumnje, brzo približavamo svršetku ovoga zlog svijeta.

Opet 1975 se dovodi u vezu s svršetkom ovog zlog svijeta.
KS 01.01.1971. str. 15: Svaki bi rado znao kako dugo još ostaje da postoji taj stari svijet, i kada će se volja Božja isto tako vršiti na Zemlji kako se vrši na nebu. Isus je rekao: »Ova radosna vijest o kraljestvu propovijedit će se po cijelom svijetu ... i tada će doći svršetak.« (Mat. 24:14, ST) [...] Kako smo mi bliže došli tom kraju savremenog podijeljenog svijeta ne može se proricati, jer je i sam Isus rekao dok je djelovao na Zemlji da ni On ne zna dan ni sat. (Mat. 24:36) Ali prema biblijskoj kronologiji po kojoj je Adam bio stvoren u jesen godine 4026. prije našeg računanja vremena, godine 1975. našeg računanja vremena završilo bi 6.000 godina ljudske povijesti i tada nam još predstoji 1.000 godina Kristovog kraljevstva. Pa ako mi i ne znamo datum kraja ovoga svijeta, mi ipak tačno znamo da je to još preostalo vrijeme skraćeno i da još ostaje nekako pet godina do svršetka od 6.000 godina ljudske povijesti. (1. Kor. 7:29) [Ne znaju datuma ali godinu znaju prilično dobro] To je i saglasno sa Isusovim riječima, po kojima naraštaj, koji je doživio godinu 1914. i početak prvog svjetskog rata, neće proći dok ne dođe kraj. Pravdoljubivim ljudima, dakle, preostaje još samo kratko vrijeme da dokažu Bogu da nalaze zaštitu u Njegovoj »Arhi« i da žele doživjeti blagoslove novog svijeta.
Arka, po uzoru na Noinu arku koja je bila spas u vrijeme potopa, je sada organizacija Stražarske kule. Ljudi koji još nisu JS su onda imali još samo kratko vrijeme da dokažu Bogu da nalaze zaštitu u Njegovoj »Arhi« - tj. da se pridruže organizaciji Stražarske kule - što je trebao biti presudan čimbenik hoće li preživjeti Harmagedon koji je trebao izbiti za oko pet godina.

Sljedeće mjesto je u:
KS 01.02.1973. str. 12, st 2: Mi se ne namjeravamo u ovom članku upuštati u računanje vremena, ali ti se možeš obratiti bez daljnjega bilo kojem Jehovinom svjedoku i zamoliti ga da ti na temelju Biblije dokaže da mi za nekoliko godina dostižemo završetak prvih 6000 godina ljudske povijesti. I pitaj ga još, što to po njegovom mišljenju znači obzirom na pravu slobodu u Božjem smislu. Bit će on rado spreman da ti to objasni.
JS često znaju reći da se o toj 1975 nije toliko govorilo u skupštini, no ovdje se vidi kako je svaki JS tada bio detaljno upućen u kronologiju kojom se dolazilo do 1975 godine kojom se navršava 6000 godina ljudske povjesti.
Šteta sto nijedan od njih nije više "rado spreman da ti to objasni".

KS 01.05.1975. str. 24, st 36:
Treba imati na umu da je originalni članak u engleskom izdanju objavljen u časopisu WT na datum 15.12.1974. - hrvatsko izdanje je kasnilo 5 mjeseci.
Tek na kraju 1928. godine, otvoren je, kroz duhovno razumijevanje izgled pomazanom ostatku »Izraela Božjeg« da će preživjeti »veliki dan Boga svedržitelja, Harmagedon« i ući ovdje na zemlji, u njegovo uređenje... Sada se nalazimo u 1975. godini [u engl. izdanju "Sada na ulazu u 1975.godinu"] i nekoliko tisuća još živećih na Zemlji, članova pomazanog ostatka, unaprijed gledaju ostvarivanje tog radosnog izgleda. Rastuća »velika gomila«, ovcama sličnih drugova, gledaju zajedno s njima unaprijed na ulazak u novo uređenje, bez prekidanja života. U novom sustavu, Jehova će produžiti »duljinu dana« pomazanom ostatku na zemlji, do potpune radosti svih članova. Preostat će još da se pokaže, hoće li biti zadržani na zemlji da vide početak uskrsavanja iz zemaljske smrti i da se susretnu s vjernim svjedocima starog, pretkršćanskog doba. Radovali bi se, da do toga dođe, prije nego budu uzeti sa zemaljske pozornice, dobivši nebesku nagradu da budu s Kristom.

