Zašto je Miler smatrao da je otkrio datum Hristovog dolaska

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Da je to bilo katoličko vjerovanje, onda bi mu se mahom pridružili katolici, a ne sami ološ i otpad od Katoličke crkve. ;)

Katoličko? Ne, čitav "revival" koji je izrodio Milera je bio i ostao proterstanstki, tačnije puritanski plod. Uostalom, čitav pokret je nastao u New England-u, oblasti kojom su skoro pa sve do donošenja ustava apsolutno dominirali Puritanci. (Sama oblast je pre stvaranja konfederacija, a i dugo posle toga bila poznata kao teokratska, pri čemu ta teokratija nije podrazumevala vlas biskupa, nego protestanstkih puritanaca)

Tvrditi da je takvom verskom pokretu, tačnije histeriji mogao da se pridruži neko ko je pripadao Crkvi je aposlutni primer nepoznavanje istorjskih, geografskih, činjenica.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zaista, odakle vam to da je Bog na Orionu?

Od tada popularne, nakaradno shvaćene Egiptomanije (Oziris je poistovećen sa Orionom)

Miller je vjerovao kao i otpad od Katoličke crkve, u svemu. Baš kao i vi subotari.

Upravo tako, rodila ga je kći Lutherova, unuka Samaelova; Sola Scriptura (koja se "prokurvala" sa svojim dedom) pa je izrodila mnoštvo "deformacija", jer o incestu se tu radilo.... a svi znamo šta ekstenzivni incest donosi... degeneraciju
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Katolici vjeruju u Boga, koji je uvijek i svugdje, za razliku od vas subotara koji mislite da Bog živi u jednom bungalovu na Orionu.

Zaista, odakle vam to da je Bog na Orionu?


Stvarnoslap Hriscanin lazov.

Adventisti ne veruju da je Bog ili njegov presto na Orionu ili bilo kojoj planeti, vec na trecem nebu, na staklenom moru ( kako kaze biblija ).

Stvarnoslap i protivnici su izvrnuli reci Ellen White koja kaze "da ce Isus prilikom svog dolaska sa neba proci kroz Orionovu maglinu"

Dakle, nemojte ocekivati da vam Stvarnoslap odgovori zasto toliko laze, i izvrce svaku tudju izjavu, jer Jezuitima je to i duznost na koju se zaklinju u svojoj Jezuitskoj zakletvi, da ce lagati, izvrtati, i pretvarati se, u borbi protiv protivnika pape.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Stvarnoslap Hriscanin lazov.

Adventisti ne veruju da je Bog ili njegov presto na Orionu ili bilo kojoj planeti, vec na trecem nebu, na staklenom moru ( kako kaze biblija ).

Tamni, gusti oblaci počeli su se gomilati i sudarati. Atmosfera se razdvojila i počela savijati; sad smo mogli kao kroz otvoren prostor vidjeti Orion odakle je dolazio Božji glas. (Rani spisi, Ellen White)
------------------

Ovo sam citirao zbog ljudi koji čitaju, od Laodikeje niti tražim niti očekujem da me prestane potpuno nedužna azijati lažovom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tacno, to pise Ellen White, ali tu nigde ne pise ""DA SE BOZJI PRESTO NALAZI NA ORIONU" vec tu govoti o manifestacijama prilikom Hristovog drugog dolaska, odakle ce Gospod sa treceg neba u Bozjem carstvu gde je Bozji presto - na putu ka zemlji proci kroz Orionovo sazvezdje, i bice tu i hiljada andjela, i Bozji glas, koji ce pratiti Hristov drugi dolazak.

Da je Stvarnoslap posten kao sto nije, on bi kao dobar poznavalac spisa Ellen White trebao da citira i druge citate, gde Ellen White pise gde je Bozje carstvo i njegov presto, gde je Isus, i odakle ce doci.

Ali, to mu ne ide u prilog, jer razotkriva njegove lazi, izvrtanja, i prevare.

Dakle, ipak Stvarnoslap laze, i to nije uvreda, vec opis njegovog dela.

Sami zakljucite.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Tacno, to pise Ellen White, ali tu nigde ne pise ""DA SE BOZJI PRESTO NALAZI NA ORIONU" vec tu govoti o manifestacijama prilikom Hristovog drugog dolaska,

Prvo, ja nigdje nisam uopće spominjao nikakavo prijestolje, i drugo, tekst koji sam ja citirao uopće ne govori o Isusovom dolasku. Dakle, potpuno si promašio bit i činjenice, notorni si klevetnik, a što je još gore izgubio si svaku sposobnost shvatiti da iznošiš laži i klevećeš. I na sve ovo svojom podrškom te Jovan dodatno sokoli da ustraješ u laži i kleveti.

A citat kojim sam naveo, jasno pokazuje da je Ellen White vjerovala i naučavala da je Orion mjesto gdje prebiva Bog.
 
Natrag
Top