Zeitgeist - istina ili laz?!

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Prvi deo zitgeista pise o religiji i opisuje se onako kako su je takozvani hriscani predstavili.
Ako znamo da je Isus Hrist rekao ne ubij,kako je moguce da su danasnji takozvani hriscani prolili najvise krvi u raznoranim ratovima????
Zato su u zeitgeistu i predstavili Boga tih takozvanih hriscana kao krvozednog...itd
Meni su se najvise svidela ostala 4 dela,gde se raskrinkava bankarski klan Rokfeler-Morgan kao tamna strana ljudskog uma koja je ucinila i cini najveca masovna zlodela u poslednjih par vekova ljudske istorije.
Kad pogledas film Ko je ubio elektricni automobil ,videces koliko su nas lagali i krili patente
a kad pogledas Nikolu Tesla Modern marvels sa history kanala videces kolke je muke imao sa Zlobnim Edisonom,a i zli Morgan se spominje.Vazna su i Teslina otkrica,elektricni automobil,bezicno slanje elektricne energije,radio talasa,bezicno upravljanje.....,a sve je to napravio pre 100godina...
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Film je poučan ali ne treba verovati u podle prevare.Dok gledam film shvatam kako satana unapred planira na hiljade godina svoje prevare.Tek sad može da se vidi zašto je započeo neku prevaru recimo pre tri hiljade godina.Liči mi na poteze šahovskih velemajstora.Može vrlo lako na podal način da odvrati od prave istine.
 
Član
Učlanjen(a)
07.01.2010
Poruka
1
Ta prica sa religijama (svim) je davno jasna. 4-5 religija su se dogovorile , priznale jedna drugu , i tako manipulisu narodom. Pa jel meni treba pop i neki drugi da kaze sta je dobro a sta lose , kako trebam da zivim , da se ponasam... Pa ako ja to neznam sa svojih 40 god , sta samo onda ja ??? A sa druge strane , svi "oni" koji na sufliraju kako trebamo da cuvamo nasu veru i ostalo , sami su nevernici najveci. Sem Velikog Patrijaha Pavla , posle njega neznam ko bi mogao i da bude 30 mesta ispod. E vrh je kad su poceli da se mesaju u drzavno uredjenje i u vladu. Onda se cudimo , kako sad lose zivimo , i to puno gore nego kad je ova ista drzava bila u ratu !!! Kad nije bilo privatizacije , kredita , stranih ulaganja , MMf i ostalih glodara, sankcije da nepominjem... E moze li neko objasniti , zasto se sad gore zivi nego onda...gore..ili teze...kako god zelite to nazovite..Nema veze religija sa tim..?? Bojim se da nije bas tako...kako to da se bolje , puno bolje zivelo za vreme Tita ?? doduse , i on je bio neka vrsta "religije" , ali , zar on nije bio "realan"...Koga god da pitamo iz bivsih socijalistickih ili cak i komunistickih drzava , gde su religije bile "sklonjene sa strane" , svi ce vam reci da se tada mnogo , mnogo bolje zivelo. I ovo mi nije jasno...po kojoj osnovi je crkva i ostali verski objekti oslobodjeni pdv-a , a nije osslobodjena baby operma ??? Pokusavam da nadjem odgovor na to pitanje , al mi nesta neide logika nikako.
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Beo40, da ne skrecemo mnogo sa teme. Zelim samo nesto da napomenem ne bi li svima bilo makar malo jasnije.
Bog i Crkva ( kao institucija) nisu isto.
Crkva se ne retko sakriva pod "Bozijim skutima" govoreci " napadajuci NAS - vi napadate Boga".
Naravno da je to budalastina svoje vrste. Crkva je u mnogome kriva sto je zarad svojih licnih interesa iskrivljivala (iskrivljuje i dan danas) Boziju rec i poruku.
E tu nema mesta za ljutnju prema Bogu, vec je realna i opravdana ljutnja samo prema ljudima koji zloupotrebljuju svoju svestenicko-duhovnicku sluzbu.

Zeitgeist u prvom delu govori o verovanjima ljudskim, o crkvi kao instituciji, falsifikuje naucno-istorijske cinjenice, kroji i uklapa mitologiju i oklutizam, i sve to na kraju koristi kao "dokaz" da Bog ne postoji. Klasicna Gebelsovska metodologija i metodika. Red istine pa red lazi.
Dakle, za onu vecinu ljudi u crkvi ( ko su, sta su i sta rade ) se slazem u celosti. Ali uzeti to kao dokaz da Bog ne postoji, ne.
 
