Život posle smrti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Čovjekovo zemaljsko umiranje je posljedica Adamova grijeha. A ono što Bog daje, čovjekova duša, je besmrtno.

Ovo je suprotno onome što biblija govori o duši, jer u bibliji duša nije nešto besmrtno što nakon smrti tela izlazi iz tela da bi egzistiralo van tela - već je duša ceo živ čovek kao emotivno biće sa osećanjima i unutrašnjim skrivenim težnjama i nabojima koje čine dušu ili ćoveka kao celinu.
Prilikom smrti čovek koji je duša živa - umire i ne postoji ništa što bi nastavljalo život nakon smrti tela.

ČOVEK JE DUŠA ŽIVA I ON UMIRE:

"И други анђео изли чашу своју у море; и поста крв као од мртваца, и свака душа жива умрије у мору" ( otkrivenje 16. 3 )

"И умрије трећина створења које живи у мору, и трећина лађи пропаде" ( otkrivenje 8. 9 )

"koja duša zgreši ona će poginuti" ( knjiga proroka Jezekilja 18. 4 )
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Čovjekovo zemaljsko umiranje je posljedica Adamova grijeha. A ono što Bog daje, čovjekova duša, je besmrtno.
Još da dokažeš.

Ja sam našao jedno 20 stihova da je duša smrtna, a ne besmrtna. zatim sam našao da je samo Bog besmrtan.

Ono što Bog daje je duh životni. Postanak 2,7 ne daje Bog dušu nego duh životni.
tipično za pripadnike tradicionalnih crkvi vole da izvrnu stihove iz Biblije.

Duša je smrtna Djela 3,23, Jezekilj 18,4 i 18,20. i još barem 16-17 stihova.

Mrtvi će samo u tijelu vidjeti Boga, zato posle smrti ima prvo "spavanje" u prahu pa život po vaskrsnju.

Jov 19,26 I ako se ova koža moja i raščini, opet ću u tijelu svom vidjeti Boga.

To je znao i Job, a danas mnogi ne znaju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Ovo je suprotno onome što biblija govori o duši, jer u bibliji duša nije nešto besmrtno što nakon smrti tela izlazi iz tela da bi egzistiralo van tela - već je duša ceo živ čovek kao emotivno biće sa osećanjima i unutrašnjim skrivenim težnjama i nabojima koje čine dušu ili ćoveka kao celinu.
Prilikom smrti čovek koji je duša živa - umire i ne postoji ništa što bi nastavljalo život nakon smrti tela.

ČOVEK JE DUŠA ŽIVA I ON UMIRE:

"И други анђео изли чашу своју у море; и поста крв као од мртваца, и свака душа жива умрије у мору" ( otkrivenje 16. 3 )

"И умрије трећина створења које живи у мору, и трећина лађи пропаде" ( otkrivenje 8. 9 )

"koja duša zgreši ona će poginuti" ( knjiga proroka Jezekilja 18. 4 )

Kako onda one duše mrtvih u Otkrivenju viču, i gle čuda, i Bog ih čuje i odgovara im. Čudne neke duše, a čudan i neki Bog po tebi, pričinjaju mu se glasovi mrtvih.

Još da dokažeš.
Ja sam našao jedno 20 stihova da je duša smrtna, a ne besmrtna. zatim sam našao da je samo Bog besmrtan.

To se tebi samo pričinja, kao što Laodikeja tvrdi da se Bogu pričinjaju glasovi mrtvih ljudi.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kako onda one duše mrtvih u Otkrivenju viču, i gle čuda, i Bog ih čuje i odgovara im. Čudne neke duše, a čudan i neki Bog po tebi, pričinjaju mu se glasovi mrtvih.



To se tebi samo pričinja, kao što Laodikeja tvrdi da se Bogu pričinjaju glasovi mrtvih ljudi.
Pa i ne viču.

Otkrivenje 6,9Kad Jaganjac otvori peti pečat, vidjeh pod žrtvenikom duše zaklanih zbog riječi Božje i zbog svjedočanstva što ga imahu.

Otkrivenje 6,10Vikahu iza glasa: "Ta dokle, Gospodaru sveti i istiniti! Zar nećeš suditi i osvetiti krv našu na pozemljarima?

Dokaz da se ovaj stih ne shvata bukvalno!!

Kada bi se ovo bukvalno ovako shvatilo ispalo bi da je duša besmrtna. Ali nije tako. Treba poznavati način izražavanja u jevrejskom jeziku.



U stihovima se nešto želi reći. Spomenuta je i krv.



Pogledajmo sada ovaj stih iz Postanka.

Postanak 4,10Jahve nastavi: "Što si učinio? Slušaj! Krv brata tvoga iz zemlje k meni viče. Dakle u Otkrivenju se želi reći da su bezbožnici pobili puno pravednika, a ne bukvalno da mrtvi viču. To se jasno vidi po istom načinu izražavanja u Postanku. Naravno da krv ne može da viče, nego Bog saopštava Kainu da zna šta je uradio i da je jako ljut zbog toga.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Pa i ne viču.

