Zašto Crkvu nazivaju Kurvom (Bludnicom iz Otkrivenja), a njezinu Bibliju svojim Svetim Pismom?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Da, u redu. Bog nam govori na mnogo načina: preko naučitelja Crkve, svetaca, "malih" ljudi, događaja... i nadasve, govori nam preko naše savjesti, jednom rječju-prisutan je, gleda nas i gleda nas s ljubavlju. Kad sam rekla da je Bog zašutio, htjela sam reći da nam je po Sinu sve rekao i dao. Sve što je potrebno za naše spasenje.

O tome sam i ja govorio. Rekao je po Sinu sve što je trebao reći.

I zašto onda tražiti drugo? Kako i možemo tražiti? Ne možemo, jer to bi bilo doslovno negiranje Njega, doslovno bi smo Mu govorili, pokazivali: "Ne ti nisi naš Otac, nisi naš Roditelj, Mi te ne poznajemo" Doslovno bi smo Mu rekli ono na šta su "prijatelji" i supruga mu, nahuškani sotonom govorili Jobu da uradi.



Razumiješ što hoću reći. :)
I te kako razumjem. Ta šta će nam gatari i "proroci" kada nam je On govorio, kada imamo Njega koji će doći, jer "Njegova Reč nikad ne vara" (nikada i nije)?

Ujedno, ako li On ima strpljenja, ako nas, koji smo prah zemaljski (ja volim da kaže i zvezdani) čeka i ljubi, zar mi da Njega koji nas je stvorio, koji za nas svoje JA žrtvovao, ne čekamo s radošću, ljubavlju i nadom, nego da dokoni kalkulišemo i gatare i vračare pitamo kada će On doći?

Ne. Njegova su sva vremena, svi svetovi, sve je Njegovo, i On će doći.

Ta neće nas ostaviti siročad.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ujedno, ako li On ima strpljenja, ako nas, koji smo prah zemaljski (ja volim da kaže i zvezdani) čeka i ljubi, zar mi da Njega koji nas je stvorio, koji za nas svoje JA žrtvovao, ne čekamo s radošću, ljubavlju i nadom, nego da dokoni kalkulišemo i gatare i vračare pitamo kada će On doći?

Ne. Njegova su sva vremena, svi svetovi, sve je Njegovo, i On će doći.

Marana tha! Dođi, Gospodine, Isuse. Mi te vjerni čekamo. Nije baš da smo uvijek vjerni, ali Gospodin zna, sve zna... i ljubi nas.

Evo ti jedna pjesma za laku noć. :)

Hoću li, Gospode, i ja u raj?
Želim, al’ sve se bojim.
Jer tamo će biti slava i sjaj,
A ja na niskom stojim!

Već ako imaš gdjekoji kutić,
I to je mnogo za me.
Stisnut ću tamo se, suhi k’o prutić,
Usko je moje rame.

Nikomu neću praviti sjene
Bez buke bi to bilo.
Gospode, ne zaboravi mene,
Ako to ti je milo.

Ako Ti nije milo prisuće
Takova odrpanca,
Pusti, da bar na vratima kuće
Čekam kog Tvojeg znanca.

Da ga zamolim, da se za me moli.
Ako se ni to ne da,
Ja ću svejedno čekati doli,
Već i poradi reda!

Pa kada uđu, kojim je dato,
I mjesta biti neće:
Nebo je malo, al’ ništa zato…
Srce je Tvoje veće…

(fra Bonaventura Ćuk)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Marana tha! Dođi, Gospodine, Isuse. Mi te vjerni čekamo. Nije baš da smo uvijek vjerni, ali Gospodin zna, sve zna... i ljubi nas.

Evo ti jedna pjesma za laku noć. :)

Hoću li, Gospode, i ja u raj?
Želim, al’ sve se bojim.
Jer tamo će biti slava i sjaj,
A ja na niskom stojim!

