Zašto Crkvu nazivaju Kurvom (Bludnicom iz Otkrivenja), a njezinu Bibliju svojim Svetim Pismom?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Hajde da budemo realni. Znači spisi su dati od apostola

A tko kaže da su spisi od apostola? Od koga si to čuo? Navedi ime i prezime čovjeka koji ti je to rekao. ;)

Nema potrebe da to pitanje pokrećemo. Suviše je detinjasto. Ovo su mnogo ozbiljniji razgovori. Nikada se nije sumnjalio da su to pisali apostoli...u crkvama i zajednicama od II veka.

A tko je to tako vjerodostojan svjedok, pa da se nikada nije sumnjalo u to da su apostoli autori novozavjetnih spisa? :) Da čujem odgovor. Jesu li o tome "vrapci pjevali na grani", ili je možda facebook posvjedočio za apostole, ili je "sveznalica" Bill Gates svjedok da je to tako?

Pa ko je? Sami spisi apostola ;).

Dakle, tebi su svjedoci za apostole i Bibliju vrapci na grani. OK, ali ja se s tobom ne slažem. Javi se kad nađeš nekoga ozbiljnog.

Svedoci si su spisi apostola. A ne neko drugi.

Jovane, odgovori na samo jedno pitanje - Zašto prihvaćaš Novi zavjet koji ima točno 27 knjiga, i zašto prihvaćaš baš one knjige koje tamo jesu???

Zato što je dogma rane crkve i kasnije rasprave oko dogme zasnovane baš na onim stvarima koje su pomenute u poslanicama. To svedoči veoma jasno da su te poslanice imale autoritet od početka. Čak i kada su pogrešno interpertirane opet je i ta pogrešna interpretacija ranih pisaca bila zasnovana na onome što piše u posalnicama(recimo Kološanima 2,16.17 i sl.) Mi znamo da su one autoritet jer se sve vrti oko onoga što piše u njima.

Eto zašto.

Ali zašto baš 27 knjiga, i zašto baš onih 27 koje tamo jesu? :)

Zašto baš tih 27? Pa one su postojale pisane od apostola od I veka. Jel tako? ..... Znači jasno da je autoritet iz tih knjiga. Da li treba to naglasiti kada je to tako jasno?

Bravo, tako je. :) Sada mi još samo točno navedi tko i kada je naveo (nabrojao) baš ovih 27 knjiga i za njih rekao da imaju Božanski autoritet (autoritet bogonadahnutosti). :) ;)

Ti ne moraš da prihavatiš ali to je činjenica. Mi ih imamo u I veku..zar to nije dovljno?

Čekaj, čekaj. U 1. stoljeću netko napravio popis od 27 knjiga i naveo točno ovih 27 knjiga koje i danas imamo u Novom zavjetu!?!'?!? Auuuuu, veliku stvar si otkrio "maestro", ali, molim te, nađi mi svjedoka (ne Laodikeju i tripu) koji će potvrditi ovu tvoju tvrdnju, ili mi citiraj neki tekst iz 1. stoljeća koji ovo potvrđuje. :)

Ne, niko ne govori o popisu već o postajanju tih knjiga. Šta je tu toliko teško razumeti?

nema popisa već postoje knjige i sve su smatrane autoritativnom.

Postojalo je u 1. stoljeću stotinu knjiga koje su kružile u mjesnim Crkvama i među kršćanima. Je li onda Novi zavjet svih tih stotinu knjiga? :)

Dakle nije problem u Pismu koje već postoji već u onima koji namerno izvrću.

Ali Crkva koncem 4. stoljeća, koja je po tebi već više od dva stoljeća Kurva (otpala), nama poznatih 27 knjiga proglašava bogonadahnutima i svrstava ih u novozavjetni kanon. :) To nisu napravili ni "tvoji sveti Nazareni", niti bilo tko drugi prije Crkve na Sinodi u Kartagi 397. godine. Zašto si ti onda, od milijardu mogućih kombinacija slaganja novozavjetnog kanona, za svoje "Sveto Pismo" preuzeo baš to što je odredila, po tebi i subotarima općenito, Crkva Kurva!?!?!?

