Zašto se "Jude" vješaju?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Subotarski svetac Martin Luther Juda: „Sâm Krist istinski je grijeh.“

P.S. Ovaj tvoj ćaća, kao što vidiš iz njegovih riječi, bijaše divljak nad divljacima, i na koncu se objesio se kao i Juda. Tako đavlina "nagrađuje svoje".
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Subotarski svetac Martin Luther Juda: Kada sam pogledao Krista (raspelo), vidio sam đavla”.

Subotarski svetac Martin Luther Juda: Krist je kao prvi počinio preljubsa ženom kod bunara, o čemu nam zbori sv. Ivan. Zar nisu svi o njemu govorili: 'Što je to s njom radio?' Drugo, s Marijom Magdalenom, i treće, sa ženom uhvaćenom u preljubu, koju je tako lako otpustio. Tako je i Krist, koji je bio tako čistog morala, morao biti kriv za blud prije nego je umro.“

Subotarski svetac Martin Luther Juda: „Proroci su već predvidjeli to da će dolazeći Krist biti najveći razbojnik, bogohulnik, oskrvnitelj hrama, lopov, jer on više ne hodi u svojoj vlastitoj osobi.“
------------------

Na više od 9000 mjesta se u Lutherovim djelima pojavljuje sotona. Sebe je smatrao najučenijim u cijelom katoličkom svijetu i papom broj 1. Kada mu je proradila savjest, pitao se: „Martine, jesi li ti stvarno najučeniji u cijelom kršćanstvu?“ – to je onda pripisivao utjecaju sotone. „Pri čemu kada sam uzeo neki nož u ruke odmah su me spopale gadne misli, tako da nisam bio u stanju moliti i đavao me tada izbacio van iz sobe.“ „Svijet me se zasitio, i ja njega.“ „Rastanak će se uskoro dogoditi. Ah, da sam Turčin kako bih se ubio …“ „Đavao ljude prvo zavede na neposluh pa zatim na izdaju kao Judu; zatim ih toliko baca u očaj da završavaju tako što se objese ili zadave. Jer đavlov glas ima tako strašan zvuk, da se ljude nakon nekog noćnog dijaloga s demonom sutradan pronađe mrtve, što se meni često moglo dogoditi.“

P.S. Ovaj protestantski ćaća, kao što se vidi iz njegovih riječi, bijaše divljak nad divljacima, i na koncu se objesio kao i Juda. Tako đavlina "nagrađuje svoje".
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Sve citiraš bez i jednog izvora. Kao i sajt sakoga si ovo skinuo...onaj isti koji si još dodatno manupulativno preneo. Blago tebi kada moraš tako očito živeti u lažima.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sve citiraš bez i jednog izvora. Kao i sajt sakoga si ovo skinuo...onaj isti koji si još dodatno imanupulativno preneo. Blago tebi kada moraš tako očito živeti u lažima.

Ljudi koji drže do istine i do argumentitranja dobit će od mene točne izvore za sve ovo, a kako si ti alergičan na činjenice i argumente ja te štedim od njih. Zamisli da te strefi "Judin sindrom" kada vidiš (ako si ti uopće sposoban vidjeti) da ti se ćaća Martin objesio.

P.S. Upravo slušam na radiju emisiju o "alergiji na pelud", i mislim - ako je alergija na pelud 'j.b.n.' stvar, kako li je tek ovakvima kao što je Jovan, koji su alergični na istinu i argumente.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ljudi koji drže do istine i do argumentitranja dobit će od mene točne izvore za sve ovo, a kako si ti alergičan na činjenice i argumente ja te štedim od njih.


Da, da...izvori ne postoje. Nema šta da se krije. Ne postoje ni za jednu od ovih tvojih tvrdnji...za Lutera. Istinu treba da pokažeš, da citiraš gde se to nalazi u vidu linka koji vodi dotle. Samnom očigledno tebi ne ide jer sve od E.G.W što si citirao video si i sam da sam pokazao kasnije sve suprotno od onoga što tvrdiš pa se bojiš da ne bude i sada tako sa ovim "izvorima". :).

