Zašto Bog ćuti?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Prošli su vjekovi od kada se, prema Bibliji, Bog prvi i poslednji put neposredno javio čovjeku. U međuvremenu, svijet se višestruko promijenio, nastale su mnoge religije ili njihove varijante, koje su na različite načine tumačile i objašnjavale tu izvornu Božiju riječ, nastala su mnoga nova shvatanja i idje od kojih su neke dovele u pitanje i samo Božije postojanje, vodili su se i vode se i mnogi ratovi i ljudi se međusobno kolju i ubijaju, za Boga i u ime Boga, u ime svoje "istine", a protiv druge "istine...
Sve protekle vjekove, Bog to mirno posmatra, kao da je potpuno ravnodušan prema stradanju svojih stvorenja i njihovom skretanju sa Božijeg puta, a sve bi to mogao zaustaviti samo jednom riječju upućenom ljudima. Zašto to ne uradi? Zašto Bog ćuti?
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Sve protekle vjekove, Bog to mirno posmatra, kao da je potpuno ravnodušan prema stradanju svojih stvorenja i njihovom skretanju sa Božijeg puta, a sve bi to mogao zaustaviti samo jednom riječju upućenom ljudima. Zašto to ne uradi? Zašto Bog ćuti?

То нека буде полазиште - Бог постоји. Следећа ставка је да ли је равнодушни социопата и мучитељ, који ужива док његова деца страдају од ђавоље жеље да овлада светом, или је брижни Родитељ који је положио своју душу за нас, да и ако умремо оживимо по Његовом другом доласку.

Сатанисти (масони и остали поданици антихриста) тврде да се Исус Христ неће вратити и да имају право да успоставе овај тоталитарни унијатски систем. Негде је петокрака бела (запад), негде златна (4. Рајх / ЕУ), а негде црвена (исток), углавном све се повезује у једно царство, оно које пркоси Божијем.

Господ је свима дао шансу, чека да се и последњи праведник сачува прихватањем Жртве Христове; остали нас не интересују, време у које смо рођени није битно, да ли ћемо умрети данас/сутра, битно је само да ли смо прихватили Спасење или не. Свако време има своје бреме, а ми смо, ето, рођени у ово туробно - последње (по знацима времена). Господ јесте једним потезом победио смрт и грех, по повратку ће потпуно смрт бити укинута (вечно).


13. И море даде своје мртваце, и смрт и пакао дадоше своје мртваце; и суд примише по делима својим. 14. И смрт и пакао бачени бише у језеро огњено. И ово је друга смрт.
15. И ко се не нађе написан у књизи живота, бачен би у језеро огњено. (Откривење 20)

Ја кажем: хвала Ти, Господе, те сачека и мене да прихватим Спасење и да не останем ускраћен за Твоју љубав и дар. Некоме је живот казна и лутање, а неко одбаци такав живот пун заблуда и прихвати духовни живот. Исто би губили своје ближње као и да нисмо Христови, исти би нас проблеми нападали, али не бисмо имали мир и знање јер све ово што је од света је пролазно и варљиво, само је живот у Христу вечан и сигуран. Како уопште знамо да ли је последње време, као пред потоп?

2 Тимотију 3
1. Али ово знај да ће у последње дане настати времена тешка.
2. Јер ће људи постати саможиви, среброљупци, хвалише, поносити, хулници, непокорни родитељима, неблагодарни, неправедни, нељубавни,
3. Непримирљиви, опадачи, неуздржници, бесни, недоброљубиви,
4. Издајници, нагли, надувени, који више маре за сласти него за Бога, (упалите ТВ)
5. Који имају обличје побожности, а силе су се њене одрекли. И ових се клони.
6. Јер су од ових они који се завлаче по кућама, и робе женице које су натоварене гресима и воде их различне жеље,
7. Које се свагда уче, и никад не могу да дођу к познању истине.
8. Као што се Јаније и Јамврије противише Мојсију, тако се и ови противе истини, људи изопаченог ума, невешти у вери.
9. Али неће дуго напредовати; јер ће њихово безумље постати јавно пред свима, као и оних што поста.
10. А ти си се угледао на моју науку, живљење, намеру, веру, сношење, љубав, трпљење,
11. Протеривања, страдања, каква ми се догодише у Антиохији, и у Иконији, и у Листри, каква протеривања поднесох, и од свих ме избави Господ.
12. А и сви који побожно хоће да живе у Христу Исусу, биће гоњени. (не само физички)
13. А зли људи и варалице напредоваће на горе, варајући и варајући се. (то уопше и не морамо доказивати, сви смо сведоци)
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Sve je ovo što si napisao fino i lijepo, ali nema odgovora na pitanje iz uvoda teme: Zašto Bog ćuti?
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ко каже да ћути? Он је Свеприсутан и да није тако, одавно би ђаво направио своје царство (ово које се сада труди да направи). Оно кључно је урађено, оружије нам је дато у руке и ето прилике да испунимо дечачки сан да будемо сјајни витезови о којима смо маштали као деца. Чак Христ описује како треба да се обучемо у оклоп, да се опашемо, узмемо мач. Наравно, мисли се на веру, наду и љубав, сведочанство о Страдању и Васкрсењу. Рат се води непрестано, то је рат изнад свих ратова - рат за душу сваког од нас.