To je bilo samo adminstrativno i deklarativno sagledavanje ovoga ali tih koliko knjiga je korišćeno kao nadahnuto i autoritet tih knjiga je bio poznat. Ništa se nije desilo značajno 367. na Laodikejskom saboru jer on nije napisao te knjige prvi put već su one bile već napisane..odavno.

Još gore po tebe. Nije samo riječ da je "27-knjižni novozavjetni kanon" odredila Crkva koja je po tebi u to vrijeme već 2 i pol stoljeća Kurva, nego je to kako ti ovdje reče bilo "samo adminstrativno i deklarativno ", a ti preuze baš taj "administrativno-deklarativni" kanon, i još ga pri tome odredila "Crkva Kurva". Što nisi ti, ili što nisu tvoji subotari u 19. stoljeću, preuzeli "klistirani Novi zavjet" kakvog vam je imao "duhovni ćaća" Martin Luther.:)Duhovni vam ćaća Martin Luther nije klistirao samo Stari, nego i Novi zavjet. "Ćaćo" vam je im'o Novi zavjet sa 24 kanonske knjige. Eto, mogli ste preuzeti njegov novozavjetni kanon. A vi na silu hoćete Novi zavjet koji je sastavila Crkva Kurva, Bludnica iz Otkrivenja.

Nije nikakava crkva napisala ove knjige u IV veku već su postojale odavno.

:):):) Ja nisam ni tvrdio da ih je Crkva u 4. stoljeću napisala, nego da je Crkva koncem 4. stoljeća odredila i točno navela 27 knjiga koje se imaju smatrati bogonadahnutima i u Crkvi čitati. ;)
---------------------------------
Ovako teče razgovor između jednog kršćanina i jednog subotara (EGWista). Ovdje sam ga vodio s Jovanom, međutim ovaj isti razgovor, samo ne ovako zgusnut u kratkom vremenu, vodio sam i sa svim ostalim subotarima na ovom forumu - kainosom, tripom, Markom i Laodikejom. Subotari naprosto imaju nepremostiv problem. :) Tvrde, poučeni od "mame Jele", da je Crkva otpala još u 2. stoljeću i postala Babilonskom Bludnicom - Kurvom. A "jadnici" u rukama imaju, čitaju i "svojim Svetim Pismom" smatraju upravo one novozavjetne spise koje je kanonizirala ta Kurva. :);)


I što sada? Ništa. Niti mogu pomoći sami sebi niti ja znam kako bih im pomogao. Zato sam i otvorio ovu temu da eventualno neki "pametni i dobri" ljudi, koji bi ovdje svratili, pomognu našim subotarima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kao prvo postavka teme je potpuni promasaj, jer ne mogu oni koji veruju bibliji i njenim prorocanstvima, i tumace je istorijskim kontekstom, i sa druge strane oni koji veruju ljudima i njihovim tvrdnjama - nikada usaglasiti svoja verovanja, jer imaju razlicite temelje od kojih polaze.

Naime, dobri poznavaoci pisma - u svim prorocanstvima biblije koji govore o sili koja progoni Bozji narod tokom istorije, a koja je prikazana u simbolima "MALI ROG, ZVER, BLUDNICA,COVEK BEZAKONJA.." vide Rimokatolicku crkvu i papstvo sa sedistem u Vatikanu, sto i jeste.

Iz ovoga proisticu sve razmirice izmedju onih koji veruju u sve ovo, sa onima koji ovo negiraju.

Dakle, na svakome je da ovu temu dobro prouci na osnovu biblijskog i istorijskog konteksta.

Jer ko smo mi, ja i Stvarnoslap da nesto sugerisemo ljudima praznim frazama bez dokaza, ako postoje otkrivenja Bozje reci, i istorijski kontekst.

------------------------

Posto je ova tema toliko siroka da se ne moze objasniti u par reci, evo kao ispomoc biblijski koncept bludnice iz otkrivenja.

