Zeitgeist - istina ili laz?!

Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Zeitgeist....prvi dio laž, ostala dva dijela koja govore o blizancima i bankarima istina...
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Biblijski Bog je istinit, a Sotona je taj koji je učinio da sve poganske religije kopiraju onu pravu.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Job 2,1.2: "Jednoga dana dođu opet sinovi Božji da stanu pred Jahvu, a među njima pristupi i Satan. 2 Jahve tad upita Satana: "Odakle dolaziš?" - "Evo prođoh zem ljom i obiđoh je", odgovori on.

Što iz ovog stiha možemo vidjeti. Da su pred Boga došli sinovi Božji i među njima Satana. Drugim riječima pred Boga su došli predstavnici svjetova. Sinovi Božji su bili oni koje Sotona nije zaveo. Zašto Sotona dolazi pred Boga, zašto je on predstavnik Zemlje. Zbog toga što je svojim padom izgubio tu prednost. Isus na jednom mjestu kaže evo ide knez ovoga svijeta (pritom mislieći na Sotonu), ali on protv mene ne može ništa. No, Bog nije digao ruke od ovog našeg planeta, nego je došao da traži i spasi ono što je izgubljeno.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Urednice, urednice nisam znao da si veliki fan Zeigeista. Nisi prokomentarisao treci deo a ni novu seriju Culture in Decline.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Dok su prva dva filma uradili dosta dobro,ocekivao sam da ce treci deo biti dobra zavrsnica sa stilom.
Nazalost filozofiranjem o betonskoj dzungli,su uprskali,ali barem su dali neke nove ideje.....
 
Član
Učlanjen(a)
21.03.2010
Poruka
2
Ovaj dokumentarac (prvi deo) sam imao u okviru 2 predmeta na fakultetu kod profesora koje veoma cenim i koje se bave kritikom modernog drustva. vidi se jasno da je religija ustvari nista drugo do jedna lepo ispricana prica u raznim oblicima (hriscanstvo, budizam, judaizam...) koja je zloupotrebljena zarad necijih interesa - vlasti, novca, strahopostovanja. Zalosno je to sto je zarad religije vodjeno toliko ratova i proliveno dosta krvi, pa je tako originalna ideja o ljubavi prema ljudima, saosecanju i medjusobnom ljudskom razumevanju pretvorena u mrznju i netrpeljivost. Dokumentarac nikako ne moze biti laz, jer kako je to neko dobro rekao, sve sto vec znamo je ovde dobro povezano i slozeno. Gledao sam i drugi i treci deo, i smatram da bi sva tri dela trebalo pogledati kao protivotrov ispiranju mozga kome smo svakodnevno izlozeni. Projekat Venus koji se spominjekao alternativa svetu u kojem zivimo trebalo bi da bude ideal kome treba teziti, a ne gluposti kao sto su Evropska unija, NATO i sl.

BRAVO ZA OVO: 'Ako znamo da je Isus Hrist rekao ne ubij,kako je moguce da su danasnji takozvani hriscani prolili najvise krvi u raznoranim ratovima????'

To je pitanje koje treba postaviti svima onima koji se kunu u religiju!!!


ja sam to objasnio u mom proslom postu ali je onda uslijedilo ovo dole!!!zato samo tako nastavi te svim silama naprijed ima jos malo vremena a onda gledaj te sta ce se desiti!sjeti cete se vi mene kada gospod bude ravnao beograd kao haiti vrlo brzo ali onda nema nazad sa izgovorom pa znas mi nismo znali da je to tako mi smo mislili drugacije tada toga nema jer je kasno!ja znam da je ovo apsurd u vasim ocima ali cu vam ipak reci:veceg prijatelja od mene nema te jer bih ja ovoga trenutka dao svoj zivot samo da se pokaje te i okrenete bogu!!!



Ajde sada isto kao sto si trazio tekstove koje si kopirao ovde trazi malo rec " etika " na internetu, zatim kupi koju knjigu o istoj pa ubaci u kolekciju sa ostalim i iskombinuj nesto.
Posle procitaj jos jednom sta je jurivaka napisao, probaj da shvatis da uopste nije spominjao sadrzaj teksta koji si kopirao vec da nisi naveo izvor odakle si ga " ukrao" .
Ako ne mozes da slusas sta ti drugi kazu, kako ces da slusas sta ti bog kaze?
I da...sve ovo moras sto pre da uradis, jer antihrist dolazi a ti jos uvek nemas osnove etickog ponasanja a on voli takve nevaljalce.

Ja cu ti sada uciniti uslugu i zakljucati temu da te ne bi vise napadali demonizivani ljudi a ti se cuvaj....on stize....

izvini molim te sto cu ovo da kazem ali meni je ovo sto si napisoa krajnje smesno!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top