Таман кад би Господ заћутао, не би ни ми могли да нађемо речи који дају живот, овако, хвала Богу, имамо сведочанство у рукама, а што је најважније у срцу и уму.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ко каже да ћути? Он је Свеприсутан и да није тако, одавно би ђаво направио своје царство (ово које се сада труди да направи). Оно кључно је урађено, оружије нам је дато у руке и ето прилике да испунимо дечачки сан да будемо сјајни витезови о којима смо маштали као деца. Чак Христ описује како треба да се обучемо у оклоп, да се опашемо, узмемо мач. Наравно, мисли се на веру, наду и љубав, сведочанство о Страдању и Васкрсењу. Рат се води непрестано, то је рат изнад свих ратова - рат за душу сваког од нас.

Таман кад би Господ заћутао, не би ни ми могли да нађемо речи који дају живот, овако, хвала Богу, имамо сведочанство у рукама, а што је најважније у срцу и уму.
Možeš ti tvrditi šta hoćeš, ali istorijske činjenice te demantuju. Kome se to Bog javio posle Mojsija? Obrati pažnju na uvod u ovu temu. Govori se o neposrednom javljanju Boga. Ne postavlja se pitanje Božije prisutnosti ili odustva, na ovaj ili onaj način, u ovom i onom obliku. nego o njegovom neposrednom javljanju svojom riječju. Dovoljno bi bilo da samo na jedan sekund "otvori nebesa" i kaže: Tu sam! Sve one ljudske nevolje pomenute u uvodu teme, istog trena bi nestale. Ali Bog čuti...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Prošli su vjekovi od kada se, prema Bibliji, Bog prvi i poslednji put neposredno javio čovjeku. U međuvremenu, svijet se višestruko promijenio, nastale su mnoge religije ili njihove varijante, koje su na različite načine tumačile i objašnjavale tu izvornu Božiju riječ, nastala su mnoga nova shvatanja i idje od kojih su neke dovele u pitanje i samo Božije postojanje, vodili su se i vode se i mnogi ratovi i ljudi se međusobno kolju i ubijaju, za Boga i u ime Boga, u ime svoje "istine", a protiv druge "istine...
Sve protekle vjekove, Bog to mirno posmatra, kao da je potpuno ravnodušan prema stradanju svojih stvorenja i njihovom skretanju sa Božijeg puta, a sve bi to mogao zaustaviti samo jednom riječju upućenom ljudima. Zašto to ne uradi? Zašto Bog ćuti?
To je i mene mučilo do pre 4-5 godina, kada sam slučajno (ili namerno-Božijom voljom) počeo analizirati autostopere. Nisu svi isti, kao što ni svi ljudi nisu isti, ali oni koji su indikativni za ovu temu su:
Kada stoper / stoperka stopira - za svakog koji prođe, i ne stane mu, on izgovori pogrdne i bezobrazne stvari. Dok za onog koji mu stane - prvo ide kez od ušiju do ušiju, pa onda promena dikcije i face, u anđeoske, i na kraju oduševljenje kao da su videli rođenu majku posle 20 godina!
Znači zbog POLTRONA! Ili ti zbog PICA SA DVA LICA. Oni su majstori pretvaranja kada hoće da izvuku neku korist. Znači da se Bog više mešao i oni bi se više pretvarali. Šta misliš kada bi se sada Bog pojavio - kako bi reagovali takvi ljudi!?

