Zemljotres!

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
U svetu svaki dan se desi po desetak zemljotresa oko 4 stepena kakvo je čudo što nekad pogodi ovde ali mislim da dolazi jedan od kog će se zemlja sva ustalasati.
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
U svetu svaki dan se desi po desetak zemljotresa oko 4 stepena kakvo je čudo što nekad pogodi ovde ali mislim da dolazi jedan od kog će se zemlja sva ustalasati.

U knjizi starac Pajsije Svetogorac imas objasnjenja sto se tice zemljotresa.Ali ukratko kroz zemljotrese Gospod upozorava ljude da se vrate na pravi put jer su zastranili.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Čitam postove i svi su mi podjednako interesantni...
Ja bih htela nešto da dodam..Poznajem osobu koja je veliki Boželjubac...Prva mi je ukazala na to da ''zemljotresi'' nisu slučajnost...I da se to dešava zbog ljudskog zla...Verovatno ima istine i u tome... Mada ja mislim da su to prirodne pojave...
Osoba uopšte nije pozitivna, i pored toga što se iz petnih žila trudi da bude pravi ''Božiji čovek'', ona ume da izrekne i uradi takve stvari, da bi je se i sam đavo ponekad zastideo..
Kada sam je pitala,'' U redu, ti se više moliš od mene, više si u veri, zašto se baš ti plašiš tih pojava''...
Nije umela da mi odgovori....
Da se razumemo, i ja sam vernik...da ne bude da je ovo na račun vernika...Ali je jedno sasvim tačno, svi smo isti pod kapom nebeskom...Sve nas isto očekuje....
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Čitam postove i svi su mi podjednako interesantni...
Ja bih htela nešto da dodam..Poznajem osobu koja je veliki Boželjubac...Prva mi je ukazala na to da ''zemljotresi'' nisu slučajnost...I da se to dešava zbog ljudskog zla...Verovatno ima istine i u tome... Mada ja mislim da su to prirodne pojave...
Osoba uopšte nije pozitivna, i pored toga što se iz petnih žila trudi da bude pravi ''Božiji čovek'', ona ume da izrekne i uradi takve stvari, da bi je se i sam đavo ponekad zastideo..
Kada sam je pitala,'' U redu, ti se više moliš od mene, više si u veri, zašto se baš ti plašiš tih pojava''...
Nije umela da mi odgovori....
Da se razumemo, i ja sam vernik...da ne bude da je ovo na račun vernika...Ali je jedno sasvim tačno, svi smo isti pod kapom nebeskom...Sve nas isto očekuje....

Dumspirospero, ne može biti - Boga malo ima malo nema. Nauka je tačno utvrdila kako i radi čega nastaju zemljotresi. Utvrdila je i sva trusna područja na zemaljskoj kugli. Nije još u stanju prognozirati vrijeme pomjeranja tektonskoh ploča (zemljotresa), što ne znači da jednog dana i to ne bude u stanju. Nekada ljudi nisu mogli predviđati ni kakvo ih vrijeme očekuje idućeg dana, a danas se prave dugoročne vremenske prognoze (uglavnom tačne) na duge vremenske periode.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Dumspirospero, ne može biti - Boga malo ima malo nema. Nauka je tačno utvrdila kako i radi čega nastaju zemljotresi. Utvrdila je i sva trusna područja na zemaljskoj kugli. Nije još u stanju prognozirati vrijeme pomjeranja tektonskoh ploča (zemljotresa), što ne znači da jednog dana i to ne bude u stanju. Nekada ljudi nisu mogli predviđati ni kakvo ih vrijeme očekuje idućeg dana, a danas se prave dugoročne vremenske prognoze (uglavnom tačne) na duge vremenske periode.
Mislim da nisi pažljivo čitao post...Rekla sam da ja mislim da se radi o ''prirodnim pojavama'', pri tome ne želeći da uvredim one ljude koji smatraju da zemljotresi nastaju na neki sasvim drugačiji način ...Niti želim da ih ubeđujem u suprotno...Jer svako ima pravo na svoje mišljenje.
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
A, ono kada nastrada na hiljade male djece, zar su i ona zastranila?


Pa imas primer iz Svetog Pisma kada je bio sveopsti potop samo je Noj prezivio i njegova porodica ostalo je sve podavljeno ko macici:)I Noju su se smijali i rugali kada je pravio barku pravili su ga ludim a Gospod mu je rekao samo ti radi videces sta ce biti sa njima.:yea:Hocu samo jednu stvar da pratite ako ne mozete sve da stignete a to je ova recenica koju je napisao sveti vladika Nikolaj Velimirovic citiram:*Srbi u nevolji zakukase al se zivog Boga ne setise* obratite paznju kada se desi neka slicna nesreca sa Srbijom svi ce na televiziji da kukaju al niko Boga ne spominje niti Boga niti svojih greha!Dolazimo u fazu kada ce Gospod da odveze satanu i pusti na Srbiju da radi sa nje i sa Srba sta god hoce samo da se duse ne dotice.I svi ce Srbi da kukaju od nevolje do nevolje al se niko nece setiti svojih greha i zivoga Boga e to ce sve da traje dok se ne sete al ko prezivi neka nastavi ovaj post.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pa imas primer iz Svetog Pisma kada je bio sveopsti potop samo je Noj prezivio i njegova porodica ostalo je sve podavljeno ko macici:)I.
Kota, nije Noj, nego Noe:)
Znam ja za taj primjer, ali to je loš primjer. A loši primjeri nisu primjeri! Upravo taj primjer govori koliko je Bog osvetoljubljiv, zar ne? Pa, nije moguće, ni po zakonu vjerovatnoće, da je u to doba samo Noe bio čestit i pobožan čovjek? Moralo je biti još mnogo pobožnih i čestitih ljudi. O djeci da i ne govorimo. Ali dragi Bog ih sve potamani!
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Kota, nije Noj, nego Noe:)
Znam ja za taj primjer, ali to je loš primjer. A loši primjeri nisu primjeri! Upravo taj primjer govori koliko je Bog osvetoljubljiv, zar ne? Pa, nije moguće, ni po zakonu vjerovatnoće, da je u to doba samo Noe bio čestit i pobožan čovjek? Moralo je biti još mnogo pobožnih i čestitih ljudi. O djeci da i ne govorimo. Ali dragi Bog ih sve potamani!

Bez ljutnje uredniče,ali drug Kota nije pogrešio kad je napisao "Noju".Čovek čita po Vuku tj onako kako je napisano .Pogledaj ovde Sveto Pismo
 
Natrag
Top