Znak da je Armagedon blizu

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Gde si Jovane "TEORETICARU ZAVERE" :)

Pa znaš kako, nije to tako nedokučivo, čak ni običnom čoveku da verski lideri žele da prigrabe svetovnu vlast da bi lakše sproveli svoje ideje. :). Čak i da ne čitaju Bibliju, to nije ni njima nepoznato. Mi koji čitamo Pismo samo imamo hvala Bogu, detaljniji opis toga.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa znaš kako, nije to tako nedokučivo, čak ni običnom čoveku da verski lideri žele da prigrabe svetovnu vlast da bi lakše sproveli svoje ideje. :). Čak i da ne čitaju Bibliju, to nije ni njima nepoznato. Mi koji čitamo Pismo samo imamo hvala Bogu, detaljniji opis toga.

To nisi izvukao iz pisma vec od EGW. Zato sam te i pitao, kako to da odbacujes EGW kada ona govori o Hristu i Trojstvu (njoj je Trojstvo a ne kao kod tebe izmisljotina), a prihvatas njenu pricu o nedeljnom zakonu?

Jako ste kontradiktorni i ti i svi ostali, prihvatate samo ono sto vam se svidja kod EGW, a sebe zovete adventistima.. 1001 razlika u tumacenju! Zapravo to se ne moze ni zvati tumacenjem, jer je potpuno jasno sta ona pise o Trojstvu..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ovo nije prva videla Elen Vajt. I pre nje su ovako tumačili Otkrivenje, mnogi.

Hoces da kazes da nisi adventista?

Ja sam te pitao, kako to da prihvatas ovo njeno tumacenje o nedeljnom zakonu a ne prihvatas ostala ucenja, kao sto je ucenje o Trojstvu?

Jel ona prorok?

To sto su mozda neki i tako tumacili, mozda na prste mogu da izbrojim 2 osobe, nema veze sa pitanjem..
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ja samo kažem da se ne radi samo o EGW kojoj su ove stvari bile jasne po pitanju da je SAD u Otkrivenju 13. Tako da je pogrešna tvoja stavka da samo EGW to govori.

Svako za sebe ovo treba da izuči..ne zbog EGW već zbog sebe.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja samo kažem da se ne radi samo o EGW kojoj su ove stvari bile jasne po pitanju da je SAD u Otkrivenju 13. Tako da je pogrešna tvoja stavka da samo EGW to govori.

Svako za sebe ovo treba da izuči..ne zbog EGW već zbog sebe.

Nebitno da li je ona jedina tako tumacila!
(nisam ni govorio o SAD u 13. poglavlju, vec o nedeljnom zakonu, u to ne veruju).

Ja tebe pitam, smatras li tu zenu prorokom?

Ako je smatras za proroka, onda moras ne samo ovo tumacenje prihvatiti, nego i sve drugo sto je napisala ukljucujuci i njeno shvatanje Trojstva!

Ti to ne radis, vec uzimas ono sto ti se svidja!

Tvoje Trojstvo je neko izmisljeno, koje ne odgovara onom u koje je ona verovala!

Ti nisi adventista, ne mozes to biti, niko od vas ne moze biti, jer svi vi (Laodikeja Tripo i Kainos..), ne verujete svojoj prorocici!

Jedno od temeljnih ucenja ASD je i prihvatanje "duha prorostva" koje se ispoljilo u radu i delovanju Elen White. Uslov za krstenje je upravo prihvatanje i ovog ucenja!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Religije su vec davno pale. Ateizam i evolucija su odigrale svoju ulogu, a politicari su smisljeno radili na tome da uniste religiju i naciju svakog naroda da bi ostvarili svoje globalisticke planove. Plan je jedna svetska vlada. Na zapadu posebno nekada protestantske zemlje su leglo satanizma razvrata i dekadencije.. Pogledaj recimo holandiju, to se droga prodaje na ulici u ducanima.. Nekada protestantska amerika je leglo satanizma, nemacka, engleska itd.. Da ne govorim o crkvama koje "zvrje prazne". Lepo ti pise: "I videlo žiška neće se više svetliti u tebi, i glas ženika i neveste neće više biti čuven u tebi..".