Već ako imaš gdjekoji kutić,
I to je mnogo za me.
Stisnut ću tamo se, suhi k’o prutić,
Usko je moje rame.

Nikomu neću praviti sjene
Bez buke bi to bilo.
Gospode, ne zaboravi mene,
Ako to ti je milo.

Ako Ti nije milo prisuće
Takova odrpanca,
Pusti, da bar na vratima kuće
Čekam kog Tvojeg znanca.

Da ga zamolim, da se za me moli.
Ako se ni to ne da,
Ja ću svejedno čekati doli,
Već i poradi reda!

Pa kada uđu, kojim je dato,
I mjesta biti neće:
Nebo je malo, al’ ništa zato…
Srce je Tvoje veće…

(fra Bonaventura Ćuk)
Hvala ti na ovim predivnim stihovima - molitvi. :)

No da se vratimo na temu.

Nije naime zgoreg pokušati razumeti šta je pravi cilj onih koji Crkvu Kristovu, (ja je volim nazivati njezinim latinskim imenom Una Sancta) nazivaju bludnicom.

Da bi smo to postigli, moramo znati kontekst samog termina bludnica, koji u jezicima na kojima je Sveto PIsmo pisano nema samo jedno značenje, ono na koje uvek pomislimo kada kažemo bludnica-bludnik.

U hebrejskom (i njemu srodnim jezicima - staro egipatskom, aramejskom) reč koju prevodimo sa bludnica - bludnik, ne označava samo nekoga ko krši seksualni moral, nego pre svega nekoga ko udovoljava sebi i svojim nagonima ne poštujući datu reč.

Da li se takav kontekst može pripisati Crkvi? Da li je Crkva odbacila datu reč i udovoljavala nekakvim ljudskim nagonima?

Ne.

Pa zašto je onda akoliti američkog soja Sola Scriptura apostaze takvom nazivaju?

Samo i isključivo samo jer žele da svoje kultove (to sekte nisu, nego kultovi, što je još gore od sekte) prikažu kao ispravne.

Naime, sve počinje od premise da je po njima Crkva prekršila datu reč i udovolila ljudskim nagonima. (A oni veruju da znaju šta je taj zavet, ta data reč i veruju da je oni navodno drže).

Naravno, sada se postavlja pitanje o kakvoj je toj datoj reči, zavetu, koji je Crkva po ovim nosiocima virusa Sola Scriptura američkog soja, navodno prekršila. I tu dolazimo do onog ključnog za razumevanje.

Oni naime ukoliko se kao data reč, kao zavet, kao vernost, podrazumeva vernost Kristu, ne mogu tvrditi da je Crkva bludnica, da je prekršla zavet i prokurvala se (jer ne zaboravimo, u Starom Zavetu, proroci optužuju sinove Israela za kurvanje s drugim bogovima) jer Crkva nikada nije odbacila svoju Glavu, svog Boga.


Pa kako je onda Crkva bludnica?

Nikako

Crkva naime nije izdala datu reč, nije se priklonila drugom Bogu.

Shodno tome, akoliti američkog soja Sola Scriptura moraju tvrditi da Isus Crkve Njegove, nije isto što i Isus Svetog Pisma.

I upravo tu se i krije razlog zašto Crkvu bludnicom nazivaju.

Oni naime veruju da Isus nije ono što o Njemu propoveda Crkva Njegova. Veruju, a to je tipično za sve koje je zarazio gnosticizam, veruju da su oni pronašli sakrivenog Isusa (koji je po njima sve samo ne JA JESAM KOJI JESAM, dakle BOG) koga je Crkva zamenila nekakvim plodom ljudskog uma ("prokurvala se").


Da skratim.

