Zasto u ovom svetu postoji toliko lukavih, nepostenih i kvarnih ljudi?!

Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
13
Ne mogu reći da se ne slažem u vezi tvoje osnovne teze i u vezi solidarnosti samo mislim da filmovi nisu dobar primer , iz njih se itekako može izvući pouka (između ostalog i u vezi tvoje osnovne teze).

e, pa ja se ne slazem sa tobom da filmovi nisu dobar primer, jedinu pouku koju mozemo izvuci jeste da "treba" da budemo prosti, vulgarni i nasilni, kao sto nam neki od filmova salju takvu poruku, sta mozes da mi kazes o srpskom filmu koji je zabranjen?!!
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Ovo je jedna druga tema i tiče se drugog podforuma , neka ostane na tome da imamo različita mišljenja u vezi filmova . Vratimo se temi:)
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
13
pa poceli smo da pricamo o tome upravo zbog necivilizovanog ponasanja i psovki, nije da nema nikakve veze..
 

7AF

Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
664
pa poceli smo da pricamo o tome upravo zbog necivilizovanog ponasanja i psovki, nije da nema nikakve veze..
Na to dodaj još realy show-e koji uništavaju svaku poru zdravog razuma. Hvala Bogu, pa NI JEDAN od njih ne pratim, niti me zanima.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Како долази до пада стандарда, све тежих услова живота, социјалне угрожености, тако долази до повећања фрустрираности те људи постају "нецивилизовани". Имам утисак да је култура и "цивилизованост" обрнуто пропорционална стандарду.
Ето на пример Швецка...
Ладноћа али стандард, бато.
И онда је лако да буду фини и са и без културе.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Ne znam zašto se psovanje poistovjećuje sa kvarnom dušom. Već sam govorila na podforumu porodica, da volim da psujem, jer mi je to genetski. Majka mi je Bosanka i psovke su u Bosni isto što i reći dobar dan i nemaju apsolutno nikakve veze sa pokvarenom , ljudskom dušom. Psovanje je za mene izdušni ventil, a pokvarenost duše je karakterna osobina velikog broja ljudi. I pokvarenost nema veze niti sa obrazovanjem, niti sa teškim životnim uslovima u kojima neko živi. Čovjek se rodi sa pokvarenom dušom.
 

7AF

Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
664
Ne znam zašto se psovanje poistovjećuje sa kvarnom dušom. Već sam govorila na podforumu porodica, da volim da psujem, jer mi je to genetski. Majka mi je Bosanka i psovke su u Bosni isto što i reći dobar dan i nemaju apsolutno nikakve veze sa pokvarenom , ljudskom dušom. Psovanje je za mene izdušni ventil, a pokvarenost duše je karakterna osobina velikog broja ljudi. I pokvarenost nema veze niti sa obrazovanjem, niti sa teškim životnim uslovima u kojima neko živi. Čovjek se rodi sa pokvarenom dušom.

Izvini, ali ne bih se složio s' tobom da se čovek radja pokvaren. Zdrava porodica je osnov da dete odraste pošten, vredan, dobar... Postoji mnogo šablona u izradi psiholoških profila na osnovu detinjstva. Misliš da je to bez razloga?
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Izvini, ali ne bih se složio s' tobom da se čovek radja pokvaren. Zdrava porodica je osnov da dete odraste pošten, vredan, dobar... Postoji mnogo šablona u izradi psiholoških profila na osnovu detinjstva. Misliš da je to bez razloga?

Poznajem iks slučajeva , od dobrih roditelja kvarna đeca, iz naizgled zdravih porodica. Pogotovo novo doba koje propagira snalažljivost, koja podrazumijeva gaženje preko živih ljudi. Za mene je to pokvarenost.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Poznajem iks slučajeva , od dobrih roditelja kvarna đeca, iz naizgled zdravih porodica. Pogotovo novo doba koje propagira snalažljivost, koja podrazumijeva gaženje preko živih ljudi. Za mene je to pokvarenost.

To si u pravu...porodica je osnov stabilnosti svakog društva ali je u vaspitanju dece često nedovoljno moćna i uticajna...

Kad bi svi bili pošteni onda bi oni koji su u najopštijem i objektivnijem smislu manje vredni...manje došli do izražaja a to im ne odgovara pa zato i postoji potreba za nepoštenjem i kvarnoćom yes3
 
Natrag
Top