Član
Učlanjen(a)
07.01.2010
Poruka
1
domicus..kao sto si rekao , da neskrecemo..samo cu reci da mislimo isto..moja greska sto nisam to razdvojio u postu , ali , sve sam to istipko u "jednom dahu"...znas ono...kad ti dodje...
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
132
Nakon što sam ponovo obnovio Anijev papirus (poznatiji kao Egipatsku knjigu mrtvih) i još neka dokumenta, sada se osećam kompetentnim da komentarišem sam film ( ovde mislim na prvi Zeitgeist).

Zeitgeist na početku o religijama tvrdi sledeće:
HORUS - označava Sunce i mitovi o njemu označavaju kretanje sunca kroz nebo.
- zvao se Mesija, imao neprijatelja Seta (tama), sa kojim se bori svakoga dana (ujutru pobeđuje Horus, noći Set)
- rođen 25.decembra od device Isis
- rođenje najavila zvezda na istoku, došla su tri kralja da se poklone i da daruju božanstvo
- sa 12 god. je važio za poznatog učitelja
- u 30-oj god. ga je krstio Anap i tada je započeo službu
- putovao je sa 12 učenika, lečio bolesne i hodao po vodi
- nakon što ga je izdao Tifon, biva raspet, i nakon tri dana vaskrsao
- Horus je poznat po imenima: istina, svetlost, jagnje božije, božiji sin i dobri pastir.

Ovo tvrdi Zeitgeist. A da vidimo šta zaista kažu dokumentovani i javno dostupni podaci.

Horus ne označava Sunce ( to bi bio Ra, a on nije Horus ).
Stari Egipćani su slavili njegovo rođenje u vreme zimskog suncostaja 21.decembra.
Njegova majka Isis nije bila devica, bila je žena boga Ozirisa. Nakon što je Set ubio Ozirisa i raskomadao njegovo telo na 14 delova, Isis ih je skupila i sastavila uz pomoć magije nakon čega je imala seksualni odnos u kome je začet Horus.
Ne postoji podatak da je sa 12 god. bio poznati učitelj niti da je ikog učio. Zna se samo da se u detinjstvu opisuje kao slabašno dete.
Niti je bio kršten, niti postoji priča gde se Anap i Horus dovode u vezu.
Nije putovao sa 12 učenika, nigde nije spomenuto da je hodao po vodi. U jednoj borbi ga je pratilo 16 ljudskih ratnika i nepoznat broj kovača.
Nije bio raspet. Dok je bio dete, u močvarama ga je ujeo škorpion nakon čega je umro. Njegova majka je zamolila Tota da ga vrati u život.
Horus bukvalno znači "Udaljeni". Pominje sa i kao Nekheny (značajni soko), i Mekhenti-irry (Bog slepih). Jedna od zabluda je i poistovećivanje Haroerisa sa Horusom. Haroeris je brat Ozirisa i Seta, i on je nazivan Bog svetla.

Kao što vidite u ovom slučaju, deo o Horusu je ili čista glupost koju su radile neznalice, ili namerna laž ( u šta lično verujem ). Priču o Mitri je kolega Vulf već razotkrio ( pogledajte ranije postove ove teme ), a ja ću navesti primer Dionisa (mada o tome znam dosta manje).

Zeitgeist
Dionis - rođen je 25.decembra od majke device. Putujući učitelj koji je pretvarao vodu u vino. Zvali su ga Kralj svih kraljeva, Božiji jedini sin, Alfa i Omega. Nakon smrti je vaskrsao.

Dionisova majka Selena nije bila devica, začet je seksualnim putem, mada je Zevs spalio njegovu majku i fetus čuvao u svojim genitalijama sve do rođenja. Ne postoji nikakav podatak kojim bi mogao da se odredi približan datum rođenja. Nije pretvarao vodu u vino već je otkrio vinovu lozu i izumeo proizvodnju vina.
Ako neko ima podatak o njegovoj smrti i vaskrsenju, ili da su ga zvali Alfa i Omega, Božiji jedini sin ( ovde Zevs umire od smeha ) ili Kralj svih kraljeva, voleo bih da me obavesti.

O Atisu neznam ništa, mada o Hrišni mogu sa sigurnošću da tvrdim da njegova majka nije bila devica i da je začela normalnim putem.

Nakon toga, u filmu prolazi veliki spisak božanstava (Odin, Krit iz Haldeje, Zaratustra i Mitra, Baal i Taut, Indra sa Tibeta, Bali iz Afganistana, Jao iz Nepala, Tamuz od Sirije, Adad iz Asirije, Xamolxis iz Trakije, Zoar od Bonze, Alkid od Tebe, Beddru iz Japana itd.) sa tvrdnjom da svi oni imaju iste karakteristike kao Isus Hrist - rođenje 25.decembra od majke device, trodnevna smrt i vaskrsenje, 12 učenika. O ovima neznam ništa ili skoro ništa (možda malo o Odinu) ali mogu da se kladim da je i ovo jedna velika laž.

