Život posle smrti

Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
kad rikneš onda rikneš i nema nikakvog lebdenja, lebdite dok ste živi!!!!

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Kako će čovekov duh da bude svestan ako nije prikopčan na jedan organ koji se zove mozak?

duh je svo vreme spojen sa telom putem centra, ako ti nije poznato sta je centar to ti je mesto od dakle si nastao kao spermatozoid, kad se beba formira, formira se iz jednog centra koji prvo formira celije koje se razvijaju kruzno i kako se sve razvija iz te celije i kad se sve formira taj centar ostaje prazan ali mozak nikad ne zaboravlja centar on je skladiste energije u telu coveka
kako to funcionise nakon smrti to stvarno ne znam, da li se duh gasi sa telom ili nastavlja sa zivotom, stvarno ne znam

kad rikneš onda rikneš i nema nikakvog lebdenja, lebdite dok ste živi!!!!
pozz!

a jesi ti riknuo pa znas ili? kad budes riknuo onda nam javi da li is riknuo ili nisi
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
duh je svo vreme spojen sa telom putem centra, ako ti nije poznato sta je centar to ti je mesto od dakle si nastao kao spermatozoid, i

Da, ali centar o kojem govoriš ne omogućava svest. A o svesnom stanju smo govorili. Spermatozoid i beba nisu svesni da postoje. Tek kada se mozak razvije tek tada nastaje i svest. Iz toga sledi da čovekov duh ne može biti svestan ako nije prikopčan na mozak. A iz toga opet sledi da ne može lebdeti van tela i istovremeno razmišljati o tome kada je otkopčan sa izvora svesti - mozga.

Čovek kada umre, njegov duh se vraća Bogu koji ga je i dao. Nema lebdenja i letenja okolo naokolo.
Prilikom vaskrsenja duh će se vratit u telo koje će stati pred Isusa na sud. Od smrti do ponovnog oživljavanja može proći i hiljadu godina, ali je za čoveka to samo trenutak jer nije svestan dok je mrtav. Zato je Isus smrt uporedio sa spavanjem više puta. Kada zaspiš, možeš spavati 10 sati, ali kada se probudiš imaš osećaj kao da je prošla sekunda...
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
duh je svo vreme spojen sa telom putem centra, ako ti nije poznato sta je centar to ti je mesto od dakle si nastao kao spermatozoid, kad se beba formira, formira se iz jednog centra koji prvo formira celije koje se razvijaju kruzno i kako se sve razvija iz te celije i kad se sve formira taj centar ostaje prazan ali mozak nikad ne zaboravlja centar on je skladiste energije u telu coveka
kako to funcionise nakon smrti to stvarno ne znam, da li se duh gasi sa telom ili nastavlja sa zivotom, stvarno ne znam



a jesi ti riknuo pa znas ili? kad budes riknuo onda nam javi da li is riknuo ili nisi

još sam živkast, a obećajem ti kada riknem da ću ti se javiti!
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Da, ali centar o kojem govoriš ne omogućava svest. A o svesnom stanju smo govorili. Spermatozoid i beba nisu svesni da postoje. Tek kada se mozak razvije tek tada nastaje i svest. Iz toga sledi da čovekov duh ne može biti svestan ako nije prikopčan na mozak. A iz toga opet sledi da ne može lebdeti van tela i istovremeno razmišljati o tome kada je otkopčan sa izvora svesti - mozga.

