Zašto Bog ćuti?

Član
Učlanjen(a)
29.03.2011
Poruka
26
Драги Јуривака, поставио си сувисло питање, многи од нас га себи постављају сваког дана, али узалуд очекујеш одговор.
Верницима је несхватљиво само постављање таквог питања, атеисти, наравно, знају одговор. Подсетило ме је ово питање на један стих М.Бећковића који се као рефрен понавља у једној песми: ''А Бог као Бог, само ћути и гледа.''
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Што више, само нек што више људи прихвати Спасење Жртвом нашег Господа Исуса Христа. Можда звучи нелогично да не очекујем да се сада појави, али када се помисли да ће се још људи окренути Богу, онда и има смисла. Неће бити веће радости него код хришћана чисте савести тај долазак Господа на облацима, али нек још људи окреће поглед "на горе".

Ови што више воле да гледају "доле" (на свет и његове приче) никако и не желе скори долазак Господа. Таман да им поквари планове, мора још да се ужива, још треба алкохола, дроге, прељуба, болесних сајтова, коцке, путовања, утакмица, филмова, музике...све што воле млади, да будем саркастичан. Звучим потпуно другачије? Не изгледам као они "анђели" на реклами који додају пиво учмалом човеку који скаче у двоседу док гледа утакмицу са таквом страшћу да се ништа не може поредити.
И таквом човеку да Бог подноси извештај? Погледајте какве поруке шаљу на телевизији свакодневно, каквог човека обликују.

Господ се обратио свим таквим људима, и ја бејах такав, некад и гори. Питање хоће ли неко обратити пажњу на речи које чује када неко говори о Богу, или ће дрско окренути главу, цинично и заједљиво вређати Бога, то остаје на нама самима. Тражимо лек од Лекара, а не желимо да слушамо савете како да се не разболимо, не желимо речи излечења. Кад се Лекар врати, видеће здраве који су слушали савете, а видеће и болесне који су се противили и нису хтели да се чувају.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Južnoameričke serije u 150 nastavaka.

Mene ovo podseća na kupovinu FRIŽIDERA - običnog. Ustvari najobičnijeg. Kog staviš u kuhinju i uključiš u struju I KRAJ PRIČE.
Ali opet proizvođač ti je dao uputstvo na 10 strana - čisto za one najgluplje ili totalne laike u tehnici, da im se za svaki slučaj nađe. I ti kupiš frižider, staviš ga gde si namenio, ali te mrzi da čitaš uputsvo! Vidiš da je na 10 strana, a imaš mnogo važnijih stvari u životu! Npr. gledanje TV-a! Oćeš da gledaš folk paradu na Pinku ili neku meksičku seriju, poput ''I bogati plaču'', pa se namestiš pored TV, uzmeš telefon i zoveš proizvođača frižidera i pitaš ga: EVO KUPIO SAM VAŠ FRIŽIDER - ŠTA SADA DA RADIM?.........
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Koliko vjekova?:)


Zavisi kako mjerimo vrijeme, Božjom ili ljudskom mjernom jedinicom. " U očima je Gospodnjim jedan dan kao tisuću godina, a tisuću godina kao jedan dan."Čovjek je uvijek na gubitku ako ima samo svoju računicu ( hebeš život ako se on svede na računicu, s oproštenjem).Mora da ima još nešto.

"Bog je onaj koji šuti od postanka svijeta: i to je pozadina svih tragedija".
napisa Unamuno.
Dobro, ovo ide u prilog tvojim razmišljanjima, ali samo naizgled.

Ovu šutnju ( odsutnost) Božju ljudi proživljavaju na različite načine:
- jedni protestiraju i odustaju
- drugi su zbunjeni i revoltirani
- treći se pak potvrđuju u svojoj vjeri.

Kad razum ne nalazi odgovora, ostaje samo jedno svijetlo - vjera.
Dakle, vjernici znaju ( vjeruju) da pripadaju Kristovom mističnom tijelu koje je Crkva i da su po tome pozvani da budu produžena Kristova ruka (oko, pamet, glas, srce...) na ovome svijetu i da po njima Bog djeluje.To je zadaća krćanina - biti drugi Krist "koji je prošao ovom zemljom čineći dobro."
Kad bi svi kršćani na svijetu djelovali tako, onda bi drugi po njihovim dobrim djelima spoznali da Bog ne šuti,, nego trpi i plače sa nesretnim ljudima na zemlji.

A-ha, što ćeš sada reći.
:)


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Prvo što ću reći jeste da profesor Unamuno zna o čemu govori. Da je živ, pozvao bih ga za svjedoka.:dtyste:
Drugo, tendeciozno si preskočila jedan od načina na koji ljudi doživljavaju Božiuju šutnju. Zato ću uzeti sebi slobodu da te dopunim, tek da bi sve bilo jasnije.

"Ovu šutnju ( odsutnost) Božju ljudi proživljavaju na različite načine:
- jedni protestiraju i odustaju
- drugi su zbunjeni i revoltirani
- treći se pak potvrđuju u svojoj vjeri.
- četvrti znaju da neće nikada ni progovoriti, jer, mrtva usta ne govore!
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Prvo što ću reći jeste da profesor Unamuno zna o čemu govori. Da je živ, pozvao bih ga za svjedoka.:dtyste:
Drugo, tendeciozno si preskočila jedan od načina na koji ljudi doživljavaju Božiuju šutnju. Zato ću uzeti sebi slobodu da te dopunim, tek da bi sve bilo jasnije.


- četvrti znaju da neće nikada ni progovoriti, jer, mrtva usta ne govore!


Pa dobro, može i četvrta skupina ljudi, ali ti su gluhi ili su jako tvrdi na ušima.
Mrtva usta ne govore? To je nekakva izreka, ok. pokojnik ne govori. Ali, kakve veze ima s Bogom?
Naš Bog je Bog živih, a ne mrtvih.
:dtyste:

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464

Pa dobro, može i četvrta skupina ljudi, ali ti su gluhi ili su jako tvrdi na ušima.
Mrtva usta ne govore? To je nekakva izreka, ok. pokojnik ne govori. Ali, kakve veze ima s Bogom?
Naš Bog je Bog živih, a ne mrtvih.
:dtyste:

Izuzmimo hendikepirane:dtyste:
A ono "mrtva usta", treba shvatiti kao metaforu. Može se postaviti znak jednakosti između mrtvog i nepostojećeg. Dakle, ne može progovoriti nešto što ne postoji, čega nema.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ko kaže da Bog ćuti ? Ako je koristio proroke, znači da govori preko ljudi. Jesi li siguran da se nije pojavio čak i na ovom forumu ? Ljudi su kanali ( bar bi to trbali da budu ) preko kojih Bog komunicira sa materijalnim svetom. Jedino što je potrebno je da dobrovoljno pristanemo na to. Kao što dobrovoljno pristaju oni koji otvaraju vrata demonima tako dobrovoljno ustupamo sebe svetom duhu. Istina i meni je to jedno vreme zasmetalo. Možeš da se obraćaš Bogu koliko hoćeš on samo ćuti. Zaista mi je bilo krivo zbog toga ali baš u to vreme kad sam tako razmišljao ja sam zaista čuo samo jednu reč. Sasvim dovoljno i to sam shvatio kao odgovor, više neću to tražiti.
 
Natrag
Top