Znak da je Armagedon blizu

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Evo me :)
Problem je u tome sto mi drugacije tumacimo Drugi Hristov Dolazak.
I sta se smatra za to.

Ja sam iznela moje tumacenje...

Ali za nas Hristov dolazak je vreme parusije - prisutnosti Isusa Hrista od 1914. god
i to je zvanicno ucenje.

A ovo kada pocne velika nevolja pa onda nastanu nebeski fenomeni
sto je sve opisano u Mateju 24
pa onda dolazak Isusa da sudi
kada se na nebu pojavljuje ZNAK SINA COVECJEG na nebu
smatram da to treba i bice vidljivo.

Dakle u okvuru prisutnosti Isusa Hrista koja je nevidljiva nama na Zemlji
samo ZNAK SINA COVECJEG na nebu bice vidljiv svima

Ali nama to nije drugi Hristov dolazak vec samo dolazak Hrista da Sudi.
a za Drugi Hristov dolazak smatramo vreme kada je Isus Kralj na nebu od 1914 sto ocigledno nama na Zemlji nije vidljivo. To je vreme njegove prisutnosti - parusije iz Mateja 24
(prisutnost parusija ili dolazak Isusa)
kada Isusa pitaju ucenici
“Kaži nam kada će to biti i što će biti znak tvoje prisutnosti i svršetka ovoga poretka?” (Matej 24:3).


Jednostavno receno Isusova pristunost je nevidljiva i traje od 1914 god kada Isus postaje Kralj Bozjeg Kraljevstva na nebu
a Znak Sina covecjeg je vidljiv.


Nadam se da sam bila jasna.
Dobro, to je onda tvoje misljenje, svi imamo licna misljenja koja su pomalo drugacija od zvanicnog ucenja zajednice kojoj pripadamo.

Medjutim, kada govorimo o 'parusiji' pomenucu jedan stih iz vaseg New World Translation, koji po mom misljenju pokazuje da 'parusija' nije dugacko vremensko razdoblje koje traje, vec trenutak, posle koga sledi oslobodjenje za verne Hriscane --->

Tekst kaze:

"Braco moja, iskazujte strpljenje DO Gospodnje prisutnosti" (jakov 5:7)

Jakov u kontekstu govori o onima koji nanose nevolju Hriscanima, koji ih progone i onda kaze da ce oni primiti izbavljenje u vreme kada 'parusija' nastupi.. On kaze 'iskazujte strpljenje DO Gospodnje Prisutnosti". Cime postaje jasno da je to trenutak, posle koga sledi neposredno izbavljenje!

Ako je 'parusija' nastala 1914. godine i Hristos je dosao, pa gde je onda obecano izbavljenje?

Mislim da je ocigledno iz ovog stiha, da je 'parusija' trenutak, posle kojeg sledi izbavljenje!

Evo procitaj u svojoj bibliji i shvatices!

A to je bas ono o cemu sam ti pricao, da se doslovnim prevodjenjem termina gubi smisao sa grckog, jer ne postoji u srpskom jeziku ekvivalentna rec koja bi je zamenila!

Pisac dakle 'parusiju' (prisutnost) smatra trenutkom, i on tim izrazom oznacava Hristovu sveopstu 'vidljivu' prisutnost i dolazak u slavi, a ne neku nevidljivu tajanstvenu prisutnost.

Zapravo taj izraz 'nevidljivo' dodali su Jehovini Svedoci kao svoje tumacenje, a on u tekstu ne postoji.

Pozdravljam te.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne postavljajte žive linkove drugih sajtova! To nije dozvoljeno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Znači, da bi Bog tebe zaštitio i sačuvao, Srbiju je poštedio od katastrofa. Laodikeja, idemo nas dvojica napraviti "biznis", zaradu ćemo bratski podijeliti. Ja ću tebe "iznajmljivati" pojedinim zemljama da se zaštite od katastrofa, a oni će to ohoho platiti. Kažem, zaradu dijelimo. :)

Pricas nebulozne kojestarije.

Ja nemam veze sa Bozjom odlukom kada nesto radi ili ne, i ne odredjujem ja Bogu njegove puteve.
On jednostavno cini i to objavljuje svojim posvecenim odabranim slugama.


 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Dobro, to je onda tvoje misljenje, svi imamo licna misljenja koja su pomalo drugacija od zvanicnog ucenja zajednice kojoj pripadamo.

Medjutim, kada govorimo o 'parusiji' pomenucu jedan stih iz vaseg New World Translation, koji po mom misljenju pokazuje da 'parusija' nije dugacko vremensko razdoblje koje traje, vec trenutak, posle koga sledi oslobodjenje za verne Hriscane --->

Tekst kaze:

"Braco moja, iskazujte strpljenje DO Gospodnje prisutnosti" (jakov 5:7)

Jakov u kontekstu govori o onima koji nanose nevolju Hriscanima, koji ih progone i onda kaze da ce oni primiti izbavljenje u vreme kada 'parusija' nastupi.. On kaze 'iskazujte strpljenje DO Gospodnje Prisutnosti". Cime postaje jasno da je to trenutak, posle koga sledi neposredno izbavljenje!

Ako je 'parusija' nastala 1914. godine i Hristos je dosao, pa gde je onda obecano izbavljenje?

Mislim da je ocigledno iz ovog stiha, da je 'parusija' trenutak, posle kojeg sledi izbavljenje!

Evo procitaj u svojoj bibliji i shvatices!

A to je bas ono o cemu sam ti pricao, da se doslovnim prevodjenjem termina gubi smisao sa grckog, jer ne postoji u srpskom jeziku ekvivalentna rec koja bi je zamenila!