Tekst jeste duzi, ali resava ovaj problem i odgovara na pitanje "ko je bludnica iz otkrivenja"


BLUDNICA NA ZVIJERI

„I došao je jedan od sedam anđela koji su imali sedam čaša i obratio mi se riječima: „Dođi, pokazaću ti sud bludnice velike koja sjedi na mnogim vodama, s kojom su zemaljski carevi blud činili, a oni koji žive na zemlji opijali se vinom njenog bluda.“ (17:1, 2)

Nakon vizije o završnim kataklizmičnim prizorima na zemlji, jedan od anđela zaduženih za sedam poslednjih zala želi da pokaže Jovanu sud Božji nad Bludnicom koja sjedi na mnogim „vodama“. „Vode koje si vidio, na kojima bludnica sjedi, predstavljaju narode i mnoštva i narodnosti i jezike.“ (17:15) Razlog zašto baš ovaj anđeo pokazuje viziju je to što je ovo perspektiva koju treba sagledati sa pozicije posletka vremena.

Prije identifikacije ove Bludnice, prvo treba da vidimo zašto Bog koristi tu simboliku. Kakve su posljedice doslovnog kurvarstva? „Ne obeščašćuj svoju kćer čineći od nje bludnicu, da se zemlja ne bi odala bludu i da se ne bi napunila razvratom.“ (3. Mojsijeva 19:29) Kao što je tjelesna i moralna čistota neophodna za sprječavanje širenja razvrata na zemlji, isto tako je nužan duhovni integritet kroz vjeru i poslušnost Bogu da bi se sačuvala zdrava religija (vidi 5. Mojsijeva 28:14).

Šta je Bog rekao za svoj starozavjetni narod? „A ti si se odavala bludu s mnogim ljubavnicima… Gdje sve nisi bludničila? Sjedjela si uz puteve čekajući svoje ljubavnike, kao što Arapin čeka u pustinji. Onečišćuješ zemlju svojim bludom i svojom zloćom… Tvoje je čelo postalo čelo bludnice. Nemaš više stida.“ (Jeremija 3:1-4) „Vodite parnicu protiv svoje majke, vodite parnicu, jer mi ona nije žena i ja joj nisam muž! Neka odbaci od sebe blud i preljubništvo što su među njenim dojkama, da je ne svučem do gola i da ne učinim da bude kao u dan kad se rodila, da ne učinim od nje pustinju i bezvodnu zemlju i da je ne usmrtim žeđu. Neću biti milostiv prema njenim sinovima, jer su sinovi bluda. Njihova majka čini blud. Ona koja ih je u utrobi nosila čini sramna djela, jer govori: ‘Idem za svojim ljubavnicima, koji mi daju moj hljeb i moju vodu, moju vunu i moj lan, moje ulje i moje piće.’“ (Osija 2:2-5)

„Ali ti si se pouzdala u svoju ljepotu i zbog glasa koji si uživala postala si bludnica, odavala si se bludu sa svakim prolaznikom, svoju ljepotu si mu davala… Zato, bludnice, čuj Gospodnju riječ! Ovako kaže Gospod: ‘Zbog toga što se razliva tvoja požuda i što se otkriva tvoja golotinja dok blud činiš sa svojim ljubavnicima i sa svim svojim gadnim i odvratnim idolima, i zbog krvi tvoje djece koju si prinijela odvratnim idolima, skupiću sve tvoje ljubavnike kojima si užitak pružala, sve koje si voljela i sve koje si mrzjela, skupiću ih sa svih strana protiv tebe i otkriću im golotinju tvoju, neka vide svu golotinju tvoju. Sudiću ti onako kako se sudi preljubnicama i onima koje krv prolivaju. U gnjevu i ljubomori proliću krv tvoju. Predaću te njima u ruke i oni će razoriti tvoja uzvišenja od zemlje i srušiti tvoje obredne uzvišice, skinuće s tebe haljine tvoje, uzeće tvoj sjajni nakit i ostaviće te golu i nagu. Oni će na tebe dovesti mnoštvo ljudi, pa će te kamenovati i isjeći mačevima. Spaliće vatrom tvoje kuće i izvršiće presudu nad tobom pred očima mnogih žena. Okončaću tvoj blud i nećeš više platu davati. Tada ću prestati da se gnjevim na tebe i moja će ljubomora prestati, smiriću se i tvoja me djela više neće vrijeđati.“ (Ezekiel 16:15, 35-42)

Ovaj prikaz je tako upečatljiv da mu nije potreban nikakav komentar.