Ko se danas vencava u crkvi? Mozda kod nas jos po neko, ali na zapadu niko!
Postoji ogromna razlika izmedju istine i lazi,izmedju istinite i lazne religije.
Isus Hrist kao Kralj po zakonitoj liniji po caru Davidu sve vidi i sve zna ko je kakva religija.Samo ceka na odredjen znak od svoga Boga Oca Jehove.
Bog ce dati politicarima u srce da unisre Vavilon veliki simbolicnu bludnicu,majku svih laznih religija.
Cim proglase Mir i Sigurnost prema 1.Solunjanima
1. Sol. 5:3
Jer kad kažu: Mir je, i nema se šta bojati, onda će iznenada napasti na njih pogibao kao bol na trudnu ženu, i neće uteći.
Tada ce u jedan dan okriviti i unistiti je i doslovno,a onda ce za njome plakati....Kasnije ce doci i njihov kraj. Poenta Isusovog prorocanstva je da ce se spasiti veliko mnostvo,ali da ne skrati dane niko ne bi preziveo...tako da se setimo gresaka Izraelovih nakon izlaska iz Egipta .
Dakle ogroman broj vernika danas su vernici samo na papiru ,samo radi dodovoravanja drugima i tradicije...niti znaju ista o Bogu niti ih zanima...vec zive kao u danima Nojevim pre potopa...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Bog ce dati politicarima u srce da unisre Vavilon veliki simbolicnu bludnicu,majku svih laznih religija.

Ok, ali zar ne vidis da su religije vec davno unistene? Liberalizam, komunizam, ateizam, evolucionizam.. Danas gotovo da vise nema pravih vernika, ako neko i ide u crkvu onda je to forme radi zbog tradicije..

Zato sam rekao, tvoje zapazanje nije ispravno. Religije su vec odavno unistene. A tome tezi globalizam, unistiti sve religije i nacionalni osecaj, kako bi se narodi mogli ujediniti. Zato i naseljavaju migrante u evropu, da zadaju konacni udarac nacionalnosti svesti i veri!

Nece oni reci "zatvaramo crkve", oni ce unistiti religioznost i veru iznutra!

A tek na kraju, Bog ce zadati konacan udarac laznoj religiji. Pavle kaze da ce "se pojaviti bezakonik (antihrist) koji ce sesti u CRKVI BOZJOJ pokazujuci sebe da je Bog" i da ce "njega Gospod Isus ubiti svetloscu svojeg dolaska".

Dakle, nisi u pravu! Religija postoji "sve do dolaska Hristovog", iako je fakticki neaktivna i unistena iznutra! A to je vec postignuto, religija je postala neka vrsta tradicije..

I necu ovde o vasoj dogmi o Hristovoj prisutnosti.. Mi bukvalno zivimo u poslednjim danima, i neposredno nam predstoje jos krupniji dogadjaji, objava evandjelja, nametanje ziga zveri itd..

Bog ce dati politicarima u srce da unisre Vavilon veliki simbolicnu bludnicu,majku svih laznih religija.

Ne mogu oni "zabraniti religiju", to nije ucinio ni komunizam! Oni mogu samo unistiti religiju iznutra, njene institucije i verski osecaj u narodu. Sto su i ucinili odavno, promovisuci nemoral, podsticuci liberalizam u samoj crkvi i medju svestenstvom.. Posebno su se namucili da uniste i podele Srbiju jer mi ne damo na veru i naciju. Danas su drzave sekularne, a bezakonje je sve vece kod ljudi, upravo zato je 99% nevernika, koji veruju ateizam i evoluciju! Nekada protestantske zemlje su se odale nemoralu, to se i droga prodaje legalno na ulicama u tim zemljama, transgenderizam gej i ostale gadosti, narod nema osecaj za Boga a ljubavi ponestaje..

Religija je propala. To se vec desilo! Ti ne prepoznajes vremena!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ok, ali zar ne vidis da su religije vec davno unistene? Liberalizam, komunizam, ateizam, evolucionizam.. Danas gotovo da vise nema pravih vernika, ako neko i ide u crkvu onda je to forme radi zbog tradicije..

Zato sam rekao, tvoje zapazanje nije ispravno. Religije su vec odavno unistene. A tome tezi globalizam, unistiti sve religije i nacionalni osecaj, kako bi se narodi mogli ujediniti. Zato i naseljavaju migrante u evropu, da zadaju konacni udarac nacionalnosti svesti i veri!

Nece oni reci "zatvaramo crkve", oni ce unistiti religioznost i veru iznutra!

A tek na kraju, Bog ce zadati konacan udarac laznoj religiji. Pavle kaze da ce "se pojaviti bezakonik (antihrist) koji ce sesti u CRKVI BOZJOJ pokazujuci sebe da je Bog" i da ce "njega Gospod Isus ubiti svetloscu svojeg dolaska".

