Zasto je bas pravoslavlje trun u oku svim zapadnim sektama????

Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Moracu da otvorim temu "zasto je bas ateizam trn u oku katolicima".:D
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ti se samo izjasnjavas kao ateista, ali nisi pravi ateista.

Da si pravi ateista tebe ne bi interesovale reci Hrista uopste, niti sta pise u Svetom Pismu.

Naravno da me interesuje i to iz vise razloga.
Biblija ili barem ideja o bibliji je najuspesniji mem, verovatno svih vremena. Zivim u delu sveta gde je hriscanstvo dominatna religija. Verovanja vecine mogu prilicno da uticu na moj zivot i na zivot ljudi koji su mi bliski. Druga stvar, treba poznavati bibliju jer je sama sebi najveci neprijatelj. Sadisticka, nehumana i nemoralna knjiga. Vecina ljudi koji sebe nazivaju vernicima nisu svesna toga jer nisu ni otvorili bibliju ali eto, imaju neku ideju o njoj. Treca stvar, nije intelektualno posteno da kritikujes neku religiju ili neciju veru a da ne znas nista o tome.
 
Član
Učlanjen(a)
12.10.2010
Poruka
37
Naravno da me interesuje i to iz vise razloga.
Biblija ili barem ideja o bibliji je najuspesniji mem, verovatno svih vremena. Zivim u delu sveta gde je hriscanstvo dominatna religija. Verovanja vecine mogu prilicno da uticu na moj zivot i na zivot ljudi koji su mi bliski. Druga stvar, treba poznavati bibliju jer je sama sebi najveci neprijatelj. Sadisticka, nehumana i nemoralna knjiga. Vecina ljudi koji sebe nazivaju vernicima nisu svesna toga jer nisu ni otvorili bibliju ali eto, imaju neku ideju o njoj. Treca stvar, nije intelektualno posteno da kritikujes neku religiju ili neciju veru a da ne znas nista o tome.

Sadisticka?

Nehumana?

Nemoralna?

Nisi ti jos shvatio sustinu, cim imas takvo misljenje.

Ali opet te pitam zbog cega ti imas potrebu da kritikujes bilo sta?

Zapitaj se da li ti time zelis da dokazes nesto nama, ili da dokazes sebi.

Zaboravi bilo kakvu veru sa dokazima, jer pravoj veri nisu potrebni dokazi.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Prve tri stavke sam komentarisao mnogo puta, mrzi me opet.
Da li sam shvatio sustinu ili ne, je subjektivna stvar, mogu to isto da kazem za tebe, uglavnom necemo se sloziti.
Potrebu za kritikom i dokazivenjem sebi ili drugima sam ti odgovorio u prethodnom postu, a sto se tice odnosa vere i dokaza, mislim da je glupo praviti od slepe vere vrlinu.
 
Član
Učlanjen(a)
12.10.2010
Poruka
37
Prve tri stavke sam komentarisao mnogo puta, mrzi me opet.
Da li sam shvatio sustinu ili ne, je subjektivna stvar, mogu to isto da kazem za tebe, uglavnom necemo se sloziti.
Potrebu za kritikom i dokazivenjem sebi ili drugima sam ti odgovorio u prethodnom postu, a sto se tice odnosa vere i dokaza, mislim da je glupo praviti od slepe vere vrlinu.

"Jer iako je ucinio tolika znamenja pred njima, ne vjerovahu u njega;
Da se ispuni rijec Isaije proroka koji rece: Gospode ko vjerova propovedi nasoj?
I ruka Gospodnja kome se otkri?
Zato ne mogahu vjerovati, jer opet rece Isaija;
Zaslijepio je oci njihove i okamenio srca njihova, da ne vide ocima i srcem razumiju,
i ne obratite se da ih iscjelim."
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
"Jer iako je ucinio tolika znamenja pred njima, ne vjerovahu u njega;
Da se ispuni rijec Isaije proroka koji rece: Gospode ko vjerova propovedi nasoj?
I ruka Gospodnja kome se otkri?
Zato ne mogahu vjerovati, jer opet rece Isaija;
Zaslijepio je oci njihove i okamenio srca njihova, da ne vide ocima i srcem razumiju,
i ne obratite se da ih iscjelim."

"Uvek posle poraza i predaha, ta Senka uzima drugi oblik i raste iznova"
"Voleo bih da to nije moralo da se desi u moje vreme" reče Frodo.
"Ja takođe, a tako i svi oni koji dožive takva vremena. Ali nije njihovo da o tome odlučuju. Sve o čemu mi imamo da odlučimo jeste šta da činimo s vremenom koje nam je dato".

Mogu i ja da citiram epsku fantastiku.
 
Član
Učlanjen(a)
12.10.2010
Poruka
37
"Uvek posle poraza i predaha, ta Senka uzima drugi oblik i raste iznova"
"Voleo bih da to nije moralo da se desi u moje vreme" reče Frodo.
"Ja takođe, a tako i svi oni koji dožive takva vremena. Ali nije njihovo da o tome odlučuju. Sve o čemu mi imamo da odlučimo jeste šta da činimo s vremenom koje nam je dato".

Mogu i ja da citiram epsku fantastiku.

Da li je epska ili ne, vreme ce pokazati.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Vreme je pokazalo da je kolaz plagijata na starije mitologije(mislim na bibliju).
 
Natrag
Top