Pisac dakle 'parusiju' (prisutnost) smatra trenutkom, i on tim izrazom oznacava Hristovu sveopstu 'vidljivu' prisutnost i dolazak u slavi, a ne neku nevidljivu tajanstvenu prisutnost.

Zapravo taj izraz 'nevidljivo' dodali su Jehovini Svedoci kao svoje tumacenje, a on u tekstu ne postoji.

Pozdravljam te.
Ne znam sta je tu cudno da je Isusova prisutnost nevidljiva.

To je logicno jer je Isus Kralj na nebu i mi ne mozemo videti doslovno njega kao sto ne mozemo videti niti Boga.

Tako da mora da je njegova prisutnost nevidljiva.

A Znak Sina Covecjeg je vidljiv - kada Isus dolazi da Sudi.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Та невоља је завршница, баш како кажеш. Зато бринимо за душу Данас, јер онда та завршница престаје да нам буде брига. Шта год било, нама је у мислима и срцу Царство Небеско, не уништење. То је стање душе која уместо да буде оптерећена разарањима, постаје радосна због Спасења и спознаје Сина. И да сваког спашеног дочекујемо у радости, јер чу глас и позив Господњи. А "јака храна" је за хришћане само. За оне који дођу до савршености у вери.

Наш задатак је да говоримо о "Радосној Вести", о ономе што је Господ учинио за нас. Да свако дође до спознаје ко је Син, а то долази само Духом Светим, када Он то дарује човеку. Тако да је то битније од Армагедона, Гога и Магога итд., јер негирати Сина и рећи да је Дух Свети безлична сила је ужасније него ишта. Да знам сваки детаљ о Армагедону је ништа, а знати Сина ми је све. Да ли да се онда крије прича о паклу и уништењу? Не, само је битан редослед. Прво Спасење, па све друго.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Да знам сваки детаљ о Армагедону је ништа, а знати Сина ми је све. Да ли да се онда крије прича о паклу и уништењу? Не, само је битан редослед. Прво Спасење, па све друго.

Upravo tako. Jer znati Sina je isto što i znati Oca.

Sve ostalo je, ne nebitno, nego manje važno.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ne znam sta je tu cudno da je Isusova prisutnost nevidljiva.

To je logicno jer je Isus Kralj na nebu i mi ne mozemo videti doslovno njega kao sto ne mozemo videti niti Boga.

Tako da mora da je njegova prisutnost nevidljiva.

A Znak Sina Covecjeg je vidljiv - kada Isus dolazi da Sudi.

Biblija nas uci malo drugacije nego sto ti verujes:
"A ovo rekavsi videse oni gde se podize i odnese ga oblak iz ociju njihovih I kad gledahu za Nnjjim gde ide na nebo, glde dva coveka stadose pred njima u belim haljinama koji rekose: Ljudi Galilleujci sto srtojite i gledate na nebo? Ovaj Isus koji se od vas uze na nebo TAKO CE DOCI KAO STO VIDITEDSA IDE NA NEBO." Dela 1,3-11.
Sta onda mislis jesu li Ga videli gde ide na nebo, ili nisu? Kako su ga tada videli dako ce vidljivo i doci ponovo.

"Strazite dakle, jer ne znate u koji ce cas doci Gospod vas." Matej 24,42
Na grcko jeziku glagol DOCI, ovde nije paruzija, nego Erhomai"
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ne znam sta je tu cudno da je Isusova prisutnost nevidljiva.

To je logicno jer je Isus Kralj na nebu i mi ne mozemo videti doslovno njega kao sto ne mozemo videti niti Boga.

Tako da mora da je njegova prisutnost nevidljiva.

A Znak Sina Covecjeg je vidljiv - kada Isus dolazi da Sudi.
Nisam govorio o prirodi prisutnosti (vidljivosti i nevidljivosti) u tom postu, vec o cinjenici da stih pokazuje da je 'parusija' trenutak, posle kojeg sledi neposredno izbavljenje! Odnosno da to nije dugacko vremensko razdoblje koje traje, stih to lepo pokazuje:

"Braco moja, iskazujte strpljenje DO Gospodnje prisutnosti" (jakov 5:7)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mistery, molim te obrati dobro paznju da ova tri biblijska teksta:

"I tada ce
ugledati Sina covecijega gde ide na oblacima sa silom i slavom velikom.
Msarko 13,26.

Ovaj tekst se ponavlja u Luka 21,27.

U OBA OVA TEKSTA
IZRICITO KAZE DA CE VIDETI SINA Civecijiga, i niujednom ne pise na grcko paruzoja.

"I evo, ide sa oblacima i UGLEDACE GA SVAKO OKO..." Otkrivenje 1,7.
Cak i u vasem prevodu pise Videce Ga!
Pa onda otkuda vama to da je Hristos dosao nevidljivo? Zar ne vidis da je to suprotno jasnim izjavama Svetog pisma.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Mistery, molim te obrati dobro paznju da ova tri biblijska teksta:

"I tada ce
ugledati Sina covecijega gde ide na oblacima sa silom i slavom velikom.
Msarko 13,26.

Ovaj tekst se ponavlja u Luka 21,27.

U OBA OVA TEKSTA
IZRICITO KAZE DA CE VIDETI SINA Civecijiga, i niujednom ne pise na grcko paruzoja.

"I evo, ide sa oblacima i UGLEDACE GA SVAKO OKO..." Otkrivenje 1,7.
Cak i u vasem prevodu pise Videce Ga!
Pa onda otkuda vama to da je Hristos dosao nevidljivo? Zar ne vidis da je to suprotno jasnim izjavama Svetog pisma.
Vide ce se znak Sina Covecjeg na nebu kada Isus dokazi da sudi.

A Hristova prisutnost je nevidljiva od 1914 god od kada je Isus Kralj na nebu.
 
Natrag
Top