Život posle smrti

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Kada se UMRE
ide se u stanje - kao - SPAVANJA
i čeke se uskrsnuće
=========================================


1. SAMUELOVA 28,15

Samuel upita Šaula: "Zašto si pomutio moj mir dozivajući me gore?" A Šaul odgovori: "U velikoj sam nevolji jer su Filistejci zavojštili na me, a Bog se okrenuo od mene i ne odgovara mi više ni preko proroka ni u snima. Zato sam dozvao tebe da me poučiš što da činim.

PSALAM 3,6

Sad mogu leć` i usnuti, i onda ustat` jer me Jahve drži.

PSALAM 17,15

A ja ću u pravdi gledati lice tvoje, i jednom kad se probudim, sit ću ga se nagledati.

PSALAM 22,30

Njemu će se jedinom klanjati svi koji snivaju u zemlji, pred njim se sagnuti svi koji u prah silaze. I moja će duša za njega živjeti,

PSALAM 76,6

Opljačkani su oni koji bijahu jaki srcem, i san svoj snivaju - klonuše ruke svim hrabrima.

JOB 14,12

al` čovjek kad legne, ne ustaje više, dok nebesa bude, neće se podići, od sna se svojega probuditi neće.

JOB 19,26

A kad se probudim, k sebi će me dići: iz svoje ću puti tad vidjeti Boga.

MUDRE IZREKE 3,24

Kad legneš, nećeš se plašiti, i kad zaspiš, slatko ćeš snivati.

PJESMA NAD PJESMAMA 7,10

Usta su tvoja kao najbolje vino. Koje odlazi ravno dragome mome kao što teče na usnama usnulih.

IZAIJA 26,19

Tvoji će mrtvi oživjeti, uskrsnut će tijela. Probudite se i kličite, stanovnici praha! Jer rosa je tvoja - rosa svjetlosti, i zemlja će sjene na svijet dati.

JEREMIJA 51,39

Kad se ugriju, priredit će im pijanku, napojiti ih da se provesele, da zaspe vječnim snom, da se više ne probude - riječ je Jahvina.

JEREMIJA 51,57

"Opojit ću mu knezove i mudrace, vojvode, namjesnike i ratnike: da zaspe vječnim snom pa se više ne probude" - govori Kralj, ime mu je Jahve nad Vojskama.

DANIEL 12,2

Tada će se probuditi mnogi koji snivaju u prahu zemljinu; jedni za vječni život, drugi za sramotu, za vječnu gadost.

Što ti konačno ne kupiš Bibliju koja ima i Novi zavjet.

Govorim o prepisima originala od kojih je bilo i na Jevrejskom Jeziku, mada postoji tvrdnja da je ceo novi zavet u originalnom obliku pisan na Jevrejskom, a da je kasnije preveden na Grčki.

Sve je jasno. Nisi ti ništa kriv, ti si samo kopirao od nekog drugog tko pojma nema jednako kao i ti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo se odnosi i na Gr;ke tekstove u kojima nisu postojali ynakovi interpunkcija, i prepisivaci su menali smisao po svom uverenju.

Samo ti počni da tumačiš u kontekstu i sve će biti u redu, jer je očigledno da ispadaš iz koloseka i ne poznaješ tu nit kojom su povezani biblijski tekstovi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Neka su tebe dobro educirali. Kad bi ti saznao da je Luka svoje evanđelje napisao na hebrejskom da te nisu dobro educirali.



Jesi li dobro provjerio? Dolazi li od grčke ili hebrejske riječi?



Gdje bi Bog bio, što ti misliš? Ležao i spavao u grobu!? Evo i tebi ova dva što se valjaju :roll::roll:
Biblija samu sebe tumači!? Kao što diferencijalne jednadžbe same sebe riješavaju?:roll::roll:


2. Petrova 3,3 I ovo znajte najprije da će u pošljednje dane doći rugači koji će življeti po svojijem željama,

Juda 1,18
Jer vam kazaše da će u pošljednje vrijeme postati rugači, koji će hoditi po svojijem željama i bezbožnostima.


Poslje smrti ide život ali po vaskrsenju, sve drugo je zmijina nauka.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
2. Petrova 3,3 I ovo znajte najprije da će u pošljednje dane doći rugači koji će življeti po svojijem željama,

Juda 1,18
Jer vam kazaše da će u pošljednje vrijeme postati rugači, koji će hoditi po svojijem željama i bezbožnostima.


Poslje smrti ide život ali po vaskrsenju, sve drugo je zmijina nauka.

Rugači su preblaga riječ za ono što čine. Na jednoj drugoj temi vidjesmo, rekao bih, bogohuljenje. Tvrde da se vina moramo odreći i pod cijenu da se Kristove krvi odreknemo, ali za Jelenino zdravlje može i vino.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
sve drugo je zmijina nauka

Мислиш на Милера или на Вајтову (Расела, Смита,...)?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
sve drugo je zmijina nauka

Мислиш на Милера или на Вајтову (Расела, Смита,...)?
Mislim na ovo brate.

N.A. Kun "Legende i mitovi stare Grčke" Podnaslov "Odisej ulazi u Hadovo carstvo" CITIRAM strana 425. "Duše umrlih u velikim gomilama jurnuše prema jami i počeše da se spore oko toga čije je pravo da se napije krvi. Tu je bilo DUŠA nevesta, mladića, staraca, heroja palih u bitkama".