Zeitgeist
Krst je paganska adaptacija (uprošćeni prikaz) Zodijaka. Kruna od trnja su u stvari sunčevi zraci. Priča o Isusu je astrološka metafora.

Ovo me posebno iznenađuje s obzirom da je astrologija u bibliji (Novom zavetu) izričito zabranjena. Odakle im da je krst ustvari zodijak, nije mi jasno. Da kruna od trnja predstavlja sunčeve zrake... i ja mogu da kažem da me podseća na bilo šta.

I sada, kada znamo da je prvi deo filma namerna laž, postavlja se pitanje koja je namena ovog filma. Zašto je snimljen? I kakav stav ja da imam u vezi ostatka?
Deo o bankarstvu je poznat, i nisu rekli ništa novo, čak su i ostavili dosta prostora za upućivanje na pogrešan trag, ali o ovome ipak nebih da komentarišem. To je lično moje mišljenje a ne utvrđena istina. Ako budem bio raspoložen, možda ću kasnije da kažem nešto i o ostatku filma.

I tako, onaj ko navodi Zeitgeist kao nešto relevantno, ja zaista nemogu da ga smatram za ozbiljnog čoveka.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Po meni su Zeitgeist od 2007 i 2008 odlicni,a 2011 im je bledunjav.
Kod ovog iz 2007 ,prvi deo koji govori o religiji cilj je da se ospori celokupna religija,a pre svih hriscanska .
Mogli su to na mnogo bolji nacin da urade,ali da vidimo sta su rekli TACNO!
1.Bog ovih "takozvanih hriscana" je KRVOzedan Bog,kao i njihovi sledbenici
2.Da bi zadrzali praznik Boga Sunca koga su slavili skoro svi narodi 25.decembra(6.januara),rekli su da je tad rodjen Isus Hrist (bozic).
3.Krst sa krugom,znak zodijaka,krst sa dve ,pa cak i tri precage nazlost nisu pomenuli
Nisu pokazali mnoge ikone na kojima se mogu videti andjeli sa oreolima koji predstavljaju Sunce kao vrhovnog Boga,
Nisu pokazali egipatska,hinduska,i budisticka trojstva bogova
Ma oni su u tom prvom delu samo govorili o Bogu onako kako su culi da govore ljudi oko njih,a koji su govorili da su hriscani.Samo su ovlas ispitivali i uporedjivali Bibliju sa ostalim religijskim knjigama).
U svakom slucaju mene je ovaj Film ojacao u veri da je blizu kraj USA-GB sile,da se blizi vreme UN,i da je blizu vreme kada ce politicari nasrnuti na religiju i unistiti Religiju koja je lagala i ubijala narode!!!
Naravno,oni ne poznaju Bibliju,jer ih ne zanima zbog mnogo zlocina uradjenih u ime Biblije.

U drugom delu se govori o teroristickom cinu USA vlade kako rusi svoje zgrade i ubija svoje ljude.Za razliku od prvog dela gde se Biblija moze lako odbraniti,u drugom i trecem delu ima PREVISE dokaza protiv USA-GB vlade koja kolko vidim cak i ne pokusava da ih ospori.Toliko su mocni i misle da im niko nista ne moze.Cini mi se da je tako nesto skoro govorio njihov Robert Gejts.Naravno saznao sam da su klan rokfeler i morgan najbogatiji i najmocniji ljudi na planeti zemlji,barem za sada kao i najodgovorniji za sve krize koje su se desile u zadnjih 200 godina....

Veoma mi se svideo i V deo koji govori o tehnologijama za boljitak ljudske civilizacije koje vec danas postoje,ali se ne koriste zbog ALAVOSTI ljudi na vlasti u USA-GB.

Na kraju kad se film zacini sa filmovima WHO killed electric car i Nikola Tesla-Modern marwels ,zaokruzi se slika o blizom kraju USA-GB !!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
132
Kod ovog iz 2007 ,prvi deo koji govori o religiji cilj je da se ospori celokupna religija,a pre svih hriscanska .
Mogli su to na mnogo bolji nacin da urade,ali da vidimo sta su rekli TACNO!
1.Bog ovih "takozvanih hriscana" je KRVOzedan Bog,kao i njihovi sledbenici
2.Da bi zadrzali praznik Boga Sunca koga su slavili skoro svi narodi 25.decembra(6.januara),rekli su da je tad rodjen Isus Hrist (bozic).
3.Krst sa krugom,znak zodijaka,krst sa dve ,pa cak i tri precage nazlost nisu pomenuli
Nisu pokazali mnoge ikone na kojima se mogu videti andjeli sa oreolima koji predstavljaju Sunce kao vrhovnog Boga,
Nisu pokazali egipatska,hinduska,i budisticka trojstva bogova
Ma oni su u tom prvom delu samo govorili o Bogu onako kako su culi da govore ljudi oko njih,a koji su govorili da su hriscani.Samo su ovlas ispitivali i uporedjivali Bibliju sa ostalim religijskim knjigama).
Izvini, ali šta su rekli tačno? Sve navode sam uzeo direktno iz filma, i mislim da sam pokazao da je svaka od njih laž ( mislim samo na prvi deo filma ).
Koji su to narodi slavili 25.decembar? Egipćani sigurno nisu, a koliko znam ni ostali koji su u filmu pomenuti.
Ako su samo ovlaš ispitivali bibliju i upoređivali sa drugim religijama, sa onim drugim su uradili još gori posao do granice čiste laži.
Kako nisu pokazali zodijak sa krstom? ( 19. minut 50. sekunda filma ). Mada, ovde je moguće da je posredi nesporazum i da nisam dobro shvatio tvoju izjavu.