Međutim, bludnica iz Otkrivenja 17. glava nije lokalna kurva. Ona nema komšije koji se mogu poimenice nabrojati, kao što je Bog preko proroka kazao za svoj narod, svoju „nevjestu“, izabranicu. Ova sjedi nad mnogim narodima. Vladari zemaljski kurvali su se s njom. „Vino“ (lažna religija) njenog kurvarstva opilo je i zemaljske stanovnike.

„Tada me je u duhu odnio u pustinju. I ugledao sam ženu kako sjedi na skerletnoj zvijeri punoj hulnih imena, koja ima sedam glava i deset rogova. Žena je bila obučena u purpur i skerlet, i ukrašena zlatom, dragim kamenjem i biserima. U ruci je imala zlatnu čašu punu gadosti i nečistoće svog bluda. Na čelu joj je bilo napisano ime: ‘Tajna, Vavilon Veliki, majka bludnicama i zemaljskim gadostima.’“ (17:3-5)

Zašto je anđeo Jovanu pokazao ovu Bludnicu u pustinji? Ona nije u pustinji, naprotiv. Ali ona ostavlja iza sebe pustoš i duhovnu smrt. Kao što je Gospod obratio doslovni Vavilon u pustinju, tako će i duhovni.

Bludnica sjedi na crvenoj zvijeri koja ima sedam glava i deset rogova. Zvijer predstavlja zemaljsku moć na kojoj sjedi bludnica. Broj njenih „glava“ i „rogova“ isti je kao što smo vidjeli u Otkrivenju 13. glava. Ta „zvijer“ nosi zbirno nasleđe vavilonske misterijske religije, sada oličene u Bludnici! Vidjeli smo da samo jedna sila na zemlji ispunjava svaku od karakteristika datih u Danilu u Otkrivenju – papski Rim. Zvijer je puna hulnih imena koja predstavljaju bogohulne pretenzije i navodna prava koja je sebi davala kroz vjekove u smjeni svjetskih imperija, nosilaca ovog sistema.

Kako je ova Bludnica obučena? Ona je bukvalno nakinđurena. Boje, skerlet, nakit, tačno odgovaraju imidžu i raskoši Rimske crkve. Zapazite na koji način Bludnica uzdiže svoju nauku (gadosti i nečistotu). Ona to drži u zlatnoj čaši. Nijedan detalj njenog spoljašnjeg imidža nije prepušten slučaju. Ona sve čini da očara i zavede tjelesna čula.

Ona je Majka crkva, majka kćerima bludnicama koje se povode za njenim primjerom. To su „žene“ kojima se neće onečistiti 144.000 zapečaćenih. Rimska crkva upravo za sebe tvrdi da je „Majka“ svim crkvama. Ona koristi „zvijer“ – zemaljsku silu – za sprovođenje svojih ciljeva. To postiže kroz materijalno bogatstvo koje je vjekovima prevarom sticala. „Jer gdje je vaše blago, ondje će biti i srce vaše.“ (Matej 6:21) Aspekt njenih komercijalnih poslova mnogo je više naglašen u 18. glavi Otkrivenja.

Zbog čega termin „tajna“? Zato što je riječ o tajni bezakonja (2. Solunjanima 2:7) koja se već počela spremati u vrijeme apostola Pavla. Misterije takođe ukazuju na sukcesivno nasleđe vavilonske misterijske religije, ezoteričnih tajni vladanja svijetom od strane upućenika koji prenose to „znanje“ još od Nimroda i prve Vavilonske kule.