Čitav tok zaraze (jer to zaraza jeste) ide ovako:

1. Virus gnostizma ulazi u um

2. Crkvi se oduzima autoritet i isti prebacuje isključivo na PIsmo

3. Širenjem bolesti počinje se sa verovanjem da je PIsmo nastalo odjednom i da ga je pisao lično Bog

4. Sledi verovanje da ako je PIsmo već odjednom nastalo i ima jednog autora, ono se mora tumačiti unakrsno i doslovno, te su prve stranice teksta važnije od poslednjih, koje predstavljaju samo i isključivo samo zaključak.

5. Javlja se kao i kod svih duhovnih virusa, samozavaravanje, tačnije oboleli veruje da je on/ona sam dubokim iščitavanjem došao/ došla do tajne koju je "zla" Crkva sakrivala, što obolelog ispunjava "ushićenjem".

6. U zavisnosti od stepena zaraze, oboleli ili mantra nad svojom gnozom sam ili, što je najčešći slučaj okuplja istomišljenike, pri čemu nastaje kult.

7. Da bi svoja "saznanja" od gnosticizma oboleli proširili kao "istinu", oni moraju napadati Crkvu, pri čemu se za napade koristi ono što je obolelog i dovelo do "saznanja", tačnije ono što oboleli smatra jedinim autoritetom.


Dakle, imamo posla sa veoma teško obolelim umovima, obolelim od veoma opasnog virusa.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
1616781268149.png

Kurvanje sa sotonom
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap grehe svoje crkve pripisuje Adventistima.

Zamislite kakve bi reakcije izazvalo kada bi covek pocistio svoje dvoriste, a potom otisao u susedno kod komsije i to djubre bacio ispred njegovih vrata.

Stvarnoslap to upravo cini.

Cisti djubre u svojoj crkvi i baca ga u druge.

Tako on kompromise u bibliji nazvani "kurvanje sa carevima ovoga sveta" pripisuje drugima.

A ceo svet zna sta je cinila Rimokatolicka crkva u istoriji, surujuci sa carevima, vladama, i vojskama ovoga sveta u progonstvima, mucenjima, i ubijanjima Hriscana, ljudi, zena, dece, ljudi od nauke.
Takodje, u kreiranju ratova i revolucija, huskajuci ratne sukobe, stvarajuci zavere.

I to cini i danas, i cinice do kraja istorije sveta.

Sto se tice Stvarmoslapovog pajtosa iz videa koji postavlja danima, to je lazni Adventista.
Lazov, manipulator, izvrtac, obadac brace - kao i Stvarnosp i DarthShone, jer im je isti otac koji ih nadahnjuje, Sotona djavo.

U vezi ovog videa i ovog laznog Adventiste manipulatora - vec sam mnogo puta dao odgovor.
Ali evo prosirenog.

Da je on Adventista, on bi se pridrzavao biblijskog principa da ne iznosi javno necije grehe, vec da ode onome koji cini greh i da mu na to ukaze, pa ako ga ne poslusa da mu kaze pred dvojicom ili trojicom svedoka u crkvi, pa ako i njih ne poslusa da kaze crkvi.
Ako ne poslusa crkvu, da ga smatra neznaboscem.

A on je izneo u javnost, i to jos laze i izvrce.

To znaci da nije Adventista nikad bio, vec neprijatelj.

To znaci da su tvoje pape sotonske sluge, jer su ubijale decu u majcinim utrobama tokom srednjeg veka, potom u Jasenovcu, i na kraju u ritualu 9 kruga.

A u vezi tog videa odgovor sam dao.

U tom videu nema nista sto bi povezalo Adventisticku crkvu sa abortusima.

Tu ovaj lazni bivsi Adventista govori o nekom pojedincu iz severnoamricke divizije, koji samoinicijativno vrsi u bolnici neke abortuse.

Generalna konferencija Adventisticke crkve je izdala izvestaj gde se abortusi mogu vrsiti samo u slucaju ako je zivot zene u pitanju, ili poremrcaj ploda.
U drugim slucajevima ne.

To je stav Adventisticke crkve.