Što se tiče ostalih religija, naročito hindu i budizma, i tu znam da mnogi navodi nisu tačni, ali sačekaću prvo da obnovim gradivo kako bih komentarisao čisto da nebih pravio nepotrebne greške i da bih mogao da iznesem argumentovane izjave.

Inače, ovaj film je pravljem za ljude koji sebe smatraju u nekom smislu intelektualcima, a nemaju pojma o temi. Konkretno, lično sam sretao mnogo ljudi koji nemaju nikakvog znanja o drugim religijama, a sa sigurnošću tvrde da da su Horus, Mitra i Hrist isto.

Što se tiče drugog dela filma, o terorističkom činu USA vlade, šta mi u stvari znamo? Ono što nam se serviralo perko medija? O kakvim dokazima ovde pričamo? Iako je veoma verovatno da se zaista tako odigralo, s obzirom na prirodu prvog dela filma, kako ja treba da se postavim na drugi? Da kažem nema veze? Još mi je samo falio da odnekud iskoči Majkl Mur i da doživljaj bude kompletan. Tek onda nebih znao ništa.

Što se tiče ostalih filmova, moraću da ih pogledam da bih dao komentar, mada nisam siguran želim li to.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za gundarka

Dragi moj Gundark 25.12 su slavili iznad svih Rimljani.Odavno se taj praznik pretvorio u razuzdani kurvarluk i dan pijancenja.Slavili su praznik Sunca,kao i svi narodi sto su slavili sunce.
Cinjenica je da isus Hrist nije cak ni rodjen tog dana,a kamoli da je zapovedio da se takva glupost slavi.....
zodijak sa krstom,prikazali su ga..Pa Isus Hrist nije cak ni imao krst na grobu,niti bilo koji hriscanin.
Krst kao simbol vere takozvanih hriscana uvodi Konstantin malecki.To je idol,idolopoklonstvo,jos sa znakom sunca ili ribe...ODVRATNO!!!
Naravno to sve obozavaju takozvani hriscani.Pa njihov Bog kaze da ih voli,a onda tera jedne da ubijaju druge,pa obratno....
Naravno da ima i nekih nebuloza,ali koji su im pricali o svojoj veri,i oni tako pisu,bas njih briga za detalje,bitna je sustina,a to je da je RELIGIJA najvise kriva za svu prolivenu krv na zemlji!!!

Dok sam gledao taj prvi deo ,bilo mi je bas dosadno i glupo,ali ostatak je super!!!

Sto se tice drugog dela terorizma USA vlade koja je pobila par hiljada svojih gradjana,dokazi su nepobitni,jer su ih njeni gradjani ARGUMENTOVANO i optuzili za fasizam,sto i jeste,a i za mnoge druge zlodele.

Moglo bi se reci da ih samo nisu optuzili za "milosrdnog andjela",pre toga za "bljesak","oluju",komadanje SFRJ,satanizaciju Srba i Srbije,privatizaciju i rasprodaju svega sto u srbiji privredjuje,kvarenje medjuljudskih odnosa svugde u svetu,unistenu infrastrukturu vrednu,oduzetu klijentelu kojima smo radili i izvozili,nametanje nepovoljnih bankarskih kamata,uvodjenje uterivaca dugova,podsticanje inflacije,izbacivanje radnika sa posla,zatupljivanje gradjana da moraju samo da kupuju od USA i EU,da su glupi i nesposobni da sami imaju svoju proizvodnju bilo cega,pa cak i poljoprivrednih proizvoda,da je za povecanje cene mesa krivo povecanje cene kukuruza i druge nebuloze......................(ne moze sve ni da stane)
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Evo jos novoga za zeitgeist
americka vlada resava da svrgne Gadafija sa vlasti,a to isto zeli i al-kaida.Bice to zajednicki napad NATO-Al kaida
Naravno da imaju iste zelje,pa oni su zajedno rusili kule bliznakinje u USA.,a bice tu i sankcije....,istorija se ponavlja
 
Natrag
Top