Život posle smrti

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Duh životni je energija, sila, a duša je spoj duha i praha (tijela) kao što i stoji u Postanku 2,7

Ima dosta stihova koji govore da je duša smrtna, a nema nijednog da je besmrtna.

Nijedan jedini stih iz Biblije ne govori da je duša besmrtna. A imamo dosta stihova koji kažu da je smrtna. A neki ljudi opet vjeruju zmiji.

Djela apostolska 3,23 I svaka duša koja ne posluša toga proroka, neka se iskorijeni iz naroda.

Djela apostolska 27,22 I evo sad vas molim da budete dobre volje: jer nijedna duša od vas neće propasti osim lađe;


5. Mojsijeva 20,16 A u gradovima ovijeh naroda, koje ti Gospod Bog tvoj daje u našljedstvo, ne ostavi u životu nijedne duše žive

Isus Navin 2,13 Da ćete sačuvati život mojemu ocu i mojoj materi i mojoj braći i mojim sestrama i svjema njihovijem, i da ćete izbaviti duše naše od smrti.

Isus Navin 10,30 Pa i nju predade Gospod u ruke Izrailju i cara njezina; i isiječe sve oštrijem mačem, sve duše koje bijahu u njoj, ne ostavi u njoj nijednoga živa; i učini s carem njezinijem kao što učini s carem Jerihonskim.

Isus Navin 10,32
I Gospod predade Lahis u ruke Izrailju, i on ga uze sjutradan, i isiječe sve oštrijem mačem, sve duše što bijahu u njemu, isto onako kako učini s Livnom.

Isus Navin 10,35
I uzeše ga isti dan, i isjekoše sve oštrijem mačem; sve duše što bijahu u njemu pobi taj dan isto onako kako učini s Lahisom.-

Isus Navin 10,40 Tako pobi Isus svu zemlju, gore i južnu stranu i ravnice i doline, i sve careve njihove; ne ostavi nijednoga živa, nego sve duše žive zgubi, kao što bješe zapovjedio Gospod Bog Izrailjev.

1. Carevima 15,29 A kad se zacari, pobi sav dom Jerovoamov, i ne ostavi ni jedne duše od roda Jerovoamova dokle sve ne istrijebi po riječi Gospodnjoj, koju reče preko sluge svojega Ahije Silomljanina.

Isaija 53,12 Zato ću mu dati dio za mnoge, i sa silnima će dijeliti plijen, jer je dao dušu svoju na smrt, i bi metnut među zločince, i sam nosi grijehe mnogih, i za zločince se moli.


Jezekilj 18,4 Gle, sve su duše moje, kako duša očina tako i duša sinovlja moja je, koja duša zgriješi ona će poginuti.


Jezekilj 18,20 Koja duša zgriješi ona će umrijeti, sin neće nositi bezakonja očina niti će otac nositi bezakonja sinovljega; na pravedniku će biti pravda njegova, a na bezbožniku će biti bezbožnost njegova.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Pogledajte sada sve stihove u kojima se spominje BESMRTNOST


1. Korincanima 15,53 Jer ovo raspadljivo treba da se obuče u neraspadljivost, i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost.


1. Korincanima 15,54 A kad se ovo raspadljivo obuče u neraspadljivost i ovo se smrtno obuče u besmrtnost, onda će se zbiti ona riječ što je napisana: pobjeda proždrije smrt.

1. Timotiju 6,16 Koji sam ima besmrtnost, i živi u svjetlosti kojoj se ne može pristupiti, kojega niko od ljudi nije vidio, niti može vidjeti, kojemu čast i država vječna. Amin.

Objašnjenje stihova----------------------

Dva stiha se odnose na vaskrsenje pravednih. Dakle pravedni će tek da postanu besmrtni. I jedan stih je za Boga, koji jedini ima sam besmrtnost. Niko mu je nije dao.

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Duh životni je energija, sila, a duša je spoj duha i praha (tijela) kao što i stoji u Postanku 2,7
Isto tako se može reći i za duh - da je spoj duše i tijela, pa, prema tome, ne postoji nikakva razlika među njima. Čitav mentalni sklop čovjeka naziva se dušom ili duhom, a taj mentalni sklop funkcioniše dok funkcioniše telo, odnosno, dok funkcioniše organski dio ljudskog bića.