Za razliku od toga Rimokatolicka crkva je podrzavala ubijanje Srpske, Jevrejske, i Romske dece u Jasenovcu, koje su cinili i sami svestenici i casne sestre.

Takodje podrzavala je to isto i u Ausvicu, i u drugim logorima.

A do danas pape ucestvuju u satanistickom ritualu 9 kruga, gde siluju decu, potom ih zrtvuju satani, i potom vrse kanibalizam, jeduci meso i pijuci krv dece.

Da bi covek postao papa, on mora proci ovaj ritual.

Postoji citava mreza kidnapovanja dece za ovu svrhu, posebno iz sirotista
.

Pogledajte sami.


 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Stvarnoslap to upravo cini.

Cisti djubre u svojoj crkvi i baca ga u druge.

Tako on kompromise u bibliji nazvani "kurvanje sa carevima ovoga sveta" pripisuje drugima.

Orgijalište kao kolijevka subotarske sekte

Marta 1986. diplomirani student adventističkog univerziteta "Andrews", Bruce Weaver, pronašao je novinski izveštaj o hapšenju i potonjem suđenju jednom od prijatelja E. White, g. Israel Dammon-u, u subotu veče 15. februara 1845. u Atkinsonu, malom gradu na istoku države Maine. G.Dammon bio je uhapšen pošto je predsedavao bučnim skupom koji je uznemirio građane.

Članak pod naslovom "Trial of Elder I. Dammon" ("Suđenje starešini I. Dammon-u") objavljen je u časopisu "Piscataquis Farmer" 7. marta 1845, a izveštač je bio g. George V. Edes, 58-godišnji mirovni sudija. Izveštaj časopisa "Piscataquis Farmer" o suđenju g. Israel Dammon-u je veoma precizan.

Svjedok Loton Lambert, pod zakletvom:

"Kada sam stigao oni su pevali - nakon pevanja seli su na pod - Dammon je rekao da je sestra imala viziju da saopšti - žena na podu je saopštila svoju viziju. Dammon je rekao da su sve druge zajednice grešne - oni su bili lažovi, svodnici, ubice itd. On je takođe navaljivao na sve koji nisu vernici kao i on. Naređivao nam je, ali nismo otišli. Žena koja je ležala na podu i saopštavala vizije, nazivana je od starešine Dammona i drugih, 'Kopija Hrista'. Dammon nas je nazivao svinjama i đavolima i rekao da bi nas izbacio da je on vlasnik kuće - ona koju su nazivali 'Kopijom Hrista', rekla je g-đi Woodbury i drugima da moraju ostaviti sve svoje prijatelje ili će otići u pakao. 'Kopija Hrista', kako su je nazivali, je ležala na podu neko vreme, onda bi ustala, pokazala na nekoga i rekla da je imala viziju da im saopšti, koju bi potom saopštila; bila je tu jedna devojka za koju su rekli da mora da bude krštena te noći ili mora otići u pakao; plakala je gorko i želela da prvo vidi svoju majku; rekli su joj da mora da ostavi svoju majku ili će otići u pakao - neko je rekao, 'pustite je neka ode u pakao'. Konačno je odlučila da bude krštena. 'Kopija Hrista' rekla je svoju viziju mojoj rođaci, da mora da bude krštena te noći ili će otići u pakao - ona se usprotivila, pošto je već bila krštena. Za 'Kopiju Hrista' su rekli da je iz Portlanda.