Čovek kada umre, njegov duh se vraća Bogu koji ga je i dao. Nema lebdenja i letenja okolo naokolo.
Prilikom vaskrsenja duh će se vratit u telo koje će stati pred Isusa na sud. Od smrti do ponovnog oživljavanja može proći i hiljadu godina, ali je za čoveka to samo trenutak jer nije svestan dok je mrtav. Zato je Isus smrt uporedio sa spavanjem više puta. Kada zaspiš, možeš spavati 10 sati, ali kada se probudiš imaš osećaj kao da je prošla sekunda...

o tome sam pisao na temi budizan, kako su dva mozga povezana i kako fincionisu, ne mogu da pisem jedno te isto 10x, ako hoces da znas idi tamo nadji moj post pa procitaj

još sam živkast, a obećajem ti kada riknem da ću ti se javiti!

ne treba meni da javljas, javi ovde na forum svima
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
... pa čak i ovde a (ili, ako baš hoćete, pogotovu ovde), neki ljudi uopšte ne žive svoj život, nego žive tuđe živote ... niti sada kad su živi ne žive (bar ne svoje živote), a kako će, onda da žive kada umru?
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
... pa čak i ovde a (ili, ako baš hoćete, pogotovu ovde), neki ljudi uopšte ne žive svoj život, nego žive tuđe živote ... niti sada kad su živi ne žive (bar ne svoje živote), a kako će, onda da žive kada umru?
to je zato sto zive u lazima, znas kako kazu, batina je iz raja izasla ali hipnoza je definitivno iz pakla izasla
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
[FONT=&amp]Šta vam ovi stihovi govore??? Ovi stihovi su iz knjige N.A.Kun "Legende i mitovi Stare Grčke" prepisano po Homerovim spisima i druga knjiga je "Staroegipatska mitologija" M.A.Matje

• N.A. Kun "Legende i mitovi stare Grčke" Podnaslov "Odisej ulazi u Hadovo carstvo" CITIRAM strana 425. "Duše umrlih u velikim gomilama jurnuše prema jami i počeše da se spore oko toga čije je pravo da se napije krvi. Tu je bilo DUŠA nevesta, mladića, staraca, heroja palih u bitkama".

Strana 426. Isti podnaslov Odisej govori "U Hadovom carstvu sam video i DUŠU kralja Agamemnona".

Ista knjiga podnaslov "DUŠE prosilaca u Hadovom carstvu" strana 457. Agamemnonova sen pita tada upita Amfimedontovu DUŠU: -Reci mi zašto ste u takvoj povorci svi došli u carstvo mraka? Da li ste POGINULI za vreme bure ili su vas neprijatelji POUBIJALI kad ste im harali domove i pljačkali imovinu?

Ista knjiga podnaslov "Patrokolovi podvizi i smrt" strana 349. "Rekavši to UMRE Patroklo, NJEGOVA DUŠA tiho odlete u carstvo mračnog Hada, žalosna što je napustila mlado snažno telo.

Staroegipatska mitologija" M.A Matje strana 62. "Zemlja i svet mrtvih koji se nalazi u njoj... "Kao zemljaska božanstva, zmije su povezane sa kultom mrtvih"

strana 66. ista knjiga "Slava tebi Ra...Jer ti ČUJEŠ molitve onih koji leže u grobovima"

Ista knjiga i 66. strana "Tebe poštuju stanovnici Duata. Klanjaju ti se žitelji pakla."

"Orfej u podzemnom carstvu" N.A. Kun Legende i mitovi stare Grčke strana 229. "Euridika je UMRLA".

Strana 230. isto. "Bog Had se zamisli i najzad odgovori Orfeju: Dobro Orfeje vratiću ti Euridiku. Vodi je natrag u život, na svetlost sunca.

Orfejeva SMRT" strana 233. "Orfejeva DUŠA je sišla u carstvo senki i ponovo videla ona mesta gde je ranije Orfej tražio svoju Euridiku".

Edipova smrt" strana 486. "On (EDIP) je otišao u Hadovo cartsvo bez jauka i bola...

Ista knjiga podnaslov "Sizif" CITIRAM strana 128. "U ZAGROBNOM životu Sizif podnosi tešku kaznu...

"Herakle kod Admeta" strana 165. "Molim te zaštiti moju decu siročiće, jer danas moram da siđem u Hadovo carstvo".

Isti podnaslov strana 166. "Dovikuje vozar duša umrlih: Šta čekaš? Požuri! Ne gubi vreme!

