Zašto se "Jude" vješaju?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Da li je Luther izvršio suicid?
Da li znaš što o ovome?

1606. godine franjevac Heinrich Sedulius u svojim "Preaescriptiones adversus haereses" iznosi svjedočanstvo Ambrosia Kudtfelda, svjedoka i pouzdanog "reformatora" koji je opisao Lutherovu smrt.

«Martin Luther, noć prije svoje smrti, dopustio je da ga savlada njegova uobičajena neumjerenost i u takvom pijanom stanju smo bili primorani odnijeti ga i staviti na krevet. Zatim smo se povukli u svoju odaju, ne sluteći ništa neugodno. Sljedećeg smo se jutra vratili našem maestru kako bismo mu pomogli da se obuče, kao i obično. Ali - oh, kakva bol! - vidjeli smo našeg gospodina Martina kako visi s kreveta zadavljen. Usta su mu bila kriva, desna strana lica crna, vrat crven i deformiran »[5].

«Suočeni s ovom užasnom slikom, bili smo prestravljeni. Otrčali smo žurno javiti nadležnima što se dogodilo. Oni su nas, užasnuti, odmah obvezali s tisuću obećanja i najsvečanijih zakletva, da se u vezi s tim događajem moramo zakleti na vječnu šutnju kao da se ništa nije dogodilo. Zatim su nam naredili da uklonimo Lutherov leš s konopca, stavimo ga na njegov krevet i kasnije širimo među ljudima da je "gospodar Luther" odjednom i zauvijek napustio ovaj život "[6].

Je, objesio se. Tako je završio ćaća "prstosisih smradoslovaca".

Ah pa da,, Yahuda Ishsikariot......

Da će se na koncu objesiti, Martin Luther je to najjasnije i sam najavljivao. Pročitajte ovo dolje:

Znamo i za Lutherovu krizu na zajedničkoj molitvi u koru kao redovnika. Kada je iz Markova evanđelja čitao o opsjednutom, pao je uz urlanje na tlo: „To nisam ja, to nisam ja!“ Kada je vidio neko Raspelo gnušao se, jer mu se Isus pričinjavao poput sotone. Iz Lutherovih pisanih svjedočanstava Luther neuvijeno priznaje koliko ga je sotona napastovao, prikazivao mu se, izrugivao mu se, kako mu je nitko drugi nego sotona ukazao na besmislenost misne žrtve kod disputacije sa sotonom u njegovom srcu u vezi sv. mise. (spis „Von der Winkelmesse und der Pfaffenweihe“, 1533.), a to nije katolička polemika. Na više od 9000 mjesta se u Lutherovim djelima pojavljuje sotona. Sebe je smatrao najučenijim u cijelom katoličkom svijetu i papom broj 1. Kada mu je proradila savjest, pitao se: „Martine, jesi li ti stvarno najučeniji u cijelom kršćanstvu?“ – to je onda pripisivao utjecaju sotone. „Pri čemu kada sam uzeo neki nož u ruke odmah su me spopale gadne misli, tako da nisam bio u stanju moliti i đavao me tada izbacio van iz sobe.“ „Svijet me se zasitio, i ja njega.“ „Rastanak će se uskoro dogoditi. Ah, da sam Turčin kako bih se ubio …“ „Đavao ljude prvo zavede na neposluh pa zatim na izdaju kao Judu; zatim ih toliko baca u očaj da završavaju tako što se objese ili zadave. Jer đavlov glas ima tako strašan zvuk, da se ljude nakon nekog noćnog dijaloga s demonom sutradan pronađe mrtve, što se meni često moglo dogoditi.“
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Da će se na koncu objesiti, Martin Luther je to najjasnije i sam najavljivao. Pročitajte ovo dolje:

Znamo i za Lutherovu krizu na zajedničkoj molitvi u koru kao redovnika. Kada je iz Markova evanđelja čitao o opsjednutom, pao je uz urlanje na tlo: „To nisam ja, to nisam ja!“ Kada je vidio neko Raspelo gnušao se, jer mu se Isus pričinjavao poput sotone. Iz Lutherovih pisanih svjedočanstava Luther neuvijeno priznaje koliko ga je sotona napastovao, prikazivao mu se, izrugivao mu se, kako mu je nitko drugi nego sotona ukazao na besmislenost misne žrtve kod disputacije sa sotonom u njegovom srcu u vezi sv. mise. (spis „Von der Winkelmesse und der Pfaffenweihe“, 1533.), a to nije katolička polemika. Na više od 9000 mjesta se u Lutherovim djelima pojavljuje sotona. Sebe je smatrao najučenijim u cijelom katoličkom svijetu i papom broj 1. Kada mu je proradila savjest, pitao se: „Martine, jesi li ti stvarno najučeniji u cijelom kršćanstvu?“ – to je onda pripisivao utjecaju sotone. „Pri čemu kada sam uzeo neki nož u ruke odmah su me spopale gadne misli, tako da nisam bio u stanju moliti i đavao me tada izbacio van iz sobe.“ „Svijet me se zasitio, i ja njega.“ „Rastanak će se uskoro dogoditi. Ah, da sam Turčin kako bih se ubio …“ „Đavao ljude prvo zavede na neposluh pa zatim na izdaju kao Judu; zatim ih toliko baca u očaj da završavaju tako što se objese ili zadave. Jer đavlov glas ima tako strašan zvuk, da se ljude nakon nekog noćnog dijaloga s demonom sutradan pronađe mrtve, što se meni često moglo dogoditi.“

I to je "božiji čovjek" Ellen Gould Harmon White? Hmm... kakav "božiji čovjek", takav i "Bog"...

Znaš li da je Iana Husa u smrt otjerala oholost?
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Zašto se "Jude" vješaju?
Pa ne mogu prihvatiti realnost. Što drugo? :rolleyes:
Ako se Luther doista izvršio suicid, to ne bi bilo neobično već po njegovom psihičkom ustrojstvu. Bio je tjeskoban, zar ne? Bio je pod pritiskom, napet k'o puška.
Osim toga bio je pod snažnim utjecajem svojih iskustava, lako je gubio kontrolu, bio je impulzivan i ne baš uljudan.
Svi ti njegovi citati....sačuvaj, Bože!
Težio je dominirati nad stvarnošću, htio biti lider i novi papa, bio je ohol...sve ga je to moguće dovelo do stanja očaja. Nije imao mira, jer ne samo da nije bio poslušan Papi i Crkvi, on nije bio poslušan ni Božjoj riječi jer se ukorijenio u svom radikalnom subjektivizmu- i ostao sam.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Težio je dominirati nad stvarnošću, htio biti lider i novi papa, bio je ohol...sve ga je to moguće dovelo do stanja očaja. Nije imao mira, jer ne samo da nije bio poslušan Papi i Crkvi, on nije bio poslušan ni Božjoj riječi jer se ukorijenio u svom radikalnom subjektivizmu- i ostao sam.

Dobra analiza, no ako nedostaje joj jedna malena činjenica.

Utjecaj palog serafa.

No to ne umanjuje Lutherovu krivicu.

Sotona nema nikakvih moći nad nama, ako mu mi sami tu moć ne pružimo.

A pružamo mu je i kada smo oholi, i kada mislimo da sve znamo, i kada se previše pouzdajemo u sebe...

No, tu ne prestaju napadaji palog serafa.

Svaki osjećaj beznađa, nemira, gušenja, nelagode, straha, svaki osjećaj manje vrijednosti (ili više vrijednosti) njegovo su dijelo.

Isto tako, a znam da mi mnogi neće vjerovati, sotona napada i prevelikom "pobožnošću"... (svi znamo za po neku osobu iz naših župa koja, jednostavno mora da bude na svakoj svetoj misi, koja mora da bude u koru, mora da bude u nekoj molitvenoj zajednici, koja predlaže molitve i tome slično, o takmičenju u moljenju krunice da i ne govorim).