Žena koju su nazivali g-đica Baker, rekla je da je đavo prisutan i želela je da ga vidi - izabrala je mene i rekla, 'ti si đavo i ići ćeš u pakao'. Ja sam joj rekao da ona nije moj sudija. G. James Ayer (vlasnik kuće) me je onda zgrabio i pokušao da me izbaci kroz vrata. Rekao sam mu da nisam došao da ometam skup. Žena vizionar je pozvala Joel Doore-a, rekla mu da je posumnjao i da neće biti kršten ponovo - rekla je, 'brate Doore ne idi u pakao'. Doore je klečao kraj njenih nogu i molio se. G-đica Baker i jedan čovek su otišli u spavaću sobu - potom sam čuo da glas u sobi viče 'Oh!' Vrata su se otvorila - pogledao sam u sobu - ona je ležala na krevetu i držala ga; izašli su iz spavaće sobe grleći se, ona je skakala i gurala noge između njegovih. G-đica Baker je otišla do G. Doore-a i rekla, 'odbio si me ranije', on je rekao da jeste - onda su se poljubili - ona je rekla 'ovo je dobar osećaj' - upravo pre nego što su otišli u vodu da se krste, G-đica Baker je otišla u spavaću sobu sa čovekom koga su nazivali starešina White - video sam ga kako joj pomaže da se popne na krevet - svetlo se ugasilo i vrata su se zatvorila. Nisam video ni jedno od njih kasnije. Jednom sam bio u drugoj sobi i razgovarao sa svojom rođakom. Dammon i drugi su ušli u sobu i prekinuli naš razgovor i nazvali njenu sestru i mene đavolima. 'Kopija Hrista' je ležala na podu za vreme kada su odlazili u vodu da se krste i nastavila da leži dok nisam otišao, što je bilo između 12 i 1 posle ponoći."
--------------------------------------------

Kao što možete vidjeti, subotarska sekta je "začeta i rođena" u orgijama i orgijalištima koje su organizirali subotarski pioniri. Okupljene apostole na dan Pedesetnice pohodio je Duh Sveti, i tako je te nedjelje rođena Kristova Crkva. A tko je, koji duh je pohodio "ove roditelje današnjih subotara" toga 15. veljače 1845. koji ih je privodio u spavaću sobu na orgije? Pohodio ih je "otac laži i otac orgijanja", sam đavlina.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti treba da cistis u svojoj crkvi, u kojoj je kroz istoriju i danas bio prisutan opsti moralni haos, sa papama, svestenicima, i casnim sestrama pedofilima, kurvarima, homoseksualcima, lezbejkama, itd.

Sa mrezom prikrivanja i razotkrivanja, sudskih procesa..itd..

Dakle.

Metlu pa u Vatikan.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Nije naime zgoreg pokušati razumeti šta je pravi cilj onih koji Crkvu Kristovu, (ja je volim nazivati njezinim latinskim imenom Una Sancta) nazivaju bludnicom. Da bi smo to postigli, moramo znati kontekst samog termina bludnica, koji u jezicima na kojima je Sveto PIsmo pisano nema samo jedno značenje, ono na koje uvek pomislimo kada kažemo bludnica-bludnik.
U hebrejskom (i njemu srodnim jezicima - staro egipatskom, aramejskom) reč koju prevodimo sa bludnica - bludnik, ne označava samo nekoga ko krši seksualni moral, nego pre svega nekoga ko udovoljava sebi i svojim nagonima ne poštujući datu reč.
Ovo je dobro pojašnjenje. Bludnica je i nevjernica. Nije vjerna Bogu ni svojim načelima ni obećanjima.
Udovoljavajući prohtjevima svoga tijela, ponizila je Boga spuštajući ga na razinu stvari i užitaka. To baš boli, :( na nečiju veliku ljubav odgovoriti nezahvalnošću.

Da li se takav kontekst može pripisati Crkvi? Da li je Crkva odbacila datu reč i udovoljavala nekakvim ljudskim nagonima?

Sv. Augustin je davno rekao da je Crkva bludnica i svetica.


Pa zašto je onda akoliti američkog soja Sola Scriptura apostaze takvom nazivaju?
Naravno, sada se postavlja pitanje o kakvoj je toj datoj reči, zavetu, koji je Crkva po ovim nosiocima virusa Sola Scriptura američkog soja, navodno prekršila. I tu dolazimo do onog ključnog za razumevanje.