Postoji još jedan navod u
KS 01.09.1975. str. 14: ... mi stojimo neposredno pred Harmagedonom...
Nažalost nemam skeniranu tu stranicu, ali tu je referenca i JS mogu provjeriti je li slučajno ova izjava nekako izvučena van konteskta...

Dakle, ovo su bili neki od navoda iz hrvatskih izdanja SK.
No, treba znati da je oko 1970. bilo vrlo malo literature SK na hrvatskom. Izlazio je samo jedan časopis mjesečno s više mjeseci zakašnjenja u odnosu na izvorna engleska izdanja, pa je toliko i manje materijala iz tog doba na našem jeziku. Zato evo još dodatno nekoliko navoda iz engleske literature.

Prvi je iz časopisa Awake (Probudite se!) od 22.1.1969. str 16 gdje kaže prevedeno na hrvatski:
Druga biblijska proročanstva jasno previđaju Božju namjeru da ovaj zao sustav dokonča za nekoliko godina.

I drugo mjesto koje ćemo pogledati je u WT / SK od 22.5.1969, str 15:
Ovdje možemo vidjeti samo djelić toga kakvi su se savjeti davali mladim JS s obzirom na činjenicu da će kraj doći za nekoliko godina:
Ako ste mlada osoba, morate se suočiti s činjenicom da nikada nećete ostariti u trenutnom sustavu stvari. Zašto ne? Zato jer svi dokazi o ispunjenju biblijskog proročanstva ukazuju na to da će ovaj iskvareni sustav doći svojem kraju za nekoliko godina.
O naraštaju koji je 1914. g. vidio početak "posljednjih dana" Isus je rekao: "Ovaj naraštaj nipošto neće proći dok se sve to ne dogodi." - Matej 24:34.
Tako da kao mlada osoba nećete ostvariti nikakvu karijeru koju vam nudi ovaj sustav. Ako ste u srednjoj školi i razmišljate o fakultetu, to znači još najmanje četiri, možda šest ili osam godina da bi diplomirali za specijaliziranu karijeru. Ali gdje će ovaj sustav stvari tada biti? Bit će dobrano na putu svog svršetka, ako ne i završen!

Nažalost mnogi mladi JS su poslušali ovaj savjet, odustali od visokog obrazovanja i dali se u punovremenu službu navještanja kraja svijeta za 1975. Mnogi mladi bračni parovi su odlučili neimati djecu, a mnogi su prodavali svoja imanja i svoju ušteđevinu ulagali u službu za Stražarsku kulu.
U internom časopisu Kingdom Ministry (ili Naša služba za kraljevstvo) od svibnja 1974 stoji slijedeće:
Da, kraj ovog sustava je tako blizu! Nije li to razlog da povećamo svoju aktivnost.
Na što se misli:
Čuju se izvještaji o braći koja prodaju svoje domove i imanja te planiraju dovršiti ostatak svojih dana u ovom starom sustavu u pionirskoj službi. Zasigurno, ovo je lijep način kako iskoristiti kratko vrijeme koje je preostalo prije kraja ovog zlog svijeta.

Više citata na engleskom se može naći na ovoj stranici.

Cilj ovog članka je bio da se pokaže da JS jesu i u svojoj literaturi jasno predviđali Harmagedon za godinu 1975. godinu. No puno više je toga bilo rečeno usmeno kroz propovijedi i govore. Ako znate engleski onda će vam ovaj video biti zanimljiv.

Propovijed je držao oblasni nadglednik Charles Sunutko u proljeće 1967. U njoj je među ostalim rekao: Slušat ćemo njihove bolne vapaje (vodstva JS) "Braćo uđite [u stado JS]", jer oni znaju što dolazi! I to dolazi brzo. I nemojte čekati do 1975. Vrata će se zatvoriti prije 1975.
Ovdje možete pronaći i transkript propovijedi.