Otkrivenje 6,9Kad Jaganjac otvori peti pečat, vidjeh pod žrtvenikom duše zaklanih zbog riječi Božje i zbog svjedočanstva što ga imahu.

Otkrivenje 6,10Vikahu iza glasa: "Ta dokle, Gospodaru sveti i istiniti! Zar nećeš suditi i osvetiti krv našu na pozemljarima?

Dokaz da se ovaj stih ne shvata bukvalno!!

Kada bi se ovo bukvalno ovako shvatilo ispalo bi da je duša besmrtna. Ali nije tako. Treba poznavati način izražavanja u jevrejskom jeziku.

Veliš ne viču, iako piše da viču!? Krasno. A u Otkrivenju još piše kako anđeo prinosi Bogu i molitve tih svetih čije duše viču. Jesu li i te molitve izmišljotina koju Ivan iznosi u Otkrivenju?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Veliš ne viču, iako piše da viču!? Krasno. A u Otkrivenju još piše kako anđeo prinosi Bogu i molitve tih svetih čije duše viču. Jesu li i te molitve izmišljotina koju Ivan iznosi u Otkrivenju?
Pa kao što piše i za krv da viče.

Kain ubija Avelja:
A Bog rece: šta učini! GLAS KRVI brata tvojega VICE sa zemlje k meni.
1 Mojsijeva 4,10.

Isus se isto tako izrazava:
Kažem vam ako oni usute, KAMENJE CE POVIKATI. Luka 19,40.

Znači krv i kamenje mogu da viču.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Pa kao što piše i za krv da viče.

Kain ubija Avelja:
A Bog rece: šta učini! GLAS KRVI brata tvojega VICE sa zemlje k meni.
1 Mojsijeva 4,10.

Isus se isto tako izrazava:
Kažem vam ako oni usute, KAMENJE CE POVIKATI. Luka 19,40.

Znači krv i kamenje mogu da viču.

U starozavjetnoj terminologiji krv je ujedno i duša. Dakle, starozavjetnom terminologijom rečeno "krv viče", znači da duša viče. A duša očito može vikati, to smo vidjeli u Ivanovu Otkrivenju. Može i moliti, i to piše u Ivanovu Otkrivenju.

A ovo drugo s kamenjem ti očito nisi razumio.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
U starozavjetnoj terminologiji krv je ujedno i duša. Dakle, starozavjetnom terminologijom rečeno "krv viče", znači da duša viče. A duša očito može vikati, to smo vidjeli u Ivanovu Otkrivenju. Može i moliti, i to piše u Ivanovu Otkrivenju.

A ovo drugo s kamenjem ti očito nisi razumio.

Ali imamo i kamenje da viče i drvo itd. Krv označava dušu kao život bez kojeg čovjek ne može biti živ, a ne kao osobu. Naravno da krv ne može da viče.

A gdje ti je krv (duša) kada čovjek umre? Nema je.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tekst iz otkrivenja 6 poglavlja je napisan simboličnim jezikom, u kome je prikazan sam emotivni naboj poslednjih događaja i očekivanja Hristovog dolaska i suda Božjeg - u kome je simboličnim jezikom prikazano da čak i ljudi koji su pobijeni zbog vere u Hrista i počivaju u grobu čekajući vaskrsenje - viču pred Bogom i vape za pravedni sud prema onima koji su ih pobili., kao što krv Aveljeva viče sa zemlje Bogu i traži pravdu.

Dakle, ovde se ne radi o stvarnom vikanju, već je to simbolika, gde Bog svestan patnji kroz koje su njegovi sledbenici prošli na ovoj zemlji - prikazuje jednu sliku u simbolima - da čak i mrtvi kao ljudi (duše žive ) i ako nesvesni - traže pravedan Božji sud.

"I kad otvori peti pečat, videh pod oltarom duše pobijenih za reč Božiju i za svedočanstvo koje imahu.
I povikaše glasom velikim govoreći: Dokle, Gospodaru Sveti i Istiniti! Ne sudiš i ne kaješ krv našu na onima što žive na zemlji?
I dane biše svakome od njih haljine bele, i rečeno im bi da počinu još malo vremena, dokle se navrše i drugari njihovi i braća njihova, koji valja da budu pobijeni kao i oni" ( otkrivenje 6. 9 - 11 )

"A Bog reče: Šta učini! Glas krvi brata tvog viče sa zemlje k meni.
I sada, da si proklet na zemlji, koja je otvorila usta svoja da primi krv brata tvog iz ruke tvoje" ( 1 Mojsijeva 4. 10 - 11 )

Osim toga - sve telesne funkcije i čula kojim čovek može da "govori, gleda, čuje, diše, oseća..itd, se nalaze u fizičkom telu, navodna prozirna materija izmišljena u učenju o duši ove funkcije nema i ne može da ima, to je poznata stvar u anatomiji.

 
Poslednja izmena:
Natrag
Top