„I vidio sam da je žena pijana od krvi svetih i od krvi Isusovih svjedoka. Kad sam je ugledao, veoma sam se začudio.“ (17:6)

Kad se to ova Bludnica na zvijeri napila krvi Božjeg naroda? U periodu od 1260 godina. Jer to je ona ista zvijer koja je „bila, pa je nije bilo“ (8. stih), koja je imala ranu smrtnu pa se zaliječila (Otk. 13:3).

Anđeo objašnjava. – „A anđeo mi je rekao: ‘Zašto se čudiš? Otkriću ti tajnu te žene i zvijeri koja je nosi, a ima sedam glava i deset rogova: Zvijer koju si vidio bila je i više nije, ali će uskoro izaći iz bezdana i biće uništena. I diviće se oni koji žive na zemlji, kojima imena nisu zapisana u Knjizi života od postanka svijeta, kad vide da se opet pojavila zvijer koja je bila, pa je zatim nije bilo.’“ (17:7, 8)

Rekli smo da je bezdan duhovno podzemlje, a kad se to pomene, uvijek znači novu demonstraciju satanske sile. Zvijeri se opet dive. Danas živimo u tom vremenu. Ko joj se divi? Oni čija imena nijesu zapisana u Knjizi života. Zaista postoji takva knjiga? Da, nebeska evidencija se vodi o svakom životu i svakom počinjenom djelu! Knjiga života sadrži imena onih koji su primili dar spasenja (vidi 2. Mojsijeva 32:32, 33; Psalam 56:8; 69:28; Danilo 12:1; Filibljanima 4:3; Otkrivenje 3:5; 20:12, 15; 22:19)

Kirka i crkva. – Zašto se Jovan veoma začudio? Da li samo zbog pijane Bludnice od krvi? Ili je možda to njemu bila neka poznata slika koja ga je prenerazila?

Istorijski izvori u legendama kazuju nam o čarobnici zvanoj Kirka (Circe).[1] Ona je navodno bila ćerka Heliosa, boga sunca. Bila je poznata i kao krotiteljka divljih životinja u svom cirkusu. Za nju se priča da je srela Odiseja (Ulixes na latinskom) na povratku iz Trojanskog rata, s kojim je imala preljubnički odnos iz kojeg je proizveden, kao jedno od djece, Latinus, osnivač latinske rase. U klasičnim izvještajima, Kirka se prikazuje kako drži zlatnu čašu u ruci mješavine vina i droge kroz koju je kontrolisala vladare svijeta (među kojima je bio i Odisej). Nije li to ista proročka slika koju nalazimo u Bibliji!

Kad je Kirka, velika čarobnica, umrla, sahranjena je na jednom od ostrva u Egejskom moru koje se vidi sa Patmosa, gdje je Jovan primio najveći broj svojih vizija.

Ćerka „boga sunca“ – obožavanje sunca, magija, cirkus, preljuba, droga, nakinđurena kurva, lokacija na ostrvu u Egejskom moru koje se vidjelo sa Patmosa. I sve to slučajno? Nipošto. Gospod svom proroku nije mogao dati živopisniju sliku od ove. Apsolutno sve se uklapa, od porijekla do nasleđa.

Prvobitna upotreba riječi „crkva“ nema ništa zajedničko sa „domom Gospodnjim“. U Smitovom rečniku Biblije (Smith’s Dictionary of the Bible) nalazimo da engleska riječ „church“ potiče od pojma „krug“, što je srodno riječi „cirkus“. I drugi naučnici, kao recimo prof. Lipsius iz Njemačke, ustanovili su isto. Naučnici koji su kompilovali Enciklopediju biblijske, teološke i duhovne literature (Cyclopaedia of Biblical, Theological and Ecclesiastical Literature) u članku „Crkva“ takođe opisuju pagansko porijeklo te riječi:

„Riječ ‘crkva’: Porijeklo ove riječi je neizvjesno. U germanskim i slovenskim jezicima nalazimo sledeće: anglosaksonski, cyrica, circ, cyric; engleski, church; škotski, kirk; njemački, kirche; nizo-njemački, karke; frizijski[2], tzierke; danski, kyrke; švedski, Kyrka; bohemijanski, cyrkew; poljski, cerkiew; ruski, церков. Vjerovatno je postojala neka riječ, na jeziku iz kojeg su teutonski i slovenski potekli, koja označava stara neznabožačka mjesta vjerskih okupljanja, i ova riječ je, uzevši različite oblike na različitim dijalektima, prihvaćena od hrišćanskih misionara. Vjerovatno je povezana sa latinskim circus, circulus, i grčkim kuklos.“ (Volume II, p.322).

Eto odakle potiče pojam „crkva“ i „hristijanizovani“ objekti koji se danas nazivaju crkvama. Stari paganski hramovi pretvoreni su u „crkve“, zajedno sa paganskim ritualnim službama, donekle preobličenim u pseudo hrišćansku formu.



Sedam glava i deset rogova protumačeni. – „Za ovo je potreban razum i mudrost: Sedam glava predstavljaju sedam gora na kojima žena sjedi. One predstavljaju i sedam careva: pet ih je palo, jedan vlada, a drugi još nije došao, ali kad dođe, ostaće kratko. A zvijer koja je bila, ali više nije, jeste osmi car, i potiče od onih sedam i biće uništena.“ (17:9-11)

Rim je poznat kao grad na sedam gora ili sedam brežuljaka.[3] Interesantno je da postoji još jedan grad na „sedam gora“, a to je današnji Istanbul ili Konstantinopolj, prvobitno sjedište rimskih imperatora, a zatim Vizantije i vaseljenskog patrijarha Istočne crkve. „A žena koju si vidio predstavlja veliki grad koji caruje nad carevima zemaljskim.“ (17:18)

Sedam glava su i sedam careva, od kojih je pet palo, jedan vlada, a drugi još nije došao. Pet palih carstava do posletka vremena kad ovo proroštvo postaje razumljivo i bitno su: Vavilon, Medo-Persija, Grčka, Rim i papski Rim. Jednog koji sad vlada već smo identifikovali u 13. glavi, kao „Zvijer koja je izišla iz zemlje“ odnosno SAD. Sedmi koji dolazi mora biti Novi svjetski poredak, odnosno sile koje na globalnom planu rade na jednoj svjetskoj vladi koja će uspostaviti jedinstvenu svjetsku religiju. Na tome se uveliko radi. Ključni igrači su oni isti koji su sada na sceni, papstvo i SAD, kao i značajne međunarodne ustanove, Ujedinjene Nacije i razna tajna politička i vjerska društva velike moći.

„Osmi car“ je, kao što se vidi, opet „zvijer koja je bila, ali više nije“, dakle papstvo koje opet sve dovodi pod svoju kontrolu, sa zbirnim nasleđem i krunom napora koji su vjekovima činjeni da se dođe do tog cilja. Papstvo u formi jedne svjetske religije koja će biti prihvatljiva svima na zemlji. 7 je takođe broj punine, što znači punu kontrolu i uticaj nad svjetskim poslovima i ostalim crkvama. Obmana crkava poslednjeg vremena prorečena je u Isaiji 4:1.[4]

„Deset rogova koje si vidio predstavljaju deset careva, koji još nisu primili carstvo, ali će na jedan sat primiti vlast kao carevi zajedno sa zvijeri. Oni imaju istu zamisao i stoga svoju moć i vlast daju zvijeri. Oni će zaratiti s Jagnjetom, ali Jagnje će ih pobijediti, jer je Car nad carevima i Gospodar nad gospodarima, i oni koji su s njim pozvani i izabrani i vjerni.“ (17:12-14)

Zapazimo da ovi carevi još nijesu primili carstvo, ali će ga imati na „jedan sat“, zajedno sa zvijeri. Njihovi ciljevi su zajednički, tj. krajnji cilj je ono što sile tame žele, borba protiv Boga. To je veliki plan Sotone za satanizaciju cijele planete preko svojih agencija. Oni neće pobijediti jedino koga? Isusa Hrista i Njegove pozvane. Stoga će pozvani i vjerni biti odvojeni u vrijeme izlivanja sedam zala.