Još je jedna knjiga iz tog perioda jako zanimljiva. Knjiga je napisana 1971 i zove se "The Nations Shall Know That I Am Jehovah - How?" odnosno "Narodi će znati da sam ja Jehova - kako?"
Među ostalim, u ovoj knjizi JS jasno govore da su oni Jehovini proroci i da ih je Bog ovlastio da služe kao njegovi glasnici - da govore u Njegovo ime. To je još jedna stvar koju će obično JS izbjegavati - da li Vodeće tijelo JS govori u Božje ime ili ne? U ovoj knjizi jasno piše da tvrde da govore u Božje ime.
Između ostalih su i u toj knjizi dali krivo prorošto u ime Jehove - kada su napisali da će uskoro unutar našeg 20. st započeti bitka Božjeg dana protiv kršćanskih crkava.
Osobno imam tu knjigu i mogu potvrditi da u njoj zaista to piše. Zanimljivo je da ova knjiga nije uvrštena na službenom CD-u sa svom literaturom.
Opet ako znate engleski, deteljnije o tome možete vijdeti u ovom videu:

Za kraj, jesu li JS naučili iz svojih promašaja najave kraja svijeta iz 1914, 1918, 1925, i podložili se Isusovim riječima iz Mateja 14:36 "A o tom danu i času nitko ne zna, ni anđeli nebeski ni Sin, nego samo Otac."?
Očito ne. Štoviše u slučaju 1975 su svjesno išli kontra Isusa:

Tako u KS od 01.04.1969. str 21 stoji:
Stoga sada nije vrijeme da budemo ravnodušni i da živimo iz dana u dan. Nije vrijeme igrati se mislima da je Isus rekao: "A o danu i času nitko ne zna, ni anđeli nebeski, do otac moj sam." (Mat. 24:36) Naprotiv, treba da stalno imamo pred očima da se kraj ovoga svijeta brzo približava. Nemojmo se zavaravati: dostatno je da Otac pozna 'dan i sat'! "

S obzirom da su u knjizi iz 1971 "Narodi će znati da sam ja Jehova" rekli da govore u Božje ime i da su predvidjeli kraj ovoga svijeta za 1975. i time mnogim JS upropastili živote, može li se JS smatrati lažnim prorocima kako ih karakteriziria Božja Riječ u Ponovljenom zakonu 18 i sam Isus:
U PnZ 18 (5. Moj 18) govori Bog Mojsiju:
20 Ali prorok koji bi se usudio govoriti u ime moje ono što mu nisam zapovjedio da govori ili koji bi govorio u ime drugih bogova, takav prorok neka se pogubi. (i sad Bog je jako praktičan u pogledu toga kako raspoznati lažnog proroka:) 21 A ako kažeš u srcu svojemu: “Kako ćemo prepoznati riječ koju Jehova nije rekao?” 22 onda znaj: kad prorok govori u ime Jehovino, a ne dogodi se i ne ispuni što je rekao, to je riječ koju nije rekao Jehova. To je iz drskosti rekao onaj prorok. Ne boj ga se!’

Jehovini svjedoci, Bog jasno gleda na Vodeće tijelo JS kao na lažne proroke i ovdje vam govori da ih se ne morate bojati ako vam prijete da ćete biti uništeni u Harmagedonu ako napustite njihovu organizaciju.
Isus vam zapovijeda da ne idete za njima!
U Luki 21:8 on kaže: "“Pazite da ne budete zavedeni! Jer mnogi će doći u ime moje i govoriti: ‘Ja sam Krist’ i ‘Vrijeme se približilo’. Nemojte ići za njima!"

Isus kaže da će doći lažni proroci, tvrdeći da govore u Njegovo ime, tj. da ih je On poslao i da će govoriti "Vrijeme se približilo" - Na engleskom "Time is at hand" kako se zove i jedna knjiga JS s početka 20. st u kojoj se predviđao kraj svijeta za 1914., - Isus kaže - nemojte ići za njima.

