Zašto ljudi ogovaraju ?

Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Zašto ljudi ogovaraju jedni, druge?
Da li je razlog ogovaranju, čista dokolica ili se ljudi jednostavno na takav način ''prazne''?
Da li su kompleksi niže vrednosti, najveći uzrok ogovaranju? Da li je ogovaranje, produkt ljudske ljubomore i pakosti?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Zašto ljudi ogovaraju jedni, druge?
Da li je razlog ogovaranju, čista dokolica ili se ljudi jednostavno na takav način ''prazne''?
Da li su kompleksi niže vrednosti, najveći uzrok ogovaranju? Da li je ogovaranje, produkt ljudske ljubomore i pakosti?
U svakom slučaju, iz niskih pobuda. Međutim, i ogovaranje se može smatrati nekom vrstom racionalizacije. Ogovarajući druge, bilo kojim povodom, hrani se sopstveni ego i diže na veći nivo od onoga koga se ogovara.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Prilikom ogovaranja, pojedine osobe dodaju i izmišljaju informacije o drugoj osobi, čime drugu osobu dovode vrlo često u položaj, da moraju pravdati sebe pred drugima. Hteli mi da priznamo ili ne, ogovaranje uopšte nije bezazleno. Koliko god neka informacija o nama bila netačna ipak će nas dovesti u neprijatnu situaciju.
Mnoge osobe ogovaraju, jer jedino znaju za takav vid komunikacije...To su uglavnom površne i iskompleksirane osobe...
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Prva rečenica glasi

"Ja ne volim da ogovaram"

Kad to čujem znam šta sledi.
Da budem iskrena,tek sad kad sam ovo napisala,shvatila sam da je ljudi izgovaraju iz razloga što shvataju da ogovaranje nije ispravno,ali valjda je u našoj prirodi do to činimo,neko manje,neko više.
Da raščistimo još jednu bitnu stvar.Naučno je dokazano da muškarci više ogovaraju od žena.:D
E sad možemo dalje.
Nado rekla si da ljudi ponekad izmišljaju,dodala bih da često neke činjenice iz događaja koji se prepričava "zaborave" da se pomenu.
Tek kada se sa obe strane sasluša priča,shvatimo da su neke sitnice izostavljene.
Poznajem ljude koji često ogovaraju,takođe i one koji to veoma retko čine.Srećom,to mi nije neka naročita duševna hrana,pa gledam da priču koja krene u tom pravcu skrenem na neku drugu temu.Dvoumila sam se da li uopšte ovo da napišem,jer ko će za sebe reći da voli da ogovara.
Desi mi se da slatko opletem po nekom,ali baš kad me izvede iz takta,uglavnom svojim bezobrazlukom i neistinama.
I baš ume da prija,ali u ograničenim količinama.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
.
Desi mi se da slatko opletem po nekom,ali baš kad me izvede iz takta,uglavnom svojim bezobrazlukom i neistinama.
I baš ume da prija,ali u ograničenim količinama.

Neki kažu da je ogovoranje dobro za ten:D, a opet drugi kažu da ogovaranje ''rasterećuje čoveka''...
I sad, kome verovati:dntknw:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Da raščistimo još jednu bitnu stvar.Naučno je dokazano da muškarci više ogovaraju od žena.:D

Auuu, pa ovo je prosto nemoguće!:dntknw:
To je sigurno neka felš nauka, koja je to dokazala, ili je to bio neki ženski tim naučnika koji je vršio istraživanja:D
 
Poslednja izmena:
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Nisam baš našla da muškarci više ogovaraju od žena, ali ni ovo nije loše....A nije da se nisam trudila...:vorred:

Muškarci ogovaraju koliko i žene

Muškarci tračaju jednako često kao i žene, pokazalo je istraživanje britanskog Centra za društvena pitanja. Trećina muškaraca ogovara druge, a više od polovine tvrdi da tako brže postaju deo poslovnog tima.

Žene za sagovornika u tračanju najčešće biraju najbolje prijateljice ili porodicu, muškarci su u istraživanju izjavili da im je lakše podeliti sočne detalje sa ženama. Žene radije ogovaraju žene, prijateljice, koleginice, čak i svekrvu. Muške teme su najčešće pijanstvo, seksualni ekscesi, rasipništvo, glupost i podlost.yes3

Izvor:Smedia
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nisam baš našla da muškarci više ogovaraju od žena, ali ni ovo nije loše....A nije da se nisam trudila...:vorred:

Muškarci ogovaraju koliko i žene

Muškarci tračaju jednako često kao i žene, pokazalo je istraživanje britanskog Centra za društvena pitanja. Trećina muškaraca ogovara druge, a više od polovine tvrdi da tako brže postaju deo poslovnog tima.

Žene za sagovornika u tračanju najčešće biraju najbolje prijateljice ili porodicu, muškarci su u istraživanju izjavili da im je lakše podeliti sočne detalje sa ženama. Žene radije ogovaraju žene, prijateljice, koleginice, čak i svekrvu. Muške teme su najčešće pijanstvo, seksualni ekscesi, rasipništvo, glupost i podlost.yes3

Izvor:Smedia
Aha, znao sam... Glavna u tom Centru je antropolog Kejt Foks:D
 
Član
Učlanjen(a)
20.12.2010
Poruka
892
Ajmo prvo definirati problem da bismo mogli o njemu pričati. :)

Što je ogovaranje?
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Ogovaranje može biti...Komentarisanje neke osobe u njenom odsustvu...Pričanje loše o nekoj osobi, usled njenog odsustva....Ismejavanje osobe koja nije prisutna...Sve to može biti ogovaranje...Pa izvoli...:)
 
Natrag
Top