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Ja opet nisam dobio odgovor: ''duh se vrati Bogu koji ga je dao'' dakle: nesto prezivljava smrt, to nije ''dusa'' vec ''duh''.
Koji je dokaz da je ''duh'' energija?
Ne moze ni biti energija jer mora postojati nesto sto je nosioc ''licnosti'' i to se prilikom smrti vraca Bogu , razlog je da bi coveka mogao vaskrsnuti, a telo je samo medijum u koji se ''duh'' vraca.
Cekam dokaz da je duh energija?
Gde to pise? I gde pise da je ''duh'' nesvestan nakon smrti?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja opet nisam dobio odgovor: ''duh se vrati Bogu koji ga je dao'' dakle: nesto prezivljava smrt, to nije ''dusa'' vec ''duh''.
Koji je dokaz da je ''duh'' energija?
Ne moze ni biti energija jer mora postojati nesto sto je nosioc ''licnosti'' i to se prilikom smrti vraca Bogu , razlog je da bi coveka mogao vaskrsnuti, a telo je samo medijum u koji se ''duh'' vraca.
Cekam dokaz da je duh energija?
Gde to pise? I gde pise da je ''duh'' nesvestan nakon smrti?
Pa taj isti duh imaju i životinje, piše ti u Propovjedniku. Hoćeš reći da životinje nastavljaju da žive poslje smrti.

Fino ti stoji u Bibliji da mrtvi ne znaju ništa, ne hvale Boga, nemaju misli. A ti hoćeš da dokažeš da je taj duh životni neka osoba. Pa naravno da se vraća Bogu koji ga je dao, ali se vraća i od životinja.

Naravno da je nesvjestan, pa nigdje ne piše da je svjestan.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Pa taj isti duh imaju i životinje, piše ti u Propovjedniku. Hoćeš reći da životinje nastavljaju da žive poslje smrti.

Fino ti stoji u Bibliji da mrtvi ne znaju ništa, ne hvale Boga, nemaju misli. A ti hoćeš da dokažeš da je taj duh životni neka osoba. Pa naravno da se vraća Bogu koji ga je dao, ali se vraća i od životinja.

Naravno da je nesvjestan, pa nigdje ne piše da je svjestan.

Gresis, prevideo si ovo..
I zivotinje imaju ''duh'' ali to nije isti duh, jer u slucaju zivotinja on ''ide pod zemlju'' a duh sinova ljudskih ''ide gore k Bogu''.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Gresis, prevideo si ovo..
I zivotinje imaju ''duh'' ali to nije isti duh, jer u slucaju zivotinja on ''ide pod zemlju'' a duh sinova ljudskih ''ide gore k Bogu''.
Kako nije isti kada piše da je ISTI.

Propovjednik 3,19 Jer što biva sinovima ljudskim to biva i stoci, jednako im biva; kako gine ona tako ginu i oni, i svi imaju isti duh; i čovjek ništa nije bolji od stoke, jer je sve taština.

Vidiš da po smrti čovjek nije bolji od stoke (misli se na životinje)

Naravno ovdje Solomon misli na prvu smrt. Dakle svima je isto. Naravno da će ljudi biti vaskrsnuti, a pravedni će dobiti vječni život.

Ipak ću prije vjerovati Solomonu nego tebi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Kako nije isti kada piše da je ISTI.

Propovjednik 3,19 Jer što biva sinovima ljudskim to biva i stoci, jednako im biva; kako gine ona tako ginu i oni, i svi imaju isti duh; i čovjek ništa nije bolji od stoke, jer je sve taština.

Vidiš da po smrti čovjek nije bolji od stoke (misli se na životinje)

Naravno ovdje Solomon misli na prvu smrt. Dakle svima je isto. Naravno da će ljudi biti vaskrsnuti, a pravedni će dobiti vječni život.

Ipak ću prije vjerovati Solomonu nego tebi.

Sta imas verovati meni ili ne, kad ti ja citiram Bibliju koja kaze ovo sto ja i tvrdim:
''Ko zna da duh sinova ljudskih ide gore, a duh stoke da ide dole pod zemlju?'' (propovednik 3:21)

Znaci duh iako je isti u smislu ''nosioca licnosti'' jednih umire(zivotinja) a drugih zivi(coveka) , i vraca se Bogu.
Taj duh koji se vraca, ja sam pitao za dokaz da je nesvestan i da je energija sto vi tvrdite, a ja tvrdim da je on nosioc licnosti...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
''Ko zna da duh sinova ljudskih ide gore, a duh stoke da ide dole pod zemlju?'' (propovednik 3:21)

To je pitanje koje Solomon daje zbog onih koji ne znaju ili čak misle da duh stoke ide dole. To nije dokaz da duh stoke ide dole. A rekao si da nemaju isti duh i onda zaobilaziš stih koji sam dao.

Propovjednik 3,19 Jer što biva sinovima ljudskim to biva i stoci, jednako im biva; kako gine ona tako ginu i oni, i svi imaju isti duh; i čovjek ništa nije bolji od stoke, jer je sve taština.

nije sam duh nosilac ličnosti, duh životni spojen sa tijelom daje ličnost.
 
Natrag
Top