Znak da je Armagedon blizu

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mistery, posto si toliko dobre volje da opdgovoris na nasa pitanja, sto je za svaku pohvalu, molim te pogledaj izjeve Kule strazare, koje daju potpuno druge datume za razliku od tih koji si ti nama prilozila:

NEISPUNJENA PREDVIdjANJA KULE STRAZARE

1889
"Nemojte biti iznenadjeni kad vam iznesemo dokaze da je Bozije carstvo vec pocelo. koje pocinje 1878. Koje ce se zavrsiti 1914. potpunim zbacivanje svetskih vladara, sto je vec pocelo." (Studies in the Scriptures, Vol. 2, The Time Is At Hand, 1889 Ed., p. 101. The 1915 Edition of this texts changed "A.D. 1914" to read 'A.D. 1915')

1889. Objavili su: "Ovde smo obezbedili dokaze da od stvaranja Adama zavrsilo se sest hiljada godina 1873.”(Studies in the Scriptures, Vol. 2, p. 39. 1889)

1889 " U vremenu od 26, godina sve svetske vlade bice oborene i rasformirane.”(C.T. Russell, Studies in the Scriptures, Vol. 2, p. 98-99, 1889)

1889 "Iznosimo biblijske dokaze koji pokazuju da je 6000 godina od stvaranja Admama zavr{enen 1872. godine." (Studies in the Scriptures, Vol. 2, p. 33, 1889) Dali se 6000 godina zavrsilo 1873. ili 1872.????

“Biblija dokazuje da Gospod dolazi po svoju Nevestu 1874. godine.
(Zion's Watchtower November, 1880 p. 1)

1921 "Ista godina 1881. prorocki oznacena kao konacno vreme istupanja iz crkava, koje je pocelo 1878 u kojem su klerci izbaceni kao predstavnici Bozje reci i Bozije istine 1878. kada je pastor Russell poceo svoj rad objavljivana svojih 50 000 knjiga....
Predmet i nacin Gospdnjeg dolaska, godine 1878. poverenistvo, ucenja Biblijske istine onih koji su neverni u svom veku, oduzeto je od njih i dato patoru Russellu. Tako je on 1881. postao Boziji strazar za celo hrscanstvo i poceo svoj gigantski posao svedocenja.” (the Scriptures, Vol. 7, pp. 386-387 1921)

1902 "Prem jakim biblijskim dokazima koji se odnosi na vreme neznabozaca, mi to smatramo kao utvrdjenu istinu i konacni kraj vlada ovoga sveta, a puno uspostavljanje Bozjeg carstva zavrsice se 1914. godine.” ( The Time Is At Hand, 1902 edition, p. 99)

KADA IM SE PREDVIDJANJA NISU ISPUNIL Evo KAKO SU TO PRIKAZALI: “Ako vreme donosi promene i ne dodje za sledecih 10 godina, sta vise da trazimo? Zar mi nismo blagosloven, sretan narod? Nije li nas Gospod veran? Ako iko zna ista bolje nadamo se da sete nam reci.(Watchtower, Dec 15, 1914, p. 376.)

1915. "Pocetak velikog rata u Evropi je pocetak Armagedona iz Svetog pisma." (C.T. Russell, Pastor Russell's Sermons, p. 676, Sometime during World War I)

1917. “Nema spavanja... Avram treba da uzme u posestvo svoje obecano nasledstvo godine 1925"' (Watchtower Oct. 15, 1917, p. 6157)
Ali Avram ne veskrse 1925.godine!