Ako se pitate gdje onda da odete, ako SK nije prava Božja organizacija - koja je onda? Gdje naći Istinu? -
Odgovor je - Isus - On je Put, Istina i Život.
Isus je rekao: "Vi istražujete Pisma, jer mislite da ćete pomoću njih imati vječni život, a upravo ona svjedoče o meni. Ali vi ne želite doći k meni da biste imali život." (Ivan 5:39-40)
JS vio sigurno mnogo istražujete Pisma, možda i imate zavidno znanje Pisma, ali Isusu i vama malo to znači ako ne dođete k Njemu.
On je rekao:
Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas okrijepiti! (Matej 11:28)
Mnogi ste izmoreni religijskim zahtjevima SK, mnogi ste pod stresom da ispunite mjesečnu kvotu satnice u službi, mnogi pokušavate udobrovoljiti Boga i ostati u njegovoj ljubavi tako da služite SK.
Isus vas zove: "Dođite k meni".
Zazovite ga u molitvi kako su ga zazivali i prvi kršćani - 1 Kor 1:1-2 svjesni da je Njegovo - Isusovo ime jedino ime koje namje dano da se po njemu spasimo.

Milost Gospodina Isusa s vama! - 1.Kor 16:23, Rim 16:20
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
I da ih se zbog toga mozemo optuziti da su izazvali histeriju medju vernicima, mozemo. Ali reci da su ocekivali armagedon 'bas te odredjene godine' i da je to bilo zvanicno ucenje, ne mozemo. Oni su prema datom tekstu verovali da "samo sto nije", a to veruju i danas!

Ništa sem MIleritizma se iz njihovog verovanja ne može ni videti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Niti se ta godina spominje kao godina Armagedona.

Sta kazes o knjizi koju sam ja uslikao. Nije sa interneta, vec je imam kuci..

Slazem se, 1975. godina se ne spominje kao godina armagedona, ali se kaze da 'negde oko te godine, 1975.' mi trebamo ocekivati da udjemo u Bozji 7. dan 'mirovanja'. Dakle, tvrdili su da nama 'neposredno predstoji admagedon' i da kraj samo sto nije!

Znaci, 1975. (+ -), to nije bila odredjena godina, ali je bila refefentna tacka, oko koje se trebamo zabrinuti, jer priblizno oko te godine se zavrsava 6000 godina od stvaranja.

Znaci, govorili su (izgleda, mozda, trebalo bi - to su njihove reci), spekulisali su, da ce priblizno negde oko te godine nastupiti armagedon i ulazak u Hristovo hiljadugodisnje kraljevstvo!

Prosecan vernik u to vreme bi ovakve tvrdnje uzeo veoma ozbiljno!

Zato ne treba da nas cudi, sto su mnogi prodavali svoja imanja, i pripremali se za armagedon.

SK 01.04.1969. str. 19, st 30: Zar da na temelju tog proučavanja smatramo da će u jesen 1975. već biti bitka od Harmagedona prošlost i da će započeti davno očekivano hiljadugodišnje vladanje Krista? Moguće; ali mi ćemo pričekati i vidjeti, ukoliko pada zajedno sedmo 1000-godišnje razdoblje ljudske povijesti sa Sabatu sličnom hiljadugodišnjom vladavinom Krista. Ako oba ta razdoblja započinju iste kalendarske godine i ako iste kalendarske godine završavaju, tada to nije samo čisti slučaj, već to odgovara Jehovinoj ljubaznoj savremenoj namjeri. Oslanjajući se na našu kronologiju (koja je istina prilično tačna, ali moramo priznati da nije nepogrešiva) mi u najbolju ruku znamo da je u jesen godine 1975. čovjek na zemlji 6000 godina.

Odmah prepoznajemo da se radi o citatu iz Kule Strazare i bez provere! Jer oni imaju karakteristican stil pisanja..

Kao sto sam gore pokazao knjigom koju imam kuci, govorili su 'izgleda, mozda, tebalo bi' da otprilike u to vreme, negde oko 1975. godine zapocne kraj, ali su se i ogradili govoreci da 'nisu nepogresivi'.

Znaci, ti mozes i ne mozes da ih optuzis!

Oni su svesno sebe ogradili u startu, i tako su naucili vernike da ocekuju neposredni kraj, ali ako se nista te godine ne desi, vodece telo onda izadje bez krivice!

Ako se pak desi, oni bi preuzeli sve zasluge..