Oni naime ukoliko se kao data reč, kao zavet, kao vernost, podrazumeva vernost Kristu, ne mogu tvrditi da je Crkva bludnica, da je prekršla zavet i prokurvala se (jer ne zaboravimo, u Starom Zavetu, proroci optužuju sinove Israela za kurvanje s drugim bogovima) jer Crkva nikada nije odbacila svoju Glavu, svog Boga.

Crkva je doktrinu vjerno čuvala i sačuvala. Bilo je grešaka i grješnih ljudi, dakako, bilo ih je i bit će ih.


Sola Scriptura moraju tvrditi da Isus Crkve Njegove, nije isto što i Isus Svetog Pisma.
I upravo tu se i krije razlog zašto Crkvu bludnicom nazivaju.

Nedostaje mi smajlić što koluta očima.

Čitav tok zaraze (jer to zaraza jeste) ide ovako:

1. Virus gnostizma ulazi u um

2. Crkvi se oduzima autoritet i isti prebacuje isključivo na PIsmo

3. Širenjem bolesti počinje se sa verovanjem da je PIsmo nastalo odjednom i da ga je pisao lično Bog

4. Sledi verovanje da ako je PIsmo već odjednom nastalo i ima jednog autora, ono se mora tumačiti unakrsno i doslovno, te su prve stranice teksta važnije od poslednjih, koje predstavljaju samo i isključivo samo zaključak.

5. Javlja se kao i kod svih duhovnih virusa, samozavaravanje, tačnije oboleli veruje da je on/ona sam dubokim iščitavanjem došao/ došla do tajne koju je "zla" Crkva sakrivala, što obolelog ispunjava "ushićenjem".

6. U zavisnosti od stepena zaraze, oboleli ili mantra nad svojom gnozom sam ili, što je najčešći slučaj okuplja istomišljenike, pri čemu nastaje kult.

7. Da bi svoja "saznanja" od gnosticizma oboleli proširili kao "istinu", oni moraju napadati Crkvu, pri čemu se za napade koristi ono što je obolelog i dovelo do "saznanja", tačnije ono što oboleli smatra jedinim autoritetom.

Hvala. Ovo je vrlo dobra analiza.
Ne znam zašto mi je sada došla na pamet ona Isusova riječ upučena farizejima: "Ljubavi Božje nema u vama.."
Kad sam se na forumu prvi put susrela s tim pogrdnim nazivima upućenima Crkvi kao bludnici i Papi kao Antikristu, bila sam prestravljena. Sada me ne pogađa ni najmanje. Čak mislim da ih razumijem. Moraju naći neko opravdanje ili olakšanje za svoje stanje. Nije ni njima lako. :)
Što se mene tiče, želim vjerovati da u svim vjeroispovjestima ima dobrih i svetih ljudi, kao i onih koji to nisu ( da li je to ljudska slabost, neznanje ili zloća-to Bog zna)
Ali, definitivno, tumače Pisma kako im se hoće ili paše. Poznaju Pisma, ali kao da ne mogu izvući pravi zaključak.
Božja Riječ nas hrani, razveseljuje srce, razbistruje um...ali samo u Duhu Svetome. Bez Duha, razum se pomuti. Nije sposoban izvući zaključak koju sam zdrav razum nalaže.

Ima jedna priča o dva prijatelja koja su išla u lov. Jednom je puška slučajno opalila i ranila onog drugog. Čovjek je pao i ostao nepomično ležati na zemlji, a ovaj prvi koji ga je raniouplašio se i nazvao je Hitnu.
- Moj prijatelj se ne miče. Izgleda da je mrtav.- rekao je uzbuđeno.
- Ostanite mirni, ostanite na telefonu i slušajte instrukcije...odgovorio mu je medicinar.
- Što da radim? Što da radim?
- Najprije se uvjerite da li je doista mrtav...

Nakon nekoliko trenutaka začuo se pucanj.

- Evo, sad je mrtav. Što sada da radim?
 
Natrag
Top