1920. "Stari sistem sveta zavrsava se i dolazi svom kraju i
Novi sistem pocinje 1925. vaskrsenjem vernih iz starih vremena...” (Millions Now Living Will Never Die. 1920 p. 97)

1922. "Mi nemamo nikakve sumnje u pogledu hronologije koja se odnosi na 1874. 1914. 1918. godine; i Bog je stavio svoj pecat na 1914. i 1918. bez ikakve pogreske. " (Watchtower, p. 150, May 15, 1922)

1922. "Ova hronologija nije ljudska, vec Bozija. Buduci da potice od Boga i potvrdjena od Boga, sadasnja hronologija je istina, koja stoji sam za sebe, apsolutno ispravna." (Watchtower, July 15, 1922 p. 217)

1925. "Godina 1925. je ovde, sa velikim ocekivanjem hriscani su gledali u ovu godinu. Mnogi su sa poverenjem se nadali da ce clanovi Hristovog tela biti promenjeni u nebesku slavu u ovoj godini. To moze da se zbude. Ali to i ne mora da bude. U svoje vreme Bog ce ispuniti ono sto se odnosi na Njegov narod. Hriscani ne treba da budu toliko vezani za to sta da se ispuni te godine.” (Watchtower, Jan. 1, 1925, p. 3)

1926. "Neki su mislili da ce rad biti zavrsen 1925. godine, ali Bog nije tako rekao. Teskoca je bila u tome sto su prijatelji bili pod utiskom njihove zamisli koja je izvan razuma; i kada je njihova ideja propala, oni su zakljucili da odbace sve.” (Watchtower 1926 p. 232.) Nisu to zamisljali samo neki prijatelji, negop tako je propovedala Kula strazara!

1927. Prorocanstvo se ne moze potpuno razumeti sve dok se ne izvrsi ili je u toku ispunjenja. Od 1874. do 1914. prorocanstvo koje se odnosi na GOSPODNJI DOLAZAK bilo je ispunjeno i moze se razumeti za one koji su verni Gospodu i koji su cekali razvitak dogadjaja, ali ne i drugi.(Creation; 1927; p. 290)

1955. (VELIKO PRIZNANJE) "Istiniti dokaz kao deo Jehovine tajne, niko danas ne moze da pronadje koliko su Adam i Eva ziveli za vreme kraj zavrsetka sestoga dana, tako niko ne moze ni da predvidi kadace sest hiljad agodina Jehovinog odmora se zavssiti....” (Watchtower, February 1, 1955, p. 95)

1931. Ruterford je pisao: "Bozije carstvo pocelo je da deluje. Njegovi dani osvete su ovde, i Armagedon je na domak ruke, i spreman da padne na Hriscanstvu, i to uskoro. Bozji sudovi su na Hriscanstvu i uskoro moraju biti izvrseni.(J. F. Rutherford, Vindication, Vol. I, p. 147, 1931)
Marko, nemojmo devojku - zenu, opterecivati datumima. Problem sto mnogi Jehovini Svedoci odustanu od razgovora je sto ih bombardujete datumima. To vec lici na napad..

Ne treba ona da se brani od nas.. Tu smo da razmenimo misljenja..

A niti ona moze postici na sve da odgovori.. Trebas biti uvidjavan..

Ona je lepo pitala kako mi shvatamo poslednje dogadjaje, koji su to znakovi i dogadjaji koji ce prethoditi njegovom drugom dolasku i na koji nacin ce se sve to odigrati.

Red je da mi objasnimo kako mi to shvatamo, koji su dogadjaji koji ce voditi kraju sveta, njegovom dolasku i kako ce se taj dolazak odigrati. Dakle, vidljivo ili nevidljivo..

A svako na osnovu nasih odgovora moze i sam doneti zakljucak koje je glediste ispravno. Nema potrebe opterecivati sagovornika datumima.. Ako ona zeli verovati sta uci njena organizacija, neka veruje, ja nemam nista protiv.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Marko, nemojmo devojku - zenu, opterecivati datumima. Problem sto mnogi Jehovini Svedoci odustanu od razgovora je sto ih bombardujete datumima. To vec lici na napad..

Ko o čemu, EGWisti o datumima. Nema datuma, Čitava "teologija" zasnovana na datumima je laž. Da ne govorim o tome kako je licemerno napadati Raselovce za datumarenje, kada su sami EGWisti svoj kult i započeli upravo na datumarenju, tačnije održavanjem Milerovih laži i držanjem istih "evanđeljem".