Sta god vi sad pisali, ne vredi vam..
Rekao zam vam odmah da ne vredi da pominjete ove racunice.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Znaci, ti mozes i ne mozes da ih optuzis!

Oni su svesno sebe ogradili u startu, i tako su naucili vernike da ocekuju neposredni kraj, ali ako se nista te godine ne desi, vodece telo onda izadje bez krivice!

Ako se pak desi, oni bi preuzeli sve zasluge..

A to dokazuje šta? Da su lukavi. Baš iz tog razloga Raselovce mnogi poznavaoci kultova i karakterišu kao opasnije od EGWista. Da ne pominjem praksu "shauninga" ili ostrakizacije svakoga ko se usudi da ne sledi upravu korporacije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A to dokazuje šta? Da su lukavi. Baš iz tog razloga Raselovce mnogi poznavaoci kultova i karakterišu kao opasnije od EGWista. Da ne pominjem praksu "shauninga" ili ostrakizacije svakoga ko se usudi da ne sledi upravu korporacije.
Nisu vernici lukavi, to su dobri ljudi, nego vodece telo ih vrti oko malog prsta.

Isto je i sa ostalim datumima, oni izbace racunicu, pa ako se desi, ako ne, vec unapred to negde nazovu spekulacijom. Onda govore kako su 'neki u proslosti bili suvise revnosni' da odredjuju datume, a da to nije ucila zajednica, i sebe tako ograde. A u stvari su im oni i pruzili osnovu za racunicu..

Ne znam zasto uopste to rade..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nisu vernici lukavi, to su dobri ljudi. A vodece telo ih vrti oko malog prsta.

Mire, moja se opaska i nije odnosila na vernike, nego upravo na samu Kulu Stražaru, koja kako si lepo primetio i manipuliše onima čiju je potrebu za duhovnim tako lako iskoristila da ih navuče na laž.

Uostalom, to što uprava korporacije - kulta, radi ne razlikuje se mnogo od onoga što jsu Miler i njemu slični radili. Posebno nema razlike u odnosu na "vizije" o "preseljenju iz Svetinje u Svetinju nad svetinjama", nastalom u poljima kukuruza kao plod opsesije famoznom 1844 i nakaradnim tumačenjem Daniela.

Ne znam zasto uopste to rade..

Ne znaš? Kako ti nije jasno da su kao i adventisti i svedoci čeda Mileritske histerije i da im je osnova "teologije" prizivanje kraja vremena, za koji se nadaju da će biti onako kako su ga oni u svojim posednutim glavama zamislili.

Shvati, cilj je držanje ljudi u neznanju, u strahu. Lukrativno je, donosi moć, novac. Zamisli samo koliko koštaju sve te knjige koje Kula Stražara štampa i deli, o drugim prihodima da i ne govorim. I sve to jer su nesrećnici gladni duhovne hrane, poverovali njihovim agentima da će ih ako se dobro "pokažu" jehova (namerno malim slovom) nagraditi u materijalnom raju na zemlj, u onome što oni nazivaju kraljevstvom.

Radi se o klasičnoj zloupotrebi vere, jer verovao ti ili ne, ni jedan jedini član uprave Kule Stražare ne veruje u to što propoveda. Cilj je moć, a za moć će i svoje lagati.

Ps. Kako je upravo jedan od znakova približavanja kraja vremena i pojavljivanje lažnih proroka, učenja, kultova, i njihova dominacija, ova dva najglasnija ploda Mileritskog ludila su upravo oni na koje se upozorenje i odnosi.

Naime, i jedni i drugi su lažni proroci i lažne "crkve" (Raselovci za sebe i ne tvrde da su crkva) koje zavode neuke i nesrećne ljude u potrazi za duhovnom utehom. Ti su ljudi nesrećni jer iz svoje samovolje, nezadovoljstva odbijaju da prihvate činjenicu da je jedina uteha u Bogu i NJegovoj Crkvi, a ne u samostalnom tumačenju PIsama, ili kultovima koji "upozoravaju" da je armagedon blizu.

