Život posle smrti

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Pa nema kada je mrtav.

Jov 14,10 A čovjek umire iznemogao; i kad izdahne čovjek, gdje je?

Super.
Da li shvatas sta tvrdis?
Ti onda moras da sastavis ''svaki atom praha'' -''isti taj prah da spojis'' da bi dobio ''istog coveka''.
A nikako mu ne mozes dati ''drugo telo'' jer to onda ''nece biti isti covek''.
Moras rekonstruisati ''isto telo'', a ne smes ga menjati uopste , jer ces poremetiti njegovu licnost!
Ima li to logike uopste?

Prvenstveno kada Bog kaze da ce nam dati ''novo telo''.

*I jos nesto kako je ''Isusova licnost'' usla u telo???
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Super.
Da li shvatas sta tvrdis?
Ti onda moras da sastavis ''svaki atom praha'' -''isti taj prah da spojis'' da bi dobio ''istog coveka''.
A nikako mu ne mozes dati ''drugo telo'' jer to onda ''nece biti isti covek''.
Moras rekonstruisati ''isto telo'', a ne smes ga menjati uopste , jer ces poremetiti njegovu licnost!
Ima li to logike uopste?

Prvenstveno kada Bog kaze da ce nam dati ''novo telo''.

*I jos nesto kako je ''Isusova licnost'' usla u telo???

A ti meni reci gdje je čovjek kada umre? Ja sam svoje dokazao Biblijom. Pa biće isti čovjek, ali će pravedni dobiti besmrtno tijelo. Nije to isto tijelo. Biće isti izgled.

1. Korincanima 15,53 Jer ovo raspadljivo treba da se obuče u neraspadljivost, i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
A ti meni reci gdje je čovjek kada umre? Ja sam svoje dokazao Biblijom.

Tripo je fenomen. On godišnje dva puta mijenja svoje vjerovanje, najčešće odbaci jedno i prihvati potpuno suprotno, i svaki put tvrdi kako to Biblijom dokazuje!? Još razumijem da tripo mijenja vjerovanja "k'o čarape", ali zar je i Biblija takva?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
A ti meni reci gdje je čovjek kada umre? Ja sam svoje dokazao Biblijom. Pa biće isti čovjek, ali će pravedni dobiti besmrtno tijelo. Nije to isto tijelo. Biće isti izgled.

1. Korincanima 15,53 Jer ovo raspadljivo treba da se obuče u neraspadljivost, i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost.

Covek kada umre odlazi kod Boga ili bar tako pise: ''Duh se vrati k Bogu koji ga je dao'' -Da li je svestan, to je drugo pitanje za raspravu, o tome bolje da ne pricamo sad.

Sta ima da mu se vraca ''duh'' ili bilo sta drugo, ako to ne sluzi necemu. Sta ce mu to?
Upravo zato da bi mogao da vaskrsne.

Ti si rekao da je covek=licnost.
I ja sam ti lepo odgovorio, da onda ne moze imati ''drugo telo'' osim onog koje je vec imao, ako je kompletan covek ''licnost''. Svaki atom praha moras da vratis na isto mesto, i ne mozes mu nesto dodati ili oduzeti, jer to onda nece vise biti ista licnost.

A da je ovo tacno, da ima nesto van coveka sto ulazi u telo, vidimo i kod Isusa cija je licnost , prenesena sa neba u oblicje coveka na zemlji...
Dakle to je licnost, osoba, nazovi to kako hoces..
To nesto se ne moze unistiti raspadanjem tela i ne nalazi se u telu, vec van njega...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Covek kada umre odlazi kod Boga ili bar tako pise: ''Duh se vrati k Bogu koji ga je dao'' -Da li je svestan, to je drugo pitanje za raspravu, o tome bolje da ne pricamo sad.

Sta ima da mu se vraca ''duh'' ili bilo sta drugo, ako to ne sluzi necemu. Sta ce mu to?
Upravo zato da bi mogao da vaskrsne.

Ti si rekao da je covek=licnost.
I ja sam ti lepo odgovorio, da onda ne moze imati ''drugo telo'' osim onog koje je vec imao, ako je kompletan covek ''licnost''. Svaki atom praha moras da vratis na isto mesto, i ne mozes mu nesto dodati ili oduzeti, jer to onda nece vise biti ista licnost.

A da je ovo tacno, da ima nesto van coveka sto ulazi u telo, vidimo i kod Isusa cija je licnost , prenesena sa neba u oblicje coveka na zemlji...
Dakle to je licnost, osoba, nazovi to kako hoces..
To nesto se ne moze unistiti raspadanjem tela i ne nalazi se u telu, vec van njega...
Pa nije čovjek duh, nego duša. Ne odlazi čovjek Bogu.

Nije svijestan. Jer čovjek kada umre nema misli.

Čovjek je duša
Postanak 46,18 To su bili potomci Zilpe, koju je Laban darovao svojoj kćeri Lei. Ona je tako rodila Jakovu šesnaest duša.

Nema života do vaskrsenja.

Jov 14,14 Kad umrije čovjek, hoće li oživjeti? Sve dane vremena koje mi je određeno čekaću dokle mi dođe promjena.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Pa nije čovjek duh, nego duša. Ne odlazi čovjek Bogu.

Nije svijestan. Jer čovjek kada umre nema misli.

Čovjek je duša
Postanak 46,18 To su bili potomci Zilpe, koju je Laban darovao svojoj kćeri Lei. Ona je tako rodila Jakovu šesnaest duša.

Nema života do vaskrsenja.

Jov 14,14 Kad umrije čovjek, hoće li oživjeti? Sve dane vremena koje mi je određeno čekaću dokle mi dođe promjena.

Znači, i po tebi, Isus laže!?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Pa nije čovjek duh, nego duša. Ne odlazi čovjek Bogu.

Nije svijestan. Jer čovjek kada umre nema misli.

Čovjek je duša
Postanak 46,18 To su bili potomci Zilpe, koju je Laban darovao svojoj kćeri Lei. Ona je tako rodila Jakovu šesnaest duša.

Nema života do vaskrsenja.

Jov 14,14 Kad umrije čovjek, hoće li oživjeti? Sve dane vremena koje mi je određeno čekaću dokle mi dođe promjena.

Sta je Bog coveku udahnuo u nos?
 
Natrag
Top