Dakle, nisi u pravu! Religija postoji "sve do dolaska Hristovog", iako je fakticki neaktivna i unistena iznutra! A to je vec postignuto, religija je postala neka vrsta tradicije..

I necu ovde o vasoj dogmi o Hristovoj prisutnosti.. Mi bukvalno zivimo u poslednjim danima, i neposredno nam predstoje jos krupniji dogadjaji, objava evandjelja, nametanje ziga zveri itd..



Ne mogu oni "zabraniti religiju", to nije ucinio ni komunizam! Oni mogu samo unistiti religiju iznutra, njene institucije i verski osecaj u narodu. Sto su i ucinili odavno, promovisuci nemoral, podsticuci liberalizam u samoj crkvi i medju svestenstvom.. Posebno su se namucili da uniste i podele Srbiju jer mi ne damo na veru i naciju. Danas su drzave sekularne, a bezakonje je sve vece kod ljudi, upravo zato je 99% nevernika, koji veruju ateizam i evoluciju! Nekada protestantske zemlje su se odale nemoralu, to se i droga prodaje legalno na ulicama u tim zemljama, transgenderizam gej i ostale gadosti, narod nema osecaj za Boga a ljubavi ponestaje..

Religija je propala. To se vec desilo! Ti ne prepoznajes vremena!
Ma kazi to onima koji su bili na crnogorskim litijama "glas sa gora sve do mora"
Gde nadje mene da mi to pricas.Da nadje nekog neiskusnog,nego mene?
Mnogi idu u crkve samo kad su vencanja i krstenja,imaju ili nemaju idole po kucama ili zovu ili ne zovu popa ,nebitno,ali zbog Tradicije se svi izjasnjavaju 80%+ da su pripadnici vecinske odredjene verske organizacije. A gde je narod tu je i crkva ili skupstina. Tako da religije su daleko od toga da su doslovno unistene.
Nadalje,tako uskracujes pravo Bogu da preko politicara unisti religije ,jer kako ce da ih uniste ,ako si ih ti svojim recima vec unistio :)
Otk. 17
17 Jer je Bog dao u srca njihova da učine volju Njegovu, i da učine volju jednu, i da dadu carstvo svoje zveri, dok se svrše reči Božije.
A ovo drugo tvoje na kraju "Ne mogu oni zabraniti religiju"... gde su sada indijanska religija i indijanski bogovi ?,ili pak hananski bogovi i religija . Kako to da su naprimer u Rusiji ,Kini i jos nekim zemljama zakonom zabranjeni i JS i religia JS,gde se nasa braca zatvaraju na dugogodisnje kazne robije,
A tek sta ce njine religije da ocekuje?
Otk. 17
6 I videh ženu pijanu od krvi svetih i od krvi svedoka Isusovih; i začudih se čudom velikim kad je videh.
Samo svedocenje za Isusa Hrista i njegova prorocanstva se zabranjuje,a kamoli za njegovog Boga Jehovu kome se i on uvek molio.
Ali eto tema je blizina Armagedona,a koga to plasi?
Nije li ista situacija kao i u vreme pre potopa i Noja?
Mt. 24
Jer kao što pred potopom jeđahu i pijahu, ženjahu se i udavahu do onog dana kad Noje uđe u kovčeg,
Ali sta je za tebe tu bitno od krupnih dogadjaja?
Mt. 24
14 I propovediće se ovo jevanđelje o carstvu po svemu svetu za svedočanstvo svim narodima. I tada će doći posledak.
Propoveda se od Isusa evo vec nekih 2000+ godina.
Da se nije nesto novo ubacilo,ili nesto izbacilo pa da bude velika novost?Mozda dolazak laznih Hristosa?,velikih znakova i cudesa???
Mt. 24
24 Jer će izići lažni hristosi i lažni proroci, i pokazaće znake velike i čudesa da bi prevarili, ako bude moguće, i izabrane.
Mozda nisi primetio da postoji mnogo znakova koji pokazuju da zivimo u vremenu kraja,ali sama Velika Nevolja pocinje kad ljudi budu proglasili MIR I SIGURNOST preko UN.

Svi se pozivaju na UN samo radi licnih potreba .Pogazili su bezbroj Rezolucija i vi im ljudi jos uvek verujete na rec?
Zar ne znate da je Bog Jehova taj koji ce uspostaviti Mir preko svoga Kralja Isusa Hrista,zakonitog naslednika cara Davida loze.
Svaki Mir koji ljudi naprave je kratkotrajan i iz kompromisa a ne iz prave bratske ljubavi....al ajde...
 
Natrag
Top