Zašto ljudi ogovaraju ?

Član
Učlanjen(a)
29.06.2011
Poruka
7
'dan
. . . odgovor na tvoje pitanje , pitanjem , moze li ? ;)
Da li i obicna , najbezazlenija prica , pominjanje nekome nekog , spada u ogovaranje ? Da li to znaci da onda svi mi ogovaramo i spadamo u tu grupu ?
Da li spada u ogovaranja pominjanje nekog ko vec zna sta o njemu mislis i rekao si mu > u lice < ?
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2010
Poruka
65
Poslednja izmena:
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Pa recimo da sam u poslednje vreme počela da pravim razliku imeđu komentarisanja i ogovaranja...
Komentarisanje neke osobe ili postupaka te osobe se čini u cilju da se potvrdi svoje mišljenje ili stav o nekoj osobi i njenim postupcima, čisto da se utvrdi da li ti isto misliš kao drugi o nekome ili se potpuno tvoji stavovi razlikuju, kao i zašto..Komentarisanje, je pre svega priča o osobi onakva kakva jeste, bez dodavanja i karikiranja osobe...Jednostavno komentarišeš neko pravo činjenično stanje vezano za tu osobu ili njene postupke..

Ogovaranje je, vrlo često ''karikiranje'' i ''naduvavanje'' postupaka neke osobe, kao i davanje ''iskrivljenih'' i polutačnih, pa i lažnih informacija o nekoj osobi... Zbog toga je kao takvo nepoželjno, ali je nažalost itekako sastavni deo naših života..bez da mi ogovaramo, uvek će se naći neko ko će reći ''neku više'' o nama...To je tako...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
Komentarisanje druge osobe samo po sebi moze biti i veoma pohvalno ,navodjeno kao primer nekog na koga se treba ugledati u radu i zivotu,i svi komentari koji ne narusavaju privatnost,ne nanose stetu ugledu osobe o kojoj se govori,po meni je prihvatljivo.Klevete,zavist zloba,podsmeh karakterisu odobu koja to radi a ne onu na koju se odnosi.
 
Član
Učlanjen(a)
21.11.2009
Poruka
38
toliko price a tako malo biti.
moje skromno misljenje je da u osnovi ogovaranja lezi neispunjen zivot (toliko sam mogao a vidi gde sam),svi znamo te price.i upravo zbog nasih neuspeha uvek ce nam neko drugi biti kriv i naravno mi smo vecito u pravu (kada se ogovara neka osoba ili se komentarise odredjena situacija). tu je i zavist, zato moramo da hranimo i nas ego. sto bi rekao moj kolega artur

Malo sta ljude toliko obraduje kao saznanje o tudjoj nesreci .
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Malo sta ljude toliko obraduje kao saznanje o tudjoj nesreci .
Pa ogovaranje nije samo prepričavanje ''saznanja o tuđoj nesreći'', već i ''karikiranje'' osobe u njenom odsustvu, umanjivanje važnosti njenog uspeha, razne laži itd...Ljudi ogovaraju usled zavisti, ali i usled dokolice i bezvezne navike..

Komentarisanje osobe u njenom odsustvu, ne mora biti loše, mogu se iskomentarisati neke stvari ili postupci osobe onakve kakve jesu..., bez '''uveličavanja'' ili karikiranja...
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
Kako rece neki filozof( kad se setim dodat cu ime): pametni ljudi pricaju o idejama,oni malo manje o dogadjajima,a ovi zadnji o drugim ljudima!
Mozda da se malo zamislimo nad tim,trenutno je trend u nekim tv emisijama da se ne govori o doticnoj osobi ako nije prisutna da i ona iznese svoje misljenje ili odbranu,i sl,mozda se samim tim menja pristup ogovaranju i sve bi bilo ok da kao protuteza ne postoji zuta stampa koja u svoje redove mobilise sve veci broj buducih "ogovaralaca" . Tako da takve osobe podhranjuju svoju tastinu i hrane svoj ego promatranjem,prisluskivanjem i sve to obrade da je na sto vecu stetu i sramotu osobe kojoj zavide a ko su te osobe,pa zavist i jal im se vide na licu i ako u tvom prisustvu komentarise( ogovara) neku drugu osobu,nista ne brini isto ce i tebe ogovarati- kad bude s nekim drugim.
 
Natrag
Top