Strana 426. Isti podnaslov Odisej govori "U Hadovom carstvu sam video i DUŠU kralja Agamemnona".


„Egipćani su prvi koji su tvrdili da je duša besmrtna … Ovo mišljenje su neki među Grcima u različitim periodima vremena, usvojili kao svoje“ (citat iz „Euterpa“, druga knjiga Herodotove „Istorije“).

„Budite hrabri, i ne žalite za mojom smrću … Kada me položite u moj grob, recite da ste sahranili samo moje telo, a ne moju dušu.“
Sokrat

E taman je i zmija rekla "Nećete vi umrijeti". Ipak ćemo vjerovati Bogu da mrtvi ne znaju ništa, nemaju misli, ne hvale Boga.

Dakle ko kaže da čovjek živi kao duh nakon smrti zastupa nauku zmije.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Mislim na ovo brate.

N.A. Kun "Legende i mitovi stare Grčke" Podnaslov "Odisej ulazi u Hadovo carstvo" CITIRAM strana 425. "Duše umrlih u velikim gomilama jurnuše prema jami i počeše da se spore oko toga čije je pravo da se napije krvi. Tu je bilo DUŠA nevesta, mladića, staraca, heroja palih u bitkama".

Strana 426. Isti podnaslov Odisej govori "U Hadovom carstvu sam video i DUŠU kralja Agamemnona".


„Egipćani su prvi koji su tvrdili da je duša besmrtna … Ovo mišljenje su neki među Grcima u različitim periodima vremena, usvojili kao svoje“ (citat iz „Euterpa“, druga knjiga Herodotove „Istorije“).

„Budite hrabri, i ne žalite za mojom smrću … Kada me položite u moj grob, recite da ste sahranili samo moje telo, a ne moju dušu.“
Sokrat

E taman je i zmija rekla "Nećete vi umrijeti". Ipak ćemo vjerovati Bogu da mrtvi ne znaju ništa, nemaju misli, ne hvale Boga.

Dakle ko kaže da čovjek živi kao duh nakon smrti zastupa nauku zmije.

Mt 10,28: "Ne bojte se onih koji ubijaju tijelo, ali duše ne mogu ubiti. Bojte se više onoga koji može i dušu i tijelo pogubiti u paklu."

Mt 26,38: Tada im reče: "Duša mi je nasmrt žalosna. Ostanite ovdje i bdijte sa mnom!"

Evo, po tebi i Isus zastupa nauku zmije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Poslje smrti ide život ali po vaskrsenju, sve drugo je zmijina nauka.

Мислиш на Милера или на Вајтову (Расела, Смита,...)?

Zmijina nauka je skup paganskih filozofija koje su se sredinom 2 veka posle Hrista uvukle u Rimsku crkvu, dovele do otpada i zatrovale čistotu Hristovog učenja koje je do tada bilo u čitavom Hrišćanskom svetu - čime su stvorene crkvene dogme kao proizvod mešanja mnogoboštva i biblijskih elemenata, crkava koje danas poznajemo kao tradicionalne.

Što se tiče pomenutih "Милера или на Вајтову (Расела, Смита,...)" svi oni su kao osnov imali isključivo reč Božju, s time da su neki skrenuli sa ovog puta očuvanja čistote tumačenja reči, dok su neki ostali dosledni pravom tumačenju.

Dakle, danas postoje tri moguće podele u Hrišćanstvu, a to je:

1. Tradicionalno - mnogobožačko Hrišćanstvo
2. Protestantizam - crkve koje imaju više ili manje svetlosti istine ali ne potpuno
3. Boćja crkva ili Adventni narod - koji je on podigao kao crkvu poslednjeg vremena, koja ima puninu jevanđelja.

Navedenim pod redni broj 1 i 2, odnosno tradicionalnom mnogobođačkom Hrišćanstvu i protestantizmu - je data mera Duha Svetoga - isključivo da ih vodi ka punini istine, odnosno - da bi ih vodila da se odreknu lažnih učenja i prihvate istinu koja se nalazi u Isusu i njegovoj reči.

Naspram toga - Božjoj crkvi pod brojem tri - data je punina Svetog Duha, sa ciljem da objavljuje puninu istine koju poseduje onima koji je nemaju.

Zato je ova crkva i najomraženija od strane zmije, jer ona razotkriva lažna zmijina učenja i upućuje na prečistu reč Božju i istinu jedanput predanu svetima.

-----------------------------------------

Mt 10,28: "Ne bojte se onih koji ubijaju tijelo, ali duše ne mogu ubiti. Bojte se više onoga koji može i dušu i tijelo pogubiti u paklu."

Mt 26,38: Tada im reče: "Duša mi je nasmrt žalosna. Ostanite ovdje i bdijte sa mnom!"

Da, duša kao emotivni deo u čoveku, njegova osećanja, razum, misli..itd, a ne kao nezavisni deo od tela koji nadživljava telo.

Bog ima vlast nad samim životom - da pogubi celog čoveka kao dušu živu koju čine emocije i razum, osećanja, emocije, sam đivot, a ne neki nezavisni elemenat od tela.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top