"Kerber" 11. podvig strana 175. "Gospodar carstva umrlih i nejgova žena Persefona s divljenjem su gledali sina velikog gromovnika..."

Kerber 11. podvig strana 174. "U podzemno carstvo ga je uveo vesnik bogova Hermes sprovodnik DUŠA UMRLIH.[/FONT]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Pošta nemam adekvatnog sagovornika pričaću sam sa sobom pa krećem sa totrljanjem... idemo.

Sve religije zastupaju svoje verovanje u život posle smrti. Na kraju krajeva to je i glavna nada u koju se uzda običan smrtnik jer smrt kao kraj života anulira svaki smisao života. Drugim rečima dok smrt vlada život ne može imati nikakav smisao. To je i razlog zbog čega nema odgovora na pitanje, šta je svrha života, bar koje može biti zadovoljavajuće. Pravi odgovor je sumoran i razočaravajući : Život u okolnostima gde smrt caruje nama nikakvog smisla osim da shvatimo upravo to... da smisao života ne postoji i da bi trebali da ga potražimo u nekim drugačijim okolnostima. Odgovori koje nude religije su takvog karaktera da u njih može da poveruje samo onaj ko ne zalazi dublje u tu problematiku. Dokazi su im smešni kako u islamskoj veri, hrišćanskoj, hinduističkoj sve se zasnivaju na pričama najčešće dece koja tvrde da su doživeli reinkarnaciju, ljudi koji doživljavaju kliničku smrt u polusvesnom stanju ili pričama baba i staraca začinjeni mistikom iz narodnih predanja. Da ne bih razlagao priču o kojoj može mnogo da se govori reći ću samo neka saznanja koja su potkrepljena dužim prikupljanjem i razmatranjem činjenica. Istina u oblasti o kojoj govorimo može biti jako relativna. U zavisnosti od izbora vremena koje obuhvatamo u našu priču zavisi da li nakon smrti ima života ili ga nema. Ako je u našem razmatranju obuhvaćena i daleka budućnost u tom slučaju reklo bi se da života posle smrti ima. Ali ako sagledavamo samo blisku budućnost koja je obuhvaćena našim kratkim životom bojim se da će se mnogi razočarati jer u tom slučaju života posle smrti nema. To je lično moje zapažanje i zato bih se pozabavio pogledima koji sežu dalje u budućnost i koji govore da smrt koju sad doživljavamo nije i naš kraj. Ovo može da se potkrepi dokazima iz knjige u koju verujem tj. svetom pismu. Stihove iz biblije neću navoditi jer koga interesuje to može da pronađe , evo o čemu se radi. Biblija govori o prvoj i drugoj smrti i prvom i drugom vaskrsenju . Takođe se govori da oni koji dožive prvo vaskrsenja nad njima druga smrt nema uticaj ali to nije slučaj sa onima koji doživaju drugo vaskrsenje jer oni mogu da dožive i drugu smrt. Treba zapaziti da oni koji doživljavaju drugo vaskrsenje oživljavaće tokom jednog perioda u budućnosti koje je predstaljeno sa hiljadu godina mada ovaj brij ne treba razumeti doslovno jer taj period može da bude i mnogo duži od hiljadu godina. Ovde može da se postavi i pitanje zbog čega nekoga uopšte oživljavati kada će opet umreti onim što se zove druga smrt jer biblija govori o vaskrsenju pravednika i nepravednika. Stiče se utisak kao da vaskrsenje koje biblja naziva drugo vaskrsenje uopšte nije urađeno savršeno i treba ga ispraviti. Međutim ako su ljudi umešani u takvo vaskrsenje onda možemo bolje razumeti zašto ponovo umiru oni koji su oživljeni. O prvom vaskrsenju se govori kao o nećemu što je bolje od drugog vaskrsenja i zato oni koji imaju udela u tome nad njima druga smrt nema oblasti ali to je iz razloga jer oni više i nisu ljudi nego su doslovno među anđelima.
 
Natrag
Top