Dakle, ne samo da je bezobrazno i licemerno napadati sagovornika koji dolazi iz tako "bliske" zajednice, nego je i besprizorno uopšte i pomisliti da se datumi, koji su laž, i koriste u argumentaciji.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ko o čemu, EGWisti o datumima. Nema datuma, Čitava "teologija" zasnovana na datumima je laž. Da ne govorim o tome kako je licemerno napadati Raselovce za datumarenje, kada su sami EGWisti svoj kult i započeli upravo na datumarenju, tačnije održavanjem Milerovih laži i držanjem istih "evanđeljem".

Dakle, ne samo da je bezobrazno i licemerno napadati sagovornika koji dolazi iz tako "bliske" zajednice, nego je i besprizorno uopšte i pomisliti da se datumi, koji su laž, i koriste u argumentaciji.
Iako je odredjivanje datuma pogresno, nismo tu da sagovornika zaspemo kontradikcijama i pripremljenim materijalom, na koje ne stize da odgovori, pa se na kraju umori, a mi eto proglasimo pobedu.

A to svima urade! Tako teraju ljude bombardovanjem! I onda proglase pobedu?

Ma niste vi nikog pobedili, vi ste coveka samo izmorili bombardovanjem!

Ne moze devojka desetorici da odgovara! Postavite kratko pitanje i dajte komentar, sta ima tu da bombardujete!

Sramota! Pogotovo sto se radi o devojci, dami, imajte malo razumevanja.

To sam hteo reci Marku, da se prestane sa takvim nasilnickim ponasanjem!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Iako je odredjivanje datuma pogresno, nismo tu da sagovornika zaspemo kontradikcijama i pripremljenim materijalom, na koje ne stize da odgovori, pa se na kraju umori, a mi eto proglasimo pobedu.

A to svima urade! Tako teraju ljude bombardovanjem! I onda proglase pobedu?

To ih brate uče na njihovim školama subotnjim.

Duga je priča, i nije za ovu temu na koji način oni "uklanjaju" svaki vid drugačijeg mišljenja. No, ima vremena, postavićemo i to, na drugoj temi.

Reći ću samo da je bezbrazno, nasrtljivo tako se ponašati. Ali, takvo ponašanje se i da očekivati od EGWista. Shvati, oni love duše, ujedno, drže Jehoviste Raselove, hereticima (ne od učenja Crkve, nego od njihovog učenja) i sve će učiniti da ih na silu, jer ovo i jeste sila, ubede da greše, ili ih oteraju.

Ma niste vi nikog pobedili, vi ste coveka samo izmorili bombardovanjem!

Ne moze devojka desetorici da odgovara! Postavite kratko pitanje i dajte komentar, sta ima tu da bombardujete!

Sramota! Pogotovo sto se radi o devojci, dami, imajte malo razumevanja.

To sam hteo reci Marku, da se prestane sa takvim nasilnickim ponasanjem!

Oni nikada i neće nikoga pobediti, jer argumente ne prihvataju, alergični su na njih, nasrtljivi su i bezobrazni, štiteći se "pacifizmom" (ne zaboravi da su ih ostali protestanti u SAD nakon što su se Milerove igrice sa datumima pokazale lažnim, a oni nastavili da histerišu i cepaju zajednice, tretirali kako se samo takvi napadi i mogu tretirati, pa je bilo i fizičkih obračuna, na šta su oni, odreagovali "pacifizmom"), zaboravljajući da osim fizičkog, postoji i mentalno nasilje, kome su adventisti i te kako skloni.

Zato me i ne čude nasrtaji, čak i na osobu ženskog pola. Uostalom, šta je drugo što oni, EGWisti ovde na forumu, ali i šire, čine, nego upravo mentalno nasilje nad svima koji ne prihvataju njihov kult?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Uostalom, šta je drugo što oni, EGWisti ovde na forumu, ali i šire, čine, nego upravo mentalno nasilje nad svima koji ne prihvataju njihov kult?

Hriscanin a laze.

O kakvom DarthShone nasilju govori on ni sam ne zna.

Sta moze biti nasilje nego ljudima legalno uzimati novac po crkvama za gluposti, a ne otkriti im spasonosnu istinu o spasenju.