Naravno da meni ne daješ jer ne smeš. Druge kojima možeš manipulisati daćeš...naravno.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Subotarski svetac Martin Luther: „Ne želim da bilo tko osuđuje moj nauk, ni od anđela. Jer, budući da sam siguran u njega, želim biti sudac i vama i anđelima, kao što kaže sv. Pavao, da tko ne prihvati moj nauk, neka nije blažen. Jer on je Božji, a ne moj; zato je moj (Lutherov) sud također Božji, a ne moj.

Pogledajte kako se "Juda Martin" izjednačava sa samim Bogom. Ovo je od njega preuzela i naučila proročica alkoholičarka EGW.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Subotarski svetac Martin Luther: „Ne želim da bilo tko osuđuje moj nauk, ni od anđela. Jer, budući da sam siguran u njega, želim biti sudac i vama i anđelima, kao što kaže sv. Pavao, da tko ne prihvati moj nauk, neka nije blažen. Jer on je Božji, a ne moj; zato je moj (Lutherov) sud također Božji, a ne moj.

Pogledajte kako se "Juda Martin" izjednačava sa samim Bogom. Ovo je od njega preuzela i naučila proročica alkoholičarka EGW.

Upravo je to zajednička osobina svih "proroka" koje je samostalno - lično istraživanje Svetog Pisma i izrodilo.

Pogledajmo samo ponašanje i stav svakog od akolita "sinagoge" (pod navodnicima, jer to ni sinagoga nije) čekalaca dana saturnovog. Ne trebamo ići dalje od ovog foruma.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Lutherovo razočaranje pred kraj života

Postoje Lutherova svjedočanstva o njegovom razočaranju i depresijama glede vjerskoga života, moralnog rasula i razočaranju u njegove suradnike u njegovoj zamišljenoj „evangeličkoj teokraciji“, u uvjerenju o skorom smaku svijeta u kojem je živio. Luther je tri puta najavio smak svijeta: 1532., 1538. i 1541. „Što bi bilo od svijeta da nije došao moj nauk (Jenaer Ausgabe, VI, F. 117.)?“ Protivnici mu odgovaraju: „Kada je bilo više bogohulnih djela, nego li nakon tvog evanđelja? Kada su se ljudi više digli protiv vlasti, nego nakon tvojeg evanđelja? Kada je bilo više krađa i razbojstava? Kada je bilo više preljuba, nego nakon što si pisao, neka je dozvoljeno …? To nam je donijelo tvoje evanđelje (Herzog Georg von Sachsen an Luther, Walch XIX., 616). Luther je jadikovao jer se stvarne prilike nisu mogle prikriti: „Svatko to vidi: Ljudi su sada bjedniji, nemilosrdniji, bestidniji i bezobrazniji nego u doba papinstva (Walch, XIII., 19-3.).“ „Postali su jednostavno stoka i nerazumne životinje (Walch, I., 615.)“. „Nažalost, naše je svakodnevno iskustvo to, da ljudi sada pod vladavinom (njegovog, op. prev.) Evanđelja gaje veću mržnju i zavist; gore je sa pohlepom i zgrtanjem novca, nego prije pod papinstvom (Walch, XIII., 2195.).“ „Što se više i dulje propovijeda (njegovo op. prev.) evanđelje tim je gore (Walch, XII., 2120.).“ „Nezahvalni smo Bogu i Njegovoj riječi; stoga će đavao koga smo izgnali, dovesti sa sobom sedam drugih, gorih od njega samoga (Walch, VIII., 1012.)“. „Svi se hvale da su kršćani; svi su ponosni na svoju kršćansku slobodu. No, istodobno slijede svoj zao nagon, i postaju pohlepni za novcem, pohotni, ponosni, zavidni, (…) To me čini ponekad toliko nestrpljivim, da bih želio, da ove svinje, koje toliko gaze bisere pod svojim nogama, radije su trebale ostati pod tiranijom Pape. Jer je nemoguće da bi se moglo vladati takvim narodom Gomore (Wittenberg Ausgabe V, 413.).“ „Da mi Bog barem nije zamaglio oči, i da sam barem predvidio ove sablazni, tada nikada ne bih započeo propovijedati evanđelje (Walch VI., 920; WA 46, 53, 35; WA Ti 1, 96, 24).“
-----------------------
Sve je promašio, plače Juda Martin. Od ovakvog stanja samo je "korak do vješala".
 
Natrag
Top