Jer, ne radi se o tome da znamo kada će taj "dan", nego da ga kao Njegovi sledbenici dočekamo, spremni ne samo da za veru, nego i za svoje bližnje platimo i najveću cenu. A to nas ne samo čeka, nego nam je i prorokovano da ćemo zbog Imena Njegovog biti progonnjeni, mučeni, ubijani. Ne zbog shabata, ne zbog ne uzimanja krvi, nego upravo zbog Raspetoga, zbog onog koji na žalost ovih lukavaca koji zavode ljude, jeste YHWH.

Mi čekamo i nadamo se parusiji, a ne nekakvom "kraljevstvu" u koje bi smo ušli rekonstruisani, da uživamo u materijalnom "raju" sve pevajući što shabatu, što jehovi, osmehujući se sardonski u društvu Čak Norisa (kako Kula prikazuje Isusa) koji je po ovima isto što i Mihael arhaneđeo.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Kula strazara je sluzbeni casopis zajednice Jehovinih svedoka zat sami se mozete uveriti sta su vernici onoga vremena mogli da nauce o kraju sveta iz sledecij izjava:


SK 01.04.1969. str. 19, st 30: Zato na temelju tog proucavanja smatramo da ce u jesen 1975. vec biti bitka Armagedona prošlost i da ce zapoceti davno ocekivano hiljadugodišnje Hristovo carstvo. Moguce; ali mi cemo pricekati i vidjeti, ukoliko pada zajedno sedmo 1000-godišnje razdoblje ljudske istorije sa odmorom slicnom hiljadugodišnem Hristovom carstvu. Ako oba ta razdoblja zapocinju iste kalendarske godine i ako se kalendarske godnene završavaju, tada to nije samo cisti slucaj, vec to odgovara Jehovinoj ljubaznoj savremenoj nameri. Oslanjajuci se na našu hronologiju koja je istina prilicno tacna, ali moramo priznati da nije nepogrešiva, mi u najbolju ruku znamo da je u jesen godine 1975. covek na zemlji 6000 godina. To ne znaci, ali bezuvjetno da prvih 6000 godina od Jehovinog sedmog »dana« stvaranja završavaju 1975. A zašto ne? Zato, jer je Adam nakon stvaranja živio još jedno vrijeme u »šestome danu«. To nepoznato vremensko razdoblja morali bismo odracunati od Adamovih 930 godina, da bi ustanovili kada je završilo šesto 7000-godišnje razdoblje, i kako je dugo Adam živio u »sedmom danu«. Medutim, šesti »dan stvaranja« mogao je završiti u toku iste kalendarske godine gregorijanskog kalendara, koje je Adam bio stvoren. Razlika može biti najviše u nekoliko sedmica ili meseci, ali nikako ne u godinama.
Prema ovome izgleda da je godina 1975. tacno odredjema.


SK 01.04.1969. str. 21, st 35: Jedno je medutim sigurno: biblijska hronologija, koja se potvrduje ispunjenjem biblijskih prorocanstava, pokazuje nam da ce se 6000 godina ljudske istorije uskoro završiti, da, još u našoj generaciji (Mt 24:34) .

1975. se dovodi u vezu sa svršetkom ovog zlog sveta.
KS 01.01.1971. str. 15: Svako bi zeleo da zna kako dugo još ostaje da postoji taj stari svet, i kada ce se volja Božja isto tako vršiti na Zemlji kako se vrši na nebu. Isus je rekao: »Ova radosna vest o carstvu popovedace se po celom svetu ... i tada ce doci svršetak.« (Mat. 24:14, ST)...
Prema biblijskoj Hronologiji po kojoj je Adam bio stvoren u jesen godine 4026. prije našeg racunanja vremena, godine 1975. našeg racunanja vremena završilo bi 6.000 godina ljudske Istorije i tada nam još predstoji 1.000 godina Hristovog carstva. Pa ako mi i ne znamo datum kraja ovoga svijeta, mi ipak tacno znamo da je to još preostalo vreme skraceno i da još ostaje nekih pet godina do svršetka 6.000 godina ljudske istorije. (1. Kor. 7:29)

KS 01.05.1975. str. 24, st 36:
Tek na kraju 1928. godine, otvoren je, kroz duhovno razumijevanje izgled pomazanom ostatku »Izraela Božjeg« da ce preživjeti »veliki dan Boga svedržitelja, Armagedon« i uci ovde na zemlji, u njegovo carstvo...
Sada se nalazimo u 1975. godini i nekoliko hiljada koji ce jos ziveti na Zemlji, clanova pomazanog ostatka, unapred gledaju ostvarivanje tog radosnog trenutka.