Da li ce neko tu istinu prihvatiti ili ne to je njegova slobodna volja.

Nema tu nikakvog nasilja nad ikim.

Ali, ja razumem DarthShonea, jer ako nema jevandjelja, laz ce od protivnika uvek da prodje kod lakovernih.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mire, slazem se sa tobom, zato sam mislio da upitam Mistery koliko dugo je ona Jehovin svedok. Ako je tek nekoliko godina onda je ovo suvise tvrda beseda za nju.

I ti i Darth kritikujete me zbog daduma. Izgleda da niste shvatili poentu zbog cega sam ja naveo njihovgu hronologiju.

Ne radi se tu samo o datumima, nego se radi o onome sta su oni proricali da ce se desiti tih datuma, a kao sto vidimo nista od navedenoga se nije ispunilo.
To pokazuje, da se na izjeve Kule strazare niko ne moze osloniti, jer oni neprestano odredjuju nove dogadjaje, ali nista se ne desava.
Zato moj komentar ne istice toliko godine i datume, koliko ono sto su objavili, a nista se nije ostvarilo. To je poenta.

Ako se na tolike mnogobrojne izjave u prtoslosti ne mozemo oslonuiti, nista vise od toga ne mozemo se ni sada soloniti, jer mnogo mastaju a nista se ne ispunjava.


Mire, mislim da nisi dobreo razmislio, niti si razumeo moj komentar kad si ovo napisao:
"To sam hteo reci Marku, da se prestane sa takvim nasilnickim ponasanjem!"
Nisi u pravu u tome, jer moj komentar ne otkriva nikakvo nasilje, nego iznosi jedan deo komentara koji odgovara ovaoj temi.
Smesno je kad govorite o nekoj pobedi. Pobedi cega? To je prava smejurija i nista drugo.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne radi se tu samo o datumima, nego se radi o onome sta su oni proricali da ce se desiti tih datuma, a kao sto vidimo nista od navedenoga se nije ispunilo.

A što su Miller i okupljeni adventisti oko njega proricali da će se desiti 22.10.1844., a ništa od toga se nije ispunilo. :)

P.S. Budimo iskreni. Nema po ovim pitanjima razlike između "Raselovaca" i "EGWista". I jedni i drugi su jednu glupost krpali i zamjenjivali drugom.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A što su Miller i okupljeni adventisti oko njega proricali da će se desiti 22.10.1844., a ništa od toga se nije ispunilo. :)

P.S. Budimo iskreni. Nema po ovim pitanjima razlike između "Raselovaca" i "EGWista". I jedni i drugi su jednu glupost krpali i zamjenjivali drugom.

Upravo tako, no ne radi se o gluposti, nego o laži. Laži koju su i jedni i drugi krpaii i zamenjivali novim lažima.

Najgore od svega je da oni toga nisu svesni, da nisu svesni da su za žaljenje. Poverovati u laž nije strašno, svakom se to može desiti, ali poverovati da je ta laž "evanđelje" od Boga, i sve koji to ne prihvataju nazivati maloumnicima, sotonistima, i onima koje treba na sve načine ubediti da je ta laž istina, je sasvim druga stvar.

Da ne govorim o tome da jedni druge, kako Raselovci, tako i EGWisti međusobno napadaju za "otpad", a jedino oko čega se slažu je mržnja prema Crkvi i u najmanju ruku ambivalentan odnos prema Isusu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Upravo tako, no ne radi se o gluposti, nego o laži. Laži koju su i jedni i drugi krpaii i zamenjivali novim lažima.

Najgore od svega je da oni toga nisu svesni, da nisu svesni da su za žaljenje. Poverovati u laž nije strašno, svakom se to može desiti, ali poverovati da je ta laž "evanđelje" od Boga, i sve koji to ne prihvataju nazivati maloumnicima, sotonistima, i onima koje treba na sve načine ubediti da je ta laž istina, je sasvim druga stvar.

Blizu je 2. dolazak i Arm. a vi se češljate.

Zemlja gori.
 
Natrag
Top