Front bezbožnih sila samog posletka vremena, pred Drugi dolazak i sedam zala, formiraće neku vrstu koalicije sastavljene od deset entiteta koja će biti opunomoćena 15 dana (jedan proročki sat = 15 dana). Kratkoću vremena „sedmog cara“ dodatno nam potvrđuje paralela između 10. i 12. retka. Interesantno je da su kreatori Novog svjetskog poretka već podijelili svijet na deset regiona. Tajne vođe svijeta će kroz niz akcija međunarodnih razmjera izazvati velike probleme u domenima politike i ekonomije kako bi lakše nametnuli zakone koje žele. Iz haosa, ko će biti pozvan da napravi red? Onaj ko ima silu da to sprovede, a to će biti međunarodne snage svjetske vlade. Nije teško pretpostaviti ni za koji duhovni autoritet će svijet vjerovati da ima moralnu silu, te će tako predati carstvo zvijeri. Danas praktično niko ne povezuje papstvo sa njegovom istorijom, niti to želi. Palom svijetu trebaju lažne vođe i lažni autoriteti. Svijet je zaboravio da je istorija učiteljica života i to će platiti skupom cijenom.

„A deset rogova koje si vidio i zvijer – oni će zamrzjeti bludnicu i opustošiće je i ogoliti. I poješće njeno meso i spaliće je vatrom. Jer im je Bog u srce stavio da izvrše njegovu zamisao, to jest da izvrše svoju zajedničku zamisao, da predaju svoje carstvo zvijeri, dok se ne ispune Božje riječi.“ (17:16, 17)

Deset „careva“ samog posletka predaju na kraju carstvo zvijeri, koja postaje osmi, konačni car, koji vjeruje da su se ispunile sve njegove zamisli. Ali onda nastaje strašan sukob interesa i mržnja, koja će najvjerovatnije biti uzrokovana prilikom izlivanja sedam zala, i Velika Bludnica postaje žrtva svojih saveznika.

Vidjeli smo da Bog zna sve šta ove sile planiraju za Armagedon – rat protiv Jagnjeta! Bog pokazuje pred kraj istorije pobune još jednu veliku istinu, a to je da je u duhovnoj tami stvarno jedinstvo nemoguće.



„Ikona zvijerina“ i „Osmi car“. – Postoji uska veza između „druge zvijeri“ u Otkrivenju 13. glava, koju smo identifikovali kao SAD, aktivnosti nečistih duhova iz 16:13, 14, i „osmog cara“ iz 17. glave.

Kad je „druga zvijer“ počela govoriti jezikom Sotone, ona je, kroz otpali protestantizam kao „lažnog proroka“, navela svijet da se pokloni „prvoj zvijeri“ – papstvu. Lažni znaci i čuda koje demonski duhovi čine preko otpalog hrišćanstva po imenu navode svijet da napravi „ikonu“ papstva.

Kako je moguće da ljudi opet požele nešto što se u prošlosti pokazalo pogubnim za slobodu savjesti i vjere i donijelo surovu smrt milionima oponenata? Jer ih oni za koje misle da su autoritet i uzor na to navode. Jer isti duh, sada pod plaštom ljudskih prava i sloboda, vrši prevaru veću od one u vrijeme strašnih progonstava.

Pred sam kraj, „Ikona zvijerina“, dakle ikona prve zvijeri tj. papstva, stiče duhovnu silu koja može cijelom svijetu naložiti da se pobiju oni koje nije bilo moguće obmanuti. Naravno riječ je o biblijski religioznom Božjem narodu. Ovo opunomoćenje „Ikone zvijerine“ opisano je u Otkrivenju 17:11, 13, kada će restrukturirano papstvo, na način prihvatljiv svima, postati „Osmi car“. Zapazite da je „Osmi car“ zapravo „zvijer koja je bila, a više nije“ (17:11), što se jasno odnosi na papstvo (uporedi sa 13:3-8). Bludnica će jahati na zvijeri po poslednji put
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Rimska crkva se polovinom 2 veka odvojila od prve Hristove crkve, i usvojila mnogobozacku filozofiju.