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Zašto se "Jude" vješaju?
Pa ne mogu prihvatiti realnost. Što drugo? :rolleyes:

Nije mogao prihvatiti da je Isus Bog, zaista pravi Bog. Da je Juda te večeri vjerovao da je Isus zaista Bog, sigurno ga ne bi izdao. Svaki put kada posumnjamo da Isus jest pravi Bog, postajemo Juda. Pitanje je samo vrati li se čovjek Isusu Bogu, ili ga kao Boga odbaci i nakon toga ode "objesiti se".
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Darth, što misliš kako se osjećaju protestanti zbog ovakvog naopakog Lutherovog svršetka?
Da sam ja protestankinja, većbi to bio dovoljan razlog da ne budem. Ali protestantima to vjerojatno ne smeta.
I ako usporedimo Luthera s reformatorom naše Crkve, svetim Franjom - koje li razlike i kakav je ponor među njima. A Franjo je "samo" bio ponizan.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Darth, što misliš kako se osjećaju protestanti zbog ovakvog naopakog Lutherovog svršetka?
Da sam ja protestankinja, većbi to bio dovoljan razlog da ne budem. Ali protestantima to vjerojatno ne smeta.
I ako usporedimo Luthera s reformatorom naše Crkve, svetim Franjom - koje li razlike i kakav je ponor među njima. A Franjo je "samo" bio ponizan.

Kako se osjećaju? Još uvek ih drži tama kojoj su upravo zahvaljujući Lutheru i pripali. Ujedno, oni (Protestanti) njega i ne smatraju svetim, nego samo i isključivo samo herojem "borbe" s Papom. Ujedno, pogledaj kakvo je stanje vjere kod njih, i vidjet ćeš da osim malenog procenta, tamo vjere i nema.

Što se tiče usporedbe s Sv. Franjom, teško da bi se tu moglo išta usporediti. Dok je Franjo svjestan svoje ništavnosti, dotle je Luther prepun svog Ega.

No, nije samo u tome stvar.


Franjo je htio da Crkvu spasi. Luther da je uništi.

Franju je vodila želja za očuvanjem, Luthera za rušenjem i izgradnjom novog suobličenog njemu i njegovim htenjima.

Franji je na prvom mjestu bio Bog. Lutheru njegova vizija Boga.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Darth, što misliš kako se osjećaju protestanti zbog ovakvog naopakog Lutherovog svršetka?
Da sam ja protestankinja, većbi to bio dovoljan razlog da ne budem.

To bi napravio svaki bogobojazan i istinoljubiv čovjek. A oni se odlučili napraviti potpuno suprotno. Koristeći svoje svjetovne moći, očito od sotone im date, zamaglili su pravu istinu i zatrovali su čitav svijet lažnom povješću. Najbolje to svjedočimo i ovdje, gdje "prosvijetljeni protestanti" veličaju najveće divljake i najveća divljaštva.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To bi napravio svaki bogobojazan i istinoljubiv čovjek. A oni se odlučili napraviti potpuno suprotno. Koristeći svoje svjetovne moći, očito od sotone im date, zamaglili su pravu istinu i zatrovali su čitav svijet lažnom povješću. Najbolje to svjedočimo i ovdje, gdje "prosvijetljeni protestanti" veličaju najveće divljake i najveća divljaštva.

A što drugo očekivati od onih kojima je Bog sredstvo za postizanje cilja? Što drugo očekivati od onih koji Boga prikazuju kao NE BIĆE?

Razum? Smirenost srca? Kako bi smo to mogli i očekivati od nekoga ko samoubicu naziva "čovjekom božijim", patološki želi da bude ono što nije? Kako?

Kako ih braćom nazivati (a oni bi to htjeli sve kmečeći) kada oni Sina negiraju, Majku ne poštuju, a Crkvu nazivaju kurvom? Kako?

Kako se (a i to kmečeći zahtijevaju) s njima moliti kada se oni istom BOGU NE MOLE?
 
Natrag
Top