I drugo mesto koje cemo pogledati je u WT / SK od 22.5.1969, str 15:
Ovde možemo videti samo delic toga kakvi su se savjeti davali mladim JS s obzirom na cinjenicu da ce kraj doci za nekoliko godina:

Ako ste mlada osoba, morate se suociti s cinjenicom da nikada necete ostariti u trenutnom sistemu. Zašto ne? Zato jer svi dokazi o ispunjenju biblijskog prorocanstva ukazuju na to da ce ovaj iskvareni sustav doci svojem kraju za nekoliko godina.

O naraštaju koji je 1914. g. vidio pocetak "posljednjih dana" Isus je rekao: "Ovaj naraštaj nece proci dok se sve to ne dogodi." - Matej 24:34.
Tako da kao mlada osoba necete ostvariti nikakvu karijeru koju vam nudi ovaj sustav. Ako ste u srednjoj školi i razmišljate o fakultetu, to znaci još najmanje cetiri, možda šest ili osam godina da bi diplomirali za specijaliziranu karijeru. Ali gdje ce ovaj sisterm tada biti? Bice dobrano na putu svog svršetka, ako ne i završen!

KS 01.04.1969. str 21 pise:
Stoga sada nije vreme da budemo ravnodušni i da živimo iz dana u dan. Nije vreme igrati se mislima kad je Isus rekao: "A o danu i casu nitko ne zna, ni andeli nebeski, do otac moj sam." (Mat. 24:36)
Naprotiv, treba da stalno imamo pred ocima da se kraj ovoga sveta brzo približava.

Ponovo u izjavama Kule strazare vidima da jeste odredjivana godina zavrsetka 6000 godin i pocetak Hiljadugodisnjeg Hristovog carstva na Zemlji.
Medjutim, priznali su da ne znaju dan ni cas po Hristovoj izjavi, ali verovali su da su im godione poznate.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
2. PETROVA 3,3-12 – OBEĆANJE DOLASKA
====================================


2. PETROVA 3,3
Znajte ponajprije ovo:
u posljednje će se dane pojaviti PODRUGLJIVI IZRUGIVAČI;
povoditi će se za svojim požudama
2. PETROVA 3,4
i pitati: "Što je s obećanjem njegova Dolaska?
Jer i otkad Oci pomriješe,
sve ostaje kao što bijaše od početka stvorenja.
2. PETROVA 3,5
Ta oni naumice zaboravljaju da nebesa bijahu odavna i
da zemlja na Božju riječ posta iz vode i po vodi.
2. PETROVA 3,6
Na isti način ondašnji svijet propade vodom potopljen.
2. PETROVA 3,7
A sadašnja nebesa i zemlja istom su riječju pohranjena za oganj
i čuvaju se za Dan suda i propasti bezbožnih ljudi.
2. PETROVA 3,8
Jedno, ljubljeni, ne smetnite s uma:
JEDAN JE DAN KOD GOSPODINA KAO TISUĆU GODINA,
A TISUĆU GODINA KAO JEDAN DAN.

2. PETROVA 3,9
NE KASNI GOSPODIN ISPUNITI OBEĆANJE,
KAKO GA NEKI SPORIM SMATRAJU,
NEGO JE STRPLJIV PREMA VAMA
JER NEĆE DA TKO PROPADNE,
NEGO HOĆE DA SVI PRISPIJU K OBRAĆENJU.

2. PETROVA 3,10
Kao tat će doći Dan Gospodnji u koji će nebesa trijeskom uminuti,
počela se, užarena, raspasti, a zemlja i djela na njoj razotkriti.
2. PETROVA 3,11
Kad se sve tako ima raspasti,
kako li treba da se svi vi ističete u svetu življenju i pobožnosti
2. PETROVA 3,12
iščekujući i pospješujući dolazak Dana Božjega
u koji će se nebesa, zapaljena, raspasti i počela, užarena, rastaliti.
 
Natrag
Top