Ali pazi. Baš je ta po tebi "otpala Crkva" koncem 4. stoljeća odabrala 27 novozavjetnih knjiga, i odredila da su samo one bogonadahnute i da je samo njih dopušteno u Crkvi čitati. I gle čuda, i interesantne sudbine ironije, ti baš Bibliju te "otpale Crkve" nazivaš svojim Svetim Pismom.

Zato te pitam: Kako Crkvu možeš smatrati otpalom (Kurvom), a preuzeti njezinu Bibliju za svoje Sveto Pismo!?!?!? :)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblija nije nicija, niko nije njen licni vlasnik, ona je Bozja rec napisana preko proroka i apostola.

U vreme nakon smrti apostola prva crkva je vec imala sve novozavetne spise, i znala je koji su od apostola.
Stari zavet je vec bio formiran.

Tako da je tvoja opaska lazna.
I ako to tvrdi i tvoja crkva isto sto i ti, to bi bio zlocin prisvajanja necega sto joj ne pripada.

A evo pitanja za tebe.

Kako se u katolickoj bibliji nalaze spisi kojih nema u Pravoslavnoj?

Koji je kanon sad ispravniji.

I na kraju, i masoni i satanistiimaju bibliju, ali za svoje ciljeve.

Jedni da hule, a drugi kao paravan i deo enterijera.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jer se kurva sa carevima zemaljskim.
 

Prilozi

  • ElJSPVtUYAEOjB9.jpg
    ElJSPVtUYAEOjB9.jpg
    93,7 KB · Pregleda: 0
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tako je.
To je definicija biblijskog bluda ili kurvanja, i oznacava "KOMPROMIS
"
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Jer se kurva sa carevima zemaljskim.

Tako je.
To je definicija biblijskog bluda ili kurvanja, i oznacava "KOMPROMIS
"

A tipičan i najbolji primjer "kurvanja s carevima zemaljskim" vam je "subotarska sekta", tzv. crkva Adventista sedmog dana. Jer se ova kurva udružila s carevima zemaljskim u zajedničkom krvavom biznisu. Adventisti u svojim "bolnicama" ubijaju i komadaju nerođenu djecu, i tako dijelove raskomadanih tijela (fetusa) prodaju "farmaceutima" koji od dijelova ubijene djece prave cjepiva i sredstva za pomlađivanje.

I ovdje ste mogli vidjeti i svjedočiti koliko su subotari opsjednuti "zdravljem i ljepotom", a sada i cjepivima i cijepljenjem. :)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da ali u tvojim snovima.

Dakle, vise puta je odgovoreno "DA ADVENTISTI NE VRSE ABORTUSE"

Znaci "ADVENTISTICKA CRKVA JE PROTIV ABORTUSA, OSIM AKO JE NUZNO DA SE ON OBAVI ZBOG OCUVANJA ZIVOTA ZENE"

Tvoji dokazi su nistavni, jer se u njima radi o nezavisnim pojedincima van crkve, a ne o organizovanom od strane crkve.

U bibliji bludnicenje ili kurvanje zene bludnice koja sedi na zveri sa carevima ovoga sveta - predstavlja kompromis koji je Rimokatolicka crkva pravila sa svetovnim vlastima u progonstvu vernih Hriscana tokom istorije mracnog srednjeg veka.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svasta moze da se ozvrne i slaze.

Ja kao Adventista gledam objektivno na stvari.
I nikada ne lazem, i to nisam cinio ni pre obracenja, u svetu, i psovanje"

Tri najgore stvari uz druge na koje sam mrzeo, to su "Laz i laganje, pricanje o bludnicenju i seksu, i psovanje"
 
Natrag
Top