Drugi razlog Božijeg nepojavljivanja, ODNOSNO ćutanja nam daje odgovor sama Biblija.
Ima puno stihova na tu temu, zato ću ti dati samo jedan. Ali poenta je - Da je Bog nama sve što je potrebno za naše spasenje već dao u Bibliji. Ne treba nam pored Biblije ni Bog, ni anđeli, ni filozofi, ni bilo šta! Sve nam je tu i SAMO TO TREBAMO PRIMENITI U PRAKSI.
Pozdrav

Luka 16: 24-31 И повикавши рече: Оче Аврааме! Смилуј се на ме и пошљи ми Лазара нека умочи у воду врх од прста свог, и да ми расхлади језик; јер се мучим у овом пламену. А Авраам рече: Синко! Опомени се да си ти примио добра своја у животу свом, и Лазар опет зла; а сад се он теши, а ти се мучиш. И преко свега тога постављена је међу нама и вама велика пропаст, да ови који би хтели одовуд к вама прећи, не могу, нити они отуда к нама да прелазе. Тада рече: Молим те дакле, оче, да га пошаљеш кући оца мог,Јер имам пет браће: нека им посведочи да не би и они дошли на ово место мучења. Рече му Авраам: Они имају Мојсија и пророке, нека њих слушају. А он рече: Не, оче Аврааме! Него ако им дође ко из мртвих покајаће се. А Авраам рече му: Ако не слушају Мојсија и пророке, да ко и из мртвих устане неће веровати.


 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Vrlo zanimljivo. Znači ti misliš da se Bog ne javlja zbog poltrona? Vidiš, ja sam pomišljao na svašta drugo, ali takvo što mi nije palo na pamet. Možda će neko drugi reći neki drugi razlog. Da vidimo...
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ствар је у томе што се сигурно неће више јављати: ту сам и сл., поготову овима који сумњају. Никада се њима није ни јављао, већ онима који поштују Његову вољу. Види коментаре свих оних који су постављали потпуно исто питање, па су на крају били и љубоморни што се Господ јављао пророцима који нису били горди и заједљиви, већ скромни, понизни и повучени.

Све што је потребно је учињено, остаје још да се у последњим данима појаве људи који ће отворено позивати ка Христу, баш као и на почетку у времену апостола. То радимо и ми, ни по чему нисмо мање вредни. Можда је и чудно у овом "модерном" свету просвећеном делима баш као пред Потоп, баш као у Содому и Гомору, да се појављују људи који безусловно, без неког интереса материјалне природе, само о Христу говоре и виде овај суноврат човечанства у моралном и духовном погледу.

Нема потребе да се јављају пророци више јер је Исус испунио све што је најављивано, сада је све на нама: прихватамо или одбацујемо. Води рачуна, и Јуда Искариотски је искушавао Господа и хтео да Он ради како је политички размишљао Јуда. Није поента да нису могли да Га ухвате било када, већ зашто је Јуда издао Христа. То је гордо и подмукло наметање људске воље самом Богу - искушавање Бога.


2. Петрова, глава 3
3. И ово знајте најпре да ће у последње дане доћи ругачи који ће живети по својим жељама,
4. И говорити: Где је обећање доласка његовог? Јер откако оци помреше све стоји тако од почетка створења.
5. Јер навалице неће да знаду да су небеса била од пре и земља из воде и усред воде Божијом речи.
6. Зато тадашњи свет би водом потопљен и погибе.
7. А садашња небеса и земља том истом речи задржана су те се чувају за дан страшног суда и погибли безаконих људи.
8. Али ово једно да вам не буде непознато, љубазни, да је један дан пред Господом као хиљаду година, и хиљаду година као један дан.
9. Не доцни Господ с обећањем, као што неки мисле да доцни, него нас трпи, јер неће да ко погине, него сви да дођу у покајање. (ово је оно што написах раније)
10. Али ће доћи дан Господњи као лупеж ноћу, у који ће небеса с хуком проћи, а стихије ће се од ватре распасти а земља и дела што су на њој изгореће.
11. Кад ће се дакле ово све раскопати, каквим треба вама бити у светом живљењу и побожности,
12. Чекајући и желећи да буде скорије долазак Божијег дана, ког ће се ради небеса спалити и раскопати, и стихије од ватре растопити?
13. Али чекамо по обећању Његову ново небо и нову земљу, где правда живи.
14. Зато, љубазни, чекајући ово старајте се да вас Он нађе чисте и праве у миру.

Предлажем читање и 24 главе Јеванђеља по Матеју, а поготову по Луки 12 главу и причу о верном и рђавом слуги који рече:

48. Ако ли тај рђави слуга рече у срцу свом: Неће мој господар још задуго доћи;
45. Ако ли каже слуга у срцу свом: Неће мој господар још задуго доћи; и стане бити слуге и слушкиње, и јести и пити, и опијати се;
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Vrlo zanimljivo. Znači ti misliš da se Bog ne javlja zbog poltrona? Vidiš, ja sam pomišljao na svašta drugo, ali takvo što mi nije palo na pamet. Možda će neko drugi reći neki drugi razlog. Da vidimo...
Verovatno nisi stigao, u žurbi, da pročitaš i DRUGI RAZLOG, koji je ključni!
A sigurno ih ma još. To će i vreme na ovoj temi pokazati.
 
Natrag
Top